Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam wszystkich.

Ja również planuję zakup jakiegoś skutera 125cm... 

Mój budżet jest niewielki (maks 3000) szukam czegoś do śmigania po mieście jak i na weekendowe wyjazdy. Znalazłem Yamahę Majesty. Nie jest najmłodsza ale na pierwszy rzut oka wygląda ładnie. Przebieg 43tyś.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Strasznie mały sprzęt do jazdy, przy 180 cm wzrostu bedziesz mial kolana na zewnątrz owiewek. Tak jakoś została zaprojektowana, że nie oferuje zbyt dużo miejsca kierowcy jak dla mnie nie jest komfortowa. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jedz i posiedź sobie na niej to zobaczysz. Ja mam 180 i jak na niej usiadłem to od razu wiedziałem że nie kupię bo kolana przy samej kierownicy, stopy cofniete kat ugiecia kolan oceniłbym na mnie niż 90 stopni. To nie motocykl tylko skuter taka pozycja do jeżdzenia jest bardzo niewygodna a w trakcie hamowania cały ciężar na ręce żeby nie zjechać z siedzenia. Siedzenie jest tak wyprofilowane że nic z tym nie zrobisz i nie cofniesz sie do tyłu gdybyś chciał bo nie ma takiej opcji. Bardzo mnie dziwi takie rozwiązanie w wielu skuterach, siedzisz nogami do ziemi masz jak w sam raz a do jazdy czujesz sie jak niegdys w Maluchu, kolana po bokach kierownicy. Niższe osoby maja jak w sam raz do jazdy ale ma postoju nogami do ziemi już sięgnąć gorzej. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kilka lat jeździłem na Majesty 125
Mam 182 cm i 90 kg
Była wygodna, trasy 100 km spoko chociaż lekko tyłek dawał znać o sobie
Po mieście zwrotna tylko trochę ospała ale to 125
Za to zużycie paliwa 2,5 litra na 100


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie miałem problemów z nogami
Wg mnie pozycja krzesełkowa jest najwygodniejsza
Nie na darmo turystyki mają taką
Leżące pozycje rodem z czoperów czy cruiserów nie są tak wygodne jak wyglądają
Wszystkie dziury walą po kręgosłupie a i manewrowość jest fatalna
Na miasto ale i na trasy najlepsze krzesełko z ewentualną możliwością wyciagnięcia na chwilę nóg
Na Majesty 125 jest wygodnie a nogi mam dość długie
Mogłem je też na chwilę wyprostować ale stopy częściowo na zewnątrz wtedy mi wychodziły
;)
Ogólnie wygodny sprzęt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Stary typ jak na zdjeciach od GRUNZ powyżej to się zgodze ale model sprzed kilku lat to nie wyciągniesz nóg przy 170cm wzrostu. Wygodniej jest na mniejszym modelu CYGNUS.Pozycja kwestia upodobań ogólnie na skuterze miałem 3 do tej pory, źle odczuwam poprzeczne nierówności duzo gorzej niż na motocyklach ot kwestia rozłożenia cieżaru i amortyzacji a brak możliwości wyciagniecia nóg jest męczący w długiej trasie. Nowszy model jak dosiadlem to od kolan do manetek jakiej 5cm mialem a mam 180 wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mówimy o tym co na fotce czyli starszym modelu

Stary model był największym w swojej, 125 klasie

Miał najwiecej miejsca na nogi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy
32 minuty temu, dr.big napisał:

bo wątpię, żeby tu ktoś z ZS zajrzał 

Prawdziwy Burgmaniak zagląda wszędzie :D.

45 minut temu, Żeebro napisał:

A czy ktoś z zachodniopomorskiego ma doświadczenie z Moto46 na Kurzej w Szczecinie?

To zależy z jakiego typu usługi chcesz skorzystać - wymienić olej potrafią. Jeśli kupno motocykla, to lepsze ceny, lepszą obsługę znajdziesz gdzie indziej. Serwis ..... raczej drogi i średnio rzetelny. MIałem okazję skorzystać z usługi i nie byłem zbyt zadowolony. To tylko moje subiektywne opinie. Być może znajdziesz inne w internecie. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Jeśli chodzi o Yamahę, w dodatku używaną (ale kupioną wcześniej u nich - nową), to może faktycznie warto - zaoszczędzisz na poszukiwaniu pojazdu z drugiej ręki w Polsce. Jeśli chodzi o zakup nowego moto - Suzuki, to polecam innych dealerów, np Adamiszyn Gorzów. Zrobili mi znacznie lepszą ofertę i działają zdecydowanie szybciej. Jeśli ma to być nowa, konkretnie Yamaha, to nie mam doświadczenia, ale warto zrobić tak, jak z samochodami - rozesłać zapytanie do kilku dealerów i wybrać najlepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zastanawiam się nad zakupem maxi skutera do 125ccm, budżet ~4k, wzrost 186cm.

Przeglądając forum ludzie w większości polecają Hondę xmax, Kymco Downtown.

Natknąłem się na ogłoszenie w okolicy, patrząc na oferty innych przynajmniej przebieg wygląda na realny.

Jak sądzicie warto podjechać? Jaka jest żywotność tych silników?

 

http://www.alinmoto.pl/car/kymco-2011/

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przysiądź na obu skuterach. Wg mnie na Kymco przy wzroście 186 będzie Ci brakowało miejsca...i jeśli X-max to Yamaha i tutaj powinieneś mieć więcej miejsca,przynajmniej wyżej się siedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Również twierdzę, ze kymco DT przy wzroście 186cm nie będzie najlepszym wyborem.... Przymierzałem się kilkukrotnie (mam 184cm) i ni w ząb nie mogłem sobie znaleźć wygodnej pozycji, a wyprostowanie nóg jest praktycznie niemożliwe. Wygodniejsza chyba byłaby np Honda S wing, albo GTS 125 :) Chociaż przy tym budżecie może być ciężko o przyzwoity egzemplarz... Jak już będziesz oglądał tego DT to przymierz się też do tego X9 i Satelisa...

 

P.S. W razie czego możesz się przymierzyć do mojego GTSa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich, chciałbym dołączyć do grona posiadaczy 125tek. Niestety z uwagi na kontuzję kolana (uszkodzony ACL) jestem zmuszony zawiesić na co najmniej rok swoją największą pasję jaką jest rower. Nadeszła chwila aby zamienić jedne dwa kółka na drugie, jako że rower służył mi na dojazdy do pracy a samochodem po mieście to jest katorga ;) Niestety z Krakowa nie znalazłem żadnych interesujących ofert ze skuterami prosiłbym Was o opinie na temat znalezionych przeze mnie ofert. Wiem że z samych zdjęć nie wiele można wywnioskować ale ja nie mam żadnego pojęcia na co mam zwracać uwagę jeśli chodzi o skutery, a nie chce robić bezsensownych kilometrów aby potem zderzyć się ze ścianą.  Mój budżet to 10tyś. Oto jakie ogłoszenia znalazłem.

1) Yamaha X-max 125 Momo Design
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-x-max-125-momo-design-CID5-IDwhPYH.html

2) Piaggio X-Evo 125

https://www.olx.pl/oferta/piaggio-x10-xevo-125cm-2012r-maxi-skuter-CID5-IDw3RyX.html

3) Kymco k-xct 125 - niby sprzedawany przez kobietę, która użytkuje go od 2 sezonów i jest dla niej za ciężki.

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-nowoczesny-i-dynamiczny-skuter-kxc-t-ID6As74X.html#134efa689f

4) Kymco Downtown- podobno po wywrotce zony kolegi na stacji benzynowej, ma mieć wymienione wszystkie plastiki na nowe oryginalne kupione w Kymco Polska (f-ra do wglądu)

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-downtown-125-nowy-model-ID6A7wKG.html#964884dc9c

5) Kymco Downtown

https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-dinkst-125-maly-przebieg-12667-km-ID6Awzg4.html

Z góry dziękuje za poświęcenie odrobiny czasu na zerknięcie na powyższe ogłoszenia.

Pozdrawiam

Dawid

p.s. a tu ciekawa oferta dla zwolenników dolewek w KFC :lol2:

https://www.olx.pl/oferta/kubek-do-dolewek-firmy-kfc-CID767-IDwpSTJ.html

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie piszesz nic o tym czy przymierzałeś się do jakiegoś modelu " na żywo" ..Te odczucia pozwoliły by  Ci zawęzić poszukiwania..

...

4) Jak na model po lifcie i 2017 rok to wygląda jakoś tak zaniedbany i jaki miał kolor wcześniej - biały czy ciemny bo takich dwu kolorowych chyba nie było,widać że rączka pasażera też porysowana. Cena jak za 2017 atrakcyjna ale właśnie tylko pozostaje pytanie z jakiego powodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...