Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć,

Pozwolę sobie jako pierwszy złożyć zapytanie w tym dziale.

Co sądzicie o poniższych ofertach? Czy warto się nad nimi pochylić?

http://olx.pl/oferta/sym-gts-2009r-super-oferta-CID5-ID5PXcZ.html#bcae216116

http://olx.pl/oferta/piagio-x-9-125-okazja-jeszcze-aktualne-CID5-ID6W1QF.html#bcae216116

Ewentualnie byłbym zainteresowany poniższą ofertą:

http://otomoto.pl/peugeot-satelis-125-piekny-zadbany-kufer-pokrowiec-M4152395.html

Widziałem też interesujące oferty sprzedawców z Zabrza. Czy ma może ktoś jakieś doświadczenia z firmami GrekMoto lub Firma Handlowo Usługowa "MARKO I"?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dla tych pierwszych dwóch z takich zdjęć nic nie wynika, bo nic nie widać. Oba zarejstrowane w PL, pytanie czy nowe były kupowane w PL (nie sądzę) czy za naszymi zagranicami. Dla obu nie podali także przebiegu.

Oferta nr. 3 to typowy przykład literatury sf. 7 letnia 125 z FR przygotowana do jazdy full season (oxfordy i motokoc) z przebiegiem 9 tys. km.

Ktoś tego Peugota pastował przez tydzień plakiem. Chyba, że tak mało kilometrów "nastukał", bo przyjechał jak widać z pod granicy Szwajcarskiej i w Alpach Francuzi jeżdżą mniej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć,

jak sądzicie:

http://otomoto.pl/aprilia-inny-M4133191.html - trochę daleko mam i bym musiał lawetę tam tachać...

http://olx.pl/oferta/kymco-dink-super-do-miasta-v-max-120km-h-na-kat-b-CID5-ID6pCsB.html#2635350670 - byłem, oglądałem, ale nie mam nikogo kto się na tym znał, żeby go obejrzał. skuter odpalił, nie wygląda na szczególnie zużyty.

Niestety nie znam się na tym za bardzo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco - nie mam zaufania do sprzętów, w których brakuje śrubek (patrz ostatnie zdjęcie). Jeśli komuś nie chce się uzupełnić dwóch małych i łatwo umiejscowionych śrub to słabo o nim świadczy. Może tylko generalizuję ale takie mam odczucia. Pojazd mocno wiekowy.

Aprilla - opis nic nie mówi. Silnik Piaggio Leader - porządna jednostka, wytrzymująca bardzo duże przebiegi, części łatwo dostępne. Brakuje prawego lusterka i chyba bocznej nóżki. Podejrzewam, że jaka cena taki stan ;).

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak jescze apropo niektórych opisów w tych ofertach. Nie wierzcie w bzdury typ "skuter bardzo mocny, w 2 osoby dorosłe spokojnie ponad 120 km/h ciągnie" bo w przypadku 125 jest to poprostu nerealne, a jeśli ktoś nim tak jeździł to nie warto tego kupować bo po paru dniach się rozleci. Generalnie przelotowa prędkość przeciętnej 125 z jedną osobą wacha się w graniacach 90-100 km/h, więc z dwoma osobami 90 to totalny max. (dla przykadu zatkao mnie ostantio jak na moją 300 wsiadł kolega ponad 100 kg, to 120 by poszedł ale byłyby to dla niego 7 poty ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Teksty handlarzy mają za zadanie grać na emocjach i są ewidentną bzdurą.

Rzeczywista prędkość mojej Majesty 125: 1 osoba 90kg - 110km/h max, 90-95km/h max komfortowa prędkość, 2 osoby (razem 150 kg) - 95 max, 75-80 żeby w miarę jechać.

Żeby nie był OT - to Kymco wystawione jest już od dość dawna, nie wiem, czy nie widziałem go już wcześniej, niż jak Majkę kupowałem w czerwcu. Z bliska go nie oglądałem, ale coś musi być, że tyle stoi, gdy wszyscy szukają 125...

Co do Apki - bardzo zmęczona życiem biedaczka. W tej cenie wbrew pozorom można dostać egzemplarze w dużo lepszym stanie. I jeżeli handlarz pisze stan dobry, a nie np. świetny, doskonały, igła :) to znaczy, że sprzęt będzie wymagał delikatnie mówiąc doinwestowania.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja kupowałem skuter od MARKO I i jestem zadowolony, bo przynajmiej przebieg autentyczny i fakt że musiałem porobić trochę przy nim np: wymiana klocków, uszczelniaczy w lagach, pasek i rolki. Ale przy takim przebiegu to norma 34000 km.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć,

Pozwolę sobie jako pierwszy złożyć zapytanie w tym dziale.

Co sądzicie o poniższych ofertach? Czy warto się nad nimi pochylić?

http://olx.pl/oferta...html#bcae216116

http://olx.pl/oferta...html#bcae216116

Ewentualnie byłbym zainteresowany poniższą ofertą:

http://otomoto.pl/pe...c-M4152395.html

Widziałem też interesujące oferty sprzedawców z Zabrza. Czy ma może ktoś jakieś doświadczenia z firmami GrekMoto lub Firma Handlowo Usługowa "MARKO I"?

Witam wszystkich, powracając do pierwszego linka SYM GTS 125, ponoć malowany bo stary lakier był porysowany. Ponoć o serwisie płynów i filtrów. Ponoć nowa opona tył. Czy oferta nie wydaje się zbyt piękna. ? Ma to szansę pojeździć?

Co do SYMa GTS 125 widziałem jak dotąd dwa:

Z Ostrowa wlkp. - na Olx za 3900 - porażka, ubytki w plastikach, krzywa tylna felga, dusi się zimny

Walbrzych 4200 czarny - delikatnie porysowany,ale pracuje równo. Chyba krzywa przednia tarcza. Z plastików miejscami plack spływa strugą, a błotniki i chłodnica utytłana błotem.

Z innej beczki:

Ząbkowice śląskie, X evo 125 5800zl z olx - dość dobrze połatany, pracuje równo, drobne rysy... ale cena nastawiona na boom związany z ustawą.

Wałbrzych X9 2007 4100zł - sfatygowany, ubytki w plastikach, lusterka poklejone, zadbany właściciel ale cena w stosunku do stanu... :(.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

pierwsza oferta - przedni błotnik jest czarny więc coś się działo ze skuterem

druga oferta - nie jest to rocznik 2012 ponieważ ten rocznik ma min. inną kontrolkę systemu start/stop (może był kupiony w 2012)

Odnośnik do komentarza
  • 0

druga oferta 100% fiksja. 2012 r. z francji i 3 tys km??!!

Jeśli chodzi o ten pierwszy skuterek, to jestem w stanie uwieżyć w przebieg 33 tys.. 2010 r. i taką cenę. Jeśli masz blisko to może warto byłoby się nawet przejechać zobaczyć. Czarny błotnik o niczym nie świadczy - może komuś sie tak podobało, może był pęknięty i wymieniony po przewrotce parkingowej a może miał dzwona. To trzebaby ocenić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Czy to w ogóle jest realne?

w/g mnie to żart

A co tu wygląda na żart?

Normalne ceny dostosowane do PL rynku za PCX'y >zwiezione< z FR czy GB... w których trzeba było coś poklecić i należy jeszcze doliczyć ok.600 pln kosztów rejestracji. Takie realia, takie egzemplarze, takie ceny.

Ps. We Francji PCX jest bardzo dobrze sprzedającym się skuterem 125...więc i w ubezpieczalniach powypadkowych nie brakuje... a wszystko to idzie na export, bo tam nie opłaca się ich naprawiać. Nowy kosztuje ok. 2500 eur.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A co tu mówić? Skuter dwukolorowy, czyli albo przód miał bliskie spotkanie z przeszkodą, albo ktoś z tyłu na niego najechał, zresztą sprzedający nawet nie wspomina, że skuter jest bezwypadkowy, chwała mu za szczerość :laughing: . O przebiegu 2900 km. nie będę się nawet wypowiadał, bo to przecież okazja :Jumpy:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Siemacie!

Moja obecność w tym temacie spowodowana jest wątpliwościami spod tego adresu:

http://otomoto.pl/yamaha-yzf-r125-gwarancja-raty-na-kat-b-cbr-rs-M4159987.html

Bardzo mały przebieg, stan idealny i niska cena w porównaniu z podobnymi ofertami. Gdzie może być haczyk? O co pytać? Na co 'paczeć'?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Haczyk napewno jest też w ratach santandera ;):) Przy kredytowaniu na 48 miesięcy mamy całkowity kosz kredytu to 61% wartości pojazdu ... Dla porównania, akurat mam auto w kredycie na 48 miesięcy i koszt kredytu to około 16%...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nikt nie zmusza do brania na raty, zresztą oprocentowanie rat to zysk Santandera Kitenation a nie sprzedawcy, a wracając do ogłoszenia nigdzie nie jest napisane, że moto jest bezwypadkowe, sprzedający to prywatny importer z zagłębia zbieraczy złomu. Zadzwoń i spytaj skąd sprowadzają, jakie były uszkodzenia, co było klejone/malowane? Czy mają książkę serwisową i komplet kluczyków? I będziesz już więcej wiedział czy warto jechać, daleko nie masz.

Odnośnik do komentarza
  • 0

sprawdz dokładnie napęd a mianowicie w tym silniku przy przebiegu około 20tyś zaczyna się pasek wyciągać i czasem postukuje, wygląda nieźle po za tym obdrapaniem (raczej przygoda parkingowa ) no i tłumikiem do lakierowania (to raczej bolączka tego modelu) , licz się też z tym że osiągi spadną patrząc na Runnera którym się teraz poruszasz . Nie napisali w ofercie o jednym fajnym dodatku czyli otwieranie kufrów z pilota :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Piecuch4 a czy ten kluczyk który jest w stacyjce wygląda na ten z pilotem bo ten drugi to chyba "matka"

Motas prawdopodobnie będę jechał puszką w najbliższy wekeend to mógłbyś zabrać się ze mną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...