Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam GS911 i nawet kalibrację szyby można tym zrobić, ale dzięki. Jak u siebie zmieniałem na hydrauliczny to miałem trochę problem z wykręceniem zaślepki kanału olejowego w karterze ale w końcu się udało po odpowiednim dopasowaniu nasadki, reszta faktycznie sporo roboty ale do ogarnięcia, warto przy okazji sprawdzić luzy zaworowe bo to już ta sama robota. Miałem jeszcze delikatny wyciek spod pokrywy alternatora tam gdzie wychodzą kable i przy okazji zdjąłem tą pokrywę i dałem trochę silikonu Dirko na tą gumkę przez którą wychodzą kable alternatora i do dziś jest sucho.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W modelach po lifcie od 2015 listopad (oznaczenie kodowe modelu 0C05, 0C15), można łatwo sprawdzić czy modyfikacja w starszym jest zrobiona - obok filtra olejowego lewa strona skutera musi być wkręcona taka w karter taka rurka olejowa doprowadzająca olej do napinacza hydraulicznego.

link do filmu, widać dokładnie o co chodzi 1:05 minuta filmu..

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.06.2023 o 09:46, ryszardo napisał(a):

W modelach po lifcie od 2015 listopad (oznaczenie kodowe modelu 0C05, 0C15), można łatwo sprawdzić czy modyfikacja w starszym jest zrobiona - obok filtra olejowego lewa strona skutera musi być wkręcona taka w karter taka rurka olejowa doprowadzająca olej do napinacza hydraulicznego.

link do filmu, widać dokładnie o co chodzi 1:05 minuta filmu..

 

Sugeruję patrzeć, czy obok filtra nie ma już poprowadzonego przewodu.

Moja maszyna z maja 2016 nie miała hydraulicznego napinacza  [model 0C04, 0C14]

C650 Hy Tensioner Kit (5).jpg

20230608_152401.jpg

Odnośnik do komentarza

Może tak być że rocznik 2016 był przełomowy dla zmiany modelu i może się trafić stara i nowa wersja, zdjęcia powyżej pokazują dokładnie o co chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bawaria Team na Podlasiu

7133b2fc16cdf3e7ca6ef474b27838f7.jpg

a0e21529f15c9dfc1c3433c8636069c6.jpg

0e34eee36b671a488a811509649cda92.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Prawie pełna gama kolorów 🙂 brakuje tylko najszybszego czarnego 🤣🤣

Jeśli chodzi o mój nowy nabytek miałem okazję pojeździć tak że spaliłem prawie cały zbiornik paliwa czyli do rezerwy w cyklu mieszanym i troszkę pałowania 😉i wyszło z obliczeń że spaliła mi 4,11 L na 100 km. Komputer natomiast pokazał że średnie spalanie to 4,3 L czyli wychodzi że wcale tak nie przełamuje 🙂.  Myśle że spoko jak na tak duży i szybki skuter. Być ja zadowolony 😊

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

... a gdzie tam pełna. Brakuje np...
Pre LCI: burgund, jasno niebieski, czarny oraz rzadki Limited w śliwce.

29a82a98066d03245296fb4368fba775.jpg
 

LCI: niebieski mat oraz Limited w brązie (Sparkling Storm Metalic), który wyszedł na 2020 rok.


331bb0927fc665b12b725ec08b0dcda2.jpg

Na 2020/21 wyszły jeszcze Hockenheim Silver Metallic i Black Storm Metallic.

Odnośnik do komentarza

Fajny w wersji Limited w brązie (Sparkling Storm Metalic) i to siedzenie .. oczywiście o gustach się nie dyskutuje ale odważne posunięcie marki, kowbojki nie były w cenie ? 😀

Odnośnik do komentarza

Przeglądając ogłoszenia, natrafiłem na kilka sztuk z takimi czarnymi elementami obok znaczka. To jakaś edycja, lift czy element akcesoryjny?

bmw.JPG.8a5a7e88bf6616cf9a6491e5dad00b36.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Akcesorium OE.

Odnośnik do komentarza

O dumnej nazwie owiewka i wysokiej cenie, nr BMW 77318527006, ale podobno robi robotę, może ktoś ma zamontowane i doda opinie...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
9 minut temu, ryszardo napisał(a):

O dumnej nazwie owiewka i wysokiej cenie, nr BMW 77318527006, ale podobno robi robotę, może ktoś ma zamontowane i doda opinie...

Jeszcze nie , ale nigdy nie mów nigdy. Niecałe 700 pln :)

Tak a'propos , ktoś montował już pasek napędowy Mitsuboshi ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
... może ktoś ma zamontowane i doda opinie...


Gdzieś w tym wątku jest chyba opis @Jarek_PL
Odnośnik do komentarza
O dumnej nazwie owiewka i wysokiej cenie, nr BMW 77318527006, ale podobno robi robotę, może ktoś ma zamontowane i doda opinie...
Janek od Basi ma to zamontowane. Pytaj @basia-janek , albo może sam tu napisze.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, robson napisał(a):

Jeszcze nie , ale nigdy nie mów nigdy. Niecałe 700 pln :)

Tak a'propos , ktoś montował już pasek napędowy Mitsuboshi ?

Montowałem w swoim, jest dokładnie taki sam jak dostarcza OEM BMW tylko tańszy i bez logo BMW na opakowaniu :), wymiary 31x894 Larsson ma w ofercie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, Vince napisał(a):

To ma osłaniać dłonie ridera, nie kolana..
Coś a'la handbary, tak nawet BMW to klasyfikuje
 

Takie małe g...o?  ma chronić dłonie przed wiatrem a może i deszczem? Sam wiesz, że zdecydowanie większą ochronę dają nasze dedykowane i zmontowane  handbary.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 godzin temu, ryszardo napisał(a):

Montowałem w swoim, jest dokładnie taki sam jak dostarcza OEM BMW tylko tańszy i bez logo BMW na opakowaniu :), wymiary 31x894 Larsson ma w ofercie

Tak też myślałem.

Dzięki kolego, Pulleye już mam , także niebawem montaż nowego napędu😁

Zastanawia mnie jeszcze jedno - niektórzy podają szerokość paska Mitsuboshi 31mm, a inni 32,4mm , a jeszcze inni sprzedawcy pod nazwą Mitsuboshi/Vicma. Z tego co mi wiadomo, Vicma to aftermarket, a takiego bym nie chciał😗

Odnośnik do komentarza

Sorki źle napisałem 31 powinien być 32,4 x 894 sorki mój błąd (numer producenta:  MBLSC105). Pulleye masz TechPulley czy zwykłe Pulley ?

Odnośnik do komentarza

Masz model po lifcie w serii montowali 43g, obniżona masa do 38g powinna zwiększyć obroty przy rozpędzaniu i będzie szybciej latał, starszy model od 2012 do 2016 w serii ma 33g.  Skrzydełka to jedno ale te TechPulley mają po bokach takie wypustki i się nie przekręcą w wariatorze, zwykłe Pulleye potrafią się przekręcić w wario. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dzięki za numer paska, dzięki temu udało mi się kupić taniej😁. Szukając tylko po nazwie nie znalazłem w tak atrakcyjnej cenie. 

Możemy sie kiedyś spotkać, daleko nie mamy i wymienić się wiedzą, a raczej ja skorzystać z Twojej jeśli pozwolisz😁

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...