Skocz do zawartości
Forum Burgmania

BMW C650 GT - wątek główny


Jarek_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
2 minuty temu, Saper napisał:

Aaa, to będziesz mi musiał pokazać jak się tam wkłada mój kask.

Pierwszy kask wkłada się odwrotnie.

Odnośnik do komentarza

Ja już próbowałem kilkukrotnie, na wszelkie sposoby jakie mi przyszły do głowy - bez sukcesu, dlatego chętnie zobaczę jak Tobie się to udaje, ale z moim kaskiem w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
36 minut temu, Saper napisał:

Ja już próbowałem kilkukrotnie, na wszelkie sposoby jakie mi przyszły do głowy - bez sukcesu, dlatego chętnie zobaczę jak Tobie się to udaje, ale z moim kaskiem w roli głównej.

Ja mam Nolana N104 N103 i N44 . I bez problemu po pracy podjadę do garażu i zrobię zdjęcie. Jak kupowałem skuter to byłem przekonany że wchodzi jeden kask.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Powoli zapada decyzja dot. zakupu C 650GT. Bedę musiał się wypisać z Tajnej sekty T Maxa, a przepisać się do Was- grupy jawnej BMW😎

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Piootr napisał:

 


Dobrze prawisz, „inna bajka”. W pierwszych latach po premierze też twierdziłem, że Integra to taka nijaka hybryda - „ni pies ni wydra”. Teraz kiedy użytkuje ją 2 lata i przejechałem ponad 20 kkm mogę ten rodzaj maxiskutera z czystym sumieniem polecić każdemu.

 

Piootr podobnie jak ja BMW po przejechaniu  prawie 10k km. Zastanawiam się z jakiego powodu trzymamy się opinii wyrobionej na podstawie pierwszych egzemplarzy? Czy to się kiedyś zmieni?
Pozdrawiam z słonecznej wyspy Kos ☀️

6 godzin temu, Piootr napisał:

 


Zachęcam do rzetelnego zapoznania się z tym wątkiem. Zacznij od pierwszego postu, który napisał Jarek_PL. Bądź wytrwały, a o wielu rzeczach się dowiesz.

Marku, kto jak kto, ale ty wiesz o czym piszę emoji6.png

Pierwszy z brzegu post

 

Piootr przywołujesz post z 2013 roku??? 😀

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Piootr przywołujesz post z 2013 roku??? 


Oczywiście, a dlaczego nie. W końcu pierwszy właściciel tego modelu na forum nic nie ściemniał i pisał szczerze. Wszyscy czytali jego perypetie z wypiekami na twarzach.
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bilety napisał:

Prawidłowe ułożenie kasków

a kanapa się zamknie ? 😜  nie pisałem że GT ma mały schowek, tylko trochę mniejszy od Burgmana. O kasku Sapera też słyszałem. Prawdopodobnie Burgman ma głębszy schowek ( mniejsza opona z tyłu ? 🤔 ), a za to BMW płytszy, ale szerszy.  Niemniej jak człowiek przyzwyczai się do dobrego to ....  😉

A przy okazji. Nie odpowiedziałeś na pytanie jak to jest z tym łańcuchem w napędzie ?  Faktycznie trzeba to tak często zmieniać ?  Jakiś czas temu oglądaliśmy z Grześkiem GT chyba z 2013 roku z przebiegiem 69 000 km. Z Włoch, skuter typu "wół roboczy" widać że intensywnie użytkowany,  ale pełna książka serwisowa. Tylko za cholerę nie mogłem się w niej doczytać czy ten łańcuch był już wymieniany czy nie. Odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
7 godzin temu, EndriuBis napisał:

a kanapa się zamknie ? 😜  nie pisałem że GT ma mały schowek, tylko trochę mniejszy od Burgmana. O kasku Sapera też słyszałem. Prawdopodobnie Burgman ma głębszy schowek ( mniejsza opona z tyłu ? 🤔 ), a za to BMW płytszy, ale szerszy.  Niemniej jak człowiek przyzwyczai się do dobrego to ....  😉

A przy okazji. Nie odpowiedziałeś na pytanie jak to jest z tym łańcuchem w napędzie ?  Faktycznie trzeba to tak często zmieniać ?  Jakiś czas temu oglądaliśmy z Grześkiem GT chyba z 2013 roku z przebiegiem 69 000 km. Z Włoch, skuter typu "wół roboczy" widać że intensywnie użytkowany,  ale pełna książka serwisowa. Tylko za cholerę nie mogłem się w niej doczytać czy ten łańcuch był już wymieniany czy nie. Odpuściłem. 

Oczywiście że się zamyka, przecież nie zrobiłem zdjęcia dla zabawy,  Co do łańcucha melmacie opisał dość szczegółowo 18 maja 2020 w tym wątku. ja jeżdżę na fabrycznym łańcuchu na trzeciej listwie. Poczytaj to się dowiesz jak to jest.

19 godzin temu, Saper napisał:

Marek dzięki, przy najbliższej okazji sprawdzę i zamieszczę odpowiedź, żeby była całkowita jasność.

Grzesiu w piątek w Czechach 👍

Odnośnik do komentarza

Cześć,

na wstępie bardzo dziękuję wszystkim za przekazane tutaj swoje uwagi, pomysły, mądrości są bardzo pomocne 👍👍👍

Od pewnego czasu mam C650 Sport (@admin: nie ma tego modelu do wyboru przy rejestracji). Maszyna rewelacja, ale....

1. jak odpalę to czasem stuka (w wcześniejszych wpisów wiem, że to może łańcuch) faktycznie taka młócka, ale dzieje się to tylko na zimnym silniku. Rozwiązanie to  odpalam , chwilę czekam aż się "rozgrzeje" olej rozprowadzi i potem przestaje  lub jak przejadę jakieś 300 m też przestaje. Dźwięk ten jest tylko jak jadę, na wolnych obrotach tego nie ma.

2. kolejny dziwny dźwięk to też nie zawsze występuje, ale przy większym/gwałtownym odkręceniu manetki słychać taki pusty, stłumiony dźwięk, jakby ktoś do słoika coś nalewał. Występuje od czasu do czasu nie wiem od czego jest uzależnione. Potrafi trwać całą drogę, bez względu na temperaturę silnika.

Wiem, że trudno jest diagnozować cokolwiek na podstawie opisywanego dźwięku, ale może nie należy się przejmować bo "ten typ tak ma" 🙂 ??

Kolejnym zagadnieniem jest szyba wysoka. Upatrzyłem sobie Puig Touring, ale jak patrzę na to mocowanie (tylko 4 śruby i mam plaski mocujące usunąć) to mam wrażenie że przy silniejszych wiatrach wyrwie ją ze śrubami. Taka wysokość szyby to jak żagiel na wietrze.. Ma ktoś z Was, może się podzielić opinią?

https://puig.tv/uploads/products/600310/9015/mounting-instructions.pdf

 

Pozdrawiam

DyFeR

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, DyFeR napisał:

(...)Od pewnego czasu mam C650 Sport (@admin: nie ma tego modelu do wyboru przy rejestracji).(...)

Zgadza się 🙂 , dzięki Tobie już teraz jest👍.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, bilety napisał:

Oczywiście że się zamyka, przecież nie zrobiłem zdjęcia dla zabawy,  .....

🙂 przecież żartowałem 😀 wierzę na słowo. Saper ma po prostu "wielki czereb" 😜 ale na pewno zapytam go czy udało się wsadzić jego kask pod kanapę GT.

17 godzin temu, bilety napisał:

.... Co do łańcucha melmacie opisał dość szczegółowo 18 maja 2020 w tym wątku. ja jeżdżę na fabrycznym łańcuchu na trzeciej listwie. .......

a widzisz 🤔  zacząłem czytać ten wątek od samego początku, ale do tego nie doszedłem.  Gdzieś to kiedyś widziałem, ale w tedy mnie nie interesowało 😞 Czyli jak skuter miał 64 000 km naloty to łańcuch mógł być jeszcze oryginalny, ale z drugiej strony przy tym przebiegu po woli zbliża się czas do wymiany.  No cóż - ja na razie odpuściłem, ale - "nigdy nie mów nigdy" 😀  

Pytanie dodatkowe.  Serwisujesz skuter u kolegi Melmacie  ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 29.08.2020 o 10:28, EndriuBis napisał:

...  Serwisujesz skuter u kolegi Melmacie  ?

Tak, serwisujemy sami.

Odnośnik do komentarza

Z kronikarskiego obowiązku i żeby wyjaśnić wątpliwości zasiane przeze mnie, co do pakowności  kasku mojego, czyli Nolan N104 rozmiar XL (tak, to ten z większą skorupą) pod kanapę skutera że stajni BMW z dopiskiem w nazwie GT, spieszę donieść, że po przymiarkach, da się to zrobić i zamknąć kanapę nie robiąc szkody ani kasku, ani skuteru. Jednak wyjdzie tylko jeden kask, ale w dwóch, że tak powiem pozycjach, obie na zdjęciach poniżej. Inaczej nie udało się nam tego zrobić. 

Jeżeli ktoś ma inne pomysły, to chętnie sprawdzę. 

20200904_192438_HDR.jpg

20200904_192532_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 27.08.2020 o 21:47, Saper napisał:

Marek dzięki, przy najbliższej okazji sprawdzę i zamieszczę odpowiedź, żeby była całkowita jasność.

U mnie kaski wchodzą dwa nawet pełnowymiarowe. na poniższym zdjęciu jest sposób ich ułożenia. pozdrawiam. I witam Was w nowym kręgu fanów BMW - po wysiadce z Yamahy T maxa 530. Zmieszczą się po bokach także inne drobnostki.

20200916_134453.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

20200916_134544.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Odnośnik do komentarza

To, że wchodzą dwa kaski zostało już pokazane kilka postów wyżej, ale Nolan N104 rozmiar XL, wejdzie tylko jeden i nie włożysz już drugiego kasku.
Jeżeli chcesz się przekonać, to przy jakimś spotkaniu udostępnię Ci go do testów.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A,teraz kumam.😜

A z ciekawości podeślij proszę kilka fotek stelaży do bocznych sakw(- miękkich?). Czy sam je dorabiałeś?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 godzin temu, grzybek napisał:

U mnie kaski wchodzą dwa nawet pełnowymiarowe. na poniższym zdjęciu jest sposób ich ułożenia. pozd

20200916_134453.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

 

Jestem przekonany, że kaski, które prezentujesz na powyższej fotce to SCHUBERTH C3 czyli kask z podnoszoną szczęką, a ten biłaby to SCHUBERTH M1, który pełnym kaskiem nie jest. To jest jet.
Najwazniejsze, że ci się wszystko mieści 😉

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
16 godzin temu, Piootr napisał:

Jestem przekonany, że kaski, które prezentujesz na powyższej fotce to SCHUBERTH C3 czyli kask z podnoszoną szczęką, a ten biłaby to SCHUBERTH M1, który pełnym kaskiem nie jest. To jest jet.
Najwazniejsze, że ci się wszystko mieści 😉

Tak Piotrze, oczywiście. Ale w odwrotnym ułożeniu, ten zamknięty pod pasażerem - to też się zamyka. I o to nam wszystkim chodzi.😀

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...