Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Dokładnie, też tak mam, tylko że kufer Kappa K 53N.

I będzie Pan zadowolony...😀

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kupiłem kanister 3 litrowy , dorobiłem właściwy uchwyt i zamontowałem na podeście pasażera. Gł. w dalekie trasy, gdy latam sam, bez plecaczka i miejsca odludne , z dala od baz paliw😉

20210518-180311.jpg

20210518-180336.jpg

20210518-180649.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 18.05.2021 o 21:36, grzybek napisał:

Kupiłem kanister 3 litrowy , dorobiłem właściwy uchwyt i zamontowałem na podeście pasażera. Gł. w dalekie trasy, gdy latam sam, bez plecaczka i miejsca odludne , z dala od baz paliw😉

20210518-180311.jpg

20210518-180336.jpg

20210518-180649.jpg

Pomysł fajny nic nie mówię ale czy bezpieczny? Krzysztof Polska to nie Afryka ew. głęboka Rosja, stacje są co chwila. A po za tym GT to nie GS. Oczywiście wedle gustu ale bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
10 godzin temu, bilety napisał:

Pomysł fajny nic nie mówię ale czy bezpieczny? Krzysztof Polska to nie Afryka ew. głęboka Rosja, stacje są co chwila. A po za tym GT to nie GS. Oczywiście wedle gustu ale bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ma certyfikat niemieckiego towarzystwa. Daleko od tłumika. Po drugiej stronie nie da rady bo tam jest bagnet oleju. A jesienią jadę na koniec Polski w narożnik Bieszczad A tam do stacji daleko.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
3 godziny temu, grzybek napisał:

. A jesienią jadę na koniec Polski w narożnik Bieszczad A tam do stacji daleko.

Bzdura. 

Jest stacja w Cisnej,  Komańczy ,Baligrodzie, Czarnej Górnej ,Myczków, Berezka,Solina,Smolnik.

Po między niektórymi jest ok 50km odległości więc nie przesadzaj. Jestem skuterem w Bieszczadach czasem i 2 razy w sezonie i NIGDY nie miałem problemu z paliwem.

Odnośnik do komentarza

Artur spoko, bo ci strasznie ciśnienie skoczyło 😃  wyjaśnialiśmy to koledze ale w tym wątku   🙂 

A przy okazji jeszcze jedna uwaga.

3 godziny temu, grzybek napisał:

.............. A jesienią jadę na koniec Polski w narożnik Bieszczad ...

To nie jest koniec PL, ale właśnie początek 🤣  tutaj słoneczko wschodzi, a nie się chowa 😜

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
45 minut temu, EndriuBis napisał:

Artur spoko, bo ci strasznie ciśnienie skoczyło 😃  wyjaśnialiśmy to koledze ale w tym wątku   🙂 

Ja bardzo serdeczne dziękuję kolegom za wsparcie , bo będzie mi potrzebne. Nie mam ciśnienia na pisanie. Jestem otwartym człowiekiem i chętnie przyjmuję sugestie, poglądy innych,rady... Tylko taka luźna uwaga, że ja np. z negatywnym stanowiskiem nie podchodzę do osób które mają zamontowane dodatkowe stalaże do nawigacji, czy telefonów, choć przecież są dostępne nadal mapy i atlasy, a -idąc sugerowanym tokiem myślenia- korzystanie z tych tradycyjnych map nie tworzy problemu z odnalezieniem się w terenie.  🤣.

52 minuty temu, arturo-bb napisał:

 

Po między niektórymi jest ok 50km odległości więc nie przesadzaj. Jestem skuterem w Bieszczadach czasem i 2 razy w sezonie i NIGDY nie miałem problemu z paliwem.

Arturze, sam doskonale wierz, że 50 km to zasięg rezerwy (jednorazowo sprawdzałem) i nie chce mi się z niepokojem rozmyślać, czy jeszcze dziś czy jutro muszę najpierw podjechać w inne miejsce niźli planowane, czy zrobić w danym momencie jakąkolwiek inną czynność🤔 i wypić browarka 🍺.  ("bo jeszcze muszę zatankować''). Zresztą jak widzę, spotkamy się  face to face w Bieszczadach- jak życie pozwoli, to nareszcie pierwszy raz pogadamy jak "człowiek z człowiekiem" 🍻, wymienimy poglądy a ja z przyjemnością wysłucham twych uwag jako bardziej doświadczonego kolegi . Pozdrawiam

No i cieszę się , że rozruszałem trochę ten ogólny wątek dot. BMW  C 650 GT, bo gdyby nie Marek Bilety, Janusz Yaniz, Melmacie, czy Paul i pozostali inni ... wątek by dokonał żywota🤣😜

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 minut temu, grzybek napisał:

pogadamy jak "człowiek z człowiekiem" 🍻

Twoje podejście coraz bardziej mi się podoba 😜

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, grzybek napisał:

.... Daleko od tłumika. Po drugiej stronie nie da rady bo tam jest bagnet oleju...

🤔A co jak ciśnienie wzrośnie, bo stał na słońcu i na nierównościach wysadzi korek lub zrobi się dziurka bo coś, gdzieś, przez przypadek lub... 

1 godzinę temu, grzybek napisał:

No i cieszę się , że rozruszałem trochę ten ogólny wątek dot. BMW  C 650 GT, bo gdyby nie Marek Bilety, Janusz Yaniz, Melmacie, czy Paul i pozostali inni ... wątek by dokonał żywota🤣😜

☝️ To tak dla podtrzymania wątku - a niech żyje🤭🤪🤣🤣 

PS

Tak a propos mapy to bardzo fajna jest opcja w nawigacji☝️ Wbijasz trasę i pokazuje za ile km masz stacje - przynajmniej tak mam w TOMTOMie ( na papierowych pewno też już są)😉

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się burzyć - w dobrej wierze chcę Cię zniechęcić do trzymania w tym baniaku paliwa. Raczej doradzałbym coś innego: mogą być i promile byle nie za dużo☝️

Po prostu uważam, że to nie jest bezpieczne na tyle, by ryzykować nie wybierając się faktycznie w bezdroża dalekich krajów. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A mogłem taki zamontować mały baczek na paliwko 🤣. Bezpieczeństwo i komfort podróży zagwarantowane🤣🙃

azz.jpg

Odnośnik do komentarza

☝️Nie zdążyłem im odradzić🤷‍♂️ i ich straż nadburzańska dopadła😜 Spalili temat🤭. Teraz bezpiecznie posiedzą (ale czy komfortowo🤔😉

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje dobrego mechanika do mojej BMW C 650 GT rok prod. 2014, skuter ma przejechane 37 tys. km i od jakiegoś czasu coś głośno chodzi silnik, na wolnych obrotach tak jakby jakiś stukot, po dodaniu gazu stukot przechodzi. Serwis mile widziany Wrocław i okolice lub cały Dolnyśląsk. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Znalazłem w sieci że jest inny stelaż niż ten co ja mam. Nie wiem nic więcej.
6a8eae41bc1d28be1079ecc5058af0b4.jpg

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Tak się wydaje przez to że nie ma centralnego.


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Potrzebuje dobrego mechanika do mojej BMW C 650 GT rok prod. 2014, skuter ma przejechane 37 tys. km i od jakiegoś czasu coś głośno chodzi silnik, na wolnych obrotach tak jakby jakiś stukot, po dodaniu gazu stukot przechodzi. Serwis mile widziany Wrocław i okolice lub cały Dolnyśląsk. 
Może to być łańcuch i uszkodzony napinacz.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
12 godzin temu, bilety napisał:

Znalazłem w sieci że jest inny stelaż niż ten co ja mam. Nie wiem nic więcej.
 

Marku, git!! i i to chodzi. Trzeba dalej szperać przy temacie. Będę w Ślesinie- ja z Robsonem, więc się odnajdziemy i poznamy face to face🍻

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, grzybek napisał:

Marku, git!! i i to chodzi. Trzeba dalej szperać przy temacie. Będę w Ślesinie- ja z Robsonem, więc się odnajdziemy i poznamy face to face🍻

Będę w Ślesinie w czwartek max do 13-tej

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Muszę się pochwalić, a to dzięki Michałowi G /zachodniopomoirskie/. Michale, stokrotne dzięki. Sakiewki na moto przyszły, pachną nowością . Tylko muszę poszukać foli ochronnej na moto ale położonej na plastik. Na www. kochamynaklejki.pl , są z klejem i raczej przeznaczone na metalowe motocykle. Nie chcę zniszczyć po jakimś czasie klejem plastikowych boczków. Może macie na to receptę?

20210610-112317.jpg

20210610-112322.jpg

Odnośnik do komentarza

Jak skończysz operację to wrzuc fotki i daj znać jak to się sprawuje.
Po prawie roku poszukiwań stelaży pod kufry zaczynam myśleć o tym samym rozwiązaniu..

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja miałem to samo. Na modlitwach w Ślesinie widziałem na żywca w BMW C 650 GT u MichałaG że Szczecina. Miał sztywno spięte.od wielu lat i zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam chyba takie same (Kappa ) .Zakładam tylko na dłuższe wypady . Boczki okleiłem bezbarwną folią kupioną od firmy co robi reklamy i naklejki (w metrażu  ,gruba )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...