Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • PrzemekK

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polska to dziwne miejsce, a Polacy to specficzny naród, ale ogólnie to się nie dziwię zaistniałej sytuacji, jedynie skala zjawiska daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
  • 0

po prostu wreszcie dorośli goście nie będą walczyli na mieście 50 tką ;)

125 to jednak fajna pojemność na miasto

szczególnie dla oszczędnych ;)

jak miałem Majesty 125, paliła mi około 2,5 litra, jeździła 110 km/godz

mam w firmie lekko tuningowane Agility City 50, pali 3-3,5 litra a jedzie 75-80 km/godz

fakt, że w pl dziwny jest ten pomysł ze skrzynią automatyczną, ale w uk, z tego co wiem, nie można z kolei wozić pasażera 125 na kategorię B

więc co kraj to obyczaj ;)

ważne, że wreszcie jest pierwsza normalizacja i 125 będą się super sprzedawać

:)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ale ci handlarze to wciskacze kitu na ale drogo jest mnóstwo ogłoszen skutów 125 z dopiskiem na kategorię B Jak dobrze wiemy ustawy jeszcze czynnej nie ma ale co komu szkodzi sprzedać 125 naiwnemu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Chyba dostrzegłem nowy fenomen:

A czy zauważyliście, że o ile ogłoszeń typu "skuter XXX 125ccm bez papierów", lub "skuter XXX 125ccm bez prawa rejestracji" nie brakuje, o tyle poznikały podobne ogłoszenia w pojemnościach 200ccm i 250ccm...????

Czyżby te 200 i 250ccm dostawały tablice rejestracyjną i tabliczkę znamionową ze 125ccm, jednocześnie zaczynając nowe życie z nowym "rodowodem"....???? :) :) :)

W końcu nadwoziowo 125 jest podobny do 200, czy 250ccm. Szansa na wnikliwego policjanta na drodze jest wyjątkowo znikoma.....

Zakupu konkretnego modelu np.: Burgman 125 2005r. to obecnie ok 4-6kpln

Sprzedaż jego "bez papierów", lub "bez prawa do rejestracji" to ok. 1,5-2kpln

Zakup Burgmana 200ccm z UK bez prawa rejestracji to ok. 2-3kpln

Po wymianie tablicy rej, i tabliczki znamionowej otrzymujemy Burgmana 200 zarejestrowanego na 125 za kwotę prawie identyczną jak zakup Burgmana 125ccm.

Na allegro zaczyna brakować 200 i 250 bez dokumentów... To nie dzieje się bez powodu... :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z tego co mi wiadomo tabliczka znamionowa to jedno, a numery wybite na ramie to drugie.

Mi na każdym przeglądzie sprawdzają numery vin na tabliczce i na ramie (czy się zgadzają).

Chyba że chodzi ci o przełożenie całego silnika 200-250ccm do ramy od 125ccm, ale nie wiem czy mocowania silnika będą pasowały, no i jak z całym osprzętem elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z 250-kami to bedzie wyglądało pewnie tak że wbije się w kwity zmianę silnika na 125 a ostanie się 250... i dlatego nagle znikneły 250-ki :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich

To moja pierwsza wypowiedź na forum i od razu sie przyznam ze należę do tych starszych ( pow.50 ) dlatego moje wypowiedzi moga troche odbiegać od standartu młodosci sorry .

Pisze bo okolicznosci zmusiły mnie do zainteresowania sie skuterami jako alternatywą na dojazd do pracy . Swoje plany o zakupie rozpocząłem jakiś miesiac temu i myślałem o zakupie duzego skutera 50 ( notabene skutery zawsze mnie ciągnęły ) dopiero jak wszedłem w temat zobaczyłem ża nasze kochane pany posły rozpoczęły prace nowelizacyjne na ustawa i juz po roku od wpłyniecia wniosku moze urodzi sie oczekiwane dziecko czyli 125 na B . Śledzę w stronach sejmu postępy prac nad ustawa i boje się że wakacje zastana ja w trakcie uchwalania dlatego sezon mozan uznać za stracony . Wszystko to strasznie sie wlecze ale za to jaki ruch w komisach i wymiatanie okazji . Zastanawiam sie czy macie moze jakieś dobre pomysły na sprowadzenie markowej maxi 125 z zagranicy . Boje sie że jako nowicjusz dam sie wyrolowac w jakims krajowym komisie jak oglądam zdjęcia to skutery sa w tragicznym stanie a co w srodku to dopiero niewiadoma . Na autach troche sie znam natomiast na skuterach wogóle . Może to nie ten tema to podpowiedxcie gdzie zaczerpnąc wiedzy . Pozdro dla wszystkich .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Twój post nie dotyczy tematu założonego wątku..... :P

Ale tak w skrócie - tak, pewnie dasz się wyrolować, ale trzy miesiące po zakupie będziesz już dużo mądrzejszy i zorientowany na kolejną maszynę....

Po zakupie używki wymienisz - olej silnik + filtr, olej przekładnia, pas napędowy, hamulce, może z jedną oponę i jak będziesz miał szczęście to na tym się zakończy... Ale musisz założyć, że do używanej 125tki po zakupie dołożysz te 1000pln, oczywiście w założeniu optymistycznym - to jak z samochodami...

W założeniu pesymistycznym będziesz miał jak ja - po zakupie wkład w skuter przekroczył jego cenę zakupu... Ale chociaż teraz wiem co mam!

Polecam poczytać dział "Techniczne", a w celu dalszej konwersacji najlepiej tam załóż nowy wątek....

Odnośnik do komentarza
  • 0

Zastanawiam sie czy macie moze jakieś dobre pomysły na sprowadzenie markowej maxi 125 z zagranicy . Boje sie że jako nowicjusz dam sie wyrolowac w jakims krajowym komisie jak oglądam zdjęcia to skutery sa w tragicznym stanie a co w srodku to dopiero niewiadoma .

Ponieważ nie masz daleko do niemiec proponuję poszukać tu http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/motorrad/

Sam ściągałem swoją Gilerę ze Stuttgartu z salonu Piaggio.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzieki za trzeźwe odpowiedzi . Bardzo chcę skorzystać z tej okazji i posmigac skuterem . Oczywiście znajdę jakieś forum w tym temacie ale przeciez to własnie ten jeszcze nie uchwalony przepis otwiera furtke do skuteromanii . Dzieki pozdro .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Przeczytałem że wersja z poprawkami senatu i uwagami komisji ( bez automatu zostało ) ma byc rozpatrywane na posiedzeniu 24.06 oby zdążyli przed kolejna aferą .

Odnośnik do komentarza
  • 0

24.06 w sejmie

pod koniec Lipca prezydent podpisze (o ile podpisze)

Pod koniec Sierpnia wejdzie....

Ten sezon praktycznie spalony..... :(

Odnośnik do komentarza
  • 0

24.06 w sejmie

pod koniec Lipca prezydent podpisze (o ile podpisze)

Pod koniec Sierpnia wejdzie....

Ten sezon praktycznie spalony..... :(

Prezydent ma 21 dni, więc będzie miał czas do 15 lipca podpisać.

Swoją drogą, zimy ostatnio późno się zaczynają, w listopadzie 2013 można było spokojnie jeszcze jeździć.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hmmmm..... złapią mnie do tego czasu, czy nie....???? :) :) :)

Jak na razie, w tamtym tygodniu, pierwsza kontrola radarowa na 125, ale ja widziałem ich pierwszy i zwolniłem..... :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja tam zeszły sezon zakończyłem jakoś w styczniu, jak pierwszy śnieg spadł ;) A od połowy lutego znowu jazda bo już śniegu nie było.

Jak ktoś się naprawdę uprze to długo można jeździć bo ostatnio pogoda na wiele pozwala.

Głowa do góry, będzie można jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hmmmm..... złapią mnie do tego czasu, czy nie....???? :) :) :)

Jak na razie, w tamtym tygodniu, pierwsza kontrola radarowa na 125, ale ja widziałem ich pierwszy i zwolniłem..... :)

To miałeś szczęście, od dłuższego czasu jest nagonka na 2oo, sprawdzanie papierów i ewentualne dmuchanie.

Policja i mandat to najmniejsze zmartwienie.

Bardziej martwił bym się o OC

A co ma OC do jazdy bez uprawnień?

Dyskusja na ten temat tu: http://www.forum.burgmania.net/topic/19725-akcja-policji-sprawdzania-prawa-jazdy-a/page__st__20#entry354961

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...