Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

To już któraś oferta z tym murkiem w tle... Dziwnie wszystkie skutery mają idealny lakier i przebiegi w "widełkach" 13-16K. Poza tym opis jest jednakowy dla wszystkich skuterów (zwłaszcza zwrot bezwypadkowy, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO)... Ten biały jeździł we Francji i przy ich stylu jazdy, korkach i systemie parkowania "gdzie się tylko da zmieścić", brak najmniejszej ryski?? Za ile musi je kupić, by wystawiać takie rarytasy w atrakcyjnej cenie, wliczając swoją marżę?? Dla świętego spokoju sam bym wsiadł w samochód i pojechał to sprawdzić, a najlepiej wpaść tam całą grupą z okolic Warszawy i zweryfikować firmę, bo dużo w tym temacie jest jego ofert... Może wbrew pozorom (no może prócz wątpliwych przebiegów), sprzęty są warte zainteresowania...

Odnośnik do komentarza
  • 0

To już któraś oferta z tym murkiem w tle... Dziwnie wszystkie skutery mają idealny lakier i przebiegi w "widełkach" 13-16K. Poza tym opis jest jednakowy dla wszystkich skuterów (zwłaszcza zwrot bezwypadkowy, pierwszy właściciel, serwisowany w ASO)... Ten biały jeździł we Francji i przy ich stylu jazdy, korkach i systemie parkowania "gdzie się tylko da zmieścić", brak najmniejszej ryski?? Za ile musi je kupić, by wystawiać takie rarytasy w atrakcyjnej cenie, wliczając swoją marżę?? Dla świętego spokoju sam bym wsiadł w samochód i pojechał to sprawdzić, a najlepiej wpaść tam całą grupą z okolic Warszawy i zweryfikować firmę, bo dużo w tym temacie jest jego ofert... Może wbrew pozorom (no może prócz wątpliwych przebiegów), sprzęty są warte zainteresowania...

Właśnie w tym problem bo ja mam zerowe doświadczenie, a skuter to troszkę taki kaprys. Nigdy nie jeździłem na dwóch kółkach, no może za małolata kilka razy. Chciałbym to zmienić i mieć pewność że po zakupie będę musiał wrzucić kolejny worek pieniędzy. A stojąc przed maszyną jestem w stanie stwierdzić czy ładny i czy nie pordzewiały:)

Niekompletnie wypełniony profil. Przeniesienie do właściwej grupy.

Administracja

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

Jestem nowym użytkownikiem chciałbym się podpytać odnośnie mojego pierwszego wyboru:

http://kronhaus.otom...a-M4249542.html....

8.900 PLN za siedmioletnią 125'kę :frusty:

Osobiście dołożyłbym do nowego PCX'a, za 11.800 PLN (rocznik 2015) lub 11.300 PLN (rocznik 2014).

c3.jpg

Sprzęt bezawaryjny, pali poniżej 2,5 litra (system Stop & GO).

Honda Finance oferuje na niego MotoRaty 3x30.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak jak pisze MarekM. Znajdziesz nowe sprzęty (np KYMCO, SYM) za niewiele więcej. Policz sobie wady, usterki, naprawy 8 letniego sprzętu z FR gdzie eksploatacja trwa 360 dni w roku.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Na pierwszym zdjęciu widać przerysowanie pod napisem 125 wygląda na dosyć głębokie i na osłonie tłumika także jakąś tam wywrotkę miał- chociaż na prawym lusterku i ciężarku kierownicy nie ma żadnego śladu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie ma co wróżyć z fusów. Trzeba pojechać i zobaczyć. Śledzę oferty tej firmy regularnie (jak wszystkie inne :)) i wygląda na to, że całkiem sporo sprzętów sprzedają.

Odnośnik do komentarza
  • 0

jak masz zezeeeeee tyle wzrostu i wagi to nie bierz PCX... widziałam na żywo, z bliska, to maleństwo taka ciut większa 50, w porównaniu do xevo czy satkiem którego ja mam.. możesz być nie zadowolony jeżeli szukasz dużego rozmiaru, no chyba że nie..;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzień dobry wszystkim. Rok temu "zachorowałem" na x-max'a z wypożyczalni w ciepłych krajach a gdy w zeszłym roku pojawiła się możliwość prawna, postanowiłem go mieć :) Przez zimę przeczytałem cały internet i juz wiem, że właśnie x-max. Niestety. model 2014 ma juz cyfrowe zegary, odczuwalnie gorszej jakości plastiki na kierownicy i kokpicie oraz jets zauważalnie gorzej poskładany, choć podobno ma bardziej komfortowo zestrojone zawieszenie.

W związku z tym mam kilka pytań o poniższy egzemplarz:

http://grekmoto.otomoto.pl/yamaha-x-max-2013-rok-abs-business-M4239190.html

1 - czy blisko dwuletni skuter z Francji, zakładając, że jeździł a nie leżał w rowie, może miec przebieg tylko 5tys. km?

2 - jeśli może, to dlaczego ktoś się go pozbył z takim przebiegiem?

Pytania może naiwne ale nie znam branży, kto wie, może Francuzi zmieniają skutery co rok? :)

3 - mia ktoś wyrobioną opinię o sprzedawcy lub mieszka "za płotem" i mógłby w wolnej chwili obejrzeć? Zrewanżuję się po udanym zakupie :)

Z góry dziękuję za sugestie.

Na koniec pozwolłę sobie na malkontenctwo - podstawowa wersja 125-tki kosztuje w PL 19900. Za zachodnią granicą - 17600.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Szanowni Koledzy. Jestem użytkownikiem forum o trochę większych maszynach (Mercedesy W201, W124 i W140) ale ostatnio zachorowałem na Skuter 125 ;) Jestem sporych rozmiarów (193 cm i 106 kg) dlatego w grę wchodzą tylko maxi skutery. Mieszkam w Poznaniu stad taki właśnie dobór ofert. Cena jaką jestem gotowy zapłacić to raczej 12 000 (i nie myślę o nowym, bo jak już się nauczę jeżdzić to sobie kupię 400 :P).

Jak wasze wprawne oko ocenia następujące oferty i co sądzicie?

1. http://otomoto.pl/pe...y-M4250339.html 2. http://otomoto.pl/pe...4-M4130583.html 3. http://otomoto.pl/ya...t-M4250034.html 4. http://otomoto.pl/yamaha-x-max-125-na-kat-b-M4253266.html 5. http://otomoto.pl/ya...b-M4261203.html 6. http://allegro.pl/pe...5165531672.html Kolejnośc jest przypadkowa. Pozdrawiam i dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Rybba-wg mnie przy Twoim wzroście 193cm na kanapie Satelisa będzie Ci niewygodnie,kolana bardzo blisko kierownicy..pomimo że skuter jest duzy to kanapa dla kierowcy jest krótka.Przymierz się gabarytowo do kilku skuterow..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Rybba może poszukaj jakiegoś Burgmana 125, bo z twoim budżetem może to być spokojnie już K7;-) Jestem posiadaczem takiego skutera i powiem ci, że jest dość duży i wygodny, choć ma nisko ułożoną kanapę. Najlepiej jednak jest się przymierzyć np. w jakimś salonie suzuki;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

rybba- na mocy się nie znam. 125-tkami nie jeździłem (poza WSK). Chociaż to chyba żadna różnica, żadna 125-tka to nie jest demon prędkości. Co do twoich rozmiarów, wzrost mam podobny (kilogramów tylko mniej) i miałem kiedyś Burgmana UH 200 K8 (w tej samej budzie montują mniejszy silnik czyli 125) i na Burgmanie będziesz miał bardzo wygodnie i zmieścisz nogi.

Odnośnik do komentarza
  • 0

a to ma znaczenie, że taki satelis czy xmax maja 15 KM a burgman 12 KM?

Dla mnie różnica tych 3KM nie ma znaczenia, bo tak naprawdę to czy jedziesz 115km/h czy 120km/h oczywiscie licznikowo nic nie zmienia, bo to i tak wciaz przecież 125-ka;-) Jak chcesz szybciej jeździć to kup skuta z większą pojemnością; -) Bardziej bym sie skupil raczej na komforcie, wygodzie i ewentualnie na wizualnych aspektach. Pamietaj jednak ze burgman jest dość dużym skutem i waży też najwiecej bo ponad 150kg:-) Poza tym ja na Twoim miejscu wybrałbym coś japonskiego czyli yamahe albo suzuki;-) Ja zrobilem jak w tej reklamie: "...suzuki albo nic...";-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

właśnie jak byłem w paru miejscach to mi powiedziano, że obojętnie co wezmę (honda, peugeot, suzuki czy yamaha) to silnik 125 jest praktycznie taki sam i poziom wykończeń taki sam. naturalnie wygoda też... prawda to? bo jakby nie patrzeć to 15KM ma o 25% wiecej mocy w odniesieniu do 12 ;) przekładając to na auto albo mam 240 albo 300 KM :P

Odnośnik do komentarza
  • 0

Opiszę krótko.....a więc podczas sprzedaży mojego burgmana 125 z kupcem przyjechał jego zięć 190 cm wzrostu i jakieś 100kg wagi jednym słowem kawał chłopa i po przymiarce i jeździe próbnej wszyscy stwierdzili iż wygląda na skuterze jakby dziecku ukradł rowerek a co do komfortu to kolanami haczył o kierownicę, Sam stwierdził że nie czuje się pewnie podczas jazdy, tak więc nie polecam Suzuki Burgmana dla ludzi o takim wzroście i wadze.

Ps. teść się cieszył bo skuterek będzie tylko do jego dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
  • 0

...bo jakby nie patrzeć to 15KM ma o 25% wiecej mocy w odniesieniu do 12 ;) przekładając to na auto albo mam 240 albo 300 KM :P

Moze i tak ale to wciąż nadal tyko 3KM, a 125-ka demonem prędkości nie jest;-) W samochodach jest troche inaczej, bo te 25% mocy to nie jest przecież 3KM tylko troche wiecej;-) Z tego co pisales wczesniej dopiero sie bedziesz uczył jeździć na skuterze, wiec tej różnicy na pewno nie poczujesz. A pozniej jak juz troche pojezdzisz okaże sie, ze 125-ka jest za wolna i kupisz cos wiekszego;-)

właśnie jak byłem w paru miejscach to mi powiedziano, że obojętnie co wezmę (honda, peugeot, suzuki czy yamaha) to silnik 125 jest praktycznie taki sam i poziom wykończeń taki sam. naturalnie wygoda też... prawda to?

No wlasnie o wygode tu chodzi, bo czy to bedzie Yamaha, Honda czy Suzuki to w wykonczeniu nie ma wiekszej roznicy, bo wszystkie przy zakupie nowego oscyluja w podobnych kwotach. Dlatego dobrze jest sie przymierzyć i przejechac, bo przy wzroscie ponad 190cm kazda 125-ka moze byc za mala :-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Posiadając prawko kat. A nawet nie zastanawiałbym się nad zakupem 125- ki. Nie w tej sytuacji, gdzie swieżo po wprowadzeniu nowych przepisów, ceny użwanych 125- ek osiągają "niebotyczne" ;) pułapy i wszystkie lepsze oferty są wręcz rozchwytywane...

PS. Ba, pójdę wręcz dalej... Wolałbym chyba zrobić tą kategorię i ze względu na zaistniałą sytuację nie okładać sie z innymi na siłę o "parcha z Francji" ;) ... i jeszcze przepłacać tylko dlatego, że zmieniły się przepisy i gro ludzi dostało nagle "ciśnienia" na 125.

No ale ja po prostu nienawidzę kolejek i "baraniego pędu" ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

no właśnie tak planuje zrobic. kupic 125 nauczyc sie jezdzic a potem cos wiekszego:) a przeciez opakowanie takiego satelisa jest takie samo w przpypadku 125 i 400, nie?

Odnośnik do komentarza
  • 0

no właśnie tak planuje zrobic. kupic 125 nauczyc sie jezdzic a potem cos wiekszego:)

Ja wlasnie tak zrobilem;-) Tylko ze 20 lat temu troche juz jezdzilem na 2oo tyle ze na prawko czasu nigdy nie bylo;-) W zeszlym sezonie kupilem burgmana dla przypomnienia i teraz w marcu chce isc na kat.A;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...