Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Rolki Dr Pulley


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

Śledziłem też trochę ten temat. Na portalach jest trochę porównań osiągów na Pulleyach ale czy warte zachodu to każdy musi zobaczyć co zyskuje.

Widać że w Burgmanie zyskuje się 500 obrotów mniej przy tej samej prędkości. Przyśpieszenia trudno ocenić. Wydaje się że jest lepiej ale najlepiej jakby ktoś sie wypowiedział co juz używa bo ocena na podstawie filmiku czy opisów nie wiem czy jest do końca wiarygodna. Wiadomo że stylem jazdy w skuterze mozna ustawić obroty w danej chwili i to mnie zastanawia czy po prostu nie ma odpuszczenia na chwile gazu i widać prawdopodobny spadek obrotów.

Odnośnik do komentarza

Ja powiem z doświadcenia, że mam pulleye w swoim DT i po wyczyszczeniu wariatora i rolek i pozostawieniu ich na sucho, przy odkręceniu spod świateł skuter wchodzi na 6,5 tys. obrotów i tak ciągnie mniej więcej do 110 km/h (co jest zgodne z parametrami przewidzianymi przez producenta).Niemniej po przejechaniu 1-2 tys.km

(po rozebraniu ewidentnie widać już przybrudzenie elementów czarnym osadem – zakładam że główny skład tego osadu to drobinki ze ścierającego się paska) dynamicznym odkręceniu gazu skuter wchodzi na 6,8-7 tys. obrotów (po chwili spada). Jak się delikatnie odkręca gaz (do oporo ale powoli) to skuter rozkręca się do prawidłowych 6,5 tys. obrotów. Jak dla mnie, jest to właśnie efekt tego, że przybrudzone rolki mają większy współczynnik tarcia, a przez to przy gwałtownym daniu pełnego gazu spod świateł, zanim rolki „dotrą” do miejsca gdzie zaczynają zmieniać przełożenie silnik „zdąża” się wkręcić na wyższe obroty. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Piotrek

Odnośnik do komentarza

Czy odczuwalny jest wzrost przyspieszenia po zmianie lub wzrost prędkości. Warto jest kombinowac z zakupem dla uzyskanych osiągów?

Odnośnik do komentarza

Mam zamontowane Pulleye w swoim burku.

Niestety nie było sprzyjających w tym sezonie warunków, żeby je sensownie przetestować.

Czy jest lepiej tego jeszcze nie wiem, na pewno jest inaczej.

Najciekawsze jest to, że gdy rozpędzimy się do powiedzmy 130km/h uzyskujemy jakiś poziom obrotów (nie pamiętam dokładnie ich wartości, ale daleko jeszcze jest to "odcinki") odkręcając dalej manetkę obroty pozostają nie zmieniając się, a prędkość wzrasta.

Mam też wrażenie, że od 0-100 jest lepiej , ale tak organoleptycznie tylko. Pomiarów nigdy nie robiłem.

Odnośnik do komentarza

Ja też zamiaruję kupić rolki dr Pulley bo stare mam już powycierane.

Oryginalne mam 26x12,8 19 gram

Jakie będą optymalne do burgmana 400 K8 ( jaka waga / jakie Ty zakupiłeś)

Jan

Odnośnik do komentarza

Your ordered following products:

pcs

Product Article Nr. Singleprice

Price

1

x

Dr.Pulley Sliding roll SR2613/8-17

Shipping time: 3-5 days if available SR2613/8-17 54,90 EUR

54,90 EUR

Sub-Total: 54,90 EUR

Insured shipping: With tracking (Shipping to: PL : 0.28 lb(s)): 7,00 EUR

Sub-Total (excl. VAT): 53,13 EUR

19% VAT: 8,77 EUR

Total: 61,90 EUR

__________________________________________________________________

Odnośnik do komentarza

Oryginały w burgmanie to chyba maja 21g wszyscy piszą aby brać o 2g lżejsze, czy 17g to nie za mało. Z miejsca może bedzie lepiej tylko czy nie straci na prędkości.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info.

Ja też byłem przekonany że mam rolki 21 gram ale po zważeniu wyszło że 19 g ( ważyłem jedną, potem dwie, itd).

Nie mam doświadczenia ale może się wycierają i tracą wagę.

Na You tube pokazują osiągi burgmanów 400 z rolkami dr. Pulley 17g lub 18g.

Na jednym filmie było że montuje 23 g ale nie pozuje osiągów.

Odnośnik do komentarza

arturo-bb ja kupuje zawsze na stronie http://maksor-scooterparts.com/

Może stronie nie wygląda okazale - ale zawsze dochodzą i nie było problemu

Kupywałem już 3-4 razy

Skusiłem się na zakup w tym sklepie,czekam już od 16.03.2016r. Po skierowaniu zapytania w dn.5.04 o zamówione rolki dostałem zapewnienie,że towar wysłany 16.03.16r. Po kilkudziesięciu minutach w kolejnym mailu info,że jeśli nie przyjdą za kilka dni to mam dać znać i towar zostanie ponownie wysłany.Myślę,że gdyby tak było to dostałbym potwierdzenie wysłania(nr.przesyłki) a nie zapewnienie ,że zostanie ponownie wysłany towar.A może jestem zbyt niecierpliwy i to dopiero 25 dni czekam? Pytanie do osób robiących zakupy w tym sklepie,jaki był okres oczekiwania na przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja kupiłem tam gdzie Długi. Paczuszka przyszła, a rolki grzecznie czekają na swoją kolej :-)

413352bb62b1e9ca8c4504557704b2b7.jpg

Odnośnik do komentarza

Rolki zamówiłem 8 kwietnia w oficjalnym niemieckim sklepie. Zapłaciłem 7 euro za list polecony z trackingiem(priorytet). Przesyłka doszła wczoraj 14 kwietnia. Szybciutko. Czasem zamawiam paczki z niemieckich aptek i też zazwyczaj w tydzień przesyłki dochodzą.

Co do rolek to zamówiłem 15 gr i wczoraj ważyłem na dokładnej wadze - rozrzut od 14,92 do 14,97( po jednej rolce) a reszta 14,93- 14,95.

Jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja kupiłem tam gdzie Długi. Paczuszka przyszła, a rolki grzecznie czekają na swoją kolej :-)

413352bb62b1e9ca8c4504557704b2b7.jpg

Trzeba było brać 22gr.

Wtedy POWER jest lepszy

Odnośnik do komentarza

Do T-maxa Sj06 ktoś poleci takie rolki. W tej chwili mam zwykłe malossi 16gr i zółta sprężyna malossi, nie jest źle, ale ze startu przy ruszania tak do jakiś 25-30km/h rusza z takim jak by mułem potem jest już dobrze.

Odnośnik do komentarza

Skusiłem się na zakup w tym sklepie,czekam już od 16.03.2016r. Po skierowaniu zapytania w dn.5.04 o zamówione rolki dostałem zapewnienie,że towar wysłany 16.03.16r. Po kilkudziesięciu minutach w kolejnym mailu info,że jeśli nie przyjdą za kilka dni to mam dać znać i towar zostanie ponownie wysłany.Myślę,że gdyby tak było to dostałbym potwierdzenie wysłania(nr.przesyłki) a nie zapewnienie ,że zostanie ponownie wysłany towar.A może jestem zbyt niecierpliwy i to dopiero 25 dni czekam? Pytanie do osób robiących zakupy w tym sklepie,jaki był okres oczekiwania na przesyłkę?

Rolki dotarły dzisiaj 15.04 a zostały wysłane 11.04.16r. Zamówiłem do rolek w komplecie ślizgi oczywiście ich nie dostałem.Sprzedawcy nie poleceam.Na dodatek nie jestem pewien wagi tych rolek,brak naklejki na opakowaniu o gramaturze.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Trzeba było brać 22gr.

Wtedy POWER jest lepszy

Arturku, nie chciałem "na otro". Zobaczymy jak będzie w wersji "soft". Wymiana dopiero w połowie czerwca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Rolki dotarły dzisiaj 15.04 a zostały wysłane 11.04.16r. Zamówiłem do rolek w komplecie ślizgi oczywiście ich nie dostałem.Sprzedawcy nie poleceam.Na dodatek nie jestem pewien wagi tych rolek,brak naklejki na opakowaniu o gramaturze.

Ps.

Po zważeniu okazało się że waga zamiast zamówionych 14gr jest 13. :mad2:

Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo po założeniu 15 gr pulleyek. Obroty lekko w górę, poprawa przyspieszenia odczuwalna w całym zakresie, v-max nie sprawdzałem póki co. Plusów jest więcej - zlikwidowane szarpania na niskich obrotach, zero dziur w przyspieszaniu z prędkości miejskich - odwijam i od razu katapulta... ale to teraz zasuwa....To tak jak by ktoś odblokował silnik:) Jestem bardzo zadowolony. Spalanie pewnie pójdzie w górę z pół litra, ale warto.

Odnośnik do komentarza

Ps.

Po zważeniu okazało się że waga zamiast zamówionych 14gr jest 13. :mad2:

Slizgi dotarły kilka dni temu.Sprzedawca zmusza mnie do ponownego rozbierania napędu.Pewnie gdybym zamówił na Aliexpress to wszystko było by szybciej i może taniej.

Odnośnik do komentarza

Ja będę do siebie teraz zamawiał 10,5 zamiast 13, jak założę zdam relacje z efektów.

I jak tam po zmianie rolek, jaki efekt?

Odnośnik do komentarza

Do mojego Kymco Downtown 125 przetestowałem rolki 14g i 11g efekt:

14g rolki:

- start z lekkim opóźnieniem

- uczucie wolniejszego przyspieszenia

- v-max 110 km/h (licznikowe)

11g rolki:

- szybszy start

- lepsze przyśpieszenie

- v-max bez zmian 110 km/h (licznikowe)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...