Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wyjazd do Marl/D na megazlot 2009


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Orzechu na walnym zebraniu starszyzny namiotowej ustalone zostało, że możemy ciebie przyj?ć do namiotu ....

No nie, znowu mam spać z Orzechem pod jednym dachem????

;)<_< !scooter :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 584
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    83

  • orzech

    83

  • Worlan

    63

  • Więcek

    36

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, wygl?da na to, że co? przegapiłem Ja widzę, że wpis jest OK. Czyżby błyskawiczna interwencja naszego przedstawiciela w NRD?

No raczej... nie podejrzewam niemiaszków o rozumienie języka polskiego <_<

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Orzechu na walnym zebraniu starszyzny namiotowej ustalone zostało, że możemy ciebie przyj?ć do namiotu pod dwoma warunkami :P

1. dobra flaszka

2. ładna kołysanka na dobranoc ułożona i za?piewana przez ciebie ;) , masz już wprawę po Bieszczadach <_<

Hmmmmmmmmmmmm, pomy?lę :):):P

Na wszelki wypadek wezmę swój namiot !scooter

Odnośnik do komentarza

Zameldowanych jest juz az 26 sztuk "trojkolowek" !happybth . 16 MP3 i az 10 Fuoco. W tym zestawieniu Tmaxy wypadaja dosyc blado - jedynie 17 skuterow !happybth .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pokusiłem się małe porównanie. Zaskakuj?cy jest "fenomen Suzuki".

Na dzisiaj ilo?ć skuterów wygl?da następuj?co:

Suzuki ->128 szt.

Piaggio ->43 szt.

Honda ->31 szt.

Yamaha ->26 szt.

Peugeot ->25 szt.

Gilera ->15 szt.

Aprilia ->7 szt.

Kymco ->6 szt.

Zadziwiaj?ce jest zestawienie klasy 400cm3

Suzuki ->52 szt.

Peugeot ->8 szt.

Yamaha ->5 szt.

Jaka to jest strata pieniędzy, tyle oleju idzie w pizd.... !happybth Jeżeli statystycznie 1 AN400 ma roczny przebieg 5000 km i spala 1 l oleju na 1000 km to Niemcy wprowadzaj? na rynek dodatkowe 260 litrów oleju silnikowego !happybth !tut !tut ,a gdzie ochrona ?rodowiska??? !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Orzech!! Ty się chyba nudzisz? !happybth  !happybth  !happybth

Ja mam czas, a Ty siedzisz w garażu i olej dolewasz !tut

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Zadziwiaj?ce jest zestawienie klasy 400cm3

Suzuki ->52 szt.

Peugeot ->8 szt.

Yamaha ->5 szt.

Za bardzo jeste? w teraĽniejszo?ci a za mało wiesz o przeszło?ci !happybth

An 400 pojawił się na wiosne 1999 roku i był pierwszym maxi o tak dużej pojemno?ci. Jego sprzedaż w latach 99- 01 była rewelacyjna i w zasadzie nie miał konkurenta w tej klasie. Mamy rok 2009, więc klasa 400 od Suzuki żyje już 10 lat !happybth .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Zadziwiaj?ce jest zestawienie klasy 400cm3

Suzuki ->52 szt.

Peugeot ->8 szt.

Yamaha ->5 szt.

Za bardzo jeste? w teraĽniejszo?ci a za mało wiesz o przeszło?ci !happybth

An 400 pojawił się na wiosne 1999 roku i był pierwszym maxi o tak dużej pojemno?ci. Jego sprzedaż w latach 99- 01 była rewelacyjna i w zasadzie nie miał konkurenta w tej klasie. Mamy rok 2009, więc klasa 400 od Suzuki żyje już 10 lat !happybth .

Mariusz, zdaję sobie z tego sprawę. Przez 5 lat majesty udowodniła swoj? niezawodno?ć, a jednak nie ma na ni? chętnych. Gdyby majesty było 15-20 to bym zrozumiał ale 5 !happybth Trędowata czy jak?

Odnośnik do komentarza
(...)Trędowata czy jak?

Przewazyla cena. W De wystarczy pare setek roznicy pomiedzy modelami :) ... Podobnie jest z Tmaxem i AN650. Cena porownywalna, ale pojemnosci i "bajery" juz nie :lol: . I wiekszosc kupuje AN650 :lol: ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Przez 5 lat majesty udowodniła swoj? niezawodno?ć, a jednak nie ma na ni? chętnych. Gdyby majesty było 15-20 to bym zrozumiał ale 5 :lol: Trędowata czy jak?

Rankingi sprzedaży mówi?, że Yp 400 w Niemczech w latach '04-'06 sprzedawała się tak sobie... dużo gorzej niż w latach '01-'03 Yp 250. Jedym z powodów jest coraz silniejsza konkurencja w poszczególnych klasach.

Podobnie jest z An 650... w 2002 a już szczególnie w 2003 roku jego sprzedaż była rewelacyjna. PóĽniej trochę osłabła ale nawet dzi? uważany jest za króla :lol: .

My?lę, że wła?nie te dane okre?laj? frekwencję poszczególnych modeli na zlocie w de.

Inn? ciekawostk? s? preferencje Niemców wobec poszczególnych marek. Np. Piaggio w Niemczech jest dużo lepiej postrzegane jak w Polsce, co ma jednoznaczne odzwierciedlenie w rankingach sprzedaży... w kategorii "skuter" sprzedaje się tam zdecydowanie lepiej od Yamahy.

Analogicznie jest z Peugeotem.

Odnośnik do komentarza

Z mojego punktu widzenia Piaggio w Polsce mogloby byc duzo bardziej popularne i lubiane. Jednak od lat produkty tej firmy traktowane sa "po macoszemu". To co udaje sie Piaggio prawie na calym swiecie, nie udaje sie w Polsce. Cala "dzialalnosc" grupy Piaggio w PL to w moich oczach jedna wielka porazka i nie wyglada na to, aby w przyszlosci cos sie zmienilo. Nie wiem czyja to wina, importera, dystrybucji, reklamy ... I nie chce tu na nikogo wskazywac palcem...

W kazdym badz razie mozna powiedziec, ze potencjal Piaggio pozostaje niewykorzystany...

Edit: Widze ze zrobil sie calkowity OT, ale w sumie w tym temacie mozemy sobie na takie wycieczki pozwolic :lol: .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Edit: Widze ze zrobil sie calkowity OT, ale w sumie w tym temacie mozemy sobie na takie wycieczki pozwolic :lol: .

Ja wiem czy OT, w końcu rozmawiamy o tym co 'na zlocie'... czyli jakie skutery, ile i z czego to wynika :lol:

Odnośnik do komentarza
Z mojego punktu widzenia Piaggio w Polsce mogloby byc duzo bardziej popularne i lubiane. Jednak od lat produkty tej firmy traktowane sa "po macoszemu". To co udaje sie Piaggio prawie na calym swiecie, nie udaje sie w Polsce. Cala "dzialalnosc" grupy Piaggio w PL to w moich oczach jedna wielka porazka i nie wyglada na to, aby w przyszlosci cos sie zmienilo. Nie wiem czyja to wina, importera, dystrybucji, reklamy ... I nie chce tu na nikogo wskazywac palcem...

W kazdym badz razie mozna powiedziec, ze potencjal Piaggio pozostaje niewykorzystany...

Z innej perspektywy, może nie dotyczy to rynku DE, ale co? w tym jest. Po obserwacji 3miejskich dealerów z pozycji klienta wchodz?cego do salonu z przypadku (nie w konkretnym celu) kilka razy w SSP (dealer Yamahy) - nigdy nie widziałem maxiskutera, kilka razy U Pomirskiego (dealer Hondy) - nigdy nie widziałem maxiskutera, przepraszam stal kilka lat Xciting :lol: , to samo dotyczy Piaggio - nigdy nie widziałem maxiskutera. Natomiast u I&K (dealer Suzuki) - zawsze stał jaki? Burgman a często cała gama.

Dlaczego tak jest? Trudno sprzedać co?, czego się nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Co? przycichło o zlocie !V

W tej chwili zarejestrowało się 399 osób.

Całkiem niezły wynik bior?c pod uwagę fakt, że pozostało jeszcze parę miesięcy do zlotu !scooter

Odnośnik do komentarza
Co? przycichło o zlocie !scooter (...)

Zaraz tam "przycichlo" !V . Po prostu wszyscy koncentruja sie bardziej na zlocie w Rogoznie !V .

Odnośnik do komentarza
W tej chwili zarejestrowało się 399 osób.

Jeżeli się nie pomyliłem, to zarejestrowane s? 333 maszyny a jeszcze 4 miesi?ce do zlotu :blink: Jak my sie tam odnajdziemy? :P

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Jak my sie tam odnajdziemy?  :P

Może być mały problem.

A co my?licie o zamówieniu koszulek w barwach klubowych, w specjalnej edycji na ten zlot? Czapki mamy z Sycowej.

Albo chusty, takie jak nosz? dzieciaki na koloniach. !happybth :P:blink:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
A co my?licie o zamówieniu koszulek w barwach klubowych, w specjalnej edycji na ten zlot? Czapki mamy z Sycowej.

Albo chusty, takie jak nosz? dzieciaki na koloniach. :P:P !happybth

Grzesiu nie obraĽ się................. Ty pamiętasz jeszcze kolonie? :blink::P

My?lałem również o koszulkach, ale po do?wiadczeniach z kamizelkami chyba się nie podejmę realizacji.

Odnośnik do komentarza

Wezmiemy koszulki zlotowe z Burgmanii i tez bedzie ok :blink: . Pomyslcie nad radyjkami PMR na czas jazdy (na samym zlocie sie rowniez przydadza)...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Grzesiu nie obraĽ się................. Ty pamiętasz jeszcze kolonie? :blink:  :P

My?lałem również o koszulkach, ale po do?wiadczeniach z kamizelkami chyba się nie podejmę realizacji.

Orzech, a czytałe? dokładnie mojego posta?

Pisałem o czasie teraĽniejszym. :P

A co do koszulek, to przecież jedzie nas garstka. I wła?nie dlatego fajnie by było mieć na tę okazję nowe koszulki. Wskazane nawet po 2 sztuki. :P Moje zlotowe s? już trochę "znoszone". Ale jak nie chcecie, to trudno. !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Chcemy, chcemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie rezygnuj tak szybko :blink:

Proponuję co? na wzór tych z Burgmanii 2007 :P

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za specjalnymi koszulkami. Grzesiu jakby co pomogę w załatwianiu jakby? chciał się podj?ć.

Pozdrawiam

Mamu?ka

Odnośnik do komentarza
(...) Ale jak nie chcecie, to trudno.

Jak nie chcecie :blink: ? Mialem na mysli, ze w razie czego wystarcza koszulki z Burgmanii. Jesli zrobicie dodatkowe koszulki Burgmanii, granatowe z logiem, to ja sie pisze ;) .

Tylko prosze bez dodatkowych napisow typu "Zlot w Marl" czy "Zlot HGF" !happybth . No od biedy moze byc "Megatreffen 2009" :P:D . Ale tylko "od biedy" ;) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...