Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • Trenex

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie Ty jeden, jeszcze dwa tygodnie temu w krk można było od ręki kupić Kymco Agility City 125 (w kilku miejscach) - w piątek dzwoniłem kontrolnie i okazuje się, że mogą zamówić, ale na wrzesień :D

Zresztą obserwując ruch na portalach aukcyjnych, także używane 125 stały się nagle mega poszukiwanym dobrem :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Niezmiernie mnie to cieszy, ponieważ nie będzie problemu przy odsprzedaży. Jak kupowałem w tamtym roku nowy skuter to z przerażeniem patrzyłem na ceny prawie nowych używanych kymco 125... Teraz powinny trzymać uczciwą cenę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

To jasne, w kategorii 125 to rewolucja. Mam nadzieję, że to zaowocuje skokowym wzrostem ilości jednośladów na ulicach, a w rezultacie poprawą bezpieczeństwa ruchu; może katamaraniarze przywykną w końcu do tego, że kierowcy jednośladów są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
  • 0

skoro we włoszech czy fracji się przyzwyczaili... trzeba trochę czasu i...niestety zima pozwala im o nas zapomnieć

Odnośnik do komentarza
  • 0

Co do zakupu 125ccm to wygląda to obecnie tak:

Kolega przejechał się moim staruszkiem, napalił się i powiedział "kupuje".

Następnego dnia zgłosiliśmy się do Suzuki Piaseczno po Burgmana - "nie mamy, nie wiemy kiedy będą"

Zadzwoniliśmy do kolejnego Suzuki - "nie mamy, pierwsze zamówienia na wrzesień i tylko czarne"

Zadzwoniliśmy do Hondy po PCXa - "można zamówić na sierpień"

Kolega w ubiegłą środę zdecydował się na używany. W Warszawie i okolicach w rocznikach 2003- (im nowszy tym lepszy) było 11 szt. używanych Burmanów 125 - wszystkie nieaktualne!!!!!!!

W czwartek pojawił się Burgman 125 2003r. za bardzo dobrze pieniądze (3500pln) w Strykowie pod Łodzią. O godz. 20:00 wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy, bo następnego dnia pewnie nie byłoby już do czego jechać....

125tek po prostu nie ma, a jak jest to trzeba zabierać bez marudzenia!!!

Odnośnik do komentarza
  • 0

Podejrzewam, że nie jest to spowodowane planami zmiany ustawy... Po prostu ktoś jeździ albo na "kibelku" 50ccm... albo już min. 250ccm 125ccm to w PL taka nijaka pojemność... Niewiele to mocniejsze od lekko podkręconego kibelka, a sporo gorsze od 250-tek... No i prawo jazdy "A" wymagane na tego "lepszego kibelka". Stą pewnie ich tak mało było i jest.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Misioooo przez ostatni miesiąc zniknęło 75% używanych 125tek z allegro. Obserwowałem od dłuższego czasu Hondy PCX, było tego sporo, w tym momencie zostały szroty, a ogólnie ofert jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
  • 0

niszowa pojemność - aż do tej chwili

nowych nie ma bo dealerzy nie spodziewali się zainteresowania - Yamaha też może będzie miała Majesty w Warszawie w sierpniu...

używki - pewnie dopiero napłyną z włoch, francji itd

Odnośnik do komentarza
  • 0

Obserwowałem od dłuższego czasu Hondy PCX, było tego sporo, w tym momencie zostały szroty

są też takie, które wiszą od dawna... i właśnie zdrożały :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hihi.. za komuny kupowało się nowego malucha i po dwóch latach eksploatacji sprzedało się po cenie kupna, lub z lekkim zarobkiem....

Kto by pomyślał że historia powtórzy się w segmencie skuterów 125ccm???? :) :) :) :) Skoro nie ma nowych, to roczniki 2012 i 2013 są naprawdę chodliwe..

Opisywany przeze mnie wcześniej kolega, który z braku laku kupił staruszka, wciąż jest zainteresowany skuterem w stanie jak fabrycznie nowy i jest w stanie zapłacić "jak za nowy".... A co będzie w Lipcu, jak ustawa wejdzie w życie...???

Opłacalnym będzie zainwestować w kat. A i zakup 250ccm... :)

Szkoły jazdy mogą się tylko cieszyć!

Odnośnik do komentarza
  • 0

w dzisiejszym Metrze czyli gazecie rozdawanej na skrzyżowaniach był malutki artykuł o tym temacie

są do projektu dopisane dwie poprawki i tak jak zawsze jedna jest dobra a druga zła

dobra że się spostrzegli że skrzynia automatyczna faworyzowała by niektórych producentów więc dopisali też motocykle z manualną skrzynią

a druga dotyczy terminu wejścia w życie który ma być w styczniu 2016 ...

Odnośnik do komentarza
  • 0

...czyli jest duża szansa, że ci, co już kupili 125ccm a nie mają kat. A będą do 1-go stycznia 2016 śmigać bez prawka...

Odnośnik do komentarza
  • 0

a druga dotyczy terminu wejścia w życie który ma być w styczniu 2016 ...

Przejrzałem pobieżnie stenogram z posiedzenia i szczerze mówiąc, to nie wiem, skąd pojawiła się ta informacja?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Część przepisów ma wejść w życie po 3 miesiącach, część od stycznia 2016, ale nie dotyczy to uprawnień prowadzenia motocykli na kategorię B. Jesli sejm nie zmieni brzmienia ustawy to po ogłoszeniu( a wcześniej podpisaniu ostawy przez Prezydenta) zmiania dotycząca kierowania motocyklami na B wejdzie w życie po upływie 30 dni. No i jeśli sejm nie ruszy tematu skrzynibiegów, to przejdzie manual.

Odnośnik do komentarza
  • 0

z tego co kojarzę, Sejm ma przerwę wakacyjną która zaczyna się co roku gdzies pod koniec września - zdążą?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kontent w internetach jest najczęściej pełen błędów, niezależnie od tematu... najlepiej zajrzeć do źródła. pawelecm, widziałeś projekt tej ustawy?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pozwoliłem sobie skopiować wypowiedź użytkownika z innego forum:

Cytat "

Bez przesady. Lepiej poczekać 2 tygodnie czy nawet miesiąc dłużej, jeżeli jest szansa na przyjęcie bardziej korzystnego brzmienia przepisów. Już wcześniej było wiadomo, że senat zgłosi poprawki, a skoro tak, to ustawa raz jeszcze przejdzie dodatkowe głosowanie przez sejm i dopiero wtedy trafi do prezydenta.

Zgłoszono zmiany dotyczące wejścia części przepisów w życie po 3 miesiącach od daty ogłoszenia, a części od stycznia 2016 r., ale nie dotyczy to zapisu uprawniającego jazdy motocyklem 125 na kat. B., który wchodzi po 30 dniach.

Zapisy z dzisiejszego posiedzenia senatu. Rozpatrywanie poprawek do ustawy o kierujących pojazdami rozpoczyna się od 13:23:

http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8Sen553

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,277,2.html

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/glosowanie-drukuj,2448.html

"Koniec cytatu.

Tu macie całą dyskusję:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/motocyklem-na-kat-b-dzisiaj-zadecyduje-o-tym-senat-nareszcie

Odnośnik do komentarza
  • 0

A wracając do rynku używanych 125...

Pomimo, wiadomości z senatu popyt nie maleje... Wiadomo już przecież, że w tym sezonie pojemnością 125 na kat. B legalnie nie pojeździ się....

Sejm uchwali (o ile uchwali) prawdopodobnie na początku Lipca, później prezydent podpisze (o ile podpisze) w końcówce Lipca i jak wszystko dobrze pójdzie to wejdzie w życie pod koniec Sierpnia, lub na początek Września.

Ale wszystko dobrze pewnie nie pójdzie, więc zakładam, że na ten sezon już się nie uda...

Byłem wczoraj na Moto Bazarze w Warszawie. Chodząc po stoiskach kilka razy było słychać pytania typu "Nie macie jakiegoś skuterka 125???", a odpowiedź brzmiała "Nie", lub "Paaanie, były, ale zeszły zanim się dobrze rozpakowaliśmy...."

Wychodząc z bazaru zauważyłem, że pod bramę podjechał niebieski Burgman 125ccm i na szybie wywiesił kartkę o sprzedaży. Był to rocznik 2003 na polskich blachach, w bardzo danym stanie (na pierwszy rzut oka). Właściciel winszował sobie za niego zaporową cenę 5500pln. Wsiadając do samochodu widziałem, że już ktoś go ogląda. Oględziny trwały 2-3 minuty, później jazda próbna po parkingu i za kolejne 2-3 minuty pisali na kolanie umowę!!!! Nie wiem za ile się sprzedał, ale pomimo zaporowej ceny wywoławczej pojazd czekał na klienta łącznie może 10-15 minut.

Zaraz okaże się, że lepiej sprzedać 125ccm, z tych pieniędzy wydać ok. 2000pln na prawko z egzaminem, do tego ok. 4000pln na skuter 250ccm z lat 2003-2005, nie czekając na żadną ustawę....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...