Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Lipiec 2015 w Zachodniopomorskim


Elvis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ArtCho

    50

  • KriSSo

    29

  • Urbi

    27

  • bilety

    24

Top użytkownicy w tym temacie

Na początku chciałbym podziękować romeo1971, który dzisiaj około południa mnie odwiedził ...

A tymczasem zapodam kilka fotek ze spotu wyjazdowego który przejeżdżał dzisiaj przez moją wieś ...

Najazd skutrów ...

01.jpg

Pogadali ...

02.jpg

Do odjazdu gotowi ...

03.jpg

Pojechali ... czyli złapani w mieście ...

04.jpg

05.jpg

06.jpg

Chłopaki ... dziękuję wszystkim za odwiedziny ...

Artur ... bardzo fajny masz motór ...

Rysio ... biała perła prezentuje się super ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Biały Burgman rewelka... Kunisz, napisy przeniosłem ze "starego" koloru? Ładnie zeszły?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

ArtCho i pozostałym towarzyszom dzisiejszej przejażdżki, dziękuje za wspólną i fajną spotową wycieczkę.

Jedno zdjęcie naszych skuterów zrobione na postoju nad Odrą, w Mescherin

1266ec7e16a9bec9329733d086bceb1c.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie, dzięki za kulanko. Zrobiliśmy ponad 160km :)

Elvis, dzięki za prezenty i miłe słowa na temat mojego sqta! No i za zdjęcia.

Taka banda jechała przez Pyrzyce i Niemcy.

e60450af7ef411e8fc652c7cf07743d2.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wszystkim za dzisiejszy rewelacyjny wypad na kolach.Tego mi brakowalo.(wlasciwie wczorajszy).W sobote atakuje bieszczady,oj bedzie sie dzialo.Do zobaczenia po urlopie

Odnośnik do komentarza

Ale mieliście fajnie. Zazdraszczam. Ja od wczoraj od 15 do dzisiaj do 6 w robocie. Nocki są od spania jednak.

Grota10, 3 tygodnie na urlopie ? Ale masz bajkę, też zazdraszczem, nie wiem za bardzo co to znaczy urlop...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chodzi o to, że pewnikiem nie zaznaczyłeś, że tankowanie było do pełna :P. Ale skoro już wyświetla teraz (stan na 15:15:), to znaczy, że doszedłeś ..... o co chodzi :).

Odnośnik do komentarza

Biały Burgman rewelka... Kunisz, napisy przeniosłem ze "starego" koloru? Ładnie zeszły?

Ja nie przenosiłem, dałem do malowania i gościu resztę załatwił sam, oddał mi pomalowane elementy, napisy przyklejone i wszystko wypadło pieknie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzięki Artur za kolejną super przejażdżkę po DDR, było super, jak tylko będę mógł to częściej się będę z wami wypuszczał.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A co chodzi w tym Waszym pokazywaniem ile co pali ? Jak to działa, gdzie to się z czym je i po co to w ogóle ?

Maciek, mozesz się zarejestrować na http://www.motostat.pl/login i wpisywać wszystkie wydatki, łącznie z paliwem. Taki onlajnowy notatnik tego, co się dzieje z Twoim pojazdem. Dodając kolejne tankowania i wpisując przebieg system liczy zużycie paliwa. Pokazuje ile wydajesz miesięcznie itd.mczyli statystyka motoryzacyjna.

Dodatkowo mozesz skopiować sygnaturkę i umieścić w swojej sygnaturce na Burgmanii (to, co my mamy). I wtedy po każdym tankowaniu, na bieżąco pokazuje wszystkim Twoje zużycie paliwa (mam to ja, KriSSo, Urbi).

Odnośnik do komentarza

Ten motostat ... to taka inwigilacja motórzysty i jego motóra ...

... ile przejechałeś, ile zatankowałeś, ile wydałeś, ile motór spalił ...

Jak stronka będzie dalej się tak rozwijać, to będzie można porównać ją do twarzoksiążki ... oczywiście będzie to twarzoksiążka motórzysty i jego motóra ... :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Elvis, ale jak w twarzoksiążce, to Ty decydujesz co Motostat może o Tobie wiedzieć, a czego nie. Także co inni zobaczą, a czego nie :)

To też jest fajna rzecz, jeśli przymierzasz się do zakupu jakiegoś pojazdu: mozesz sprawdzić ile dany pojazd pali.

Albo porównać swój z innymi w dziedzinie spalania.

Albo jak sprzedajesz, to pokazujesz delikwentowi: o, tyle mi palił.

Oczywiście możesz to wykorzystać jako narzędzie manipulacji, ale mało komu chce się regularnie przez x lat wpisywać kłamstwa :)

Odnośnik do komentarza

Elvis, ale jak w twarzoksiążce, to Ty decydujesz co Motostat może o Tobie wiedzieć, a czego nie. ... ...

Jasne ... nie powiedziałem że jest to złe ...

mało tego ... pewnie skorzystam z tego narzędzia jak zakupię kolejny motór ...

a że jest to kolejny sposób na inwigilację pewnych dziedzin życia ... tego nie da się ukryć ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Coś dzisiaj?

Ja koło 10.00-10.30 jadę do Gorzowa alternatywnymi szlakami. Ale zostaję tam do popołudnia i wracam pewnie po 16.00, dlatego nie chwałę się za bardzo. Ale jak ktoś ma chęć w jedną stronę ze mną, a z powrotem solo - zapraszam. Planuję ok. 2 godzin jazdy (chyba pojadę przez Gryfino, Banie, Myślibórz). Albo przez Barlinek. Jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Artur za wyjaśnienie.

A dodatkowe pytanko, nie bardzo kumam po co każdy ma widzieć ile Ci pali skut, przecież wszystkie palą podobnie, nie sądzę, żeby jakiś maxi spalił 2 litry. To możliwe raczej tylko w pierdzibąkach pięćdziesiątkach.

Jak coś, to wcale się nie czepiam, tylko tak se zaczynam filozofować i rozmyślam w ten jakże przepiękny sobotni poranek :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzięki Artur za wyjaśnienie.

A dodatkowe pytanko, nie bardzo kumam po co każdy ma widzieć ile Ci pali skut, przecież wszystkie palą podobnie, nie sądzę, żeby jakiś maxi spalił 2 litry. To możliwe raczej tylko w pierdzibąkach pięćdziesiątkach.

Jak coś, to wcale się nie czepiam, tylko tak se zaczynam filozofować i rozmyślam w ten jakże przepiękny sobotni poranek :)

Nie musisz umieszczać sygnaturki na forum. To jest opcja :) Wtedy tylko Ty widzisz ile Ci pali. Ale jak sygnaturka jest, np. u Sysgone, to ja patrzam i oczą nie wierzam, że ten jego T-max tyle pali :) Albo miłe się dziwię: o, mój Malagut, chciaż 500, pali mniej niż Kymkacz. I jestem dumny! :D

To tak, a propos (dla Arka: "w odniesieniu do" ?) filozofowania.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Możesz zainstalować apkę na telefon i wrzucać dane prosto spod dystrybutora, by nie zapomnieć.

Tak, tylko apka np na iOS ostatnio coś się spie…….a i nie można pewnych danych z jej poziomu zmieniać, np.; procentowego udziału poszczególnych rodzajów dróg (suwak nie działa u mnie od kilku miesięcy). Lipa, bo muszę potem w domu siadać i edytować wpisy, żeby nie było ciągle 100% miasto.

Jak coś, to wcale się nie czepiam, tylko tak se zaczynam filozofować i rozmyślam w ten jakże przepiękny sobotni poranek :)

Wiesz, nie trzeba podawać na forum sygnaturki spalania, ale można w celu możliwości pseudo-porównań. Wiedziałbyś, ile innym palą np Burki 400 itd., albo wiesz ile pali Twój Burek 400, a ile moja 600-tka. Jakkolwiek, nie to jest głównym celem motostat. Pełna statystyka pozwala Tobie ocenić, jakie poniosłeś koszty przez np kilka lat użytkowania swojego squta, włącznie z ceną zakupu sqta, jego ubezpieczenia, akcesoriów, napraw, cen paliwa, rodzaju dróg po których jeździłeś itd. Bardzo przydatna wiedza. Po 3 latach użytkowania samochodu wiem jakie były wszystkie koszty jego posiadania i użytkowania. Ponadto, w ramach jednego konta, możesz prowadzić statystykę wielu swoich pojazdów - np skutera i samochodu otrzymując statystykę dla każdego z tych pojazdów z osobna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...