Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Xciting


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

PóĽniej udawało się w trasie wykręcać spalanie na poziomie 4,6 - 5,2 litra (w dwie osoby z bagażami prędko?ć przelotowa 110-120 km/h).

Pozdrawiam

Pablos...

Tyb piszesz oczywi?cie o zużyciu oleju silnikowego??? :)

Odnośnik do komentarza
PóĽniej udawało się w trasie wykręcać spalanie na poziomie 4,6 - 5,2 litra (w dwie  osoby z bagażami prędko?ć przelotowa 110-120 km/h).

Pozdrawiam

Pablos...

Tyb piszesz oczywi?cie o zużyciu oleju silnikowego??? :)

Oj Dragonie nieładnie :)

Tylko póĽna/wczesna pora usprawiedliwia Twoj? zło?liwo?ć.

Pablos pisał o zużyciu PALIWA !!!

No, a że zapomniał dodać o tym że we dwie osoby pchali jeszcze Xcitinga dobre 20 km do najbliższej stacji, no to już insza inszo?ć !kiss

Dla pocieszenia, Deauvill też potrafi spalić 7,5 ltr/100 km, tyle że jad?c >160 km/h autostrad? pod wiatr :)

Pozdrawiam

RobB. !yeah

I "nie odbierajmy życia tak poważnie...poci?gn?ć czerwon? kuleczkę" !bicz

Odnośnik do komentarza

Uff, ...spalanie z każdym następnym tankowaniem spada, czyli skuterek ładnie się już dociera. Na dzień dzisiejszy mie?ci się między 5,5 - 6,1 l/100km w cyklu miejskim przy raczej jednak spokojnej jeĽdzie. Nie testowałem go jeszcze na trasie -więc nie mam porównania.

Szukam torby przekrokowej do Xcitinga. Wdzięczny będę za wszelkie wskazówki i pomoc gdzie szukać !

Odnośnik do komentarza
Uff, ...spalanie z każdym następnym tankowaniem spada, czyli skuterek ładnie się już dociera. Na dzień dzisiejszy mie?ci się między 5,5 - 6,1 l/100km w cyklu miejskim przy raczej jednak spokojnej jeĽdzie. Nie testowałem go jeszcze na trasie -więc nie mam porównania.

Szukam torby przekrokowej do Xcitinga. Wdzięczny będę za wszelkie wskazówki i pomoc gdzie szukać !

Hej mam tak? torbę do Xcitinga .... kliknij na PM pode?lę jakie? zdjęcie .... torba Louisa , zwiększaj?ca dwukrotnie swoj? objęto?ć + pokrowiec przeciwdeszczowy... aha torba posiada mapnik w górnej częsci .... praktycznie nowa pojechała tylko raz na "Krzyżaki" .....cena my?lę też będzie b.przystępna !piwko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Uff, ...spalanie z każdym następnym tankowaniem spada, czyli skuterek ładnie się już dociera. Na dzień dzisiejszy mie?ci się między 5,5 - 6,1 l/100km w cyklu miejskim przy raczej jednak spokojnej jeĽdzie. Nie testowałem go jeszcze na trasie -więc nie mam porównania.

Burgman na dotarciu palił mi na mie?cie poniżej 4 :angry: Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać !piwko.

Odnośnik do komentarza
Uff, ...spalanie z każdym następnym tankowaniem spada, czyli skuterek ładnie się już dociera. Na dzień dzisiejszy mie?ci się między 5,5 - 6,1 l/100km w cyklu miejskim przy raczej jednak spokojnej jeĽdzie. Nie testowałem go jeszcze na trasie -więc nie mam porównania.

Burgman na dotarciu palił mi na mie?cie poniżej 4 :lol: Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :angry:.

Tak ale to tylko 400 cm i do tego jaki wół !piwko no i na wtrysku .....

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Pasek do Burgmana 400 kosztuje ponad 600 zł a do EX 200 zł. Klocki i inne materiały maj? być w równie atrakcyjnych cenach.

Jestem zmuszony napisać małe korektę odno?nie paska napędowego... a dokładnie jego aktualnej ceny, ponieważ nie chcę aby mój wpis z 2005 roku wprowadzał w bład.

Je?li który? z użytkowników będzie zmuszony wymienić ten element przeniesienia napędu musi się liczyć z kwot? 900 PLN! :P

Info, które podawałem wtedy pochodziło od importera. Aktualna cena pochodzi z tego samego Ľródła i proszę nie pytać z czego to wynika ponieważ nie mam zielonego pojęcia. :)

Tym samym cena paska do Xcitinga 500 pobiła niechlubny rekord... nie ma droższego belta do maxi na rynku. :)

Odnośnik do komentarza
(...) Je?li który? z użytkowników będzie zmuszony wymienić ten element przeniesienia napędu musi się liczyć z kwot? 900 PLN! :P (...) Tym samym cena paska do Xcitinga 500 pobiła niechlubny rekord... nie ma droższego belta do maxi na rynku. :)

Podwyżka faktycznie ...kosmiczna, i nikogo to nie ucieszy. :)

Tylko kupuj?c taki pojazd jakim jest np. skuter, wiadome mam było, że jest to drogie zamiłowanie. !placz

Nie pozostaje nic innego jak namolne :) negocjacje cenowe ! :)

Jestem handlowcem i sam rozdaję rabaty (bo takie s? czasy), więc też zawsze mam zwyczaj dusić o konkterny rabat za jak?? usługę czy towar gdy to wła?nie ja ...jestem klientem.

Odnośnik do komentarza

Czyli wychodzi, ze pasek w Xcitingu jest najdrozszy :) .

Od razu musialem sprawdzic ceny w serwisie niemieckim ... cena paska to ok. 800 zl (207,18 euro) i gosc ktory wyszukiwal mi cene byl bardzo zdziwiony, bo we wczesniejszej rozmowie przebakiwal cos o 80- 100 euro :) .

Jedno mnie zastanawia, dlaczego pasek do Kymco jest duzo drozszy (dwa razy tyle) od Nexusa500 czy Beverly500? W koncu to podobna pojemnosc w jednym garnku...

Ale dlaczego jest drozszy od paska w Silver Wingu czy w Tmaxie, tego nie moge zrozumiec :P .

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczenie jest akurat bardzo proste, czę?ci zamienne s? tym tańsze im czę?ciej i więcej ich się wytwarza.

Wszystkie pozostałe w Xcitingu lec? co chwilę i wymienia się je masowo, więc s?

z konieczno?ci tanie.

Pasek w nim jest JEDYNYM niezawodnym elementem, więc wymieniany jest niezwykle rzadko, bo który X dojedzie do takiego przebiegu !placz :P

No i żeby Kymco mogło na nim zarobić podniosło cenę :)

Pozdrawiam

RobB. :)

Choć ludzie to kupuj?, ale kupuj? też ruskie parchy-bo na szczę?cie s? ludziska lubi?cy się ubabrać po pachy w smarach, stoj?c gdzie? na poboczu nad rowem :)

Odnośnik do komentarza
(...)Choć ludzie to kupuj?, ale kupuj? też ruskie parchy-bo na szczę?cie s? ludziska lubi?cy się ubabrać po pachy w smarach, stoj?c gdzie? na poboczu nad rowem  !placz

Robercie, prosze mi tu nie obrazac "ruskich parchow" :):P ...

Przejechalem moim parchem (ktory ma 40 lat) juz 12- 14 tkm i jedyne co musze wkrotce(?) wymienic to simmering wyjscia walu napedowego ze skrzyni biegow. Reszta, poza wymianami olejow i kontrola zaworow bez problemu :) , a i pompowanie kol co 2 tygodnie, bo detki i opony ruskie wiec powietrze lekko schodzi :) .

A oto zdjecie tego "drogocennego" paska Kymco :) :

napedxc5002de.jpg

Odnośnik do komentarza

Dobra, dobra Bigu, sprawuje się tak dobrze bo wła?nie ma te 40 lat i go składali przez dobre pół roku.

Dzięki temu jest na dobrych czę?ciach sprzed lat i ma wstawione porz?dne łożyska, uszczelniacze i poprawione to i owo.

Orginalny rusek prosto z magazynu by tak nie pojeĽdził ;)

Pozdrawiam

RobB. !scooter

Odnośnik do komentarza

Wła?nie obliczyłem ile będę musiał dokładać więcej kasy do paliwa gdybym nie kupił starszego rocznika Xciting'a tylko nowy na wtrysku ( ponoć pali jednak mniej ?!!!)

Proste wyliczenie w którym uwzględniłem 1l/100km większe zużycie paliwa (przy cenie 4.50zł/l) i oczywi?cie uwzględniłem jeszcze utargowany (niemały) rabat.

I wyszło tak: zacznę ...dokładać do paliwa po przejechaniu ...60 tys.km. Hmm, ... to chyba warto było kupić starszy rocznik "na gaĽniku" !YES !YES !YES . A co mi tam ...niech "se żre nawet jak smok". :) !OK !OK !OK

A co do paska, hmm ...potwierdzam po dzisiejszym telefonie do Motorlandu: faktycznie ...pasek kosztuje 970 zł brutto i ponoć zawsze była to droga czę?ć zamienna do Xcitinga. I nie potwierdzaj?, że kosztował o wiele mniej ...???

No, ...tyle kasy to ...nie mało! Ale...

...Ale pamiętajmy, że nikt nas nie zmuszał by kupować sobie jedno z droższych zamiłowań ! B?dĽmy szczerzy: skuterka nie musimy posiadać tylko ...chcemy, bo jest to nasze zamiłowanie i nie ma co ukrywać, ...stać nas na to :P

Więc nie "bawmy" się w jakiego? "dresiarza" który jeĽdzi wypasionym "Mesiem" lub "Beemk?", hmm ...a paliwo, hee, ...hee ...kradnie :D w nocy z jakiego? "Malucha", Matiza, czy też z Cinquecento, ...bo tak naprawdę "nie ?mierdzi groszem". !YES :D:D:P:D

Odnośnik do komentarza
Malossi już produkuje paski do Xcitingów malossi catalogue

a cena ich nie przekroczy 280 - 350 zł...

Na stronie 4/5 nr kat.6113395 ...hmm ...tak jak przedstawia rys.techn. pasek jest chyba karbowany tylko od wewn?trz ???

A nie tak jak oryginalny z dwóch stron. Ciekawe jak to odbije sie na jego żywotno?ci i osi?gach skutera ??? A cena, no nie wiem, wydaje się ...podejrzana ... :P . Czy nie jest jednak za niska jak za taki pasek do ...maxi?

...ale chętnie przeczytam opinie przyszłych użytkowników tego paska w swoich Xciting'ach.

Więc ...kto będzie pierwszy, ...kto odważy się, by sobie w skuterku taki założyć i przetestować ???

Odnośnik do komentarza

Mam wielk? pro?bę do wszystkich posiadaczy Xcitinga i nie tylko

(ewentualnie posiadaczy samych rolek oryginalnych do Xcitinga 500 !happybth ):

czy może kto? z Was zna, lub ma gdzie? podan?, lub po prostu może zważyć now? oryginaln? rolkę wariatora do Xciting 500 !?

Masa oryginalnej rolki jest mi obecnie potrzebna przy zamówieniu rolek Dr.Pulley'a.

Dzwoniłem do importera, ale oprócz nr katalogowego (22121LBA2E00) nie widniej? żadne inne dane.

Będę wdzięczny za wszelk? pomoc.

Odnośnik do komentarza
Nie zważę Ci tego ale zacz?łem klikać i wyklikałem co? takiego w oparciu o link od Pablos. Oczywi?cie nie mam pojęcia na ile to wiarygodne.

http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main....dArt=6612124.A0

Znalazłem jeszcze co? takiego:

http://www.scootertrap.com/Xciting500.htm

25x22 -waga rolki, do wyboru: 30, 28, 26, 22 gram.

Heee... i teraz, które s? montowane fabrycznie ???

edit:

Pewnie przydadz? się jeszcze kiedy? poniższe informacje:

rolki Xciting 500 montowane fabrycznie: 25x22 30gram

Podziękowania za sprawdzenie i zważenie dla firmy MOTOR-LAND.

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie czy może kto? z Was słyszał, czy w Xcitingu da się jako? zwiększyć pojemno?ć zbiornika paliwa? Może występuje jaki? akcesoryjny, bo chcę kupic eXa ale martwi mnie pojemno?ć zbiornika przy spalaniu 5-6 litrów...

Odnośnik do komentarza
A ja mam pytanie czy może kto? z Was słyszał, czy w Xcitingu da się jako? zwiększyć pojemno?ć zbiornika paliwa? Może występuje jaki? akcesoryjny, bo chcę kupic eXa ale martwi mnie pojemno?ć zbiornika przy spalaniu 5-6 litrów...

W?tpię, czy występuj? jakie?... takie cuda akcesoryjne...

Hmm... poza tym nie wiem, gdzie by można co? większego upchn?ć... chyba tylko do bagażnika !OKK

Odnośnik do komentarza

Te nowsze na wtrysku pewnie nieco mniej niż 6l/100km spal?. Przynajmniej przy łagodnym traktowaniu manetki gazowej.

Akcesoryjnie to chyba jaka? torba przekrokowa, a w niej kanister kilka litrów + lejek/w?ż (aby nie jadowity tylko)).

Odnośnik do komentarza

Tak mi się wydaje, że oryginalny kufer będzie zajęty prze 5-cio litrow? bańkę z benzyn?, bo nie widzę innej opcji (taka rezerwa z lejkiem !OKK. Mam nadzieję, że się zmie?ci bo kask ledwo wchodzi...

Odnośnik do komentarza

Swoj? drog? nie kojarzę sytuacji, żebym musiał szukać dalej niż 100km kolejnej stacji benzynowej. No chyba, że planujesz korzystać ze skutera jak z enduro i po bezdrożach ?migać. Dzi? to stacja na stacji jest. A jak nie ma - to zaraz jakie? miasto/miasteczko i tam na 100% jest.

Odnośnik do komentarza

Albo z Katowic do Wrocławia A4 - 189km bez stacji benzynowej bezpo?rednio przy autostradzie...

Swoj? drog? planuje wypad na Europę i np. po francuskich nacionalkach stacji beznynowych mało, jak s? to pozamykane w niektórych godzinach. Samochodem już 2 razy się przejechałem, że trzeba było czekać do rana na paliwo...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...