Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rolki Dr Pulley


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

Dr. Pulley rolki 9g (fabryczne 10g), Yamaha X-max 125:

- poprawa przyśpieszenia o 2 sek do 80km/h

- lepszy start, płynniejsze przyśpieszenie.

- wyższa prędkość obrotowa o ok 700 obr/min przy maksymalnym odkręceniu manetki

- przy prędkościach 50-80 km/h obroty silnika wyższe o ok 200-300 obr/min.

- powyżej prędkości 90km/h obroty silnika niższe niż na rolkach fabrycznych o ok 300-500 obr/min.

- prędkość maksymalna ok 128 km/h (licznikowe) - przy obrotach silnika 9100, wcześniej nie udało mi się osiągnąć więcej niż 120km/h (108km/h GPS).

- wyższe spalanie gdzieś o ok 0,3 l /100km, ale to jeszcze będę testował bo ostatnio więcej jeżdżę po mieście.

tak to idzie:

https://www.youtube.com/watch?v=ruERDVAZ1iM

Odnośnik do komentarza

Do mojego Kymco Downtown 125 przetestowałem rolki 14g i 11g efekt:

14g rolki:

- start z lekkim opóźnieniem

- uczucie wolniejszego przyspieszenia

- v-max 110 km/h (licznikowe)

11g rolki:

- szybszy start

- lepsze przyśpieszenie

- v-max bez zmian 110 km/h (licznikowe)

to dziwne że przy takiej różnicy masy rolek nie ma różnicy w prędkości maksymalnej

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z rolkami Pulley'a nie zawsze jest lepiej. W Tmaxie SJ01/03 na oryginalnym wariatorze różnica jest znacząca. Wzrasta przyśpieszenie i prędkość max., nie powodując większego zużycia paliwa. Te same rolki w Tmaxie SJ06 nic nie dają, przynajmniej ja nie odczułem żadnej różnicy.

PS. Odstąpię komplet rolek dr.Pulley'a (były założone do SJ06 na próbę i są jak nowe). Wiadomość na PM.

Odnośnik do komentarza

Ja sądzę że przyczyną może być to że wariator nie pozwoli bardziej naciągnąć paska bo rolki są tej samej średnicy i czy to będą 13g czy 10g to i tak więcej nie odrzucą talerzyka a rolki Dr. Pulley mają całkiem inne gabaryty. Co widać na filmiku

Sqad a ty zakładasz normalne rolki czy Dr.Pulley?

Odnośnik do komentarza

No przymierzam się do pulley'i tylko chciałem 10.5G założyć głównie zależało mi na przyśpieszeniu bo ma muła na dole, a vmax w okolicach 110-115 wystaczy

Odnośnik do komentarza

Sądzę że 11g to już jest duża różnica względem oryginałów, żebyś nie przesadził z ta różnicą wagową rolek. A gdzie kupujesz rolki bo ja na rynku krajowym nie widziałem takiego wyboru rolek Dr.Pulley

Odnośnik do komentarza

Odświeżę trochę temat. Do Burgmana 400 K4 Dr. Pulley rekomenduje 17 , 18 lub 19 gram.

Czy dobrym wyborem bądą rolki Pulley 17 gr przy planowanej jeździe głównie w trasy z pasażerem ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie wiem jaką wagę mają oryginalne.

Ale na podstawie własnych prób z Silwerm powiem tak.

Producent zalecał 10-15% mniejsza wagę.Standard to 28gr. czyli powinno być 25 - 24 gr. dałem 23gr. i spokojnie dałbym nawet 22gr.

To 20% mniej a efekt bdb.

Też jeżdżę w 2 os. i tylko trasy. Trochę straciłem na prędkości max. ( 10-15 km) ale za to oddawanie mocy i przyspieszanie np. pod gorę BAJKA.

Może moje subiektywne odczucia z innym sprzętem pomogą Ci w decyzji.

Odnośnik do komentarza

Burgman K4 - oryginalne rolki 21 gr. 21 gr - 15% = 17,85 gr - myślałem o zamówieniu 18 gr ale ponoć aktualnie dostępne od ręki są właśnie 17 gr.

Np. Burgman K7 ma oryginalne rolki - 19 gr - 15 % = 16,15 gr.

Odnośnik do komentarza

Alempicki, a sprawdzałeś dostępność ? Skąd zamawiasz ? Z Niemiec czy z Chin ? Jestem zainteresowany SR 2613 / 8 / 18.

Jakiś czas temu Kordziuk - (też z Wa-wy) chciał zamawiać i nie było 18 gr.

A swoją drogą wydaje mi sie że 19 gr do twojego Burgmana 2010r - to za dużo.

Markus - niektórzy na rolki Dr Pulley mówią właśnie "ślizgacze" - ze względu na ich kształt - nie są okrągłe.

Odnośnik do komentarza

Spoko, wtedy jeszcze nie wiedziałem co będę robił z moim. Wygląda na to że w poniedziałek będę miał silnik :)

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz mogę zamówić tez ślizgacze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z Holandii dr Pulley sr2613/8 18gr + sp2613-y(ślizgacze) = 48eur + koszty wysyłki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fotka zestawu

e5486d388f8b3982b5a636f4062ec1f6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Widzę, że jednak Markus wiedział o czym pisze :) Pytanie: czy "ślizgacze" Dr Pulley są jakieś specjalne ?

Alempicki, a jak byś widział organizację takiego zbiorczego zamówienia ?

Odnośnik do komentarza

Zamówienia i wpłaty zbieram do 19 czerwca 2016, 20 czerwca robie zamówienie:

1. Dr Pulley SR2820/8 (23 gr) + SP2820-W - 1 zestaw (Honda sw 400)

2. Dr Pulley SR2613/8 (18 gr) + SP2613-Y - 2 zestawy (Burgman AN400ZA L0)

3. Dr Pulley SR............

4. Dr Pulley SR............

==========================================================

Chętni na 100% będę prosił o wpłatę na konto walutowe 50EUR lub 220PLN. (po otrzymaniu przesyłki roześlę do zainterwsowanych pocztą lub zapraszam w Warszawie osobiście)

Informacje o nr konta na prv.

Odnośnik do komentarza

Na stronce Dr. Pooley piszą że ślizgacze (SP) poprawiają charakterystykę przeniesienia napędy (jak już nie piszą?) Argument że się mniej zużywają bo są z materiału typu Polymer-Nylon trochę dziwny ale OK

Jeśli nasze ślizgacze nie są zużyte (jak to ocenić?) to można sobie faktycznie darować i kupić tylko SR.

Rozważam intensywnie zakup 17/18 gr.

Odnośnik do komentarza

Marcus, Dr Pulley zalece 10 - 15 % lżejsze. 21gr - 15% = 17,85 gr. Ja raczej 18 gr. W poniedziałek jeszcze raz jadę oglądać (a raczej słuchać) nowy silnik.

Jak kupię silnik - zamawiam rolki.

Odnośnik do komentarza

Zamówienia i wpłaty zbieram do 19 czerwca 2016, 20 czerwca robię zamówienie:

1. Dr Pulley SR2820/8 (23 gr) + SP2820-W - 1 zestaw (Honda sw 400)

2. Dr Pulley SR2613/8 (18 gr) + SP2613-Y - 4 zestawy (Burgman K7-L2)

3. Dr Pulley SR............

4. Dr Pulley SR............

==========================================================

Chętni na 100% będę prosił o wpłatę na konto walutowe 50EUR lub 220PLN. (po otrzymaniu przesyłki roześlę do zainterwsowanych pocztą lub zapraszam w Warszawie osobiście)

Informacje o nr konta na prv.

Odnośnik do komentarza

Nowe ślizgi Dr Pulley lepiej się trzymają talerza, ciaśniej na nim siedzą, więcej ich zalet nie zauważyłem. Ale może nowe zwykłe ślizgi też tak mają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...