Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Model RS powinien mieć przyciemnianą niższą szybę,choć może ktoś zmienił na wyższą i nie była by to oznaka mocniejszego dzwonu.Ja założyłem deflektor do nizszej szyby.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Model RS powinien mieć przyciemnianą niższą szybę,choć może ktoś zmienił na wyższą i nie była by to oznaka mocniejszego dzwonu.Ja założyłem deflektor do nizszej szyby.

Szkoda, że tak mało tych satelisów w cenie jaka mnie interesuje.

Coś przeczuwam w kościach ,że nie trafię na fajnego Satelisa i wezmę tą X9 jak okaże się ok po oględzinach.

P.s. Sprzedawca tego z Kalisza odpowiedział i po odpowiedzi myślę ,że sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich jestem tu nowy i tez planje zakup skutera 125 upatrzyłem sobie jednego burgmana nr.ogłoszenia http://otomoto.pl/suzuki-burgman-125-p-M4149447.html

chciałbym się dowiedzieć cos na temat tego handlarza , czy warto jechać ogladać ponieważ jestem z okolic Rzeszowa ,a oferta jest aż z Zabrza

Odnośnik do komentarza
  • 0

grzegor witaj, w ubiegłym roku szukając sprzętu dla siebie byłem w zabrzu w GrekMoto. Nie chcę generalizować ale wtedy miał w ofercie kilkanaście maszyn i wszystkie były powypadkowe. Żaden z nich nie miał większego przebiegu niż 20000km.Polecam ostrożność, dystans i chłodną głowę podczas ewentualnych zakupów u tego importera.

marco

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja bym się bal u tego gościa kupić cokolwiek. Oni na tiry to przywożą chyba jak leci :) ale dobrze jakby ktoś go obejrzał

Pszepraszam ,a do ktureko to jest postu odpowiedź

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

czy ktos z okolic Kalisza miałby możliwość sprawdzenia tego Satelisa? może już ktoś go widział i może podzielić się uwagami?

http://olx.pl/oferta...html#f76bb8b2c6

Bede wdzieczny za informacje.

Witam

Pisałem do Pana, który go wystawił i oto co mi odpisał :

"Witam, do dokupienia zaślepki schowków pod kierownicą, zaślepka prawego lusterka.

Spawany był plastik wypełnienia zegarów i koło stacyjki, rysy są z obu stron głębokie i płytkie - do pomalowania. Przebieg 20 tys km, opony dobre."

Nie wiem jak Ciebie ale mnie spawane plastiki odstraszają.

Kolejna kwestia jak słusznie zauważył kolega djpj1 cena jak na ten rocznik podejrzanie niska. Myślę ,że przód był srogo przetrącony, ale mogę się mylić.

Marek_m - dziękuję za pomoc i chęci!

Mało osób chętnych do pomocy i podzielenia się swoim doświadczeniem po za kilkoma z Was.

Ten pierwszy to kompresor - niestety na prawko B odpada.

Drugi jest 250km ode mnie a z racji iż uczciwość sprzedawców jest różna boje się ,że zrobię 500kmw obie strony tylko aby się przejechać.(Moje obawy poparte są przednim teleskopem i jego kolorem - z tego co się orientuję powinien być czarny )

Trzeci 450 km w jedną stronę.

O tym ostatnim pisałem wcześniej - szkoda.

Oczywiście co do stanu tych satelisów mogę się mylić bo nie jestem fachowcem - więc jak gdzieś się mylę dajcie mi znać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

(...) Mało osób chętnych do pomocy i podzielenia się swoim doświadczeniem po za kilkoma z Was. (...)

Bo mało jest osób chętnych do "wałkowania" cały czas tych samych tematów i skuterów. 90% pokazywanych tu "wyszukanych okazji" to, nie ma się co oszukiwać, odpady... Po paru latach nudne staje się opisywanie ciągle tego samego... Jechać i oglądać to najlepszy sposób na "wyleczenie się" z ciągłego podrzucania tych mocno wątpliwych już na pierwszy rzut oka ofert.

PS. A jak ktoś coś wrzuci co wydaje się mieć ręce i nogi, to zaraz da się tu czytać: no co ty??? za drogo dałeś, takie skutery to są o 2 tysie tańsze, ale przepłaciłeś!!!, itp., itd...

Wielu użytkowników czyta takie komentarze i kręci tylko głową z niedowierzaniem bez potrzeby "doradzania mądrzejszym" :) ...

Edit: Ale wróćmy do tematu, bez utyskiwania, że nikt nie zamierza się zbytnio w tej "ocenie" udzielać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

W sumie masz rację, ale weź też pod uwagę ,że nowa ustawa w nowym sezonie przyniesie dużo więcej takich pytań.

Ok kończę OT bo mi worna dasz :confused:

Odnośnik do komentarza
  • 0

@ kropkacompl

Rozumiem, że Satelis'a wytypowałeś, między innymi, z uwagi na swoje gabaryty. Zwróć uwagę, że wiele można osiągnąć przerabiając kanapę.

Aprilia Atlantic 500 Sprint uchodzi za nieduży skuter. Faktycznie, kiedy nim jechałem z Warszawy do Gdańska, było mi ciasno (182 cm wzrostu), ale teraz, po przerobieniu kanapy, jest całkiem wygodnie i przestronnie. Od nowego sezonu, skuterem będzie jeździć mój syn (185 cm wzrostu).

Minusem przerabiania kanapy jest to, że na ogół odbywa się kosztem siedziska pasażera. W pierwszym skuterze bym się tym nie przejmował. 125 cm3, to nie jest pojemność do dalekich podróży we dwoje (oczywiście można, ale....). Kup skuter w dobrym stanie technicznym, dopasuj do siebie, polataj sezon solo. Jak dojdziesz do wniosku, że taka zabawa Ci odpowiada, zrobisz "porządne" prawko i kupisz skuter dla dwojga. :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja poszukując dla siebie kilka miesiecy temu brałem pod uwagę zakup właśnie z firmy w miejscowości Sietesz-tego z trzeciej oferty dotyczącej Satelisów od kropkacompl.Ogólnie zrobili na mnie dość pozytywne wrażenie i patrząc na ich oferte nie ściągają samych trupów do reanimacji.Oferowali również rozsądny transport ale ciężko podjąć decyzję tylko po rozmowie telefonicznej bez oglądania.

Choć ja swojego tak kupiłem dwa skutery -jednego bez problemów,wszystko było tak jak miało być plus miły kontakt i polecam tą firmę każdemu..natomiast drugi zakup dotyczący właśnie Satelisa nie był juz tak bezproblemowy- gość 400km jechał i przywiózł...i zaczęły się negocjacje bo okazało sie że pare rzeczy inaczej na żywo niż na foto.Skończyło się opuszczeniem ceny na miejscu oraz po tym jak doprowadziłem motocykl do stanu użytkowania roszczeniem zwrotu poniesionych kosztów w związku z zatajeniem przez sprzedającego wad.... jeden z plusów to teraz wiem co zostało zrobione i co jest nowe itd.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Gabaryty mają znaczenie (184cm przy 100km żywego mięcha robi swoje) raz, że chcę poruszać się komfortowo a dwa ,że nie chcę kupić byle "babola" bo tak jak Marek_m pisał po sezonie jak jazda 2oo wejdzie mi w krew to chcę zrobić prawko i nabyć coś większego a 125 zostawić żonie, która ostatnio zadeklarowała się ,że chce śmigać skuterkiem do pracy.

Nic kubeł zimnej wody na głowę i nie pozostaje mi nic innego jak spokojnie czekać i szukać. Dzięki

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam jak już pisałem wczesniej szukam skutera 125 , i tak sobie myslę , że do wiosny jeszcze daleko , a może by tak nowy kymyco downtown 125, co sądzicie o tej marce ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam jak już pisałem wczesniej szukam skutera 125 , i tak sobie myslę , że do wiosny jeszcze daleko , a może by tak nowy kymyco downtown 125, co sądzicie o tej marce ?

Ja użytkowałem Kymco model New Dink i złego słowa nie dam powiedzieć o tej tajwańskiej marce.Sam myslałem o wersji 125 Downtown ,można też spotkać ten model pod nazwą Dinkstreet-troche zmieniony wygląd i raczej sprowadzany bo u nas importerzy oferuja raczej Downtown.Kymco przez wiele lat zwiazane było z marką Honda.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kymco, dobre sprzęty produkuje

Mam trzy kymkacze w firmie

Latają bezawaryjnie

Miałem Xcitinga, też ok

Ale, nie kupujcie NIGDY sprzętu używanego przez telefon

Zdjęcia w necie są strasznie złudne

Kiedyś pojechałem z kolegą 150 km w jedną stronę, już z przyczepką, po piękną na foto Vespę...

Na miejscu, ruina!!!

Ponadto przymiarka do skutera jest NIEZBĘDNA jeżeli ktoś ma powyżej 180 cm wzrostu

Naprawdę różnie bywa z ergonomią i miejscem na pokładzie, szczególnie dla długonogich

Ja, np, przy wzroście 181 cm i wadze 92 kg, na Vespach serii GT mam wygodnie a na większym Burgmanie, kolana mi trą o schowek przedni

Zachęcam dużych gości, którzy chcą kupić 125 - Yamaha Majesty 125, ergonomia i ilośc miejsca na pokładzie chyba najlepsze w klasie, ceny używek niskie, duża podaż z DE, często egzemplarze bez przygód ...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...