Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rolki Dr Pulley


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Mam do sprzedania nowiutkie zapakowane rolki dr.Pulley do Hondy SW-T600/Silver Wing 600. Masa SR2820/8 (23gr). Po kosztach nabycia. Kupowałem wlasnie w tym sklepie Kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj założyłem rolki Dr Pulley 19 gram do burka 400 (k7), zamówione z Tajwanu szły ponad 3 tygodnie (250,- zł). Wcześniej miałem 19 gram okrągłe (wiem że seryjne to 21 gram). Przy okazji odkurzyłem dzwon w środku (trochę pyłu z paska było) oraz przetarłem sprzęgło i dzwon płynem do tarcz hamulcowych w miejscach tarcia. Rolki założyłem oczywiście na sucho - żadnego smaru.

Po pierwszym dniu jestem zachwycony:

- skuter rusza i ciągnie od dołu równie żwawo jak na okrągłych rolkach 19 gram, jednak robi to znacznie płynniej - nie szarpie, jazda z bardzo małą prędkością jest znacznie przyjemniejsza i wygodniejsza, nic mi się w napędzie nie ślizga a wcześniej się zdarzało przy ruszaniu,

- zdecydowany wzrost predkości maksymalnej: V-max na okrągłych rolkach 19 gram to licznikowe 135 km/h i obroty już wchodziły na czerwone pole (8000/min), na Pulleyach wyciągnąłem dzisiaj trochę ponad licznikowe 150 km/h, a na obrotomierzu miałem jeszcze ponad 1000 obrotów zapasu! Na większą prędkość nie pozwoliło natężenie ruchu, ale chciał iść dalej.

Generalnie przeżywamy z burkiem drugą miłość:)

Odnośnik do komentarza

Zamówienia i wpłaty zbieram do 17 czerwca 2016 i robię zamówienie:

1. Dr Pulley SR2820/8 (23 gr) + SP2820-W - 1 zestaw (Honda sw 400) czekam na wpłatę

2. Dr Pulley SR2613/8 (18 gr) + SP2613-Y - 4 zestawy (Burgman K7-L2) - dwie wpłaty, będą zamówione

3. Dr Pulley SR2012/8 (14gr) - 1 zestaw (Kymco People 300GTI) - jedna wpłata, będzie zamówione

4. Dr Pulley SR............

==========================================================

Chętni na 100% będę prosił o wpłatę na konto walutowe 50EUR lub 220PLN. (po otrzymaniu przesyłki roześlę do zainterwsowanych pocztą lub zapraszam w Warszawie osobiście)

Informacje o nr konta na prv.

Odnośnik do komentarza

Aby nie rozbijać wątku na atomy mam pytanko do braci maxi-maniaków ;)

Oczekuję na Pulleye, ale dostawca oferuje zestaw z kołem pasowym za 165 EUR, co po kursie jaki mi teraz przeliczono 4,4995 PLN za 1 EUR daje jakieś 750 PLN pewnie + 18,50 EUR za przesyłkę.

http://www.maksor-scooterparts.com/nl/134/silverwing-600

http://www.maksor-scooterparts.com/nl/dr-pulley-vario/160/dr-pulley-vario-v201506.html

Czy ktoś orientuje się jakie są efekty końcowe tego zestawu i czy w ogóle zajmować się, w sensie drążyć temat.

Dla mnie poza rolkami (głownie ich masą, i poniekąd kształtem oddziaływającymi na koło pasowe) zmiana charakterystyki przekładni pasowej, polegająca na zmianie płaszczyzny jego bieżni jest oczywista, tylko czy tutaj zmiana polega na zwiększeniu momentu w przedziale eksploatacyjnym, co przekłada się na komfort podczas zadawania obciążenia czy też śrubuje osiągi maksymalne?

Jest sprawą oczywistą iż charakterystyka zewnętrzna silnika jest stała w funkcji momentu i mocy do prędkości obrotowej, jedynie zmieniając przełożenie przekładni/wariatora w funkcji jej przebiegu możemy uzyskać określony efekt (uwzględniając sumę wirujących mas, min. rolek).

Zważywszy iż poprawianie "fabryki" nie zawsze jest zdrowe dla jednostki, trzeba mieć nadzieję że osiągi są skręcone zwyczajowo o około 20% ze względu na "ekologię" i min. różne traktowanie przez użytkowników (min. różną jakość paliwa, częstotliwość wymian oleju itp.).

O co chodzi w tym zestawie?

Z góry dziękuję :wink32:

Odnośnik do komentarza

ja na seryjnym wariatorze z rolkami pulley uzyskałem wzrost przyspieszenia przy starcie (z racji mniejszej o 2 gr. wagi rolek) i wzrost Vmax z racji ich niecodziennego kształtu - to zrozumiałe. Spadają natomiast obroty i przyspieszenie przy predkościach powyżej 100 km/h - myślę że wiekszy kąt wariatora pulley skompensuje ten niedostatek (spowodowany wg mnie niższą wagą rolek) podnosząc obroty. Podejżewam że silnik nie będzie strasznie piłował gdyż u mnie zapas obrotów na zegarze jest spory po zmianie rolek na pulleye. Co najwyżej szybciej zużyjesz podzespoły napędu.

Odnośnik do komentarza

KriSSo start z miejsca do setki wciska później rolgaz do końca a obroty max 7500 do 160 zamyka z górki :) Wcześniej przy 140 miałem 9500 i odcinka.

Aha i coś jeszcze kultura pracy znacznie się poprawiła wcześniej tak przy 50 miałem szarpnięcia w tej chwili płynnie wszystko cacy :)

Kurcze rok czasu się męczyłem ale stare rolki miałem zjechane i pasek w stanie tragicznym pół paska górna część całkowicie wycięta :)

Odnośnik do komentarza

Witam, moje zamówienie również dotarło, od niedzieli do piątku to naprawdę ekspres ;).

Rolki ze ślizgami wymieniłem ale nie miałem okazji zapoznać się z całkowitymi efektami końcowymi, wstępnie jest super.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja kupiłem Pulley 23g. Seria 28g no i troszkę się waham. Koledzy chwalą zmiany o 1-2g mniej od serii, a tu aż 5g. Czy to nie będzie jednak zbyt duża różnica :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Miałem mało czasu na testy. Rolki zamontowałem do AN400 L0 czyli rok 2010. Waga seryjna 19gr. Zamontowałem 18gr. Teraz wrażenia: przyspieszenie do 100 chyba odrobinę lepsze, obroty silnika przy wyższych prędkościach zdecydowanie niższe. Kultura pracy zespołu napędowego tez odczuwalnie lepsza. Udany zakup - polecam. Dla mnie waga 18gr jest idealna. Jakbym chciał się ścigać po mieście ta poleciłbym 17gr. Może w sobotę wybiorę się w trasę to podzielę się jeszcze wrażeniami.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A próbowałeś tych 17gr że tak piszesz czy tylko tak ci się wydaje że tak by było. Dałeś lżejsze tylko o 5% a polecane to 10-15%

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...