Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Jazda Skuterem do 125ccm na prawo jazdy kat. "B"


Julo

Pytanie

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • IgnisDriver

    26

  • Bad Method

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    14

  • Trenex

    13

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Moim zdaniem, pora roku nie ma tutaj żadnego znaczenia, egzaminy nie są po to żeby weryfikować kierowców, tylko po to żeby załatać dziury w wojewódzkich budżetach, i nie piszę tutaj jako rozżalony kandydat na kierowcę tylko jako osoba z dokumentem zdobytym dosyć szybko. Cała procedura egzaminacyjna, nastawienie egzaminatorów ośrodków WORD jest takie aby człowiek był jak najbardziej zestresowany, a wiadomo że nic tak nie zabija nabytych umiejętności jak stres.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja też planuję na wiosnę zrobić A. Mam nadzieję, że praktyka zdobyta na 125 pomoże :) Dzisiaj przetestowałem jazdę przy 3oC i w sumie nie było tak źle, tylko muszę kupić cieplejsze rękawiczki albo wkładki do rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja za kat. A wziąłem się pod koniec września (w sierpniu nabyłem 125 :) ). Dziś zdałem egzamin teoretyczny (jego wysoki poziom trudności to mit, zdałem bez żadnego błędu - więc nie ma się czego bać), za niecałe 2 tygodnie mam praktyczny, zobaczymy jak pójdzie. Generalnie mam nadzieję, że do wiosny się wyrobię :)

Myślę, że zwlekanie do wiosny nie jest dobrym pomysłem. Wtedy wszyscy się rzucą i w związku z tym trudniej będzie się umówić na jazdy, będzie dużo więcej kursantów na placu no i na egzaminy podobno czeka się o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Panie i Panowie nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i szkolenia. Człowiek cały czas się uczy. Ja przelatałem tydzień bez prawka na xmax250 i odstawiłem . Zrobiłem prawko 4lata temu i nie żałuje . Czuje się pewniej i bezpieczniej . Mimo że zawodowo jeżdzę samochodem .Jestem za szkoleniami .Teraz jest dużo takich okazji aby się pod uczyć . Trzeba korzystać .

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

sam za młodych lat jeżdziłem czym popadnie i człowiek niczego sie nie bał

teraz zakupiłem sobie 125 i powiem że najpierw próbowałem sobie na placu i wszystko sobie popróbować i przypomnieć

po przejechanio koło 300 kilometrów moga powedzieć że teraz moge jeżdzić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja za kat. A wziąłem się pod koniec września (w sierpniu nabyłem 125 :) ). Dziś zdałem egzamin teoretyczny (jego wysoki poziom trudności to mit, zdałem bez żadnego błędu - więc nie ma się czego bać),

Nigdy nic nie jest trudne, jeżeli jesteś przygotowany, nauczony. (tez miałem 74/74) Moim zdaniem teoria nie jest trudna, ale formuła i konstrukcja wielu pytań jest beznadziejna, my mamy tą przewagę, że jeździmy samochodami i pewne przypomnienie przepisów wystarcza do zdania, ale jak widzę młodych zdających i płaczących po teorii, to wcale im się nie dziwię, że uważają ten ten test za mega trudny,,,,,formuła i sposób budowania pytań jest beznadziejny......służy jedynie do nabijania kasy WORD-om

Panie i Panowie nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i szkolenia. Człowiek cały czas się uczy. Ja przelatałem tydzień bez prawka na xmax250 i odstawiłem . Zrobiłem prawko 4lata temu i nie żałuje . Czuje się pewniej i bezpieczniej . Mimo że zawodowo jeżdzę samochodem .Jestem za szkoleniami .Teraz jest dużo takich okazji aby się pod uczyć . Trzeba korzystać .

Oczywiście że nic nie zastąpi szkoleń, treningu oraz doświadczenia i rozmów o przeciwskręcie w McDonaldzie ;) (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) )

Zdrowy rozsądek i do przodu.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Cześć,

Ja też jestem "ofiarą" ustawy, we wrześniu nabyłem Kymco AC 125 i już wiem że na wiosnę będę robił kat.A. Poprzednio tylko samochód. Odkąd się przesiadłem na skuter, autko stoi 2 miesiąc na parkingu nieużywane, nawet teraz jak rano jest niewiele ponad 0 st C.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ustawa "125" to też uśmiech do tych którzy nieraz próbowali swoich sił na jednośladach. Ja na wiosnę też atakuje na kat.A bo lubię jeździć dalej i szybciej :D

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

Wygląda na to, że ta ustawa nie tylko spowoduje zwiększenie liczby 125-tek na drodze, ale również liczebność osób, które postanowiły dzięki niej rozszerzyć zakres uprawnień :)

Odnośnik do komentarza
  • 0

To na pewno. Dla niektórych 125 to dobre wprowadzenie w świat jednośladów. U mnie było inaczej bo jeździłem większym moto a 125 otworzenie drzwi do normalnej w pełni legalnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Dawid181

Witam.

mam pytanko czy w Warszawie jakaś szkoła jazdy ma w swojej ofercie jazdy doszkalające uwaga na skuterze 125ccm oczywiście w automacie??? Chodzi o moją dziewczynę która chciałaby a boi się jeździć na moim PCX-ie.

Wołałbym żeby popróbowała pod okiem instruktora.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dawid, polecam Kulikowisko i Tomka Kulika jako instruktora. Z tego co pamiętam mają w swojej ofercie jazdy doszkalające i można jeździć na swoim moto. Wziąłem u Tomka kilka jazd doszkalających przed egzaminem na kat. A jestem pod ogromnym wrażeniem jego profesjonalizmu i poważnego podejścia do tego czym się zajmuje.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Myślałem, że chciałbyś używać własnego skutera (zasugerowałem się podpisem w stopce). Faktycznie nie mają chyba w swojej "stajni" takiego skutera.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jeżdżę 125 od października 2015 i jedyne co bym zmienił w moim x maxie to przyspieszenie te 120 mi starcza w zupełności po drogach wojewódzkich i itp . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Bardzo mi zależy na rzetelnym info bo we wrześniu bym się wybrał na takich portalach powinno być pewne info a nie gdybanie!!! Dlatego pytam wszędzie może ktoś się zainteresuje tym!! Bo inaczej to nas te mapki w błąd wprowadzają

Odnośnik do komentarza
  • 0

Może warto do ambasady Chorwacji i Węgier wyjechać z zapytaniem na piśmie?, to i na piśmie odpowiedzą,

Daj znać jak coś więcej się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Podjedź do siedziby Polskiego Związku Motorowego-powinni mieć takie info,lub zadzwon do ambasady Wg mnie w Chorwacji można latać na 125 bez niczego...

Odnośnik do komentarza
  • 0

tya, na torze z prędkościami 0-100. Odrobinę dłuższe proste (czyli nie tor dla małych pojemności) i nie ma co zbierać ze 125.

Zobacz że nadrabia tylko na zakrętach. Na każdej prostej go zjadają.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Film stary jak świat, na tym forum też już był kilka razy.

Gdzieś zasłyszałem taką opinię. Na prostej można zobaczyć jakiej klasy jest maszyna, za to na zakrętach widać klasę kierowcy :D Coś w tym jest :) i dotyczy nie tylko motocykli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...