Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Runners Team Burgmania - czyli przygoda z bieganiem.


.maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Pasjonatem biegania nigdy nie byłem i chyba nie będę, ale od stycznia na przekór wziąłem się za siebie i od tego czasu nie miałem jeszcze przerwy w bieganiu dłuższej niż dwa dni (ok. 12 treningów w miesiącu). Zaczynałem od 3 km w tempie 6:30 min/km, dzisiaj robię między 6 a 10 km w tempie 5:40 min/km. W styczniu wybiegałem 34 km w lutym 86 km a w marcu dotychczas 60 km ale celuję w 100 km. Biegam dla odchudzania i kondycji więc chyba nie będę śrubował tych osiągów. Narazie 7kg w dół.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

@lechuano, gratuluję decyzji o rozpoczęciu biegania. Pamiętaj o konsekwencji i wytrwałości. Nie wiem ile masz zamiar zrzucić, ale tempo masz niezłe - zarówno samego biegu jak i zrzucania zbędnych kg.

Najważniejsze w tym szaleństwie to zdrowie. Nie przesadzaj też z intensywnością i słuchaj własnego ciała.

Powodzenia i dzięki za info. Czy ktoś może jeszcze zaczął biegać ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

To jest niestety kres moich możliwości...ale dzięki. Fajnie słyszeć, że ktoś we mnie wierzy...

Jaki kres? Jak na razie idzie Ci coraz lepiej ?. Kres osiągniesz jak wyniki spadną ?. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wszystkim naszym sportowcom i kibicom życzę zdrowych, pogodnych i rodzinnych Swiat Wielkanocnych.

51f086f7e1bf6351e82d00e43312c017.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po kilkumiesięcznych przygotowaniach, perypetiach z kontuzją, przebiegniętych niemal 900 treningowych kilometrach punktualnie o 11:00 wystartowałem do swojego trzeciego w życiu maratonu, a drugiego, który liczy się do zdobycia Korony Polskich Maratonów, 43 Maratonu Dębno.

Mała miejscowość w woj. Zachodniopomorskim mieni się stolicą polskich maratonów. Pierwsze zawody na królewskim dystansie w Polsce zostały zorganizowane właśnie w Dębnie w roku 1966. Kobiety mogły wystartować oficjalnie dopiero w 1979 roku. Tegoroczny bieg był 43, a więc nie każdego roku maraton się odbywał. Dodatkowego "smaczku" dodaje fakt, że limit uczestników to tylko 2000 osób. Bez ukończenia maratonu w Dębnie nie można "zaliczyć" KPM. Zapisy trwały około 1-2 godzin w dn.31 grudnia 2015. Przechodząc do samego biegu. Tak jak wspominałem start wyznaczono na godzinę 11:00. Pogoda zapowiadała się na bardziej plażową niż maratońską. Było około 20 stopni C. Pierwsze 25-30 km poszło gładko, potem niestety musiałem mocno zwolnić, walcząc z dystansem, wysoką temperaturą otoczenia i ... odwodnieniem. Na całej trasie widziałem wielu "padnietych" maratończyków. Chyba nikt się nie spodziewał takiej letniej pogody 3 kwietnia. To był w tym roku pierwszy oficjalny maraton w PL, taki, który otwiera sezon biegów maratońskich. Trenując w zimę i wczesną wiosną w temp. -6 ~ + 6 trudno nagle zrobić wynik przy +20. Potrzebna aklimatyzacja.

Ogólnie z uczestnictwa jestem bardzo zadowolony. Atmosfera biegowego święta, serdeczność organizatorów i piękne okoliczności przyrody zostaną w pamięci na lata.

Oficjalny wynik:

42.195 km: Numer:1312, Miejsce:1106, Kategoria(Miej):M-40(332), Czas: 04:04:34.Gratulujemy ukonczenia!

Teraz czas na jeżdżenie skuterem, przynajmniej do Spotkania Wiosennego w Ryni, a potem kolejny maraton 15 maja w Krakowie.

Po odebraniu pakietu startowego i po ukończeniu maratonu

ba2e4c722948d6e1a59e2c5333188342.jpg

0569703b99145254f113e05488468793.jpg

Ze szwagrem zaraz po ceremonii medalowej

1a98595df7ed907d841df7dfa9fef1ca.jpg

No i blaszka

7ac5e8e8544fba84b0fcb6f05e9eecac.jpg

Odnośnik do komentarza

Piotruś gratuluję :) Masz już za sobą 3 maratony, zostały tylko 2 i KPM jest już na przysłowiowe wyciągnięcie ręki :) Trzymam nadal kciuki !!!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piotruś gratuluję :) Masz już za sobą 3 maratony, zostały tylko 2 i KPM jest już na przysłowiowe wyciągnięcie ręki :) Trzymam nadal kciuki !!!

Jeszcze 3 maratony i jak Bóg da, a partia pozwoli założę KPM. Te 3 to Kraków, Wrocław i Poznań. Do klasyfikacji nie liczy się Orlen Warsaw Maraton.

Dziękuję za Wasze wsparcie !

Odnośnik do komentarza

U mnie dzisiaj zakończyła się przygoda z bieganiem aż do jesieni. Teraz przesiadam się na rolki.

Dzisiaj został zdobyty Poznań (9 PKO Poznań Półmaraton)

Zimowa praca nie poszła na marne i po złamaniu 40 minut na 10 km dzisiaj zaliczyłem kolejną życiówkę na 21 km

W półmaratonie na ponad 11000 zawodników bieg ukończyłem na 451 miejscu z czasem 1.28.48 (był plan złamać 1:30)

Było to niezwykle ciężkie zadanie, gdyż od początku do końca padał deszcz, który utrudniał bieg.

Garmin

Wyniki

Koszulka wyjątkowo firmowa, bo i zawody w całości sponsorowane przez firmę. Ale to wyjątkowo...

20160417_082632.jpg

Teraz razem z Piotrem czekamy na Kraków. Ja roluje a Piotr biega. Piotrze, do zobaczenia...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratki Wojtku, zacny wynik. Ja też zawsze będę, biegowo, miło wspominał Poznań. W zeszłym roku właśnie podczas Półmaratonu Poznań wykręciłem swoją życiówkę [1:39:37]. Twój wynik dla mnie nie osiągalny.

Do zobaczenia 14 maja w Krakowie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...