Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • Trenex

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ale nie w tym wypadku. Tutaj tor jest za ciasny na duże maszyny i tyle - wiec lekka 125 którą łatwo na boki przekładać i łatwo złamaną utrzymać przy niskiej prędkości ma przewagę. Na torze gokartowym byś takiego litra objechał 4-ro konnym gokartem - ale też nie dlatego że ten gokart to taki wariat albo ty jesteś taki świetny.

Odnośnik do komentarza
  • 0

A jakie to wszystko ma znaczenie praktyczne? Moim zdaniem żadne, bo są to pojazdy do kompletnie różnych celów. Zwinna 125 służy zazwyczaj do jeżdżenia po bułki, do szkoły itp. i w tym jest po prostu najlepsza. Zresztą powiedzmy sobie szczerze ten skuter z filmu nie wygląda mi na seryjny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
  • 0

nawet jeżeli ma 40KM i jest dwutaktem to te obok mają po 180KM i jadą na I biegu chyba cały czas (albo i na II cały czas bo na I by szły na gume przy każdym odkręceniu). Znaczenie ma takie że to niby dowód na to że "125 też można" z litrem na torze powalczyć.

Odnośnik do komentarza
  • 0
1 godzinę temu, Wombat napisał:

ale nie w tym wypadku. Tutaj tor jest za ciasny na duże maszyny i tyle - wiec lekka 125 którą łatwo na boki przekładać i łatwo złamaną utrzymać przy niskiej prędkości ma przewagę. Na torze gokartowym byś takiego litra objechał 4-ro konnym gokartem - ale też nie dlatego że ten gokart to taki wariat albo ty jesteś taki świetny.

Nie do końca. Jednak jeden kierownik ma ścigaczu dał rade, a z drugiej strony ilu byś znalazł kierowców na małych skuterach którzy by tak pojechali ? Chłopak ma talent i tyle. 

Godzinę temu, Geni napisał:

............ Zresztą powiedzmy sobie szczerze ten skuter z filmu nie wygląda mi na seryjny sprzęt.

 Oczywiście że nie seryjny. Widać to już przy starcie.  Ale tu raczej chodzi o podkreślenie że w pewnych okolicznościach braki sprzętowe można nadrobić techniką i umiejętnościami. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Raczej TYLKO konfiguracją toru. Znam kilka pojeżdżawek na których fiat 126p/clio/justy  objedzie subaru sti i evo bo jest malutki i ma łatwość ciasnych nawrotów. Sam mam skuter 70cm który w zakresie 0-70 czy 80km/h ostro wojuje na drodze... chyba że samochody wrzucą III bieg i pojadą 90+.. a w takim kosmosie to on nie lata.

Co do tego wyścigu - kilku mu dało rade, widać jak mu bez wysiłku odchodzą w kilku momentach - dlaczego nie pociągnęli dalej to może tajemnica jest wyjaśniona w komentarzach lub zasadach tego wyścigu - o których chyba nic nie wiemy.

Postaw tego "kozaka" z tym 125 na Nurburgringu, obok postaw tego litra i po 3 sekundach te motocykle się rozstaną i nie spotkają się aż do mety przy czym 125 go pokona w czasie około 2x dłużej. Nic mu nie pomoże nawet UberSkill. Dociągnie do setki i się skończy. Naprawdę uważanie że 125 jakkolwiek przystaje na torze do litrowego CBR lub R1 to kosmiczne przegięcie. Chyba że 125 bedzie crossem a tor będzie szutrowy :) - czyli prawie coś jak tutaj. To jest nie do obrony. Tu ci nie pomoże żaden super skill. Ta 125 może pojedzie 150. Te litry pojadą po 300 - jakby miały gdzie.

Ten wyścig udowadnia tylko tyle że 125 może być tak szybkie jak litr jeżeli tylko stworzymy takie warunki żeby w litrze nie można było odkręcić na maxa - czyli w zasadzie nic nie udowadnia.

Coś na zasadzie: zróbmy próbę sportową na torze szerokości 4m polegającą na przejechaniu 50m, zawróceniu i dojechaniu do startu i postawmy tam smarta 65KM i honde accord type-r 220KM (4,60m długości) i wykażemy że smart jest szybszy "na torze". Będzie szybszy i trudno kwestionować wynik.

Wrzucamy mistrza świata w pływaniu do basenu po związaniu mu nóg i rąk sznurem i jaramy się że nasz 5-letni syn szybciej przepłynie basem. Postawmy bolid F1 na mokry i brudny asfalt, na zimnych gumach na ciasnym torze gokartowym i objedźmy go tym smartem wmawiając sobie że to nasza technika i umiejętności :D

Można takich prób sportowych namnożyć nieskończenie dużo. Nic z tego nie wynika.

Naprawdę uważasz że 125 ma tu czego szukać i że można to umiejętnościami nadrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Prawdę mówiąc na Nurburgringu objechałbym każdy skuter, no może pomijając GP800, na cruiserze, który miałem - tj. Valkirii 1500. Może mistrzem zwrotności to ona nie była, ale dwie paki leciała i przyśpieszała, jak wściekła. Na krętym torze, albo na gymkhanie byłbym za to daleko w czarnej d... za każdą 125-tką.

Odnośnik do komentarza
  • 0

tak, tym że przeszkadza im jechać jakby chcieli.


Inaczej zmierzamy do naukowego odkrycia że 250 i 125 są równie szybkie jak litrowe wyścigowe maszyny jeżeli tylko:

- tor jest trudny technicznie
- kierowcy maszyn wyścigowych nie umieją jeździć a kierowca małej pojemności jeździ świetnie.. itd

to chyba nic nowego?

Bo chyba nikt nie wychodzi ze śmiałym wnioskiem że jeżeli się danego dnia ścigam z mistrzem na supersprzęcie tylko że ma kaca, 40 stopni gorączki i ja mam rower wodny a on górski (a ścigamy się po rzece) - i wygrywam - tzn że mam świetną technikę?

Kocham 125tki ale aż takie dobre to nie są.

Odnośnik do komentarza
  • 0

ale co wy udowadniacie? że 125 i 250 jest równym zawodnikiem dla litrów?

Bo w wypadku jak goście na litrach nie umieją jeździć albo tor się nie nadaje żeby na nim litrem jeździć wykorzystując potencjał tego silnika to 125 ma szanse? Co z argumenty z czapy? I jeszcze przekonujecie że to kwestia techniki tego zawodnika. Może w tym filmiku z 250 tak - tylko czy on jest taki dobry czy ci inni są tacy kiepscy?

Postawmy kumatych na 125 i kumatych na litrach na torze na którym litrem można polecieć pełnym ogniem i wtedy porównujmy. A nie kulawych na litrze będziemy porównywać z kumatym na 250 albo 125 na torze tak ciasnym i krótkim że dużym motorem nawet na raz na nim nie zawrócisz i to w weekendowej pojeżdżawce. Po to wyścigi dzielą się na klasy bo wtedy kiedy siadają na to ci co umieją jeździć to te 600 nie mają co biegać z tymi 1000. To już ktoś dawno temu zauważył.

Zawodnika robi każdy detal. Kunszt zawodnika to masz w gimnastyce artystycznej. A w sporcie zależnym od sprzętu (a takim jest motosport) sprzęt jest podstawą. technika i talent też.  Ale z gówna bata nie ukręcisz. Ile "stosunkowo szybko" pojedziesz 125? 130km/h? A ile stosunkowo szybko pojedziesz 250 (nawet CBR250RR co ma 45KM bo te zwykłe "R" to mają po 26KM 140km/h maxa, Kawasaki Ninja 250 też coś koło 25KM)? 190km/h? To 1000RR ma 180KM jak stoi + kilka z doładowania dynamicznego jak jedzie i prędkość ponad 300.

CBR 250RR 0-100 jakieś 4,7 sek. 0-200 im się w zasadzie nie mierzy. Litry (Gixer1000, 1000RR..itd)  mają 0-100 w okolicy 2,35-2,9sek, 400m kończą po max 10 sekundach mając 230km/h i więcej na szafie. 0-200 robią w 8-8,5 sek.

To jeżeli 250RR można jechać "stosunkowo szybko" (a to jest ta wersja 40KM a nie 25KM jak większość w tej klasie)

to litrem można jechać "stosunkowo cholernie szybko jakieś 2x szybciej".

co tu porównywać? W 250RR przestał jechać tam gdzie w 1000RR skończył się dopiero I bieg. To jeszcze postaw koło tego 125 i "nadrabiaj techniką"... proszę Was..
Wymyślmy konkurencje kto lepiej przewiezie szafe (po torze) i udowodnimy że Żuk jest szybszy niż 1000RR?

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Robert JAPAN

a sie spuszczacie nad jednym filmikiem. ten tor jest króciutki i  na jedynej długiej prostej lytry są w stanie pokonać tego skuta.

Do tego niska masa i pewnie przerobiony napęd na przyśpieche.

I niewielka moc powoduje to że człowiek jest w stanie ostrzej jechać bo się nie boi że mu dupa ujedzie po odkręceniu manety, a jak ktoś dysponuje mocą około 200 kucy to często nie wie gdzie jest granica moto i możliwości kierownika i po winklach jedzie słabiej.

Albo ci na lirach to gamonie, ja w swoim 4oo mam tylko 68KM a spod świateł ruszam dynamicznie i bez pałowania i zostawiam 99% innych użytkowników z tyłu bo ci po zielonym dopiero szukają pierwszego biegu - wiem że to nie tor ale to obrazuje że większa moc mało kiedy idzie z umiejętnościami użytkownika czy to przy normalnym użytkowaniu czy tzw torowaniu

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Pozwolę sobie zacytować kolegę:

"Dziś w wydziale komunikacji dowiedziałem się że przy wymianie Prawka wpisują już A1 jak ktoś ma kat B. Dawajcie znać kolegom i znajomym. Koszt wymiany 100,50PLN plus koszt zdjęcia.

UE, w tym NDR  czeka na 125tki"

!OK. Dobra wiadomość, warta potwierdzenia w UM w Waszym mieście.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wpisują AM i A1, czego nie robili dotychczas. Warto sprawdzić, bo ja się też dzisiaj pytałem dwa razy dla pewności. Wpisują wszystkie kategorie jakie posiada właściciel prawka.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Właśnie  dzwoniłem  do UM w Szczecinie.  Niestety tu wpisują  tylko AM  pani pierwszy  raz słyszy  takie coś  że  wpisują również  A1 . Koledzy  wykonajcie telefony do swoich UM  , bo temat jest istotny w wyjazdach za granicę.  

Krisso i Czemil - z jakich województw  jesteście  ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Właśnie teść złożył podanie o wymiane PJ. Za max 10 dni będzie miał wpisane AM A1 B1 B. Wydział w Policach.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 0

No to popatrz... No szok.  Co za burdel..

Panstwo w panstwie....

Ktoś tu robi zamęt . Dzwonilem do UM Police . - Nie wpisuja A1 tylko AM i B1 .

Chyba temat wyczerpany .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, mam nadzieję , że pisze w odpowiednim dziale..kupiłem ostatnio piaggio x9 125 cc..z tego co wiem to mają moc 11 KW (15KM). poruszam się nim na kat B prawa jazdy. Problem mój polega na tym iż w dowodzie rejestracyjnym wbita moc wynosi 14 KW i stosunek mocy do masy wynoszącym 0,0782. . Czy ktoś się orientuję czy x9 125 cm wychodziły z taką mocą? Czy to jednak błąd przy pierwszej rejestracji w kraju w roku 2013. Oficjalnie nie mogę użytkować teraz tego skuterka nie posiadając prawa jazdy katA2 :/ dziękuję za wszelkie odp. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
  • 0
7 godzin temu, Marinos21 napisał:

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy...

Przywitaj się kolego pierw w dziale Serdeczności i napisz coś krótko o sobie, byśmy i my mogli Cię przywitać...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Skuter ściągnięty z Francji w 2013. Ja jestem 2gim właścicielem w kraju. Pojemność 125 cc i napewno nie idzie jak 250. Dlatego zdziwiła mnie ta moc 14 KW w dowodzie :/ tylko pytanie jak to wszystko sprowadzić na właściwe tory:/

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 1.09.2017 o 21:13, KriSSo napisał:

"Dziś w wydziale komunikacji dowiedziałem się że przy wymianie Prawka wpisują już A1 jak ktoś ma kat B. Dawajcie znać kolegom i znajomym. Koszt wymiany 100,50PLN plus koszt zdjęcia.

 

Jest tylko takie "ale" że teraz jak wymieniają lub dopisują kategorię to jest czasowe na 15 lat więc jak ktoś miał bezterminowe to sobie pogorszy bo za 15 lat od wymiany, trzeba wyrabiać nowe i śmigać do  lekarz po zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...