Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Weryfikacja ofert 125- ek, czy warto kupić?


dr.big

Pytanie

Zakładam ten wątek w związku ze wzmożonym ruchem w pytaniach o kupno danego egzemplarza 125 ccm. Do tej pory wszystkie zapytania ginęły w natłoku informacji oraz najczęściej pozostawały bez odpowiedzi. Wszystkie pytania dotyczące zakupu pojemności zbliżonej- mniejszej do 125 ccm proszę zadawać tylko tu, bez przeładowywania działu oraz wątku w ogólnych o skuterach większej pojemności.

Tu zapytania o tą klasę pojemności skuterów będą najlepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 godzin temu, Wombat napisał:

jakoś marnie widze skuter lat 11  i przebieg 19tys km. Ja jeżdżę stosunkowo mało a i tak swobodnie 3000km nabijam. A ludzie jeżdżący skuterami codziennie do roboty to swobodnie miedzy 6 a 16 tys rok w rok robią.

Co i tak nie ma większego znaczenia bo to ma tyle lat że trzeba ocenić stan a nie cyferki na budzikach. Czarny wg mnie miał dzwona. Gość pisze że wymienił szybe, plastiki kierownicy i obudowę zegarów i lewe lusterko ale też osłonę wydechu (po prawej). Tak jakby się lewą stroną odbił od czegoś i na prawo położył. Z jednej strony esteta powymieniał plastiki i szybę (bo wyblaknięte były podobno) a dziura w łyżwie pod podnóżkami mu nie przeszkadza.

A co ze srebrnym ? Gość mówi ze jezdzi nim od 2015 wymienial uszczelniacze w lagach oleje i filtry i sprzedaje bo chce cos wiekszego

Odnośnik do komentarza
  • 0

nie wiem - nie widziałem. To tylko zdjęcie i zeznanie sprzedającego. Na tych fotkach wygląda przyzwoicie - i tyle można na podstawie zdjęć. Strasznie matowa jest szyba ale może ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witaj adams88  widzę że z Fb trafiłeś do klubu , dobra decyzja.Wiszę że nadal jesteś nakręcony na X8 , siedziałeś osobiście na tym skuterze ? to podstawa się przysiąść i dopasować bo to dość wysoki skuter a my wzrostu średniego jesteśmy żebyś się później nie rozczarował,pozdro.

Odnośnik do komentarza
  • 0
3 godziny temu, Alien napisał:

Witaj adams88  widzę że z Fb trafiłeś do klubu , dobra decyzja.Wiszę że nadal jesteś nakręcony na X8 , siedziałeś osobiście na tym skuterze ? to podstawa się przysiąść i dopasować bo to dość wysoki skuter a my wzrostu średniego jesteśmy żebyś się później nie rozczarował,pozdro.

No własnie nie mam jak sie przysiąść nie znam nikogo zeby mial ktos w okolicach Lublina x8 zostaje tylko jazda do ogloszeń bo do 5 tys nie ma nic z burgmanów w Lubelskim za ta cene

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

szukam dla siebie pierwszego skutera i po wstępnym rozeznaniu skłaniam się ku używanym Suzuki Burgman 125 lub HONDE PCX 125

Budżet ~6k, okolice Krakowa

Do tej pory jeździłem sporadycznie na małych skuterach (50) głównie podczas wyjazdów wakacyjnych
Teraz z racji rozpoczęcia budowy domu potrzebuję szybkiego transportu: mieszkanie -> praca -> działka -> praca -> mieszkanie. Łącznie wychodzi około 30 km dziennie (ok 20km to trasa przez miasto)

Chciałbym Was prosić o ocenę ogłoszeń i czy w ogóle warto jechać na miejsce :)

  1. pcx 1
  2. pcx 2
  3. pcx 3
  4. burgman 1
  5. burgman 2

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 0

odpiszę ci to samo tu co 3 dni temu tam:

PCX bedzie zwinniejszy w mieście, będzie mniej palił oraz zapewne bedzie młodszy niż burgman 125 za taką samą kase. Ale PCX to typowy mieszczuch jest dość mały i mało do niego upchasz
Ale Burgman jest większy, pakowniejszy, zabudowany – więc lepiej cię osłania przed różnymi takimi. To musisz sam zdecydować. W tej klasie za sensowną kase masz jeszcze SYM GTS, Kymco Downtown (albo GrandDink)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam.

Jestem tez na etapie poszukiwań skutera 125 - myślę o xnax, burgmanie, pcx... ale dość fajnie się prezentują tez Malaguti.

np. https://www.otomoto.pl/oferta/malaguti-malaguti-blog-125-jeden-wlasciciel-ID3hiQDT.html#xtor=SEC-8

Co sądzicie o tej marce?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeśli ten przebieg byłby prawdziwy  nic tylko brać:D.Zastanawia mnie tylko obicie siedziska - kolor.Nie widziałem takiego ,ale może były ,albo ktoś obił.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć.

Czy ktoś z Was wie cokolwiek o tym egzemplarzu X8-125 ? Sprawdziłem historię pojazdu i jest w Polsce od 06.2008. Sprzedający to drugi właściciel w PL. Jedno co sobie wyliczyłem to to, że licznik był kręcony na 100%. Wizualnie ładny, ale zdjęć się nie kupuje. Może gdzieś się przewinął przez forum albo przez Użytkowników ten egzemplarz?

Link ---> https://www.otomoto.pl/oferta/piaggio-x8-piaggio-x8-2007r-ID6yQraZ.html#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
  • 0
2 godziny temu, kiksman napisał:

Witam

 

Moze ktoś rzucić fachowym okiem:

https://www.otomoto.pl/oferta/sym-gts-sym-gts-125-ID6yMmFT.html#xtor=SEC-8

Wiem że ze zdjęć się nie kupuje, ale może akurat ktoś coś zauważy... :)

 

pozdrawiam

Cześć.

Oglądałem ten skuter w listopadzie 2016 roku jak szukałem czegoś dla siebie.

On jest po szlifie malowany ale malowanie jest w porzadku, trochę pożółknięta szyba, wbrew zapewnieniom sprzedawcy jak ja go oglądałem to absu nie ma on, albo nie działa bo koło przednie i tylne bokuje. przy kokpicie ma spawany plastik zrobiony w miarę w porządku ale widoczny. Miał luz na kierownicy, silniczek ładnie chodził.

Po tym jak go oglądałem sprzedawca dzwonił może z tydzień później i mówił, że luz na kierownicy zrobił już ale wcześniej podjąłem decyzje, że chce taki ale ma być nowy.

Co do tego czy warto czy nie Twoja decyzja cena to nawet nie połowa nowego więc niektóre wady można przyjąć za normę. Sprzedawca w każdym bądź razie w porządku.

Znalazłem jeszcze nawet fotke tego spawanego plastiku.

Ogólnie jak na moje ta oferta wydaje się ciekawsza https://www.olx.pl/oferta/skuter-sym-gts-125i-2015-led-okazja-nie-burgman-CID5-IDlkZuI.html#55cf4bc934

Z Poznania masz niedaleko trzeba skoczyć i samemu obejrzeć.

IMG_20150328_115554.jpg

Sam skuter jako Sym Gts polecam jak najbardziej bardzo dobry skuter jako marka i model.

Odnośnik do komentarza
  • 0

 Jeśli ktoś ma możliwość to z czystym sumieniem polecam dołożyć kilka złotych i ściągnąć skuter bądź z Korsyki,bądź z Lazurowego Wybrzeża.Mieszkam w Bastii i sam ostatnio nabyłem X Max 2015 rok za pieniądze i w stanie o jakim mógłbym tutaj pomarzyć.Wiem,że tirowcy wracając na pusto za 150 euro przewiozą maszynę.Nie chcę podawać linków do konkretnych stron bo to niezgodne z Regulaminem ale naprawdę oczekiwania niektórych sprzedawców powalają na kolana.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie całe zachodniopomorskie forum,

Nie ukrywam że to mój pierwszy post tutaj, ponieważ zastanawiam się nad zakupem maxi skutera 125 i przesiadki z obecnie posiadanej 50-tki.

Mam do wyboru następujące dwie sztuki:
- Kymco Downtown, 2011, 28 tysięcy przebiegu - https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-dink-street-125i-2011r-rej-pl-kat-b-jak-burgman-x-max-okazja-ID6ySwYP.html

- Peugeot Satelis, 2008, 34 tysiące przebiegu - https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-satelis-peugeot-satelis-125-cm-2008r-kat-b-motocykl-skuter-ID6yDF1z.html

Kilka pytań:
- czy są tutaj jacyś użytkownicy tych dwóch sprzętów? Czy bardziej opłaci się mimo wszystko starszy Francuz niż nowszy Tajwańczyk?
- czy koszty serwisów (podstawa - przeglądy, klocki, tarcze, opony) będą podobne i gdzie serwisować takie sprzęty w Szczecinie?
- czy ktoś z kolegów oglądał te egzemplarze?

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam,
Paweł

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy jakieś opinie kolegów o tych dwóch sprzętach?

- Kymco Downtown, 2011, 28 tysięcy przebiegu - https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-dink-street-125i-2011r-rej-pl-kat-b-jak-burgman-x-max-okazja-ID6ySwYP.html

- Peugeot Satelis, 2008, 34 tysiące przebiegu - https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-satelis-peugeot-satelis-125-cm-2008r-kat-b-motocykl-skuter-ID6yDF1z.html

Każde uwagi będą pomocne.

Pozdrawiam,
Paweł

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Na wstępie bardzo serdecznie witamy Cię, Żeebro, na naszym Forum i cieszymy się, że niedługo zasilisz szeregi "Wściekłych 125-tek" Grupy Zachodniopomorskiej Burgmanii. Przede wszystkim zapraszamy na nasze czwartkowe, lokalne spotkania, które odbywają się o godz. 18.00 pod Pleciugą (parking od ul. Wielkopolskiej). Tam będziesz miał okazje poznać się z nami osobiście, porozmawiać na wszystkie nurtujące Cię skuterowe tematy, obejrzeć, dotknąć i przysiąść się do różnych maxiskuterów, posłuchać opinii o poszczególnych modelach i wszelkich uwag dotyczących ich eksploatacji.

Obie znalezione i pokazane przez Ciebie oferty, na pierwszy rzut oka, są ciekawymi propozycjami, wartymi rozważenia i przyjrzenia się z bliska. Oględziny i zapoznanie się ze sprzedawanym egzemplarzem, jego dokumentacją, są najważniejsze. Wiek i przebieg nie zawsze stanowi wyznacznik stanu technicznego i wyglądu zewnętrznego danego skutera. Czasami starszy motocykl, może być lepiej utrzymany i w lepszym stanie od młodszego. Wszystko zależy oczywiście od historii danego egzemplarza. Powyższych egzemplarzy z przedstawionych ogłoszeń nie oglądałem, chociaż z takimi modelami spotkałem się i miałem okazje przyjrzeć się im, ale nie użytkowałem.

Przedstawione przez Ciebie i wybrane dwa skutery: Kymco DinkStreet (Downtown) i Peugeot Satelis, pomimo tej samej pojemności silnika, różnią się znacząco od siebie, przede wszystkim marką i producentem, wyglądem, wielkością, pojemnością schowków, pozycją za kierownicą, komfortem zawieszenia oraz innymi rozwiązaniami technicznymi, a także elementami wyposażenia. 

W naszej grupie jest kolega Arti23, który posiada Peugeota Satelis 125. Dawno go nie było na naszym spocie, więc najlepiej będzie, jak do niego napiszesz na priva i umówisz się, żeby porozmawiać o tym modelu, dotknąć go i przymierzyć się do niego. Jeśli byś miał problem z kontaktem, napisz do mnie albo zadzwoń (sześć0dwa2dwa6dwieście6), to postaram się Was skontaktować.

Co do Downtown'a, to jest też wśród nas użytkownik, który posiada ten model Kymco, ale niestety od ubiegłego sezonu nie pojawił się jeszcze na żadnym z tegorocznych spotów i na tę chwilę nie wiem jak z nim się skontaktować.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam,

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie. W sobotę jestem umówiony na oględziny obydwu sprzętów. Wtedy wrócę i podzielę się wrażeniami, może coś się wyklaruje :)

 

Pozdrawiam i również mam nadzieję że do zobaczenia :)

Paweł
 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam ponownie,

Jestem po oględzinach. Kymco pod Pyrzycami (Batowo, link dla przypomnienia -
https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-dink-street-125i-2011r-rej-pl-kat-b-jak-burgman-x-max-okazja-ID6ySwYP.html) wygląda niestety kiepsko, sporo rdzy np. na mocowaniach amortyzatorów z przodu, pogięte lekko żeberka chłodnicy. Generalnie nie wygląda na taki przebieg jaki jest, chociaż z zewnątrz plastiki piękne. Sprzedawca niewiele wie o sprzęcie, ktoś z Chodzieży sprowadził sprzęt w tym roku i on w tym roku on go kupił, niby dla Żony :) Licznik wyskalowany w milach, sprzedający twierdzi że sprzęt z Niemiec. Nie pozwolił się przejechać, bez położenia na stole pełnej kwoty, mimo że byłem w dwie osoby więc ktoś by zawsze został na miejscu. Moto odpala bez problemu na zimnym. Obydwie opony do wymiany na cito - na równi z miernikiem dopuszczalnego użycia. 

Satelis z Gorzowa
https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-satelis-peugeot-satelis-125-cm-2008r-kat-b-motocykl-skuter-ID6yDF1z.html sprzedaje człowiek który podobno od 20 lat zajmuje się motorami, jeździ podobno też torowo. Rozmowa z żoną, miał być ten Satelis dla niej ale nie przypadł do gustu. Technicznie lepiej, brak śladów rdzy, natomiast przed tłumikiem jest jakiejś rozszczelnienie i skuter trochę głośno chodzi. Bez problemów z jazdą próbną, nic nie stuka, nic nie puka, jednakże koło 80 km/h zaczyna mocno latać przód-tył górna część szyby - czy to normalne przy takich prędkościach? Z zewnątrz sprzęt niestety gorzej - sporo rys, przytarć, brak części śrubek na desce rozdzielczej. Klocki i opony git.

Generalnie ani ten, ani ten na tym etapie :)

Pozdrawiam,
Paweł

Odnośnik do komentarza
  • 0
1 godzinę temu, Żeebro napisał:

Witam ponownie,

Jestem po oględzinach. Kymco pod Pyrzycami (Batowo, link dla przypomnienia -
https://www.otomoto.pl/oferta/kymco-downtown-dink-street-125i-2011r-rej-pl-kat-b-jak-burgman-x-max-okazja-ID6ySwYP.html) wygląda niestety kiepsko, sporo rdzy np. na mocowaniach amortyzatorów z przodu, pogięte lekko żeberka chłodnicy. Generalnie nie wygląda na taki przebieg jaki jest, chociaż z zewnątrz plastiki piękne. Sprzedawca niewiele wie o sprzęcie, ktoś z Chodzieży sprowadził sprzęt w tym roku i on w tym roku on go kupił, niby dla Żony :) Licznik wyskalowany w milach, sprzedający twierdzi że sprzęt z Niemiec. Nie pozwolił się przejechać, bez położenia na stole pełnej kwoty, mimo że byłem w dwie osoby więc ktoś by zawsze został na miejscu. Moto odpala bez problemu na zimnym. Obydwie opony do wymiany na cito - na równi z miernikiem dopuszczalnego użycia. 

 

To że nie pozwala się przejechać bez wyłożenia kasy na stół to przeważnie normalna sprawa, to że jesteście we dwóch to nie znaczy że nie możesz tego motocykla porwać i sprzedać na części a ten drugi powie że on nie zna tej osoby co wsiadła na motocykl i pojechała w siną dal. Jak ci zależy na sprawdzeniu motocykla jak się nim jeździ to co Ci szkodzi położyć kasę na stół, ja jak kupowałem to też musiałem wykładać kasę u ok.90% sprzedających. A żeberka chłodnicy mogą być pogięte od kamyków bo Kymco nie ma osłoniętej chłodnicy siateczką tylko zwykłym plastikiem o dość dużym prześwicie a żeberka chłodnicy są bardzo delikatne nawet w aucie. A jak się nie mylę to wszystkie Downtown mają liczniki w kilometrach i milach i maż nawet możliwość przełączenia ODO w mile albo na kilometry. A na zdjęciu  z licznika to ja widzę że on jest wyskalowany w kilometrach a mile są te mniejsze wewnętrzne, jak by był anglik to byś miał odwrotnie. I licz się z tym że za ta kwotę to wersji sklepowej nie kupisz wersja sklepowa, pojeździsz po kilku sprzedawcach motocykli to sam stwierdzisz że za tą kasę to naprawdę ciężko dorwać idealny skuter.

Odnośnik do komentarza
  • 0

wydaje mi się że to kymco było w takim stanie w jakim powinno być po 30 tyś km i 6 sezonach. "Sporo rdzy" przy mocowaniu przednich amorków to niby ile? dawała się palcami odrywać? Bez przesady. Pod czasze się nie zagląda a czynniki atmosferyczne tam operowały kilka lat - już bym był bardziej czujny jakby tam grama rdzy nie było.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ale ja jak najbardziej rozumiem, że człowiek może nie chcieć dać się przejechać bez zobaczenia gotówki i napisałem to bardziej z kronikarskiego obowiązku niż ze wzburzenia ;)

Co do tych mil i kilometrów to ciekawa sprawa, bo słyszałem (ale nie widziałem) że w Downtownach w wersji europejskiej są tylko kilometry, a wersje podwójne właśnie tylko w Anglikach. Także dzięki za zauważenie tego.

Co do tej chłodnicy, to tutaj była duża różnica między Kymco a Satelisem, chociaż zdaję sobie sprawę że Satelis ma osłoniętą chłodnicę, jednakże biorąc pod uwagę podobne przebiegi obydwu, to w Kymco wyglądało to MOCNO gorzej. Plus ta rdza od wewnątrz...

I jak najbardziej zdaję sobie sprawę, że w budżetem 6000 - 7000 zł nie dostanie się nieśmiganej funkiel nówki. Raczkuję w temacie maxi skuterów, ale do tego nie trzeba być ekspertem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

tak, tylko ja wole skuter "wyjęty z eksploatacji" z nalotem na amorkach (bo wtedy wiem ile jest tego nalotu) i z przykurzonym silnikiem (bo wtedy wiem że nic nie ciekło i nie cieknie) i z oryginalną ale szczelną chłodnicą niż wyplastmalowany sprzęt umyty karcherem i środkiem do mycia silników z przepolerowanymi lagami (bo hgw ile zdarli tej warstwy) i chłodnicą po naprawie lub wymianie na zamiennik ale ze ślicznymi finami.

Że tak powiem wolę stan realny niż "wykreowany". Tekst o "sprzęcie dla żony" zawsze budzi moją czujność bo jest tak oklepany że aż nieprzyzwoicie go używać.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Faktycznie, w Kymco prędkościomierz ma dwa wyskalowania większe w km/h, a mniejsze wewnątrz w milach, co raczej wskazuje na pochodzenie z naszej części Europy, a nie z wysp brytyjskich... więc pochodzenie podane przez sprzedającego może być prawdziwe. 

Co do stanu, to tylko Żeebro wie jaki jest, bo oglądał oba skutery i może je porównać i ocenić wg swoich kryteriów. 

Najważniejsze, że mógł namacalnie je obejrzeć, przysiąść się i porównać, przez co ma już jakiś wstępny pogląd, czy to są modele, które Mu pasują i Go interesują, czy też jednak szuka czegoś innego... 

Napisz Paweł jak wrażenia z przymierzenia się do tych dwóch modeli 125-tek... Czy styl i wygląd którego z tych dwóch skuterów podobał Ci się bardziej, jak pozycja za kierownicą, komfort siedzenia, na którym czułeś się lepiej i czy to jest to, czego szukasz...? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...