Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha T-max 530 Tmax SJ09


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

O,kolega ma fajny skuter w końcu :clapping: (...)

Tmax- Najlepszy Skuter Swiata :D ... Nie wiesz :) ?

(...)BronzeMax też ma białe tacho

Wyglądają na takie same jak w BlackMaxie :D ... Ach ta oszczędność...

0f33bfdaf8f94dba824579a3cfc5901c.0.gif

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • marek_m

    68

  • dr.big

    63

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    43

  • zibi

    19

Włosi "grzeją się", że ta >ilumi rosso< w tmaxie jest piękna ale może im kojarzy się np. z czerwienią Ferrari? Co kraj to inne skojarzenie ;)

Każdy kraj ma swoje Ferrari :msn-wink:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Yamaha w SJ09 trochę "przekombinowała" jedną rzecz... Niestety tak żeby użytkownik nie miał >za dobrze< lub żeby nie miał tak >tanio< jak wcześniej ... więc wprowadzono dodatkowy pasek napędowy.

Niby wszystko OK, bo pasek ma wystarczyć na jakieś 60- 70 tkm ale... no właśnie. Wymaga on stałej kontroli naciągu. Stałej tzn, że podczas każdego przeglądu pasek zębaty należy sprawdzić i ewentualnie naciągnąć/pozulować.

Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie fakt, że robi się to specjalnym "kluczem", który posiada jedynie ASO. Czas potrzebny do kontroli ~10 min.

Oczywiście każdy może nabyć w ASO taki klucz i samemu (po gwarancji) kontrolować naciąg pasa. Niestety cena klucza jest mało zachęcająca.

Sam pasek napędowy też do tanich nie należy ale fakt, że starcza na te 60- 70 tkm... pod warunkiem należytej kontroli naciągu.

Li4vLi4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3pkamVjaWFfZG9fYXJ0eWt1bG93L1lhbWFoYV9ULU1BWF81MzAvZGV0YWxlL3QtbWF4XzUzMF9kZXRhbGVfMTguanBnJnc9ODAwJmg9NjAwJnE9MTAwJmFvZT0xJmZsdHJbXT13bWl8d2F0ZXJtYXJrL3cucG5nfFRSfDc1.jpg

Patrzę, że Puig wprowadził takie coś

c8c6ab0102d31d12075b8e452a337c31.jpg

Ciekawe czy to coś zmienia w kwestii kontroli naciągu...

Odnośnik do komentarza

W tym zestawieniu najbardziej podoba mi się pozycja - usługa serwisowa 1.5 szt. Pewnie chodziło o 1.5 godziny. Cóż, tak poza tym przegląd ten do tanich nie należał...

Odnośnik do komentarza

Przy okazji wymiany wydechu, wymieniłem też rolki (były w komplecie w wydechem), ale chyba wrócę do fabrycznych. Przyspieszenie, owszem wzrosło, ale obroty też, a tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza

Marku, idziesz w ślady Jerrego? Coś w tym roku wiele nowych sprzętów pojawia się do sprzedaży. Powrócisz do Integry? Pozdrawiam. Magda

Odnośnik do komentarza

Mussol, miałem chwilę czasu i znalazłem te Ohlinsy do 530- ki ;) ... Przód z zaciskami ok. 3500 ... Amorek z tyłu ok. 1000... Razem 4500, oczywiście euro :) . Jak kiedyś zagram i wygram kumulację w Lotto to się zastanowię. Dobrze by było też wygrać w euro ;) ...

Przód: http://www.ebay.de/i...=item5d4fbf8ec4

Tył: http://www.ebay.de/i...=item3f3ca9dcc0

Odnośnik do komentarza
....Przód z zaciskami ok. 3500 ... Amorek z tyłu ok. 1000... Razem 4500, oczywiście euro :) . Jak kiedyś zagram i wygram kumulację w Lotto to się zastanowię. Dobrze by było też wygrać w euro ;) ...

Życzę z całego serca, ale osobiście bym takich pieniędzy w ten skuter nie inwestował. Nie jest tego wart. Ani jakość, ani osiągi nie powalają. :(

Polatać po mieście (do pracy) ok, trochę upiększyć - ok, ale inwestować większe pieniądze - niekoniecznie. IMHO, rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza

Z tym zawieszeniem to był oczywiście żart :) . Nikt kto np. nie bierze udziału w Tmax Cup nie zainwestuje dodatkowo 19 tysi PLN w zawieszenia do Tmaxa. Co prawda to najlepszy skuter świata, ale jednak skuter. Takiego niekomercyjnego ruchu nie zrobi chyba nikt normalny ;) ...

Odnośnik do komentarza

No i jeszcze zdecydowanie łańcuch tylnego koła. Ja widzę w stosunku do niego plusy napędu pasem. Ideał to wał (np. DN-01) lub zakapslowane łańcuchy i niewielkiej ilości oleju (Tmaxy SJ01,03 i 06)... Tylko broń boże nie zakapslowany łańcuch BMW (C650GT i C600Sport) :D , bo to dobry przykład jak NIE stosować takiego rozwiązania technicznego :D ...

Odnośnik do komentarza

O łańcuchu zapomniałem. :)

A tak na marginesie, smarując łańcuch marzymy o pasie, wymieniając pas na nowy - o łańcuchu :)

Kardan w skuterach, przy powszechnej nadwadze i równie powszechnej cherlawości silników, wydaje mi się całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza

I tu jest konkluzja co kto woli

Nie ma złotego środka każdy ma inne zdanie i potrzeby. Ale jeśli chodzi o osiągi to integra 750 nie powala choć daje rade. I nie mówie o testach ale o real drem. Mialem przyjemność śmigać po mieście wawa. Ja Tmax 2001r owszem dłubniety bo jak zawsze wszem i wobec mówie ze seria to nie jeździ ale mój dłubnięty w wersji medium.Honda natomiast oczywiście seria.Przewaga Hondy to prędkość powyżej 130 ale niewielka tak to łeb w łeb przy moich nastawach hard dostała by po tyłku.Choć powiem że to kolejny skuter po gp800 co daje radę.

Odnośnik do komentarza

Ale za to fajne wyją. Choć integra z fajnym kotłem ma też mega dzwięk.

Marek m na aledrogo jest fajna fota 530 z termo cena też zabija prawie wartość mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...