Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Xciting


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po przegl?dzie „po 12 000”. Został wykonany zgodnie z wskazaniami producenta, czyli:

- olej Shell VSX 63 ,00

- filtr oleju HF147 28,00

- ?wieca CR8E 36,00

- olej przekładni 80W Texaco 13,50

- filtr powietrza 1723C-LBA2-E00 99,56

- regulacja zaworów

Razem 508,46 – 7% Burgmaniowego rabatu

Niestety do wymiany s? łożyska główki ramy, co w przybliżeniu będzie mnie kosztować 550zł :P , no i zakupienie osłonka kolanka tłumika, która mi ostatnio odleciała (ok. 60zł). Niestety po przegl?dzie zacz?ł mi gasn?ć na wolnych obrotach, buuu w prawdzie sporadycznie, ale wcze?niej nie miało to miejsca. Za tydzień będę wymieniał główki to w tedy będę to reklamował. Po przegl?dzie wzieło mnie na majsterkowanie :( i założyłem do Xcitinga GPS , idealnie posuje i nic nie zasłania (wrzucę fotkę do „GPS w skuterze”).

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Tak sobie czytam i czytam i przymierzam sie do kupna, ale gdzie ten sprzęt można zobaczyć, usi??c na nim ? Może kto? posiada taka maszyn? w promieniu 100 km od Rzeszowa i zechciałby mi j? zaprezentować.Zdjęcia to co innego, nie oddaj? całej prawdy.Byłbym wdzięczny gdyby kto? zechciał się pochwalić tym skuterem.

Nówka sztuka stoi i czeka....

Odnośnik do komentarza

Witam jestem nowym uzytkownikiem i mam pare pytan do specjalistow whist Otoz prze caly miesiac jak szukalem informacje w internecie o xcitingu to pare dni temu wpadlem na ta strone i chcial bym powiedziec ze ten thread duzo ale to bardzo duzo mi pomogl w mojej decyzji :D). Mam wiec male pytanie bo niestety nie istnieje jakies odpowiednie skuterowe forum w "greckim" internecie !scooter

Otoz tak jestem od wczoraj posiadacem xcitinga 250 i otoz mam pare pytan..

Czy halas jak sie naciska prawy hamulec (ten halas jak by pioro wszedlo w kolo) to jest naturalny??bo tutaj mi mowia ze tak...kazdy xciting tak robi .. nie wiem czy ktos to mial ??

Dugie moje pytanko..czy jak wylanczacie motor..to zostaja wam zapalone lampki baterij i (no nie wiem jak to sie po polsku nazywa) tego stojaka co sie stawia scootera jak sie go parkuje ?? bo na mojim to sie te lampki nie wylanczaja..otan ciagle jest wlanczony wyswietlac godziny i kilometrow..oraz wkazniki bezyny i temperatury nie spadaja..

nie wiem czy to jest naturalne ??

czekam na odpowiedzi od szanownych posiadacy xcitinga :D

Pozdrawiam serdeczniej z Grecji

P.S przepraszam za ewentualne bledy ale pisac po polsku to nie umie naj naj lepiej whist

Odnośnik do komentarza

Witay , efekt piórka wci?niętego w szprychy jest u wszystkich.

Co do stacyjki - jak wyjmiesz klucz deska powinna być martwa.

Napisz co? więcej o swoim bo widzę że jeste? pierwszym posiadaczem 250-tki.

Sk?d jeste? i gdzie dokonałe? zakupu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witay , efekt piórka wci?niętego w szprychy jest u wszystkich.

Co do stacyjki - jak wyjmiesz klucz deska powinna być martwa.

Napisz co? więcej o swoim bo widzę że jeste? pierwszym posiadaczem 250-tki.

Sk?d jeste? i gdzie dokonałe? zakupu.

Pozdrawiam

Witam,

A wiec piorko to skoro jest normalne to ok whist

Ale niestety jak wyciagam kluczyk ze stacyjki to nic nie jest martwe !scooter... wszystko zostaje na miejscu...wkazniki..zegarki..wiec to jest juz chyba problem..

Xcitinga kupilem u dealera w Grecji wiec to jest chyba malo istotne u kogo..

Kosztowal on dokladnie 4.490 euro i w cenie byl kask, alarm, koplet przeciwdescowy, to co jest jak bagaznik i taki systemik do zabespieczenia tarcy hamulcowej...

O ile chodzi o wrazenia..jezdzi sie super..nie odczuwa sie jego ciezaru..przyspiesza jak na 250 bardzo dobrze .. ma bardzo fajny look i ochraniac ten co jest z przodu na moj 1.82 jest w sam raz..no tylko wlosy psuje whist ale nic conajmniej nie wpadnie w oko bo dobrze ochrania...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
to co jest jak bagaznik i taki systemik do zabespieczenia tarcy hamulcowej...

Prawdopodobnie miałe? na my?li Kufer centralny i disk lock.

Witay na forum i miłych wrażeń z jazdy.

Pozdrówka

P.s. czy w Katerini na ulicy Arystotelesa 11 nadaj jest ta piwniczka, która sprzedaje wino prosto z beczki? Wła?ciciel nazywał się Papajanuli.... whistwhist !scooter

Odnośnik do komentarza
Witaj Grecki Polaku, a może Polski Greku? Cieszę się, że mamy bratni? duszę w tym przepięknym kraju.Napisz co? więcej o sobie.

A wiec jestem Grekiem no ktory akurat ma sczescie umiec po Polsku i znac bardzo duzo fajnych ludzi z polski whist) i sie akurat tak sklada ze jestescie najbardziej aktywnym forum scooterowym !scooter wiec wpadlem na moje sczescie tu i licze na wasza pomoc whist

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak będziesz mógł zapodaj jakie? fotki twojego skutera , mile widziane inne ciekawostki skuterowe whist .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witaj Grecki Polaku, a może Polski Greku? Cieszę się, że mamy bratni? duszę w tym przepięknym kraju.Napisz co? więcej o sobie.

A wiec jestem Grekiem no ktory akurat ma sczescie umiec po Polsku i znac bardzo duzo fajnych ludzi z polski whist) i sie akurat tak sklada ze jestescie najbardziej aktywnym forum scooterowym whist wiec wpadlem na moje sczescie tu i licze na wasza pomoc :D

Pozdrawiam

Witam serdecznie :D kalimera, a wła?ciwie o tej porze to chyba kalispera ?!

No Dziewczyny i Chłopaki/Panie i Panowie jest kolejny pretekst do powtórnej wyprawy do Grecji, a warto :D

Pablos poskręcaj to Kymco i w drogę, może ono jest na dłuższe trasy :D

Sierpień byłby w sam raz, tak aby przed Stegn? zd?żyć :D

Pozdrowionka

RobB. :D

Odnośnik do komentarza

Witamy na forum pierwszego użytkownika Xcitinga 250 potwierdzam, efekt piórka wci?niętego w szprychy jest również u mnie ale w ogóle mi to nie przeszkadza, zbyt wiele w tej chwili powiedzieć o Xcitingu nie mogę bo dopiero zrobiłem nim ok.200km, ale to kwestia czasu, pozdrawiam i zapraszam do Polski na jaki? Zlot Kalendarz zlotów i imprez skuterowych 2006

Odnośnik do komentarza

Dziendobry Pani i Panowie :D

A wiec tak ..moj xciting to sie nie sprawia dobrze...

Dlaczego ja mam takiego pecha no??Jak kupilem samochod 2 lata temu to Tez same problemy :) !!

A wiec wczoraj odwiedzilem dwa razy warsztat...W pierwszym razie zostala mi wymieniona bateria ( wyrzej wymieniony problem z zapalonymi lampkami! Rozwiazane)..no super po 130 km..a po drugim razem cos tam taki mlody poszperal bo mi sie scooter nie wlanczal... Zrobilem 6 km ja wyjechalem od warsztatu..zatrzymalem sie po papierosy w kiosku i mi sie nie wlanczal...Tak sie wkurzylem..ALE TAK SIE WKURZYLEM ze szkoda slow..naprawde...

Ale dzieki natychmiastowej pomocy servisu to jakos doszedlem do Siebie..i jakos minal dzien :) ...Ale wieczorem stwierdzilem cos nowego..Czyz by ten kymco troche przesadzajaco duzo Spalal bezyny??? jak go odebralem to zatankowalem 11 euro..na pelno..(litr kosztuje 0,94) zrobilem 134 km i juz zaczely sie lampki palic od paliwa..

Czy to jest normalne ?>? jak ma mi spalac kolo 12 lt na 100 to lepiej sobie tira kupic !OKK bespieczniej bedzie..

Waszym zdaniem jest to logiczne przy pierwszych kilometrach,takie spalanie??

Bo szalec za bardzo 250tka to nie moge zeby az tyle spalal !OKK

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza

Na pocz?tku na dotarciu każdy pali więcej ale 12 litrów to przesada totalna i to jeszcze 250-tka.

Powinien palić max do 4 litrów a na dotarciu może max z 5-6 litrów.

JedĽ znowu do serwisu i niech wyreguluj? gaĽnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

O 8 litrach na 100 km juz slyszalem ale wina byla w gazniku. 12 litrow to juz szok !OKK poprostu koniecznie jedz zeby wyregulowali ci gaznik bo zdaje sie ze poprostu paliwo leje ci sie z wydechu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

To, że "lampka paliwa się zapaliła", niekoniecznie oznacza pustkę w zbiorniku.

Najlepiej zatankuj znowu i policz ile wyszło na 100 kilometrów.

Ja mam co prawda Kymco S9, ale jak mi wskazówka wchodzi na czerwone pole,

(teoretycznie końcówka paliwa) to wiem z do?wiadczenia, że mam jeszcze ok 2.5 - 3 litrów (czyli niewiele mniej niż połowa zbiornika (sic!).

Także wskaĽnikami nie przejmowałbym się, tylko sprawdził faktyczne spalanie - tankuj?c do pełna.

pzdr

szorstki

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o spalanie, to mojego Xcitinga polubiłem dopiero po przejechaniu 2500km !OKK Na pocz?tku spalał mi 7-8,5 litra. !OKK Na dzień dzisiejszy w mie?cie pali mi 6-6,5 litra , w trasie 5,2-5,7. Jak dla mnie, jest to wynik do przyjęcia. :D

Odnośnik do komentarza

Sorry, że od?wieżam stary temat, ale ci?gle Xciting mnie interesuje !scooter

Wiem, że sa problemy z awaryjno?cia tego skutera, ale czy po poprawkach w ramach gwarancji jest jeszcze szansa, że da się nim pojeĽdzić bez stresów?

Ceny u sprzedawców spadły do?ć znacznie, można Xcitinga kupić już za 18500, oczywi?cie nówka sztuka, nie ?migana.

Czy lepiej kupić używanego, po "wyleczeniu" wad wieku dziecięcego?

(Przepiękny granat pojawił się do sprzedaży na burgmanii).

Czy może lepiej dać sobie spokój i szukać czego? innego?

Zastanawiam się też nad Grand Dinkiem. Z tego co wiem, z awaryjno?ci? nie ma takich problemów jak z Xcitingiem. Ale nie bardzo podoba mi się ten "ostry" przód i to "tylko" 250-tka. Cena za to atrakcyjna. Nówka sztuka już od 12000.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam.

postaram się wyja?nić niec o kwestię ceny nowych i używanych.

Nowy a i owszem można już zdobyć za cenę 18500 PLN- i z pewno?ci? nie będ? to uleczone odrazu sztuki z wad wieku dziecięcego.

Ceny używanych za? oscyluj? w przedziale 16 000 -17 000 PLN a co za to dostaniesz ????

Dostaniesz skuter z bardzo małym przebiegiem max do 6000 km po wszystkich ważniejszych przegl?dach i naprawach a jest ich aż trzy po 300 po 1000 i po 3000 km każdy kosztuje min 300 PLN dodatkowo masz zamontowany stelaż i kufer o warto?ci 1000 PLN więc jak dodasz sobie te koszty do ceny nowego wyjdzie na to że powiinna kosztować około 21 000 zł nie wliczamw to nerwów jakie będ? towarzyszyć po zakupie i spadku jego warto?ci odrazu po wyjechaniu z salonu.

Wybór należy do Ciebie "Minister Zdrowia i Opieki" !scooter

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie bez powodu mówi?: "walnij w stół, a nożyce się odezw?" !scooter

Pablos, Twój Xciting bardzo mi się podoba whist

Umiem też liczyć i Twoje rachunki jak najbardziej mi się zgadzaj?.

Ale nie znam odpowiedzi na najważniejsze pytanie, czy po Twoich przej?ciach naciesze się jeszcze tym skuterem? Czy raczej będę kontynuował walkę z serwisem? Rozumiem, że możesz nie znać odpowiedzi na te pytanie, ale ciekawy jestem chociaz opinii, czy przypuszczeń.

Nie bez powodu pojawiło się kilka sztuk, prawie nówek, Xcitingów do sprzedaży w ostatnim czasie.

PS Czy będziesz w Stegnie na swoim skutrze?

Odnośnik do komentarza

Pędzę dać odpowiedĽ - Nasze przypadkowe wspólne sprzedawanie nie ma absolutnie nic zwi?zanego z awariami xcitingów.

W każdym exie psuło się co? innego i były to zazwyczaj błachostki.

Shrek sprzedaje bo przesiadł się na B650 ja sprzedaję z dwóch powodów potrzebuję chwilowej gotówki na remont mieszkania a jak sprzedam w zimie kupię albo T-maxa albo poczekam na Xcitinga 700.

Tak PS. skuter zawsze c hodził nie dokońca oki ... dopiero teraz zacz?ł pracować normalnie .... więc to tylko wina serwisów że odkryły wpadki producenta dopiero po awarii a nie ciut przed .... ujmę tak nie zależy mi baaaardzo na sprzedaży st?d też i cena 17000 nie sprzeda się ... no cóż, lubię go nadal i nadal się nim nie nacieszyłem więc będę smigał dalej choć ze mnie taki typ że lubię częste przesiadki ... tak jak np. Mariusz Burgi to taka fobia lub choroba ... nieuleczalna.

Z cał? pewno?ci? mogę polecić każde Kymco to dobre skutery i wcale nie bardziej awaryjne od np Burgmanów 650 czy 400 w szczególno?ci tych czarnych !scooter ( Dragon i Ravenka sory że przytaczam wasze przykłady), sprawa jest tylko nieco bardziej nagła?niana ze względu na ich pochodzenie cenę i wygl?d ... a nie zapominajmy, że Xciting 500 to poważny rywal dla Suzuki czy Yamahy.

Zrób jak uważasz ... usi?dĽ przymierz się przelicz ile chcesz wydać i podejmij słuszn? decyzję nie patrz?c na to co inni podpowiadaj? ....każdy ma odmienny punkt widzenia , który zależy od miejsca siedzenia itp.

Pozdrawiam gor?co .... wpadnij do mnie przejedziesz się i pomy?lisz sobie w spokoju.

Tak b ęę w stegnie na skuterze lub ze skuterami .... ale napewno.

Odnośnik do komentarza
Zrób jak uważasz ... usi?dĽ przymierz się przelicz ile chcesz wydać i podejmij słuszn? decyzję nie patrz?c na to co inni podpowiadaj? ....każdy ma odmienny punkt widzenia , który zależy od miejsca siedzenia itp.

Wła?nie, siedzenie.

Spotkałem kilka opinii, że Xciting ma wysoko umieszczene siedzenie i może byc problem z sięgnięciem stopami do jezdni. Ja mam 174 cm wzrostu. Sięgnę do tej ziemi, czy nie?

Odnośnik do komentarza

To już w dowodzie masz napisane ... Wysoki !scooter , jak Daro sobie radzi a napewno ma mniej niż 170 cm to dlaczego miałby? nie dać rady????.

PodjedĽ do salonu w Trójmie?cie i przymierz się.... ogólnie pozycja za sterem w Xc. jest inna niż np. w Burgmanach..... to typowe kanapowce za? X tak jak T-max pozycja trochę jak na ?cigaczu czyli leeko pohylona ku szybie... osobi?ci mnie bardzie pasi niż w Burgmanach gdyż w tych zawsze boli mnie ko?ć ogonowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...