Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

11.11 kupiłem od forumowego kolegi Yazinz jego C650GT. Nie było okazji za dużo pojeździć, ale na obecną chwilę i przejechane może z 350km uważam, że jest (jak dla mnie) świetny:scooter:Po przesiadce z hondy nss250 mf10 - inna bajka... W tym sezonie (i 2019 swoją drogą też) za dużo nie pojeździłem, w 2020 może z 30km, więc odzwyczaiłem się od jazdy i pierwsze km na cięższym i mocniejszym C650GT były trochę "niepewne". Wracając pustą S8 do domu 2 x mi się przytrafiło rzucić okiem na licznik - a tam strzałka prędkościomierza prawie na końcu skali i nawet nie było czuć tej prędkości... Później już bardziej uważałem na manetkę gazu 😏 Grzane manetki i siedzenie - super sprawa. Spalanie przy prędkości prawie maksymalnej wg. komputera ponad 9, nie pamiętam dokładnie ile. Z "przepisowymi" prędkościami już ok. 5. Skuter na razie zimuje, wyjąłem akumulator (akumulator oryginalny jakby ktoś szukał: BMW S:61218556314,  182730-10AT, 12V 12Ah 200A, lewy plus). Do każdego sprzętu jaki miałem, czy to 200, czy 400 zawsze sprawiałem sobie serwisówkę - nie user manual, tylko service manual. Do C650GT jakoś nie widzę czegoś takiego. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie to można nabyć (czy jest w ogóle dostępne?)? Nie zamierzam robić sam nic więcej, niż wymiana płynów/filtrów, ale lubię sobie poczytać.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Pawle, bardzo się cieszę i gratuluję nabytku, choć trochę szkoda, że kolega Janusz pozbył się 2oo. Ale miejmy nadzieję , że chwilowo. Co do aku- to ja poprzez gniazdo zapalniczki pod siedziskiem podłączam cyklicznie firmowy z BMW zasilacz.I po sprawie.  Nota bene dostęp do demontażu aku z prawej strony jest prosty. Pozdrawiam i życzę miłego spokojnego i bezawaryjnego użytkowania skucia

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

Jestem użytkownikiem Kymco Downtown 300i i od kilku lat jeżdżę nim z dużą przyjemnością. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i zamarzyło mi się BMW C600/650. Jestem z Gdańska i ogłoszeń o sprzedaży jest w rejonie jak na lekarstwo. Chętnie spotkałbym się z użytkownikiem takiej maszyny, porozmawiał o jej użytkowaniu, przysiadł do niej. Może na forum jest jakiś użytkownik BMW, który miałby chęć w wolnej chwili spotkać się i pogadać? 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 14.01.2021 o 12:48, Cypis13 napisał:

Chętnie spotkałbym się z użytkownikiem takiej maszyny, porozmawiał o jej użytkowaniu, przysiadł do niej. Może na forum jest jakiś użytkownik BMW, który miałby chęć w wolnej chwili spotkać się i pogadać? 

Pozdrawiam

Krzysztof

wnioskuje, że chodzi o możliwość spotkania face to face, przymierzenia się do maszyny. Proponuję napisz tego samego posta w dziale regionalne, bo może ktoś z Twojej okolicy ma taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na prośbę wklejam zdjęcia jak montowany jest stelaż do kufrów
20bfec7c795375e0bcf8a6a9d3c5b44c.jpgb85634a96607afc8d58caf026653eb28.jpg9acf90f9159752296ce150ab22ffbf1a.jpgc72c4cba31164bdd2041e838af2cd4f4.jpgb2a274a2f2e620fb59568e661a72b718.jpge06feb5ef106ed92be886e7f2de7b1c2.jpge7a9f095ebae41fa92584193a68f0e86.jpg0731240dde8dc8ea372b89ce6c4b731a.jpg6c5318f00045d1ff8f3e0130f6a46e5a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mocno skomplikowany i tak siermiężny ten "system". Przy okazji grzebania u SHAD'a ES, spojrzałem na Beemkę i niestety, ma jedynie stelaż pod centralny KLIK. Pod boczne z systemem 3P. brak.

Odnośnik do komentarza

Ja do Forzy też planowałem kupno kufra Shad ale niestety te ich rurowe stelaże strasznie szpecą skuter. Zamówiłem oryginalny stelaż Hondy ale do niego póki co zamontować można tylko kufer Givi.

Szkoda bo Shad ma fajniejsze kufry...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
15 minut temu, rafiklegia napisał:

Szkoda bo Shad ma fajniejsze kufry...

Zgadza się. Przede wszystkim pojemniejsze, bo OEM boczne są nikczemnej pojemności.

 

15 minut temu, rafiklegia napisał:

te ich rurowe stelaże strasznie szpecą skuter

Zależy do czego. Do Integry RC89 system P3. jest subtelny.

H0NG77IF-1_510x@2x.progressive.jpg?v=159

 

Ale to nie ten temat więc koniec OT.

Odnośnik do komentarza

Marku, dzięki za fotki.

Mocno skomplikowany i sążny ten "system". Przy okazji grzebania u SHAD'a ES, spojrzałem na Beemkę i niestety, ma jedynie stelaż pod centralny KLIK. Pod boczne z systemem 3P. brak.
Szukam od jesieni i nie ma nic na kufry boczne. Ani ORI producenta, ani w Shad, z kolei Givi miał stelaż, ale dawno zaprzestal produkcji. Przegrzebałem Amazon, ebay i nic nie znalazłem.
Odwieczne prawo popytu i podaży się kłania ..
Odnośnik do komentarza
  • Administrator
12 minut temu, Vince napisał:

Ani ORI producenta, ani w Shad, z kolei Givi miał stelaż, ale dawno zaprzestal produkcji.

C650GT ma ten sam "problem" co AN650 - sążny odwłok. Szerokość tylnej części karoserii oraz duże powierzchnie boczne plastików ograniczają pole manewru dla konstrukcji stelaży bocznych. Pewnie dlatego nic nie ma dedykowanego. GIVI coś miał w ofercie ale może okazało się wadliwe konstrukcyjnie i zaniechali? Nie wiem, domniemam.

Odnośnik do komentarza

Pewnie wszystkiego po trochu.. choć do Burgmana stelaż kupisz. No ale liczba AN650 na rynku jest/była jednak "trochę" wyższa niż C650 gt.

Pozostanie zlecić komuś wyrzeźbienie ręczne, albo przekonać plecaczka, że nie potrzebuje tyle bagaży. Chyba jednak wybiorę bramkę nr 1

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Marek, dziękuję Tobie za upublicznienie fotek. Są duże i wyraźne. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
25 minut temu, Vince napisał:

Pewnie wszystkiego po trochu.. choć do Burgmana stelaż kupisz. No ale liczba AN650 na rynku jest/była jednak "trochę" wyższa niż C650 gt.

Pamiętam, że od zawsze na tym forum były poszukiwania stelaży pod boczne kufry do AN650 (modele K3 do L2). Nikt renomowany nie oferował nic. Sytuację ratowała wtedy manufaktura z DE https://www.fehling.de. Do L3> Shad nic nie ma. Givi coś miało. Może to kwestia konstrukcji a może popytu.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No tak, ale nam Panowie chodzi cały czas o dostępność stelaży do BMW C 650GT - jak to właśnie w tym wątku poświęconym temu modelowi.

Chodzi o dostepność

 

Odnośnik do komentarza

            Masz rację w ofercie givi do BMW 650 brak stelaży bocznych . Ja tylko chciałem zasugerować że do B650 givi produkuje .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Givi oferowało. Aktualnie, jak pisałem, brak dostępności.

Wręcz towar poszukiwany 🤔 -> KLIK ogłoszenie

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 minut temu, Vince napisał:

Numer modelu od givi znam, od dawna nie produkowany, także niedostępne używki.

Dokładnie tak jak piszesz. Przerabiałem już ten temat jesienią ub. r.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
11.11 kupiłem od forumowego kolegi Yazinz jego C650GT. Nie było okazji za dużo pojeździć, ale na obecną chwilę i przejechane może z 350km uważam, że jest (jak dla mnie) świetny:scooter:Po przesiadce z hondy nss250 mf10 - inna bajka... W tym sezonie (i 2019 swoją drogą też) za dużo nie pojeździłem, w 2020 może z 30km, więc odzwyczaiłem się od jazdy i pierwsze km na cięższym i mocniejszym C650GT były trochę "niepewne". Wracając pustą S8 do domu 2 x mi się przytrafiło rzucić okiem na licznik - a tam strzałka prędkościomierza prawie na końcu skali i nawet nie było czuć tej prędkości... Później już bardziej uważałem na manetkę gazu  Grzane manetki i siedzenie - super sprawa. Spalanie przy prędkości prawie maksymalnej wg. komputera ponad 9, nie pamiętam dokładnie ile. Z "przepisowymi" prędkościami już ok. 5. Skuter na razie zimuje, wyjąłem akumulator (akumulator oryginalny jakby ktoś szukał: BMW S:61218556314,  182730-10AT, 12V 12Ah 200A, lewy plus). Do każdego sprzętu jaki miałem, czy to 200, czy 400 zawsze sprawiałem sobie serwisówkę - nie user manual, tylko service manual. Do C650GT jakoś nie widzę czegoś takiego. Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie to można nabyć (czy jest w ogóle dostępne?)? Nie zamierzam robić sam nic więcej, niż wymiana płynów/filtrów, ale lubię sobie poczytać.

Paweł, widziałem na własne oczy i jeszcze raz gratuluje zakupu bardzo ładnego egzemplarza BMW. Szerokości i bezawaryjności życzę. No i realizacji założonego planu na obecny sezon.
Ciesz się z posiadania i użytkowania nowego maxiskutera.
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 2.05.2021 o 21:14, Vince napisał:

Numer modelu od givi znam, od dawna nie produkowany, także niedostępne używki.

Cierpliwości w lato kupiłem dla melmacie używkę na alledrogo cierpliwości i trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie kufer GIVI V47NT i stelaż SRA5106, montaż prosty, kilka śrubek, trzeba zdjąć 2 zaślepki na chwycie pasażera i emblemat BMW.

kufer 1.jpg

kufer 2.jpg

kufer 3.jpg

kufer 4.jpg

kufer 5.jpg

kufer 6.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...