Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Spidermax-y Sekta w Zachodniopomorskim


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, qszysiek napisał:

Oprocz długosci wazna jest jeszcze szerokosc paska.

Szerokość ok. Sprawdzałem przed montażem. Nowy jest szerszy delikatnie od straego. Stary pasek 26,5. Nowy pasek 27mm.

Odnośnik do komentarza

witam...jesli jest ktos zainteresowany malaguti spidermax gt500...moj poprzednie skuter...jest do sprzedazy...info grzecznosciowe...ogloszenie wraz z opisem i aktualne foto wkleje juz niebawem w dziale ogloszenia...co i jak pytac prosze na priv.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Obawiam się Kotku, że nie wstawisz grzecznościowego ogłoszenia. Wg regulaminu tylko właściciel i posiadacz min 30 postów może wstawić ogłoszenie. 

Odnośnik do komentarza
Obawiam się Kotku, że nie wstawisz grzecznościowego ogłoszenia. Wg regulaminu tylko właściciel i posiadacz min 30 postów może wstawić ogłoszenie. 
To nie działa.
Miałem 3 posty i wystawiłem ogłoszenie ( co prawda o zakupie) bez problemu

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
1 godzinę temu, kantos napisał:

To nie działa.
Miałem 3 posty i wystawiłem ogłoszenie ( co prawda o zakupie) bez problemu
 

Możesz mieć rację jeżeli chodzi o ilość postów. Pod nazwą działu (Ogłoszenia) wyraźnie napisane jest , że trzeba miec min 30 postów by móc zamieszczać ogłoszenia ale już w regulaminie nie jest to napisane. Za to wyraźnie i czerwonym drukiem  jest napisane, że "towar" wystawiany w dziale musi być własnością wystawiającego ogłoszenie. (znam to z autopsji ;) )

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Ogłoszenie o zakupie jest możliwe od razu, bo nie ma w nim "niebezpieczeństwa" pojawienia się ogłoszenia handlowego. Tak jak już napisał Robsson, ogłoszenie prywatne o sprzedaży skuta tylko po 30 postach i tylko własny skuter. Reguły są jasne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
14 minut temu, KapitanGrat napisał:

Co by na wiosnę ruszyć temat. Już nie jest srebrny tylko oklejony na niebiesko :-)

DSC_0117.JPG

Ale śliczny kolor, bardzo dobry pomysł. Ile kosztowało oklejenie?

 

Odnośnik do komentarza
Co by na wiosnę ruszyć temat. Już nie jest srebrny tylko oklejony na niebiesko :-)
DSC_0117.thumb.JPG.d0e64082cfe1db6be7c35ff360fcd69a.JPG
Fajnie to wygląda. Jaki koszt?

Wysłane z mojego LIFETAB_S1034X przy użyciu Tapatalka

Kupiłem pasek Gates i lipa. Nowy pasek przy 1600 obr wydaje straszne dzwięki - jest luźny i uderza o obudowę przekładni. Dzieje się to tylko przy przyśpieszaniu i przy schodzeniu do wolnych obrotów. Długość taka sama co starego - 103cm. Przy okazji zmnieniałem rolki - ale rolki chyba nic tutaj nie mają do rzeczy? Na starym pasku była cisza,
Mam podobnie. Też myślałem, że pasek. Wymieniłem na Mitsubishi. Troszkę ciszej ale czasami słychać. Wczoraj zamówiłem jeszcze biała sprężynę Malosi. Jest trochę mocniejsza - pasek mniej się ślizga. Może pomoże.

Wysłane z mojego LIFETAB_S1034X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

:) na ta przypadlosc polecam wariator tylko i wylacznie j.costa z czopkami o wadze 26.5 g :) na standardowym wario czyli z rolkami slychac terkotanie napedu co do paska to nic sie z tym nie zrobi no moze innej firmy bedzie odrobine...odrobine lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
 na ta przypadlosc polecam wariator tylko i wylacznie j.costa z czopkami o wadze 26.5 g  na standardowym wario czyli z rolkami slychac terkotanie napedu co do paska to nic sie z tym nie zrobi no moze innej firmy bedzie odrobine...odrobine lepiej  
Słyszałem, że Costa jest lepsza tylko czasami pękają te czopki i trochę kosztuje. U mnie jednak jest zdecydowanie ciszej - pasek mniej ociera o obudowę. Tylko nie wiem czy to zasługa nowego paska czy rolek. Założyłem Pulleye 19g

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

:) no fakt...j.costa kosztuje...ale za to wrazenia z jazdy i banan na ustach nie do opisania...mialem,jezdzilem i bylem zadowolony :) calkiem inna kultura pracy silnika wraz z napedem :) na Pulleju jesli stwierdzasz ze jest ciszej to oki :) kazdy chwali swoje :) ( moj ex pajak jest wciaz na sprzedaz).... :) 

Odnośnik do komentarza
Dnia 11.04.2018 o 05:51, ArtCho napisał:

Fajny!

No właśnie, ile taka operacja kosztuje?

Koszt foli to 210zł. A oklejałem sam. Z daleka bardzo ładnie wygląda :-)   Z bliska kaszana. O ile tył jako-tako to przód troche lipa wyszła, za dużo krzywizn i załamań. Drugi raz bym już sam nie oklejał bo strasznie czasochłonne, lepiej dać owiewki do lakiernika ;-)

Dnia 11.04.2018 o 06:02, Rafał Janyszek napisał:


Mam podobnie. Też myślałem, że pasek. Wymieniłem na Mitsubishi. Troszkę ciszej ale czasami słychać. Wczoraj zamówiłem jeszcze biała sprężynę Malosi. Jest trochę mocniejsza - pasek mniej się ślizga. Może pomoże
 

U mnie problem się rozwiązał inaczej. Po dokładnym zmierzeniu okazało się że nowy pasek jest jest jakoś o 7mm dłuższy od starego. Odesłałem do sprzedawcy i dostałem zwrot kasy. Na razie mam wsadzony stary pasek. W ogóle na razie eksperymentuje z napędami. Bo zamiast rolerk malossi wsadziłem starndardowe i zdemontowałem podkladkę dystansową w wariatorze (tą gdzie ludzie dają grubszą aby lepiej się zbierał od dołu ;-)  ). Efekt jest taki że moto wyraźnie osłabło, pod górki słabiej ciągnie ale przy 80km/h cicho fajnie leci a na autostrade pewnie przełożenie bajka ale nie było kiedy przetestować :-)

Odnośnik do komentarza

I tak szacun z tym oklejaniem. Ja w ten sposob poprawiłem wygląd samej czachy i to naprawdę była ciężka i denerwujące robota.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 no fakt...j.costa kosztuje...ale za to wrazenia z jazdy i banan na ustach nie do opisania...mialem,jezdzilem i bylem zadowolony  calkiem inna kultura pracy silnika wraz z napedem  na Pulleju jesli stwierdzasz ze jest ciszej to oki  kazdy chwali swoje  ( moj ex pajak jest wciaz na sprzedaz)....  
A czy na wariatorze j.costa efekt obcierania paska nie wystepuje wcale, nigdy?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

:) hmm..to ze jestem otepialym i przygluchym kotem to wiem :) ale....z tego co pamietam majac i uzywajac j.coste z kolkami o wadzie 26.5 g i pasek Dayco...czyli caly nowy naped...slyszalem tylko prace silnika :) byc moze cos obcieralo ale nie bylo to jakies uciazliwe a sprawdzajac co sezon w jakim stanie jest ow naped nie stwierdzilem razacych powiklan od paska...faklycznie pasek wpada w drgania ale tylko jak sie obroty nagle zmniejszaja i jest juz wyciagniety...te ktore sa w sprzedazy do doskonalych nie naleza wiec trzeba brac poprawke na firme :) bo niby jest 28x1036 a mierzac sufmiarka jest 27.7...8 ... jakos tak... czyli starczalo na jakies 15tkm. a ktoregos sezonu to robiac wycieczki obladowany na max w nastepnym wymienilem na nowy :) 

Odnośnik do komentarza
 hmm..to ze jestem otepialym i przygluchym kotem to wiem  ale....z tego co pamietam majac i uzywajac j.coste z kolkami o wadzie 26.5 g i pasek Dayco...czyli caly nowy naped...slyszalem tylko prace silnika  byc moze cos obcieralo ale nie bylo to jakies uciazliwe a sprawdzajac co sezon w jakim stanie jest ow naped nie stwierdzilem razacych powiklan od paska...faklycznie pasek wpada w drgania ale tylko jak sie obroty nagle zmniejszaja i jest juz wyciagniety...te ktore sa w sprzedazy do doskonalych nie naleza wiec trzeba brac poprawke na firme  bo niby jest 28x1036 a mierzac sufmiarka jest 27.7...8 ... jakos tak... czyli starczalo na jakies 15tkm. a ktoregos sezonu to robiac wycieczki obladowany na max w nastepnym wymienilem na nowy  
U mnie pasek słychać tylko przy gwałtownym przyspieszaniu. Zobaczę jeszcze, czy pomoże biała sprężyna centralna. Dam znać. Przy okazji sprawdzę jeszcze co słychać na starym pasku i nowych rolach. Stary pasek wymieniłem z racji przebiegu ale wyglądał jak nowy.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś miał do czynienia z costą z walkami 22g? Generalny przedstawiciel twierdzi, że producent do mastera 500 takie właśnie kołki przewidział. 

Odnośnik do komentarza

:) ...miauuuu....miauuuu....no mial...tyle ze jak pamietam to zmienialem kolki na 26,5g ale czy na pewno to byla ta waga...gdzies na forum pisalem jakie zastosowalem...ale juz na pewno nie 22g z uwagi na zbyt wysoki obroty silnika co bylo nie do zaakceptowania...te ciezsze (chyba 26,5g) dawaly do przyjecia start,przyspieszenie i plynnosc w jezdzie oraz do zaakceptowania obroty silnika wyzsze lekko (chyba o 200-300obr/min) od fabrycznego wario z rolkami...cos znajdziesz tu...

https://www.easyparts.nl/Variators-c21142621

kupowalem u nich wlasnie same kolki ...szukaj kolkow o wyzszej wadzie niz 22g...moze znajde gdzies org.opakowanie od tych kolkow ale to dopiero po niedzieli :) 

Dnia 12.05.2016 o 10:50, ArtCho napisał:

Ja jeździłem na zredukowanej ilości rolek oryginalnych o dwie. Teraz mam Dr. Puleye - komplet 19g. Jest to gdzieś w jakimś poście. Jestem zadowolony, ale wiesz, że to są sprawy indywidualne - ja jestem zadowolony, mnie wystarcza. Lepiej się zbiera ze startu nieruchomego, lepiej się zbiera przy prędkości 60-80 (wyprzedzanie tirów). A przy prędkości przelotowej są dobre obroty. Kosztów nie pamiętam, ale to rząd 200 zł. Ja kupowałem w niemieckim sklepie Dr. Pulley (http://drpulley.shopnix.de/).

Co do Costy - to jest zupełnie inna jakość, której nie da się opisać. Skuter dostaje kopa niezależnie od obrotów. Ja byłem tym szczęśliwcem, któremu opadła szczena, kiedy porównałem jazdy na swoim Malagucie i Malagucie Kota z Costą. Ale tu musisz nastawić się na wydatek rzędu tysiąca i trochę więcej. Zł oczywiście. Jak masz nadmiar gotówki - polecam. Jak pewnie wiesz to pracuje na trochę innej zasadzie - tu nie wymieniasz samych rolek i slajderów, ale cały bęben napędowy (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Preasumując - oryginalne rolki, to skuter jeżdżący majestatycznie, ktoremu brakuje "mocy", bo ciągle trzyma niskie obroty silnika (co przekłada się na niższe zużycie paliwa). Wyjęcie np. dwóch rolek (symetrycznie!), czy zmiana na lżejsze Pulleye, czy w końcu Costą - nowy duch wstępuje w skuter.

:) opis sam mowi za siebie :) 

Odnośnik do komentarza

Tak wiem czytałem wcześniej. Dlatego też jeżdżę obecnie na rolkach pulleja 19g, ale tak zachwalałes Kocie j.coste, że muszę ją koniecznie wypróbować.

W necie znalazłem wario j.costa dedykowane do spidermaxa z rolkami o wadze 25,5 g. To wygląda już chyba lepiej?

Odnośnik do komentarza

Wariator j.costa w wersji pro jest już założony. Na razie wałki 23 gramy tak jak przewidział producent. Udało mi się kupić na eBayu za 780 zł i tu miłe zaskoczenie zamawiałem wersje Evo,a otrzymałem udoskonalone Pro. Super. Wrażenia z jazdy: nie do opisania. Zupełnie inna kultura pracy. Napęd cichutki, nic nie ociera - słychać tylko silnik. Na razie będę testował napęd z wałkami 23 g. Zasprzęgla przy ok 2400 obrotów, przy 60 km/h mam 4100 obrotów, a przy 100 km/h ok 53000 - 54000 obrotów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...