Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • PrzemekK

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak czytam te opowieści i się zastanawiam czy te przygody nie były spowodowane w dużej mierze automatem. Mam i ja taką historię w rodzinie. Dziadek przejechał się swego czasu na Pegazie 710

(to to), a jako że ów motorower posiadał automatyczna skrzynie biegów jak ruszył to jechał tak długo aż mu się paliwo skończyło (dobrze że w baku dużo nie było). Mam wrażenie że ludziom się wydaje iż skuter z automatyczna skrzynią biegów to coś łatwego i prostego. Otóż tak nie jest. Dla mnie maxi po A był trudniejszy do opanowania niż motocykl i dlatego jeździłem wolniej i ostrożniej zanim go nie wyczułem.

Pewnie że jest grupa ludzi którzy nigdy nie będą dobrymi kierowcami jednośladów, ale są i tacy którzy z różnych przyczyn nie poszli na kurs ale potrafią jeździć (np za młodego jeździli na komarach -nota bene prawdziwa manualna skrzynia :clapping: ) . Ja wierzę że właśnie dla takich bardziej świadomych jest ten gest że 125 będą na B po 3-ech latach jego posiadania. A ofiary no cóż, będą tak jak i wśród tych co posiadają pełnowymiarowy plastik na motocykle.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A jak sądzicie, czy to może oznaczać jeszcze intensywniejsze napastowanie motocyklistów przez policję, czy trochę odpuszczą?

"Napastowanie" to znaczy co? Zwykłą, standardową kontrolę :) ?

PS. Bo ja jakoś nie czuję się "napastowany" przez policję. Ani na dwóch, ani na czterech kołach...

PS2. Ustawa duuuużo lepsza niż ta (wybory się zbliżają :D ), gdzie na drogi, w majestacie prawa, wypuszczono tysiące gamoni na 50- kach tylko dlatego, że są pełnoletni....

Odnośnik do komentarza
  • 0

Też mam wrażenie,że bezpieczniej na drodze będzie się zachowywał posiadacz prawka B na 125, niż pełnoletni lub nieletni z karta rowerową na 50, co nie zmienia faktu, że jakiś kurs na 125 by nie zaszkodził...

Odnośnik do komentarza
  • 0
Miazga, a co myslisz mowiac o napastowaniu bo nie wiem czy doswiadczylem
"Napastowanie" to znaczy co? Zwykłą, standardową kontrolę :) ?

Tak Panowie, chodzi mi o standardowe kontrole. Jadąc 4oo nie zdażyło mi się to nigdy; no chyba, że popełniłem jakieś wykroczenie - no ale to już nie jest standardowa kontrola. Natomiast 2oo, mam wrażenie, że każda obecność policji na drodze = zatrzymaniem mnie. Ostatnio nawet dwaj krawężniki już chcieli mnie lizakiem przy rondzie zatrzymywać, ale udałem, że nie widzę i pojechałem dalej - przecież nie będą mnie biegiem gonić, a dosyć mam tych bezpodstawnych zatrzymań :)

Trochę to po prostu denerwujące.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Odpowiedź na pytanie dlaczego częściej kontrolują motocyklistów jest bardzo prosta: duży odsetek kierowców 2OO nie ma uprawnień...

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Wczorajsza rozmowa trzech motonitów na Moto Weteran Bazar:

- Jedziesz dziś z nami na dłuższą przejażdżkę?

- Hmm... no ja to tylko w koło komina...

- Aaa no tak... E tam daj spokój, kto by się przejmował brakiem kategorii...

- Ok, ale to aż 300 zł kary!

Nic dodać, nic ująć...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak Panowie, chodzi mi o standardowe kontrole.(...) Trochę to po prostu denerwujące.

Mi tam kontrole nie przeszkadzają. No chyba że wiem, że coś jest nie w porządku. Jak mam wydech głośny bez homologacji, albo jak zgubiłem dowód rejestracyjny i jeździłem z książką pojazdu :D ... A jak wszystko oki, to i kontrola jest przyjemnością. I niech kontrolują, ja nie mam nic przeciwko. Wychodzi to nam wszystkim jako grupie użytkowników jednośladów tylko na plus :) , bo potencjalne "szkodniki" są eliminowane. Skoro nie mają własnego rozumu, to "Roundupem" ich ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Tak nie do końca- ogólnie zgadzam się, że policja jest z natury swojej sprzymierzeńcem wszystkich porządnych i kontrola mi nie przeszkadza jednakże znalezienie się w grupie podwyższonej kontroli jest wkurzające. Ja już poprosiłem o zamieszczenie mojego zdjęcia z napisem "tego klienta kontrolowaliśmy już n-ty raz i ma prawo jazdy". Mam też niejasne przeczucie, że jak się skupiają na mnie to brakuje im czasu na skupianie się na innych a to co widzę jak jeżdzę skutem z wysokości to sam mam czasem ochotę zatrzymać, pouczyć, zabrać prawo jazdy. Dzisiaj jednej wyliczyłem ponad 26 punktów na odcinku 2 km (w myśli wyliczyłem). Czyli zarzut jest taki- koncentrując się na mnie odpuszczają innym- tym, którzy dla mnie są potencjalnie grożniejsi

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżdżę do pracy z pod W-wy na Plac 3K na 2oo kiedy tylko pogoda pozwala, prawie 18 km w jedną stronę od 6 lat i miałem tylko jedną kontrolę. To gdzie to napastowanie?

Odnośnik do komentarza
  • 0

prezydent właśnie podpisał:

Mi to w sumie rybka ale znam osoby co na to czekają. Rozumiem iż wykreślili fragment o automatycznej skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Niestety wykreślili sa obie skrzynie do wyboru.

Czemu niestety??

a z drugiej strony tak się doczekać nie możecie, a to tylko 125ccm. Zróbcie sobie "A" i będzie z głowy, bo jeździcie sprzętami za 3-6 tysięcy złotych a biedolicie nad wydatkiem 800zł na prawko

Odnośnik do komentarza
  • 0

Criskrakow do 8-set złotych dołóż egzamin 1,2,3,4 itd. Koszta rosną. A nie każdy chce większą pojemność.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kolego criskrakow powiedz mi gdzie zrobię prawko na A za 800 zł. Gdyby była taka cena to już dawno byłbym zapisany na kurs. U mnie kurs na A kosztuje 1500 - 1800 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zapomniałeś dodać "wreszcie bez strachu" przed "śmignąć" :) :) :)

masz rację :-)

za miesiąc na ryb będzie spokojniej

Odnośnik do komentarza
  • 0

@Jaki40 Możesz zrobić mniejszą, a skoro obawiasz się ze będzie robił parokrotnie to cienki z Ciebie kierownik(bez obrazy)

A uwierz mi, ja też twierdziłem że nie potrzebna mi większa pojemność jak wsiadłem na X250, po roku zmieniłem zdanie i nic mnie nie wstrzymywało przed kupnem T500

Kolego criskrakow powiedz mi gdzie zrobię prawko na A za 800 zł. Gdyby była taka cena to już dawno byłbym zapisany na kurs. U mnie kurs na A kosztuje 1500 - 1800 zł.

http://www.groupon.p...jedynka/2958887

w Krakowie też to było, trzeba sprawdzać na bieżąco. Do tego badania - 100zł, egzamin teoretyczny - 30 i praktyczny - 180 = 809zł

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czemu niestety??

a z drugiej strony tak się doczekać nie możecie, a to tylko 125ccm. Zróbcie sobie "A" i będzie z głowy, bo jeździcie sprzętami za 3-6 tysięcy złotych a biedolicie nad wydatkiem 800zł na prawko

Ano temu ze miałem większe szanse na sprzedaż mojego skuta za większe pieniądze GŁÓWNY POWÓD

Mi to rybka mam kat A i B niestety terminowe ze wzgledu na wzrok

Jest drugie dno tej historii autem cały czas zapomniałem jeździć na światłach , popełniałem mnóstwo błędów a POD wieczór niemal nie potrąciłem gościa na pasach MOJA wina , nerwówka z tym z pracą dowód zabrany,inne, auto się coś na gazie dziwnie zachowuje(szarpie) wiec chciałem go przepalić na Pb i się tak rozpędziłem ( w owczym pędzie)

ze niemal człowieka bym potrącił .Zatrzymałem się na przystanku i przeprosiłem gościa , co mi się oberwało to moje ale miał słuszność .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ano temu ze miałem większe szanse na sprzedaż mojego skuta za większe pieniądze GŁÓWNY POWÓD

No, tak o tym nie pomyślałem, ale to taki poboczny skutek tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
  • 0

@Jaki40 Możesz zrobić mniejszą, a skoro obawiasz się ze będzie robił parokrotnie to cienki z Ciebie kierownik(bez obrazy)

Ja już mam prawko A,B 26 lat pojemność mojego 2oo to 650 ale szanuję wszystkich uczestników bo każdy jeździ na czym chce i na co go stać, Liczy się zamiłowanie a nie moc silnika :thumbs_up:

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jaki 40

cholercia pomóż bo nikt mnie nie rozumie ( ze moto to moto )

chce jeździć na 2 oo ale sytuacja mnie zmusza sprzedać moto i autko i kupić jakiegoś tfu cieniasa lub coś w tym stylu

Właśnie muszę zamiłowanie poświęcić , no cóż puszka to w zimę trzeba do pracy dojechać i tyle reszta to 2oo...................................................

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czemu niestety??

a z drugiej strony tak się doczekać nie możecie, a to tylko 125ccm. Zróbcie sobie "A" i będzie z głowy, bo jeździcie sprzętami za 3-6 tysięcy złotych a biedolicie nad wydatkiem 800zł na prawko

Czemu niestety??

a z drugiej strony tak się doczekać nie możecie, a to tylko 125ccm. Zróbcie sobie "A" i będzie z głowy, bo jeździcie sprzętami za 3-6 tysięcy złotych a biedolicie nad wydatkiem 800zł na prawko

sorry poprzedni mi uciekł

Jak czytam takie mądre komantarze to nie rozumiem intencji jak ktos chce sobie smigać 125 bez dodatkowych kosztów dla czystej przyjemnosci to czemu mu to wypominać i pokazywać że ma sie 500 i jest sie kozakiem . To własnie może nabycie pokory przy 125 pozwoli pomyslec o czms większym albo pozostac przy swoim po co na początku wydawać co najmniej 1200 - 1600 zł lepiej to zainwestować w 125 . Ja zaczynałem jezde samochdem na maluchu i wiem że nayte wtedy doświadczenie pozwoliło mi bezpiecznie zmieniac auta na większe pojemnosci i gabaryty . Po co takie wpisy ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...