Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • Trenex

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dnia 18.09.2017 o 07:46, mojo napisał:

Jest tylko takie "ale" że teraz jak wymieniają lub dopisują kategorię to jest czasowe na 15 lat więc jak ktoś miał bezterminowe to sobie pogorszy bo za 15 lat od wymiany, trzeba wyrabiać nowe i śmigać do  lekarz po zaświadczenia.

Nie śmigasz po lekarzach. Nie siej fermentu. Chodzi o wymianę tak jak dowody osobiste się wymienia, głównie w celu aktualizacji zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Czy Wy jesteście pewni? Widziałem prawko wymienione w czerwcu zeszłego roku i tam A1 niema. Nie widziałem też żadnego artykułu o tym, a jednak była by fala pewnie takich informacji gdyby tak było. Do tej pory mowiono, że 3 letnie prawko to w żadnym wypadku nie ekwiwalent A1.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Odebrałem teraz nowe prawko (zgubiłem stare) i mam podpisywane A1 , A2 , B1 (miałem tylko A i B ) Terminowy jest tylko bankiet ,uprawnienia bezterminowe .

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

W przypadku kategorii B dopisują tylko  AM (i B1). A1 upoważnia do dowolnych mocy przy poj.125, a jednoślad 125 na B ma limit kW (KM). Kto ma A to obligatoryjnie też AM, A1 i A2, bo A jest "bezlimitowe".

Odnośnik do komentarza
  • 0
1 hour ago, kenobi said:

W przypadku kategorii B dopisują tylko  AM (i B1). A1 upoważnia do dowolnych mocy przy poj.125, a jednoślad 125 na B ma limit kW (KM). Kto ma A to obligatoryjnie też AM, A1 i A2, bo A jest "bezlimitowe".

Ok - co do braku ograniczeń A1 to się chyba mylisz.

https://www.prawojazdy.com.pl/kategorie-prawa-jazdy

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Próbuję to jakoś rozwikłać.

Z tego co widzę to chyba na razie na 3 letnie B nie można prowadzić trójkołowców i to chyba jedyna różnica.

Jeżeli i to można / będzie można to nie wiem czemu nie mieli by wbijać A1

Czy może wstydzą się swoich obywateli za granicą? Bo teoretycznie 3 letnie PJ daje prawa tylko na terenie RP.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie wbijają bo takie uprawnienia masz na terenie RP tylko i kilku krajów w Europie, jakby wpisywali mógłbyś jeździć np w Niemczech gdzie na tą chwilę nie możesz bez wpisu.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 26.08.2018 o 11:57, arturo-bb napisał:

Odebrałem teraz nowe prawko (zgubiłem stare) i mam podpisywane A1 , A2 , B1 (miałem tylko A i B ) Terminowy jest tylko bankiet ,uprawnienia bezterminowe .

Ludziska. 

Czytajcie  ze zrozumieniem. 

Miał prawko A ( motocykl ) oraz  B czyli do 3.5 t.

Zatem w nowym prawku ma pełne A czyli A1 oraz A2  i po nowemu B1

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Czytamy dobrze...:wink3: dyskusja dotyczy głównie posiadaczy tylko kat.B. Arturo dał tylko przykład, gdy posiada się A i B, i to jest jasne....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...