Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Spidermax-y Sekta w Zachodniopomorskim


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Dzięki. Wprawdzie już jakiś czas temu ściągnąłem sobie rożne manuale, to jeszcze te sobie przejrzę. Może będzie coś nowego :)

bee2d4aec0daae7aba2df9082fdd5004.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie

Od tygodnia jestem posiadaczem Spidermaxa gt. Jest to moja pierwsza przygoda z maxiskuterem (wcześniej tylko motory biegowe). Po zakupie wymieniłem rzeczy eksploatacyjne typu oleje klocki filtry itp. Rozkręciliśmy obudowę napędu sprawdziliśmy pasek i to tyle. Skuter ma przejechane 53 tysiące i do tej pory myślałem że napęd to zaleta tych dwóch kółek lecz widzę, że nie do końca. Czytając wasze posty zastanawiam się jakie zestawienie będzie najlepsze dla Spidermaxa. Czyli jakiej wagi rolki kupić? Sprężynę to już wiem (białą malossi) i czy coś jeszcze będę musiał w nim zmienić przy takim zestawieniu?

Gdzie mogę kupić rolki dr.pulley?

I j.costa to duży wydatek do spidermaxa?

Odnośnik do komentarza

Jak czytasz po angielsku to tu gość dużo eksperymentował. Z tego co pamiętam to skończyło się na 4 rolkach oryginalnych w wariatorze i żadnych dadatkowych modyfikacji (chyba że jeszcze coś było z jakimiś podkładkami) w każdym razie warto tu poczytać:

http://malaguti-spid...x.blogspot.com/

Jeden z kolegów miał J. Costę i chwalił sobie, a nawet niektórzy tu na forum dostąpiwszy zaszczytu przejażdżki na jego Spidermaxie byli pod wrażeniem (czytaj w tym temacie post 36 - 40)

Też zastanawiałem się nad modyfikacją, możebym wrócił do tematu zainspirowany Twoim pytaniem...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja jeździłem na zredukowanej ilości rolek oryginalnych o dwie. Teraz mam Dr. Puleye - komplet 19g. Jest to gdzieś w jakimś poście. Jestem zadowolony, ale wiesz, że to są sprawy indywidualne - ja jestem zadowolony, mnie wystarcza. Lepiej się zbiera ze startu nieruchomego, lepiej się zbiera przy prędkości 60-80 (wyprzedzanie tirów). A przy prędkości przelotowej są dobre obroty. Kosztów nie pamiętam, ale to rząd 200 zł. Ja kupowałem w niemieckim sklepie Dr. Pulley (http://drpulley.shopnix.de/).

Co do Costy - to jest zupełnie inna jakość, której nie da się opisać. Skuter dostaje kopa niezależnie od obrotów. Ja byłem tym szczęśliwcem, któremu opadła szczena, kiedy porównałem jazdy na swoim Malagucie i Malagucie Kota z Costą. Ale tu musisz nastawić się na wydatek rzędu tysiąca i trochę więcej. Zł oczywiście. Jak masz nadmiar gotówki - polecam. Jak pewnie wiesz to pracuje na trochę innej zasadzie - tu nie wymieniasz samych rolek i slajderów, ale cały bęben napędowy (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Preasumując - oryginalne rolki, to skuter jeżdżący majestatycznie, ktoremu brakuje "mocy", bo ciągle trzyma niskie obroty silnika (co przekłada się na niższe zużycie paliwa). Wyjęcie np. dwóch rolek (symetrycznie!), czy zmiana na lżejsze Pulleye, czy w końcu Costą - nowy duch wstępuje w skuter.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem właśnie rolki rms 18.62g oraz sprężynę białą Malossi. Mam nadzieję że to trochę zmieni charakterystykę spidera. Czy ma ktoś może używany tłumik na sprzedanie?

Odnośnik do komentarza

Z tłumikami uważaj bo są 3 rodzaje nie wiem na czym polega różnica bo na razie mnie to nie dotyczy :) w każdym bądź razie nie są to tanie sprawy można spróbować zobaczyć czy mocowania będą pasowały np Piaggio x9 ewentualnie mp3 tudzież Atlantic

Odnośnik do komentarza

To jest wydech do GT e3 jeśli dobrze pamiętam od 2004 do 2008r. Do Kota nie dzwoń bo i nie ma po co :) jego koszta już u mnie od dawna na półce leży

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
(...)

Do Kota nie dzwoń bo i nie ma po co :) jego koszta już u mnie od dawna na półce leży

I dopiero teraz się chwalisz?! A pasuje do Twojego napędu?

Odnośnik do komentarza

J.Costa założona i przetestowana i okazuję się że jednak z gówna bat ukręcisz a z pająka ścigacz zrobisz :) nawet się nie spodziewałem takiej różnicy jeśli kiedykolwiek nazwałem pająka mułem to odwołuję to. Wariator wart każdej złotówki na niego wydanej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
J.Costa założona i przetestowana i okazuję się że jednak z gówna bat ukręcisz a z pająka ścigacz zrobisz :) nawet się nie spodziewałem takiej różnicy jeśli kiedykolwiek nazwałem pająka mułem to odwołuję to. Wariator wart każdej złotówki na niego wydanej.

Ale prawda, że trudno wytłumaczyć co się zmienia? Zmienia się cała charakterystyka napędu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Czyżby Artur?

Oszszszywiście! :)

Sent, dzięki za pozdrowienia. Pamietam, że machnęliśmy sobie, ale jechałem pod słońce i niezbyt dobrze widziałem z kim się mijałem. Pomyślałem tylko, że pewnie wraca z dalszej wyprawy.

Odnośnik do komentarza

Oszszszywiście! :)

Sent, dzięki za pozdrowienia. Pamietam, że machnęliśmy sobie, ale jechałem pod słońce i niezbyt dobrze widziałem z kim się mijałem. Pomyślałem tylko, że pewnie wraca z dalszej wyprawy.

Byłem w Gryfinie, żebym wiedział, to byśmy pojeździli razem.

Z ciekawostek, 1 km dalej się zatrzymałem, a raczej V-Strom się zatrzymał. Sprawdzałem zasięg na rezerwie, wyszło 117 km. A na zbiorniku zrobiłem 497 km (większość na prędkości 110-120 km/h, do tego plecaczek i sakwy oraz wożenie dzieci w Pełczycach).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Byłem w Gryfinie, żebym wiedział, to byśmy pojeździli razem.

(...)

To następnym razem zapamiętaj, że w Szczecinie jest jeden tylko Malagut z doklejoną szybą airflow. I niebieski w dodatku :) Łatwo więc mnie rozpoznać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...