Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Yamaha T-max 530 Tmax SJ09


zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dzisiaj "wskaźnik naładowania i zarazem gniazdo ładowania" Cteka. Teraz nie muszę odkręcać trzech torxów ;) . Otwieram jedynie schowek z lewej strony i patrzę na diodki ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • marek_m

    68

  • dr.big

    63

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    43

  • zibi

    19

A o ile większa radość od otrzymania "części luzem w szarym kartonie" :D... Ekskluzywny produkt musi być ekskluzywnie zapakowany :) .

PS. Ja muszę czekać :) , bo w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie są oferowane żadne bajery Rizomy.

Odnośnik do komentarza

Widzę, zmieniasz kierę na "odkrytą" ?

PS. U mnie dealer Yamahy prowadzi Rizomę i ma praktycznie "na zawołanie" albo na stanie dany produkt :) .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

PS. U mnie dealer Yamahy prowadzi Rizomę i ma praktycznie "na zawołanie" albo na stanie dany produkt :) .

W W-wie też jeden z dealerów YAMAHA prowadzi sprzedaż produktów Rizomy.

Nic dziwnego, chyba żadna inna firma nie ma tyle cieszących oko i super wykonanych extrasów do największego maxi Yamahy. Można nawet rzec, że Rizoma to taki nadworny tuner Tmax'a...co widać szczególnie we Włoszech. Drugim w kolejce jest Barracuda.

Odnośnik do komentarza

Z "odkrytą" latam od momentu przeniesienia lusterek :)

Wymianalusterek1_zpsb40ce363.gif

Stara_800_zps74e97543.jpg

...PS. Ja muszę czekać, bo w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie są oferowane żadne bajery Rizomy.

…PS. U mnie dealer Yamahy prowadzi Rizomę i ma praktycznie "na zawołanie" albo na stanie dany produkt .

:rolleyes:

Skompletowanie wszystkich gratów trochę trwało, ale zdążyłem przed przeglądem po 1000 km, więc jest OK. Do końca tygodnia mój mini "projekt" powinien być zakończony :)

Odnośnik do komentarza

Marek_m: bo teraz jestem nad Bałtykiem- ergo: nie ma tu żadnego dealera Rizomy i to w dużym promieniu :) ...

A później w Berlinie, to już pójdzie jak z płatka ;) ... Tylko portfel trzeba wyciągać ;) ...

Odnośnik do komentarza

A ja lubię obejrzeć, przymierzyć czy pasuje złoty odcień do reszty, czy czarny nie jest za czarny i tym podobne ;) ... Do zakupów w necie mogą skłonić mnie dwa aspekty: niedostępność i cena produktu. Jeśli cena jest podobna i produkt dostępny, to wolę dać zarobić lokalnemu sprzedawcy...

PS. Handlowa "pustynia" i wirtualne "oglądanie" mi nie pasuje. Za stary jestem na takie figle ;) ...

Idę "kopnąć się" na żółtku, bo na nieprzerobionym 530 to aż nie wypada ;) ... Chociaż dekielki Rizomy mam już założone ;) ...

Odnośnik do komentarza

Najbardziej dziwi mnie fakt, że w BlackMaxie oszczędzili na kolorach części zacisków... O ile w żółtym SJ06 wygląda to dobrze, o tyle w SJ09 w wersji BlackMax tragicznie źle...

IMGP8682_zpse951f4b5.jpg

Odnośnik do komentarza

Robert widzę dwa rozwiązania, jedno to wykręcasz te "śróbki" i malujesz a drugie to wymianka z żółtkiem. A jest i trzecie wyjście - zapewne w akcesoriach będzie można nabyć odpowienio dobrane pod kolor.

Odnośnik do komentarza

To chyba nawet nie są śrubki, w rozrysowanych częściach Yamahy zacisk razem z nimi oferowany jest jako całość. Ale jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie, to chętnie posłucham :) ...

PS. Te "wkłady" wyglądają jak wieeelkie torxy ;) ...

Odnośnik do komentarza

To chyba nawet nie są śrubki, w rozrysowanych częściach Yamahy zacisk razem z nimi oferowany jest jako całość. Ale jeśli ktoś ma wiedzę w tym temacie, to chętnie posłucham :) ...

PS. Te "wkłady" wyglądają jak wieeelkie torxy ;) ...

Robert wykręcasz i malujesz

pl_082451120313lakier-do-felg-zloty-500mllll.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie- nie, nie lubię "rozparowywania serii" i zmiany oryginału w ten sposób. Takiego dosłownego "obierania*" z co lepszych części :) . Dlatego nawet jak coś zmieniam, to zawsze zatrzymuję sobie oryginalne części, żeby później dać kupującemu (jeśli sobie tego życzy). I tego samego też wymagam :) .

PS. Dlatego do żółtka trzymam oryginalne lusterka, kierunki, szybę, kufer z podstawką, tylny błotnik, lampę, wydech i kilka innych drobnostek :) ...

Mimo, że tego od lat nie używam... no może za wyjątkiem wydechu :D ... a np. do 530- ki "dostałem" też oryginalny wydech.

* Kojarzy mi się ze sprzedażą samochodu z wyciągniętym radiem, zmienionymi felgami alu na jakieś zardzewiałe ogryzki albo nawet zdjętymi kołpakami- wiocha na potęgę :D ... Niektórzy podobno jeszcze dywaniki wyciągają :D :D :D ...

Odnośnik do komentarza

Najbardziej dziwi mnie fakt, że w BlackMaxie oszczędzili na kolorach części zacisków... O ile w żółtym SJ06 wygląda to dobrze, o tyle w SJ09 w wersji BlackMax tragicznie źle...

Witam!

Po pierwsze gratuluję koledze jedynego słusznego zakupu.. :)

po drugie na Twoim miejscu pomyślałbym o czymś takim...

1512244_598920373477671_1735114962_o.jpg

1540529_598919823477726_1618768094_o.jpg

10341722_10202376920960142_932054263550718930_n.jpg

i problem z głowy... ;)

Odnośnik do komentarza

Zawieszenie Öhlinsa+radialne Brembo (pewnie z serii Oro) :) ... A to nie na moje pojezdki wokoło komina. Nie mówiąc już o aspekcie finansowym, który pewnie przerasta zakup całej 530- ki :) ...

PS. Jak już to bardziej "tajne" pięćsettrzydzieści ;) ...

tmax-haypermodified-badan-motos-4.jpeg

Odnośnik do komentarza

(...)Otwieram jedynie schowek z lewej strony i patrzę na diodki ;) ...

Końcówka ładowania i kontroli stanu naładowania akumulatora. Tmax ma teraz Cteka :D , bo ciągłe odkręcanie plastików do podpięcia ładowarki mnie irytowało... Teraz zamontuję tylko yamahowskie gniazdo 12V (idzie pewnie do prawego schowka jak we wcześniejszych modelach Tmaxa).

IMGP8777_zps344ca303.jpg

Zdecydowanie lepsze od czerwonego podświetlenia w standardowym T-Max'ie. Trzeba będzie poszukać na włoskim forum, gdzie i jakie diody podmienić.

Kolor zmienisz, ale dodatkowych punktów podświetlenia nie dodasz :) . Porównując oba to ten zwykły wypada "skromnie" ;) ...

Zdj%25C4%2599cie0340.jpg

tacho_530_zps0f2d3fea.jpg

Odnośnik do komentarza

Gdzieś w necie widziałem tarcze do zegarów T-Max'a - różne wzory i kolory, ale teraz nie mogę znaleźć :(

Może przez zimę uda się z tym coś zrobić, bo te fabryczne za bardzo przypominają zegary Poloneza :laughing:

​Nie mam co prawda własnych doświadczeń z tą zacną marką, ale tak mówią mi zaprzyjaźnieni znawcy :wink32:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Może przez zimę uda się z tym coś zrobić, bo te fabryczne za bardzo przypominają zegary Poloneza :laughing:

Włosi "grzeją się", że ta >ilumi rosso< w tmaxie jest piękna ale może im kojarzy się np. z czerwienią Ferrari? Co kraj to inne skojarzenie ;)

Ps. BronzeMax też ma białe tacho

2014-Yamaha-T-MAX-SPECIAL-EU-Phoenix-Bronze-Detail-002.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...