Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Generalnie rzeczywiście pozycja na Satelisie jest inna niż w Kymco - określiłbym ją jako bardziej turystyczną. Wydaje mi się też subiektywnie, że w Satelisie siedzi mi się wygodniej, podparcie lędźwi jest lepsze.

Natomiast martwi mnie ta szyba w Satelisie, bo myślałem (aczkolwiek nie wiem, czy moje wyobrażenia są w ogóle realne) że z taką szybą to praktycznie w ogóle nie będę czuł wiatru na twarzy, a przy jedzie 70-80 km/h miałem wrażenie że szyba chroni mnie max do szyi, myślałem że to zganianie wiatru będzie lepsze, aczkolwiek muszę się przejechać jeszcze innym skuterem, żeby to zweryfikować.

"Wyglądowo" ładniejsze jest Kymco, aczkolwiek ja bardziej kieruję się jednak względami praktycznymi - bez kitu, Satelis ma przeogromny ten bagażnik :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

szyba w 125 osłania mniej więcej do swojej wysokości. Te 100-110km/h to nie są takie prędkości żeby aż tak odchylało strugę. Jeżeli nie chcesz czuć wiatru na twarzy musisz mieć szybę przed całą twarzą - co z kolei wygeneruje problem podczas deszczu w lato lub przy jesiennej pogodzie bo szyba z kroplami zasłoni ci skutecznie widok.

Rozwiązaniem jest szyba tak dobrana wysokością (lub regulowana)  żebyś wyciągając się mógł patrzeć nad nią. Innym rozwiązaniem jest regulowany deflektor zakładany/dokładany na szybę ALE szyba musi być sztywna. Np szybe z twardego i sztywnego poliwęglanu ma mój sym GTS i ona nie pracuje a szyby w nowszych GTS są z miękkiego tworzywa i są dość elastyczne. Jak na taką szybę dołożysz dodatkowo deflektor który sam ma mase a do tego generuje dodatkowy nacisk od wiatru to może to wku...irytująco falować.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czyli zagadka rozwiązana :) Właśnie w tym Satelisie szyba falowała i strasznie mnie to...irytowało :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam szanownych forumowiczów Burgmanii. Z racji tego, że nie posiadam jeszcze żadnej maszyny, pierwszy post kieruję tutaj, gdzie mogę zasięgnąć Waszej opinii na temat znalezionych ofert. Generalnie szukam Suzuki Burgmana 125 do 6000zł ((wiadomo, w stanie "salonowym":)) Szukałem Xmax ale w podobnym stanie do Burgmana są droższe. A oto co znalazłem na tą chwilę:

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-125-CID5-IDmV3vo.html - pytanie czy po tylu latach będzie wszystko OK, nawet jak serwisowany jak należy, no i cena taka, że 7lat młodsze można za nią kupić, opłaca się?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-burgman-125-zarejestrowany-w-pl-CID5-IDmpbXm.html - oferta od komisu/serwisu, czyli pewnie sami robili przegląd, no i ktoś dał i im skuter w komis. Podobno przebieg oryginalny z dokumentów TUV.

http://allegro.pl/suzuki-burgman-200-na-prawko-b-sprzedam-zamienie-i6787599405.html - jest w okolicach dlatego ją wziąłem pod uwagę. Przebieg (chyba) duży, cena niemała jak na ten rocznik choć to 200tka zarejestrowana na 125 (czy wiążą się z tym jak problemy?) a nie wiem jak takie w ogóle chodzą.

Co o nich sądzicie? Z góy dzięki za Waszą pomoc.

3 opcja odpada ze względu na to co przeczytałem o rejestrowaniu większych pojemności na 125tki. A jeszcze mam taką ofertę: http://allegro.pl/suzuki-burgman-125-oferta-prywatna-warto-i6865705686.html Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
  • 0

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-x-max-business-abs-CID5-IDnXUVV.html#92fb497aad

Niestety stan faktyczny nijak ma się do opisywanego w ogłoszeniu. Skuter dość poważnie bity w przód, na lagach ślad po ich prostowaniu czyli złuszczony chrom na rurach widelca, przednie plastiki od spodu poklejone żywicą i łatkami z włókna szklanego. Rama w kilku miejscach na spawach obrzydliwie pomalowana pędzlem, podobnie jak tylne sprężyny amortyzatorów i czuć było mocno świeży zapach farby, prawdopodobnie prostowane lub ponownie dospawane sety pasażera gdyż też pomalowane pędzlem. Spawy stopki oderwane od ramy w kilku miejscach oraz dziwnie popękane osłony przeciwpyłowe na widelcu przednim. Po krótkiej przejażdżce jadąc prosto kierownica jest dość mocno skręcona w lewo. Sprzedający podaje date produkcji, którą bierze z daty pierwszej rejestracji, w rzeczywistości jest to rocznik 2010, łatwo to stwierdzić po roczniku opon, dacie wystawienia książek obsługi oraz po numerze VIN. Sprzedający po sprowokowaniu bardzo myli się w tym co mówi i na te same pytania sformułowane w inny sposób odpowiada zupełnie inaczej. Umowa oczywiście " na Niemca" w tym przypadku belga. W razie jakichkolwiek problemów zupełny brak odpowiedzialności. Oczywiście jedna gadka czyli takiego przywieźli i zupełnie nic nie robili, a na dobrą sprawę farba z sprężyn oraz spawów jeszcze kleiła się do rąk. Zupełnie odradzam nawet myślenie o przyjeździe w tamto miejsce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Znajomy rozgląda się za 125-tką.

Pytanie brzmi - jaka jest wytrzymałość silników Yamahy, w kontekście przejechanych kilometrów i co, na pierwszy rzut oka, sądzicie o tym egzemplarzu.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-majesty-125-swiezy-przeglad-i-ubezpieczenie-CID5-IDp2nwx.html 

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
  • 0

w mojej majce 180 (a to ten sam silnik tylko, że większy) mam przejechane 66 tysięcy. silnik bez zarzutu. akurat jeśli chodzi o silniki to jest mocna strona majki.

co do tego egzemplarza, to brak emblematu majesty z lewej strony. no i jakiś taki patent z mocowaniami owiewek (pewnie zaczepy urwane). sprawdź czy w tym roczniku wychodziła w takim malowaniu. bo chyba nie. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam w przyszłym tygodniu wybieram się żeby obejrzeć taka aprilkę. Co sądzicie?

https://www.olx.pl/i2/oferta/sprzedam-skuter-aprilia-atlantic-125-CID5-IDnzw50.html#:24279e16ae

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam w przyszłym tygodniu wybieram się żeby obejrzeć taka aprilkę. Co sądzicie?

https://www.olx.pl/i2/oferta/sprzedam-skuter-aprilia-atlantic-125-CID5-IDnzw50.html#:24279e16ae

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Może ktoś z okolicy mógłby obejrzeć ją ze mną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
Witam w przyszłym tygodniu wybieram się żeby obejrzeć taka aprilkę. Co sądzicie?

https://www.olx.pl/i2/oferta/sprzedam-skuter-aprilia-atlantic-125-CID5-IDnzw50.html#:24279e16ae

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Może ktoś z okolicy mógłby obejrzeć ją ze mną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam ponownie proszę o poradę. Dzisiaj oglądałem tego atlantica z ogloszenia. Facet ma go od dwóch lat. Przejechał 2000 km, kupił go od szwajcara- 1 właściciel, wracając na urlop do domu. Wymienił po zakupie: napęd, filtr, olej, płyn w chłodnicy, płyn hamulcowy. Skuter nie kopci, odpala dobrze tylko aku trochę słaby. Opony do wymiany bo są zimowki założone, podobno w Szwajcarii to norma. Ma trochę rys, otarć po przewroceniu na podwórku. Podobno nie malowany i jak się przygladalem to faktycznie jestem w stanie w to uwierzyć. Nie wiem czy to normalne po odpaleniu na ssaniu kręci się koło dość szybko i po minucie jak się rozgrzeje trochę, którykoło się zatrzymuje, pewnie tak ma być ale pytam Was:)Olej stan full widać że dość świeży. Przebieg 32 tysiące. Cena stanęło na 3500 zł co sądzicie?Gdyby nie te otarcia, które powstały niedawno...na zdjęciach z prawej strony jeszcze ich nie było eh:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nowe opony - 400 zł ?

Akumulator - 100 ?

Miałem B400 ze Szwajcarii, i po 10 latach i po ok. 60 tys. przebiegu rdza była na elementach konstrukcyjnych pod owiewkami, właśnie dlatego, że w zimie też jeździł :) 

Objawy automatycznego ssania całkowicie normalne, też tak mam.

Myślę, że max. możesz dać 3200 zł, ale lepiej spokojnie poczekać, bo na wiosnę nie będzie droższy tylko tańszy :)

A może znajdziesz coś ciekawszego...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jak zaglądałem pod spód to faktycznie widać lekkie zardzewienia na ramie ale raczej powierzchowne. Może masz rację może warto poczekać może się coś trafi jeszcze sensownego. Ewentualnie zapytam czy 3200 sprzedającemu pasuje. Jednym słowem najlepiej by było coś z Italii zakupić:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jak zaglądałem pod spód to faktycznie widać lekkie zardzewienia na ramie ale raczej powierzchowne. Może masz rację może warto poczekać może się coś trafi jeszcze sensownego. Ewentualnie zapytam czy 3200 sprzedającemu pasuje. Jednym słowem najlepiej by było coś z Italii zakupić

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Wracając jeszcze do tematu atlantica to jak patrzyłem na różne filmiki z you tuba odpalanie po zimie itp to mimo że ssanie się załącza to jakoś nie widzę, żeby w tych skuterach koło się kręciło.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0
O moto się nie wypowiem, natomiast o tej firmie jest trochę na forum, poszukaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Złe czy dobre ?

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

To zależy , co cię cieszy a co martwi ,

z tego co kiedyś poczytałem to Kawa  zrobiła mixa z Kymko i plastiki to Kawasaki a wnętrze to Kymko Downtown  , wartość artystyczna dla mnie piękny 

znajomy kręci kilometry i jest zadowolony ..o trakcji się nie wypowiem nie miałem przyjemności ..

Ale jest na czym oko zawiesić 

pzdr

ps. biorąc pod uwagę znajomość tematu ..ktoś przemyslał  w Kawasaki temat i zaufał...a co dalej czas pokaże ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

jak widzisz Radom, to powinieneś omijać szerokim albo bardzo szerokim łukiem. W Radomiu są najwięksi oszuści jeżeli chodzi o samochody i motocykle.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hej, czy ktoś może oglądał ten skuter?

https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-burgman-uh-125-executive-kat-b-raty-0-gwarancja-1000km-transport-pl-24h-ID6zMJen.html

a może ma ktoś do sprzedania 125 wielkości x-max 125?

 

Nie zakładaj kolejnego tematu skoro jest już jeden w którym można zamieszczać podobne zapytania.

Tematy łączę.

Administracja

2 godziny temu, Archer73 napisał:

 

Nie zakładaj kolejnego tematu skoro jest już jeden w którym można zamieszczać podobne zapytania.

Tematy łączę.

Administracja

Rzeczywiście, nie doczytałem, dzięki za przeniesienie

Odnośnik do komentarza
  • 0
6 minut temu, sebkins napisał:

Kolego Archer na moje oko licznik w tym burgmanie był kręcony. 

Prawie wszystkie w zasadzie nastoletnie 125-tki mają przebieg w okolicach 20 tyś (takie są wymogi rynku:) ) przynajmniej tak zauważyłem sporadycznie któraś ma więcej ........:)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja sam sobie sprowadzilem x maxa z 2013 roku z przebiegiem 16 tyś km w kwietniu 2017 roku. Od tego czasu nakrecilem 7 tyś km nie wierze w przebieg 20 tyś skutera z 2007 roku. Takze trzeba uwazac.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pamiętajcie że 125 to najczęściej wykorzystywany sprzęt w różnych firmach do dostarczania przeróżnych produktów fast food albo części zamienne dostarczane do warsztatów. W wielu krajach wystarczy kurs bez prawa jazdy zeby tym jeździć. Ja widziałem 125 dwuletnie z 50 tys na liczniku. Najlepiej więc kupić z kraju gdzie zima jest „prawdziwa” jak w Polsce i w zasadzie da sie jeździć tylko sezonowo. Rodzynki istnieją tylko w cieście nie ma ich co szukać pomiedzy skuterami. To jak wygrana w totolotka zdarza się ale tak rzadko że nie można tego przyjąć jako regułę, raczej trzeba się spodziewać przekłamanego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czasem są rodzynki
Miałem w firmie Kymco People One 125, trzy lata i ... 1200 km
:)
Po prostu niezbyt chcieli jeździć a ja raczej na mojej Vespie zawsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...