Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

swieta racja. probowalem skontakowac sie z tym czlowiekiem ale niestety glucha cisza. W sumie to sie nie dziwie. Czy w tej cenie mozna znalezc jakis dobry egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
  • 0

za 4,5 tysiaka jest mnóstwo fajnych Yamaha Majesty 125

to naprawdę fajny skuter, przede wszystkim ma dużo miejsca na pokładzie

silnik bezawaryjny, pali 2,5-3,0 litra

dobrze spasowane plastiki

jest dużo ofert z DE, kiedyś tam był to bardzo popularny skuter

chociaż nie japoński ;), tylko made in spain, ale godny polecenia

także jego francuski odpowiednik MBK Majesty 125

jeździłem taką Majesty i byłem zadowolony

poza tym duża popularność modelu przedkłada się na dobry dostęp do części zamiennych

co nie zawsze w innych markach jest oczywiste

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

poszukiwan ciag dalszy :) Dzisiaj znalazlem takie ogloszenie

http://olx.pl/oferta/suzuki-burgman-sprzedam-zamienie-CID5-ID8auif.html#348ee44f1d

mile widziane opinie i rady, moze ktos juz widzial ten skuter

za 4,5 tysiaka jest mnóstwo fajnych Yamaha Majesty 125

to naprawdę fajny skuter, przede wszystkim ma dużo miejsca na pokładzie

silnik bezawaryjny, pali 2,5-3,0 litra

dobrze spasowane plastiki

jest dużo ofert z DE, kiedyś tam był to bardzo popularny skuter

chociaż nie japoński ;), tylko made in spain, ale godny polecenia

także jego francuski odpowiednik MBK Majesty 125

jeździłem taką Majesty i byłem zadowolony

poza tym duża popularność modelu przedkłada się na dobry dostęp do części zamiennych

co nie zawsze w innych markach jest oczywiste

dzieki za porade zaczne rozgladac sie zatem za Majesty :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witajcie, mam dużą prośbę. Chcę kupić sobie skuter 125. Interesuje mnie najbardziej Burgman 125, ze względu na wygodę. Ewentualnie yamaha X-max.

Co powiecie o tym egzemplarzu burgmana i z taką ceną? Jak na ten rocznik jest nie mała, ale komis się zarzeka, że dają gwarancję na 1000 km więc nie sprzedawaliby z nią chyba składaka prostowanego 2 razy na imadle?

http://otomoto.pl/su...5-M4164592.html

Czy ktoś z Warszawy, bardziej obeznany miałby czas tam ze mną zajrzeć?

Ewentualnie taki X-max

http://otomoto.pl/yamaha-x-max-mbk-skycruiser-125cm-2008r-kat-b-M4182824.html

chodź on mniej mi się podoba, co prawda na żywo nie widziałem tego sprzętu, ale szukam jakiejś wygodniejszej kanapy by narzeczona chciała ze mną jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mam wrażenie, że ten Burgman stał długo na dworze zanim trafił do tego handlarza. Obejrzyj dokładnie sobie zegary i kontrolki - jaki syf na nich jest (szczególnie w rogach). Aż dziwne, że sprzedający nie doczyścił tego. A jeśli sprzęt długo stał na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych to jest szansa na sporą ilość rdzy pod plastikami...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Właśnie go oglądałem i wygląda bardzo zdrowo. Jak go rozgrzalem chodzi równo. Na zimno troche falowal obrotami ale stal na nieogrzewanej hali. Odpalil na dotyk. Byl zimny sprawdzałem i sie nie zapowiadalem. Stan wygląda dobrze. Tez mnie zastanawia ten syf w liczniku jakby nie miał szybki i została dolozona. Ale to drobiazg w sumie

EDIT

Ok po konsultacji z kimś władniejszym ode mnie i oględzinach, wpłaciłem zadatek na skuter. Odbiorę go za kilka dni bo muszę zrobić sobie wolne na urząd w Warszawie i umówić się z ubezpieczycielem. Mam nadzieję, że będzie służył.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Stargowałem na 7400 i zasadniczo jestem zadowolony. Co do tego co jest po 6000zł to oglądałem kilka i powiem Ci, że nie czuję bym przepłacał. Z resztą to wyjdzie w praniu. Jak będzie dobrze sie sprawował to nikt nosem nie będzie kręcił. Miałem upatrzony egzemplarz w Radomiu za 6900, ale jakbym miał tam robić wycieczki, potem go zwozić do siebie itd to by wyszło na to samo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

Na widocznym zdjęciu jest licznik cofnięty widać po cyfrze 2. Na ten rocznik to drogo. Zobacz lagi czy nie ma śladów prostowania czy nie puszcza oleju. Sprawdź czy widelec nie był spawany. Jeśli nie ma rysek to był polerowany lub malowany. Opony mogą mieć przejechane i 10000 km. Nie sugeruj się kolcami gdyż nikt ich nie przycierał. Gwarancja 1000 km co obejmuje zapytaj się. Jeśli Ci się podoba to łykaj.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Po czym poznajesz że był cofnięty licznik przy cyfrze 2? Z Ciekawości. Chodzi o to, że jedna cyfra jest wyżej? Ja w ogóle nie wiem czy ten licznik jest od tego skutera, ale to nie jest dla mnie w sumie kryterium. Oglądałem wszystko tak jak mówisz i nie widziałem żadnych niepokojących rzeczy. Co do gwarancji to powiedzieli, że wszystko poza przebitą oponą jest nią ujęte. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak zacznę jeździć

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zasadniczo przypomniałem sobie że w schowku były papiery i mam udokumentowany ten przebieg. Nie była to nowiutka książka serwisowa ale do 23 bodaj tysięcy jakoś z zeszłego roku były wpisy. Może więc nie jest tak źle. Jedyne co mnie zaniepokoiło w sumie, że na zimno falowały obroty, potem przestały. Podczas spadków wpadał skuter w wibracje. Facet zarzekał się że tak może być było tam bardzo zimno, ale kazałem im to jeszcze sprawdzić zanim go odbiorę bo jak będzie coś nie tak to wrócę na gwarancji. Właściciel salonu obiecał wziąć go na warsztat. Za parę dni go odbiorę i zrobię 50 kilometrów do domu nim to mam nadzieję, że dojadę uśmiechnięty ;) Zestresowałem się tym całym oglądaniem i mi pamięć szwankuje. Powiedzieli w salonie że ten skuter został we francji w hondzie zostawiony w rozliczeniu i stamtąd go odkupili. Mam też faktury za serwis w tym skuterze i trochę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeśli chodzi o falowanie to jak skuter jest zimny działa automatyczne sanie powyższa nieco obroty, później spadają jak się rozgrzeje, temperatura nie ma się nic do falowania, mam taki sam model skutera i temperatura zewnętrzna nie ma nic do tego. Rozgrzej go i wtedy sprawdź czy są stabilne, sprawdź czy wskaźnik temperatury jest w miarę stabilny i nie wachluje. Wlej świeżego paliwa, zmień świecę, wykup auto holowanie i śmigaj w drogę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pytanie, w tym burgim idzie dostać sie do świecy przez rewizje w bagażniku? Czy trzeba sie dobrać. Jak będę go odbieral to zanim odjadę to sprawdzę dokladnie. Dzieki

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam.

Z racji iż przyszedł czas na zakup "wymarzonego" skutera wpadły mi w oko takie oto ogłoszenia.

Będę wdzięczny jak na nie zerkniecie swoim fachowym okiem i dacie mi znać, który jest godny uwagi o ile, któryś jest w ogóle godny uwagi.

Peugeot Satelis

Piaggio X9 125 Evolution

Rozglądałem się jeszcze za X-maxem ,ale nic godnego uwagi w mojej okolicy nie zauważyłem a nie chcę śmigać dalej jak 150km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Uważam, że x9 jest za ciężki jak na silnik 125. Mam 500 i po przesiadce z Moto szału to ta pojemność nie robi.

Fakt, sprzęt jest duuuuży i ciężki ,ale dla mnie liczy się komfort jazdy.

Nie przewiduję śmigać więcej niż 80/90 km/h. Droga do pracy i powrotna. Ma to być główny środek transportu do pracy w sezonie.

Może jakaś mała wycieczka z żoną za miasto ale to też nie na duże dystanse.

I żeby nie było nie upieram się nad x9 - po prostu podoba mi się ten skuter. Nie chcę też kupować czegoś co nie będzie mi się podobało.

FANDORIN - właśnie jak z komfortem , miejscem siedzącym itp ? bo o składających się samych lusterkach przy dużej prędkości czytałem.

P.s. Satelis jest na pierwszym miejscu w wyborze :)

Znalazłem jeszcze takie coś

Peugeot RS 125 Satelis

Odnośnik do komentarza
  • 0

mam Satelisa 125cm w wersji RS.Pochwalam Twój wybór,iż Satelis jest na pierwszym miejscu :-) .Ten ktory jest w ogloszeniu jakos mi sie nie podoba-dziwne są te napisy Satelis i 125 na nim.Szukaj czegoś juz z kufrem i orginalnym stelażem do uniego,a co do planowanych prędkość to zapewniam Cię że 80-90 nie wystarczy Ci...moj wg licznika idzie 114km/h ale wg GPS 107km/h i na trasie szybkiego ruchu to troche mało...

Ten drugi widze że jest u mnie w Kaliszu,zwróć uwage że brak mu osłony wlewu plynu chłodniczego i 4500zl za 2011 to podejrzanie mało.Jak bys chial to mógłbym podjechać i go obejrzec dla Ciebie gdybys ustalil kiedy można

Odnośnik do komentarza
  • 0

Djpj1 z tym pierwszym masz rację co do tego napisu już sam to zauważyłem. Nie wiem jeszcze czy dobrze widzę ,ale manetki też ma chyba nieoryginalne bo brak tych chromowanych końcówek. ( Jednak nie liczę ,że za tą kasę kupię ideał )

Co do tego od Ciebie z Kalisza zadałem już pytanie sprzedającemu co do tych rys i stanu plastików no i z ciekawości co do przebiegu choć tu nie liczę na szczerą odpowiedz.

Zobaczymy co odpisze. Jak by w miarę sensownie się tłumaczył i będę nim nadal zainteresowany to napiszę do Ciebie i poproszę o oględziny ( z góry dzięki za dobre chęci i chęć pomocy )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...