Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Panie rybba, ja też mam raczej słuszne rozmiary (199/114) i właśnie skończyłem poszukiwania skutera, coby to sie nauczyc na tych 125, a potem kto wie co będzie dalej. Otóż japończyki raczej z zasady... odpadają. Burgman, Majesty, X-Max - ja ledwo moglem ruszyc kierownica bez zahaczania o kolana. Honda PCX - jak goryl na rowerku dla dzieci. Ja wybrałem Piaggio Xevo

Na mój rozmiar jeszcze 125 dobre były: Piaggio X8, X9, X10, Kymco Downtown, Honda Pantheon.

Co do samego komisu "z murkiem w tle" to robi raczej dobre wrażenie, panowie mogą godzinami opowiadać o skuterach, naprawach (prowadzą też serwis). W porównaniu do komisu w piasecznie to niebo i ziemia - nie okazują się nagle bezlusterkowymi rdzawymi maszynami, a sam własciciel w piasecznie nawet sie nie pofatygował na zewnątrz tylko patrzył z kantorka

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ze względu na swoje gabaryty (192) też zdecydowałem się jesienią na Xevo. Nie jestem zawiedziony ale zastanawiam się nad nowym Downtown. Leasing, vat i inne same plusy ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witajcie,

szukam czegoś na pierwszy mskuter, miałbym prośbę o ocenę ogłoszenia;

http://otomoto.pl/ya...a-M4206797.html

oraz

http://otomoto.pl/pi...a-M4206792.html

Z góry dzięki.

K.

Co do tych ogłoszeń, to trochę jakby pisał to ktoś inny, a nie osoby z którymi tam rozmawiałem - każdy "nie wymaga wkładu finansowego", a na miejscu zanim zdążyłem spojrzeć już pan opowiedział mi że opony to raczej do wymiany - chyba że ktoś lubi ryzykować, no i że pasek już swoje przeżył. Skutery stoją w warsztacie, niektóre dość wyplakowane, inne wcale - nic na pierwszy rzut oka nie jest złomem, a panowie potrafią sporo opowiedzieć. Generalnie warto tam pojechać, tylko lepiej zadzwonić wcześniej bo na otomoto są już sprzedane/zarezerwowane skutery, żeby sie nie okazało że będziesz mógł tylko pooglądać czyjąś maszynę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

...zastanawiam się nad nowym Downtown. Leasing, vat i inne same plusy ;)

Ten Kymco tez jest wart uwagi. Dobra jakosc w rozsadnej cenie..!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja będę zaraz sprzedawał mojego Burgmana 125 K8, czekam tylko aż odbiorę z przeglądu bo kazałem zmoenić wszystkie filtry i płyny to umyję i zrobię zdjęcia :) od razu wyląduje w dziale sprzedam na forum.

Odnośnik do komentarza
  • 0

a jak się ma jakość takiego kymco do yamahy czy peugeota?

Moim zdaniem Kymco jest porownywalna firma, poniewaz od paru ladnych lat byl producentem motocykli i skuterow na licencji hondy, a takze dostawca dla nich czesci. Obecnie jej produkty bazuja mocno na technologii hondy, wiec jakosciowo sa w porzadku. Poza tym zbieraja dobre opinie! Jesli mialbym kupowac nowy skuter, powaznie bym rozwazyl zakup od tego tajwanskiego producenta;-)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco jest na pewno gorzej opakowane, tyle jestem w stanie powiedziec. Tzn plastiki i wykonczenie/spasowanie. Porównujac stojace w zasadzie obok siebie skutery Downtown i Burgmana, to mimo wyraźnie wygodniejszego Downtowna, to Burgman mial o niebo lepsze plastiki w dotyku i fajnie przemyślane schowki i ich otwieranie - w Kymco kieszen obok kierownicy dziwnie sie otwiera a zeby zamknąć trzeba sie wpasować - upierdliwe. Ale wielu pizzamanow przesiada sie na 125 od kymco to chyba znaczy ze raczej maloawaryjny sprzet

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco jest na pewno gorzej opakowane, tyle jestem w stanie powiedziec. Tzn plastiki i wykonczenie/spasowanie.

Na czymś musieli zaoszczędzić. W sumie lepiej na plastikach niż na silniku :laughing: Ale i tak Kymco jest wart uwagi, bo patrząc na modele z 2015r. mocno się poprawili. :wink32:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam ja tęż mam zamiar kupić nowego downtowna tylko nie wiem czy z abs-em czy lepiej bez dodam że to będzie mój pierwszy skuter, doradźcie

inny raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki wiec pewnie po świętach jak będzie ciepło to coś pomyślimy , a nie wiecie w jakiej kolorystyce występuje kymco downtown 125 , bo na pewno w białym i grafitowym ,ale czy w jakimś jeszcze? ewentualnie co wy byście polecili.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Mnie się najbardziej biały podoba. Kolorystykę masz na stronie producenta i najładniejszy bedzie taki jaki Ci sie podoba. Akurat do koloru to powinieneś sie słuchać tylko siebie bo Ty nim będziesz jeździł :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie jako jestem świeżak mam pytanko co wybrac z maxi Satelisa, SYM , XEVO ,KYMKO, X9 BUDZET ok 7.500 tys wzrost 195 waga ok 96?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja mam 195 i na burgmana 125 tego po 2007 roku nie narzekam. Kierownica do kolan ma daleko, a gdyby jeszcze przerobił kanapę to byłoby jeszcze lepiej. Fajna duża maszyna. Siedziałem na kymco agility to kolana miałem na wysokości kierownicy. Wyglądało jak na dziecięcym rowerku. Nie mogłem nawet skręcić kierownicą. Za taką kwotę można kupić ładnego burgmana nawet takiego którego ktoś już doinwestowal. Można powiedzieć za nawet za ta kwotę można kupić skuter i zostanie na cały komplet ubrań.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Obejrzałem sobie ich ogłoszenie dotyczące Satelisa z ciekawości bo mam takiego..i dziwne że w ogłoszeniu piszą iż przebieg 22tyś a na foto widać że 27,604 km..

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Obejrzałem sobie ich ogłoszenie dotyczące Satelisa z ciekawości bo mam takiego..i dziwne że w ogłoszeniu piszą iż przebieg 22tyś a na foto widać że 27,604 km..

Jak klient przyjedzie oglądać to będzie taki jak napisali ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...