Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rolki Dr Pulley


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Mógłbyś napisać jaką sprężynę zastosowałeś i jaki to koszt? Wariator oryginalny razem ze ślizgaczami czy ślizgacze też dr. pulley? "Zmieniła się także charakterystyka przyśpieszenia oraz drgania które są przenoszone na motocykl. Jazda teraz jest całkowicie inna." - mógłbyś coś wiecej napisać o tym? będę bardzo wdzięczny!

Odnośnik do komentarza

Sprężynę założyłem średniej twardości, ślizgi zostały oryginalne, charakterystyka zmieniła się pod względem przyśpieszenia to znaczy silnik nie idzie tak wysoko obrotami jak na standardowych rolkach. Ponadto po osiągnięciu stałej prędkości około 90 km/h spadają obroty w dół jakby wyrzucało się wyższy bieg jest to fajne i przyjemne uczucie iż są niskie obroty, duży moment obrotowy w danej chwili fajne przyśpieszenie a silnik idzie na niższych obrotach co umożliwia szybką jazdę przy mniejszym zużyciu paliwa

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Witam jeszcze raz. Mam do sprzedania nowe nie używane (sprzedałem burkiego) rolki dr pulley 26x13 19g do burgmana 400 k7 w góre. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem to zapraszam do kontaktu 695971854. Pozdrawiam!

20180524_135400.jpg

20180524_135442.jpg

20180524_135419.jpg

20180524_135348.jpg

Odnośnik do komentarza

Założyłem te rolki do swojej 150dziesiątki. Mniej więcej 10% lżejsze od oryginału. Z plusów lepiej (płynniej) się rozpędza, nie ma przejściowych "dziur" w obrotach. Minusem jest fakt, że mam wrażenie, iż przy większych (oczywiście dla tego skuterka) prędkościach obroty są jednak wyższe, a miałem nadzieję na odwrotną sytuację.

Odnośnik do komentarza

Alkir - byłoby tak jak piszesz, gdybyś zastosował rolki o wadze oryginalnej lub cięższe. Zależność jest prosta - lżejsze rolki - lepszy start - wyższe obroty w porównaniu do ori- gorszy Vmax( kończą się obroty). Jak ktoś lata głównie po mieście to warto. Jeżeli jednak jeździsz w trasę to lepiej brać w wadze oryginału. Cięższych nie ma IMHO sensu. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja mam w SW-T rolki lżejsze o ok. 20% ( zamiast 28gr. to mam 23gr. )

Latam tylko w trasy . Strata V-max to ok 10 km/godz. ale oddawanie mocy ( szczególnie w górach i przy wyprzedzaniu ) zarąbiste.

Wzrost spalania : na poziomie 0,2-0,3 l/100

Odnośnik do komentarza

Po wielu kombinacjach z pulleykami zagościły u mnie na stałe 4 rolki o wadze 15 gr i 4 o wadze 14 gr, co daje średnią wagę 14,5 gr w porównaniu do oryginałów 15,4 gr oraz sprężyna biała mallosi(twardsza od oryginalnej). V-max bez zmian, oddawanie mocy w całym zakresie prędkości liniowe, brak dziur, wahań, wysokie obroty przy wyprzedzaniu, niskie przy spokojnej jeździe. Trzeba to dobrać metodą prób i błędów, innej drogi nie ma. Spalanie ciut wyżej niż seria.

Co do podwyższania obrotów przy wysokich prędkościach po zastosowaniu pulleyek, to sytuacja jest teoretycznie niezgodna z założeniami konstrukcyjnymi tych rolek, ale w praktyce z mojego doświadczenia i innych przeczytanych historii wynika, że to zależy od konkretnego modelu skutera. Wydaje mi się, że przy małych pojemnościach i mniejszych mocach takie zachowanie jest całkowicie normalne.

Odnośnik do komentarza

Czołem,

Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałem się zapytać jakie wymiar rolek pulleya zastosować do Yamahy majesty 400? 80%miasto. Moja waga 96kg. Czy potrzebne są do nich specjame ślizgi?
Pozdrawiam
Emil

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu u mnie był to zbieg okoliczności, po prostu kończył się pasek i ślizgając się powodował te wyższe obroty. Po wymianie paska jest ok i zgodnie z założeniami dr Pulleya, tj płynnie i obroty przy vmax niższe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...