Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Runners Team Burgmania - czyli przygoda z bieganiem.


.maniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

16 października zaliczyłem kolejną 3 edycję PZU Cracovia półmaraton. Tym razem udało mi się poprawić swój czas i teraz mój nowy rekord życiowy :) to 1:52:55. Jest jeszcze nad czym pracować.

P.S. Piootr wracaj szybko do biegania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zenek, tak niedawno rozmawialiśmy na starcie Cracovia Maratonu, a tu już jesień, a ty strzeliłeś kolejny zacny dystans. Super progres. Gratuluję ! Trwaj w tym. Ja niestety biegać nie mogę, ale za wszystkich mocno trzymam kciuki.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przebiegłem swój pierwszy półmaraton. Półmaraton Warszawski. Dziś nie będę skromny. Jestem z siebie dumny. Coś co trzy lata temu, gdy zacząłem biegać, było tak nieosiągalne jak lot na Marsa, dziś się zrealizowało. Jasny gwint, jeżeli taki pasibrzuch może przebiec, to znaczy że każdy, kto się przyłoży, może biegać dystanse.
Kilka błędów popełniłem i końcówkę miałem słabą. Wyciągnę wnioski.
Madafaka, udało się!

Odnośnik do komentarza

Marcin gratuluję i zazdroszczę.  Nie pozostaje Ci nic innego jak przygotowanie do maratonu (całego ;)). Trzeba iść za ciosem! 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Marcin, szczerze Ci gratuluję. Sam wiem co to znaczy przebiec 5km , 10km, Półmaraton czy Maraton. To wymaga wielu wyrzeczeń, trudu i cholernej woli walki oraz codziennych treningów. I nikt tego nie zrozumie, że aby to osiągnąć trzeba kilka razy w tygodniu, bez względu na pogodę założyć wygodne buty i wyjść i wyklepać swoje kilka, kilkanaście kilometrów po asfalcie lub leśnym dukcie. Sam do niedawna walczyłem o każdy kilometr, o swoje osobiste cele, o każdy poprawiony czas, ... o zdrowie. Marcin SZACUN !!! Widzimy się na dystansie Koronnym. Jestem Twoim kibicem.

 

 

Pozdrawiam Piootr

 

Odnośnik do komentarza

Cyklicznie w Szczawnicy odbywa się bieganie po górach - łącznie z ultramaratonem. W tym roku brałem udział w obsłudze tej imprezy i jestem pod dużym wrażeniem jakie wywarli na mnie startujący. Start pierwszej grupy - 300 osób do dystansu 64 Km (skróconego z 96 km z powodu ciężkich warunków po stronie słowackiej) o 3 w nocy i niezapomniany widok migających czołówek zawodników biegnących po grani Pienin.

Gdyby ktoś z biegających w przyszłości zamierzał wystartować to chętnie udzielę pomocy logistycznej ( w tym także noclegu) po wcześniejszym kontakcie.

Krótki opis biegu w poniższym linku:

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/50600/Zimowe_biegi_w_Szczawnicy_zdjecia.html

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odkopuje temat, bo tak jakoś mnie też naszło na bieganie, a jako że zaczynam od zupełnego zera to na razie celuje w półmaraton z przygotowaniem do biegu, a na przyszły rok maraton myślę że Orlen maraton to będzie ładny początek, docelowo ultramaraton ale to dalsze plany, bo na razie trzeba się rozbiegać. Doczłapać się do mety to już w zasadzie teraz po 2 mc biegania bym dał rade bo 10 km biegam już spokojnie, ale jeszcze trzeba urwać kilka minut. W zasadzie na Endomondo co trening to mam jakiś nowy rekord życiowy :) ale celuje w czas 1:40 h a ten na razie jest nieosiągalny, bo 10 km robię w 1h ale co tydzień widzę postępy i to cieszy.

Tak czy siak jak by ktoś miał zamiar pobiec półmaraton Praski to klub Burgmania.net zgłosił na razie 1 zawodnika :) numer startowy 2551

Jest jeszcze trochę czasu więc jak ktoś by chciał rozpocząć swoją przygodę z bieganiem to da radę się przygotować, a półmaraton może nie jest królewskim dystansem ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo się cieszę, że temat został odkopany. Założony kilka lat temu trochę 'podupadł", został nieco zapomniany ;).

Ja ze znanych wszystkim powodów zmuszony zostałem przez los na porzucenie tej wspaniałej pasji - biegania :crybaby:. Teraz pozostał mi tylko lub aż rower i tu się będę realizował sportowo. Niedługo otwieram na naszym forum wątek poświęcony rowerom tradycyjnym, napędzanym siłą ludzkich mięśni, a nie wspomaganych elektrycznie.

Wracając do tematu. Trzymam kciuki za twoje każde "małe" kroczki w dochodzeniu do celu. Sam pamiętam jak "walczyłem" o dobry rezultat w biegu na 10 km (rekord życiowy 0:45), potem trening przygotowujący do 21.1 km - półmaratonu (rekord życiowy 1:39), a dystans koronny - maraton w pewnym momencie był szczytem marzeń, który wydawał się nie do zrealizowania. Dzięki wytrwałości i systematyczności można go osiągnąć. Sam byłem zaskoczony jak swój pierwszy  Orlen Warsaw Marathon ukończyłem z czasem 3:52. Potem były jeszcze Maraton Warszawski (rekord życiowy 3:50), Maraton Dębno, Cracovia Maraton, a potem buuuum !wchair ...... a gdyby nie to była by Korona Maratonów Polski, bo zostały tylko maratony Wrocław i Poznań do zdobycia.

A teraz Artix zabieraj się do roboty, walcz i jak byś chciał jakichkolwiek porad to proszę nie krępuj się i pytaj. Bardzo chętnie pomogę choć sam przebiec już niestety za Ciebie nie mogę !OKK to na trzymanie kciuków możesz zawsze liczyć.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dzięki Piootr, na pewno zamęcze Cię pytaniami bo mam ich sporo ale to na spocie :) Biegam 4 razy w tygodniu ostatnio się złapałem na tym że deszcz nie deszcz ale trening musi być zaliczony no i nie mogę się doczekać kolejnego więc chyba się wkręciłem bo na samym początku to trochę się zmuszałem zwłaszcza jak było poniżej zera. Teraz muza na uszy i biegnę a że mam obok domu fajną miejscówkę na bieganie to dodatkowo motywuje. Jutro test na 12 min pełnego speedu a potem głównie 8 km w interwałach a sobota 10 km i co tydzień o 1 km więcej aż do 18 km. Wg Endomondo do półmaratonu będę gotowy 28 sierpnia a 1 września prawdziwy test. Jeśli mój organizm dobrze to zniesie to 30 września jest PZU maraton, ale nie wiem czy będę gotowy tak szybko na maraton, więc się nie zapisuje. Na pewno Orlen w kwietniu jest w granicach mojego organizmu :) Oby tylko bez kontuzji to dam radę. Na razie walczę z bolącymi przyczepami w kolanach ale tylko po dłuższych dystansach. Na początku następnego dnia ledwo chodziłem, dziś potrzebuje 1 dnia na regenerację. Dziś widzę że nie jest problemem doczłapać się do mety ale wykręcić dobry czas to już sukces. Obecnie na 7 km jestem w stanie utrzymać 5.30 na 10 km to już 6.00/km ale strasznie mnie cieszyło jak przełamałem 7min potem 6 min teraz staram się przełamać 5 min i chwilowo się udaje nawet 2.30 ale po 1 km "puchnę" czyli potencjał jest ale trzeba go wybiegać :) Niestety dobry czas = praca ale na szczęście mnie bieganie relaksuje zwłaszcza wieczorne kiedy park jest już prawie pusty bo są oczywiście biegacze. No i najlepsze na początku byłem wyprzedzany przez wszystkich teraz ja już wyprzedzam no i czasem mnie ale to tylko pokazuje że jeszcze mam sporo do zrobienia :) 

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Temat dalej żyje to super :). Biegaczy nie brakuje w barwach Burgmanii.

Artix życzę powodzenia w dążeniu do celu i co raz to lepszych "życiówek".

Ja w zeszłym roku troszkę się zapuściłem, ale rok 2018 zaowocował nowym wyzwaniem i jestem w trakcie zdobywania korony półmaratonów (2/5 zaliczone).

 

Trzymam kciuki za wszystkich biegaczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wings for live -zaliczony -jako partyzant bez żadnego przygotowania z nadwaga dałem radę 7,15 i jestem z siebie dumny że małą cegiełkę dla niepoelnosprawnych dolepilem.

72B9A2EF-7C8A-4255-ABCE-9AD4077214A0.jpeg

61AB0D80-28EC-4A35-B7A3-533C079A7B74.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zybex, brawa za chęci i za cegiełkę.

W przyszłym roku robię zapis i walczę z pomocą kul ortopedycznych bo to naprawdę szczytny cel. W biegu uczestniczyli ludzie w egzoszkieletach i to im należy się szacunek.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piotr - Daj znać to chętnie wspólnie staniemy na starcie i jak chcesz to możesz dołączyć do naszego firmowego teamu. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Bardzo dziękuję za propozycję !OKK. A propos. 23 września właśnie w Poznaniu odbędzie się impreza rowerowa w której biorę udział. 120 km rowerem po asfalcie. Zachęcam wszystkich, zróbmy wspólny Team

https://bike-challenge.pl

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Zybex - gratulację - ja na przyszły rok też się pisze, trzeba było pisać wcześniej chętnie bym pobiegł :) ciekawe na którym kilometrze by mnie dogoniła meta :) a koronę pół maratonów zostawiam na przyszły rok

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.07.2015 o 15:23, GadekW napisał:

Ja dzień po maratonie w Osiecznicy wykonałem swój plan-marzenie. Przejechałem w jednym ciągu z przerwą na kanapkę moje pierwsze 100 km... Byłem pozwiedzać Fleaming Skate w Niemczech. Każdemu miłośnikowi polecam. Oto efekt:

https://connect.garm...ivity/826377499

Filmik

Jak niektórzy wiedzą jestem uzależniony od rolek.

Prawie 3 lata po mojej pierwszej setce postanowiłem podnieść poprzeczkę i spróbować przejechać 200 km na rolkach.

Wybór padł na Wiślaną Trasę Rowerową która startuje w miejscowości Brzeszcze i ciągnie się do Szczucina. Długość trasy to 230 km

Mój plan był prosty: start z Brzeszcz, przejechać 100 km, zawrócić i dotrzeć w miejsce początkowe.

Nie wiedziałem jak organizm się do tego odniesie, ale o dziwo dał radę. Problemy z bólem mięśni i walka ze zmęczeniem zaczęła się na 180 km.

Sama trasa prowadzi przez malownicze tereny małopolski, czasem zjeżdża na drogi lokalne, a w trzech miejscach po prostu brakuje asfaltu i trzeba było kombinować objazdy przez pobliskie wsie.

Pierwsza część trasy 100 km wypadł w Krakowie gdzie zjadłem obiadek i pora była wracać. 

Druga setka była zdecydowanie trudniejsza, ale dałem radę.

 

2108245537_Krakwrolki.thumb.jpg.5f6bda2437e1e4c745ebb93e2efefe43.jpg

mapa

animacja trasy

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Gadek wielkie gratki, mega wyczyn !!! ... 200km na rolkach... :whistling:

Jesteś z żelaza ? :) to co zrobiłeś dla niejednego rowerzysty jest nieosiągalne :)

Wielki Szacun, gratulacje !OK

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

GadekW gratuluje nawet nie potrafię sobie wyobrazić takiej trasy na rolkach, jesteś niesamowity :clapping:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...