Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kwiecień 2014 w Zachodniopomorskim


bilety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burgifan

    38

  • Urbi

    34

  • bilety

    24

  • ArtCho

    23

Top użytkownicy w tym temacie

Spotkanie w mniejszym gronie niż zwyczajowo, ale udane. :-))

Tematy same się pojawiały, ciekawostki z życia i inne.

Tak trzymać.

Żurek i opieńki? (wymoczone w sosie z pałek) przepyszne. I reszta jedzonka również superasta.

Zajączek od Krzyśka, który w większości sprytnie "zająłem" w stylu komorniczym, hm...też fajny. :-)

W domu żona próbowała wrogiego przejęcia, tudzież kwarantanny, że niby niebezpieczne. :-))

Nie dałem się. :-)))

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bardzo sie cieszę, ze mogłem, chociaż na godzinke, spotkać sie z Wami. Bardzo dziękuje za wspaniała gościnność, suto i smacznie zastawiony stół, fantastyczna atmosferę spotkania i przepraszam, w imieniu najmłodszego Burgmaniaka, za to małe zamieszanie ;-)

P.S. Alex również dziękuje za super Mustanga od wujka Marka, a cioci Zosi za opiekę, cierpliwość i poświęcona uwagę... ;-)

Pozdrawiam i do zobaczenia w weekend.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Urbi... 13-tego pod Pleciugą o 10-tej? Bo się namieszało z tymi terminami z sobotą włącznie, a teraz na plakacie oficjalnie 13-ka widoczna...

Odnośnik do komentarza

szacun dla sprawcy żurka :) , Cieszę się, że opieńki w sosie pałkowym smakowały.

właśnie wypiłem piwko wielkanocne i trzeba przyznać, że dobre.

Dzięki Dla Marka i Zosi za gościnę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No ja stawiam się w niedzielę z "plecaczkiem" zgodnie z (tym razem) oficjalną datą 13-tego...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za spotkanie i cierpliwe zjedzenie żurku- mam nadzieję, że wszyscy zdrowi. Sorki Urbi- dla Ciebie zbrakło, ale mam nadzieję, że kiedyś dokonasz stosownej konsumpcji. jestem w trakcie opracowywania kolejnej zupy- tym razem jest to wyzwanie - soljanki w wersji mięsnej (potem rybnej). Tak z ciekawości- jadł już ktoś? (oprócz mnie, ja jem ją zawsze, kiedy jestem w NRD)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Minimi - żrę żur, że tak powiem z francuska ;) Pycha! Ja jestem wielbicielem kwachu żurkowego.

Czyli w niedzielę o 10.00 pod Pleciugą? Stawiam się, jeśli nie będzie padać.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wszystkie znaki i informacje wskazują, że wyjątkowo, w tym roku parada motocykli na rozpoczęcie akcji Motoserce 2014, odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia o godz. 11.00. Spotkanie i prezentacja motocykli od godz. 10.30 do 11.00 na Jasnych Błoniach, a o godz. 11.00 start parady i przejazd pod hale MTS przy ul. Struga, na targi Moto-Show...

Czyli w niedzielę, o godz. 10.00, spotkanie naszej Grupy Zachodniopomorskiej pod Pleciugą.

P.S. Dostałem zamówioną przesyłkę z Jagatexu - przywiozę zamówione rzeczy na spotkanie...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja przyjadę na Błonia od razu. Wcześniej nie dam rady.

Azjon, dzieki za nalepki. Tak to u mnie wygląda :) No i pałki były pyszne.

u4apejev.jpg

e4e4asun.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Koledzy, już jutro mamy okazję pokazać się innym motocyklistom i całemu Szczecinowi od jak najlepszej strony i w jak najwyższej frekwencji. Nie ma żadnej wątpliwości, że może jesteśmy najmniejszą grupą wśród zachodniopomorskich motocyklistów, ale najbardziej elitarną.

Tak więc, pamiętajcie o porannej "toalecie" swoich skuterów oraz koniecznie ubraniu klubowych kamizelek.

Pozdrawiam i do zobaczenia jutro o 10.00 pod Pleciugą. Mam nadzieję, że w dniu jutrzejszym uda nam się zorganizować, przy okazji parady, najliczniejszy spot w historii Grupy Zachodniopomorskiej.

Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przybycia wszystkich właścicieli i użytkowników z całego województwa zachodniopomorskiego. Koledzy ze Świnoujścia, Kołobrzegu i Stargardu - czekamy na Was...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Prosto z nocki rano o 8-mej na prom i w drogę, choć pewnie chłodnawo będzie... Kot nie przyjedzie, bo ma dyżur w robocie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja przy okazji przymierzam się do tego. Jak co roku (prawie). Chciałbym jak zwykle przejechać się z miejsca zlotu do Trzebiatowa, na mszę i paradę. I do domu :) (czyli cała sobota)

14884_511915608913029_1826963480_n.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Prosto z nocki rano o 8-mej na prom i w drogę, choć pewnie chłodnawo będzie... Kot nie przyjedzie, bo ma dyżur w robocie.

Sławek, zabieraj z sobą Romano i Dareckiego... ;-)

Ja przy okazji przymierzam się do tego. Jak co roku (prawie). Chciałbym jak zwykle przejechać się z miejsca zlotu do Trzebiatowa, na mszę i paradę. I do domu :) (czyli cała sobota)

14884_511915608913029_1826963480_n.jpg

Artur, chyba znów Ci sie nie uda...

przypominam ze właśnie w sobotę 10 maja sztafeta Burgmanii dociera do Szczecina i wtedy przyjmujemy kolegów z Wielkopolski, którzy ok. południa przekazują nam "CUSia" ...

Odnośnik do komentarza

byłem dziś na targach - ogólnie słaba impreza, zapytałem po wjeździe na parking pierwszego napotkanego motocyklistę czy warto wchodzić, powiedział, że na parkingach bywa więcej i ładniejszych fur. Motocyklowa wystawa mizerna, popatrzyłem na popisy drifterów i na ładne panny i zjechałem do domu. Jutro niestety pracuję , ale planujemy z kumplem przyjechać do roboty na 2oo i urwać się na paradę, na pewno nie uda mi się dojechać na 10:00 pod Pleciugę, ale na trasie może się spotkamy, będę w kamizelce oczywiście :)

Odnośnik do komentarza

Żurek- wersja gastronomiczna. (tym się różni od wersji domowej, że zastępuje się - praktycznie bez szkody dla smaku i zdrowia niektóre składniki na produkty korporacyjne celem skrócenia czasu produkcji no i ułatwienia)

składniki (do kupienia w Auchan m.in.)

- 2 kartony Żurka krakus 1 l (w promocji są 1,5 litra to kupić też 2)

- dużo majeranku (25-30 gram)

- 1 kg kiełbasy białej (dobrej a nie taniej- dobra kosztuje 5 zł na kg więcej a różnica jest olbrzymia

- 4 jajka

- 1/2 kg innej kiełbasy niż białą (z miękką skórką a nie suszoną itp)

- 1/2 wędzonki- dowolnej (im bardziej wędzona tym lepiej)

- 2 słoiki chrzanu (po 230 gram)

- 2 kostki rosołowe ( kiedyś były kostki winiary rosół na wędzonce- jeżeli nie to bulion cielęcy

- czosnek- granulat

do garnka wlewamy 2 litry żurku kupionego, stawiamy na gaz i dorzucamy połowę majeranku (około połowy) topimy go łychą, mieszamy. Dorzucamy połowę paczki czosnku. Następnie kroimy na kawałki i wrzucamy w kolejności wędzonkę (małe kawałki) kiełbasa biała (platerki i kiełbasa inna- plasterki). doprowadzamy do wrzenia i zmniejszamy gaz tak, aby lekko się gotowała. Wrzucamy 2 kostki rosołowe. W międzyczasie kotujemy jajka na twardo i je obieramy. Po tej półgodzinie kroimy na małe kawałki - wrzucamy dorzucamy cały słoik chrzanu (żadnego kremu chrzanowego) mieszamy- jak za mało nam to dokładamy z drugiego słoika i trochę majeranku do smaku- jak za ostre dolewamy żurek z kartonu, który nam został- gotujemy wszystko jeszcze tak 5 minut - i to koniec- będzie żurek dobry

co do ceny składników- to jest sporo- szczególnie dobra kiełbasa, i wędzonka, ale też jest prawda taka- z tego wyjdzie minimów 10 porcji żurku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...