Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Xciting


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Siegniesz ale nie postawisz pelne dwie stopy na ziemi. Moze to troche przeszkadzac ale idzie sie przyzwyczaic. Trzeba pamietac tylko ze nie staje sie na gorze koleiny tylko w koleinie ;) Sam jezdzilem sprzetami ze musialem nie dosc ze mocno na bok sie przechylic to i tak tylko jedna noga dotykalem ziemi. No ale w Xcityngu az taki hard core ci nie grozi, mowie tu crossach whist z siodlem 90 cm nad ziemia !scooter Co do awaryjnosci wszystko zalezy od egzemplaza nawet u Suzuki, moj tylko notorycznie co 14 tys przepala zarowke whist a sa takie co ciagle im cos dolega. Nowy, czy uzywany hmm to juz tylko kwestia kasy, ale faktycznie zakup skutera nowki nie smiganej ciagnie za soba kolejne pierdolowate wydatki typu: kufer, alarm etc plus wlasne udoskonalenia. W nowych lubie ten zapach nowosci, w uzywkach nie musze meczyc sie przez tysiac km z docieraniem.

Odnośnik do komentarza

PS Czy będziesz w Stegnie na swoim skutrze?

No Adam podoba mi się Twoja przymiarka do nowego skutera . !scooter

W Stegnie mam nadzieje dokonasz ostatecznej decyzji . whist

PS Propozycja dla Klubowiczy którzy maj? zamiar sprzedać żeby na zlotach zamieszczali inf. „ sprzedam.” Dobrze było by aby najlepsze sztuki ;) zostawały nadal w Klubie. whist

Odnośnik do komentarza
PodjedĽ do salonu w Trójmie?cie i przymierz się....

Z tego co mi wiadomo, w 3mie?cie nie ma takiego modelu. 50-tek jest w brud. Do wyboru, do koloru, tylko się przymierzać. Natomiast tych skuterów z większ? pojemno?ci? jest jak na lekarstwo.

Ale w Stegnie będziesz, więc spokojnie pogadamy, będę miał możliwo?ć dotknięcia (je?li pozwolisz oczywi?cie) tego skuta.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia pod koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza

Własnie kupiłem sobie pięknego Xcitinga. Ochh jaki on piękny. Ponieważ robię jeszcze prawo jazdy A(zostala praktyka), czy ktos mi moze powiedziec jak jest z przeciskaniem w g?szczu samochodów w korku?

Odnośnik do komentarza
Własnie kupiłem sobie pięknego Xcitinga. Ochh jaki on piękny. Ponieważ robię jeszcze prawo jazdy A(zostala praktyka), czy ktos mi moze powiedziec jak jest z przeciskaniem w g?szczu samochodów w korku?

Przede wszystkim Gratuluje sprzętu, teraz tylko szybko prawko.

Ja testuje swojego Xcitinga w Warszawie a tu nie brakuje korków !yeah , w każdym b?dĽ razie również można się przeciskać ale z oczywistych względów już nie tak swobodnie jak 50ccm !scooter , jak już będziesz jeĽdził to zwracaj uwagę na lusterka no i nie szarżuj tylko jeĽdzij na tyle wolno by wyhamować inaczej !wchair, pamiętaj "(...) gdzie nie mam pewno?ci zwalniam (...) " :blink:

P.s. Muszę przyznać że zauważam coraz więcej kulturalnych kierowców którzy widz?c mojego Xcitinga robi? mi miejsce na przejazd między nimi gdy poruszam się w korkach, dzisiaj również jeżdż?c tego do?wiadczyłem z tego miejsca też pozdrawiam wszystkich kulturalnych kierowców !OKK

:blink: A może moje dodatkowe lusterka robi? takie wrażenie :P:D:rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Składasz lusterka i odkręcasz manetk? w przypadku Burgiego !wchair A jak odpalisz power mode to pełnia szczę?cia.A tak na serio na wielkich skutach w korkach pomyka się bez większych problemów . Kwestia wprawy i rozsadku. Pamiętaj ,że mało który w katamaranie wie do czego służy prawe lusterko. Zdrowego pomykanka życzę. !scooter

Odnośnik do komentarza

No wła?nie ja będe jeĽdził po Wawie(Most Grota Roweckiego, Wisłostrada, Łazienkowska). Wcze?niej jeĽdziłem 50cm3 i czasami w tamtych rejonach ciężko było, chociaż wszystko zależy od kierowcy. Raz mi się zdarzyło, że w korku mijałem samochody i przed sob? zobaczyłem radiowóz prewencji. Trochę się spękałem i nie wiedziałem do konca czy ryzykować i ich też omin?ć, ale nie miałem w?tpliwo?ci jak specjalnie zjechali na bok żebym ja mógł ?rodkiem przejechać. To się nazywa klasa. Zauważyłem że w moim Xcitingu przy ruszaniu , przy ok. 2000-3000 ob/min jest charakterystyczne buczenie. Czy w waszych Xcitingach też to występuję.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem że w moim Xcitingu przy ruszaniu , przy ok. 2000-3000 ob/min jest charakterystyczne buczenie. Czy w waszych Xcitingach też to występuję.

Witam

Gratulacje, niech Ci służy.

U mnie też s? takie odgłosy, dodatkowo pojawiły się niedawno, na pocz?tku trochę mnie to martwiło ale chyba tak ma być.

Rada na to jest następuj?ca, na pocz?tek niech silnik złapie temperaturkę, póżniej parę ostrych startów i przechodzi... !scooter - przynajmniej u mnie.

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza

Radzę przy pierwszych przegl?dach nalegać na kontrolę luzów zaworowych .... i stan ł?ńcucha rozrz?du.... nadmierne wyci?gnięcie może wskazywać na podwieszanie zaworu ... st?d też ew. przydzwanianie.

Pozdrawiam ... regulacja usuwa ten problem.

Odnośnik do komentarza

Panowie !!

Potrzebuje waszej pomocy w nastepujacym temacie..

mial by ktos chec pomierzyc dokladny czas ktory robi wasz xciting zeby igielka od temperatury doszedla do srodku?? najlepiej to by bylo zmierzyc po paru godzinach postoju..Odpalic xcitinga i poprostu czekac az wskaznik temperatury podskaczy na srodek..

Bylbym bardzo wdzieczny bo moj kolega ktory ma 500tke to robi mu 9 minut z czyms (prosze wziasc tez pod uwage ze tutaj sa wysokie temperatury)..w mojej 250tce czas zanim sie nagrzeje to jest 4 minutki i to rano np..

Oczywiscie w warsztacie to mowia ze to zaden nie jest problem (i mojim zdaniem po prostu nie wiedza co jest nie tak)..

Dzienki z Gory

Pozdrawiam !! :P

Odnośnik do komentarza

Pozdrawiam serdecznie kolegę z Grecji.

Pozdrowienia ze Zgorzelca, miasta w którym cyklicznie co roku odbywa się festiwal piosenki greckiej . Już trzykrotnie gwiazd? festiwalu był Denis Rousos. Zgorzelec jest też miastem partnerskim z Nausom. Mamy też tawernę prowadzon? przez greka Nikosa Rousketosa , a więc mamy Grecji trochę na codzień oprócz waszej pogody.

Jeżeli Twój skuter nagrzewa się szybko i utrzymuje temperaturę i ona nie wzrasta ponad normę , to jest to dowód na to ,że masz dobry termostat który utrzymuje optymaln? temperaturę , która dobrze wpływa na pracę silnika i zapewnia minimalne spalanie.

A na różnicę w czasie nagrzewania waszych skuterów mog? wpływać różne czynniki w pracy silnika , generalnie ważne jest żeby temperatury nie rosły ponad to co powinny , i żeby czujnik wł?czał wentylator w razie jak temperatura jest ponad normę. Niedobre dla pracy silnika i jego żywotno?ci jest niedogrzanie go , poprzez niezamykaj?cy się termostat.

A więc różnica jaka występuje w czasie nagrzewania się waszych skuterów nie ma żadnego znaczenia jeżeli temperatury s? w normie .

P.S. Wy?lij trochę waszej pogody w nasz? stronę , bo u nas jest nie za wesoło.

Odnośnik do komentarza

Czas uzyskania temperatury wła?ciwej (w tym przypadku Xciting połowa skali) zależy od wielu czynników.

Zagrzewanie skutera od momentu zapalenia silnika na wolnych obrotach zazwyczaj trwa do?ć długo.

Zaleca się zapalenie i ruszenie zaraz potem .... temperatura powinna się ustabilizować już po przejechaniu ok. 5 km - na optymaln? ( trzeba pamiętać że do tego czasu nie wskazane jest tzw. pałowanie na maksa.... nie jest to dobre dla samego silnika jak i innych elementów mechanicznych skutera, do tego czasu również opony nie będ? zagrzane także istnieje groĽba po?lizgu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Od?wieżę nieco w?tek usterek w xcitingu.

Do usterek, które wyst?piły u mnie w ostatnim okresie (uszkodzenie hamulca postojowego i oberwanej osłony tłumika) doszła nowa przypadło?ć.

Przy przebiegu 3000 km pojawił się wyciek oleju z okolic wariator- najprawdopodobniej padł uszczelniacz wału korbowego.Wyciek z każdym kilometrem jest coraz większy i na chwilę obecn? przy przebiegu 3100 poprostu olej się wylewa.

Jeszcze dzi? kymco odjeżdża do serwisu.

Dramat a Rynia tuż tuż ... przyjdzie jechać czym? zastępczym  ;) .

EDIT:20.10 - diagnoza postawiona uszczelka pod cylindrem ... wydmuchana.

Kolejny bubel KYMCO... zobaczymy jak się postara Motorland ... czy zdobędzie szybko czę?ci czyli kpl. wszystkich uszczelek bo trzeba cały silnik rozebrać ;).

Witam!

„W końcu” i mnie, przy przebiegu 5700km dopadła usterka o której wspomniał Pablos. !jump Szczę?cie w nieszczę?ciu, że miało to miejsce na dwa dni przed końcem gwarancji, tak wiec kasa została w kieszeni. ;) Co do szybko?ci naprawy to jestem pod wrażeniem, trwało to 3 dni (łacznie z oczekiwaniem na uszczelki). Jestem pełen uznania dla serwisu (którego nazwa jest powszechnie wszystkim znana). !OKK !piwko Po naprawie zrobiłem około 700km i nie zauważyłem nic niepokoj?cego i mam nadzieje że tak pozostanie. !V !jump

Odnośnik do komentarza

A zmienili rozrz?d ... a konkretnie łańcuszek .... win? s? kiepskiej jako?ci łańcuszki rozrz?du i podwieszaj?cy się zawór..... zawór się podwiesza łańcuszek ma opory i wyci?ga się niesamowicie .... i klops.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Co do łańcuszka to nie wiem, musze się dopytać !jump Ale wydaje mi się że nie, bo by mi pewnie o tym powiedzieli?!

To że? mnie pocieszył !piwko

Odnośnik do komentarza

Nie mówię że tak musi być ... u mnie tak niestety się stało.

W momencie otwarcia silnika rozrz?d był na ostatnim z?bku jak po b.dużym przebiegu.

Odnośnik do komentarza

no cóż, ja także posiadam xcitinga od miesi?ca, i odpowiem na kilka pojawiaj?cych się pytań ze swojego punktu widzenia:

- super maszynka, w mie?cie przeciskam się spoko, na trasie stabilna

- zastanawiaj?ce jest użycie przez taiwan czę?ci produkcji europejskich, jak choćby żarówki philipsa i to produkowane w germanii ( chyba s? tańsze B) )

- trochę twarde siedzenie, wysoko?ć duża, po małej przeróbce samego oparcia kierowcy zrobiło się bardzo dużo miejsca i w plecki nie uwiera

- oparcie dla pasażera dostępne w givi za 270 zł, czekam idzie z włoch

- torba w przekrok dedykowana do tego modelu w givi 350 zł

- nie ma żadnych zabezpieczeń, super chodzi alarm silicon moto za 350 zł

- spalanie mojego na dotarciu w mie?cie 5-6, na trasie 4-5

- lusterka na kierownicy widać wszystko

- ubezpieczenie w allienz 900 zł (OC i AC) z wył?czeniem klauzul głupawych

- ogólnie jestem zadowolony a miałem okazję jeĽdżić kilkoma sprzętami, pod warunkiem,że kto? chce mieć skuter sportowy a nie kanapowy whist

Odnośnik do komentarza

EDIT 18.05.2007 g.07:59:

o kolega tomekmajesty edytuje stare posty? cóż cytaty pozostaj?.

trzeba było poprosić to dostosował bym swoje.

Każdy ma prawo do błędów i każdy powinien mieć prawo do ich naprawienia.

dobrze żeby umieć się do tego przyznać

pzdr

Raq

a miałem okazję jeĽdżić kilkoma sprzętami, pod warunkiem,że kto? chce mieć skuter sportowy

o - i uwagi takiego człowieka, co to miał okazję jeĽdzić kilkoma skuterami s? cenne.

PS.

a jakimi skuterami jeĽdziłe? poprzednio tomku i jakie przebiegi na nich zrobiłe??

ile potrzeba nakręcić km, żeby nabrać do?wiadczenia przy danym modelu?

i którymi - je?li można wiedzieć - sportowymi skuterami jeĽdziłe?? a może startowałe? w zawodach i

st?d do?wiadczenia ze sportowymi skuterami?

do tej pory wydawało mi się, że sportowe pojazdy nie maj? homologacji do jazdy po ulicach, ale pewnie się myliłem whist

pochwal się , nie daj się prosić B)

Odnośnik do komentarza
a miałem okazję jeĽdżić kilkoma sprzętami, pod warunkiem,że kto? chce mieć skuter sportowy

o - i uwagi takiego człowieka, co to miał okazję jeĽdzić kilkoma skuterami s? cenne.

PS.

a jakimi skuterami jeĽdziłe? poprzednio tomku i jakie przebiegi na nich zrobiłe??

ile potrzeba nakręcić km, żeby nabrać do?wiadczenia przy danym modelu?

i którymi - je?li można wiedzieć - sportowymi skuterami jeĽdziłe?? a może startowałe? w zawodach i st?d do?wiadczenia ze sportowymi skuterami?

do tej pory wydawało mi się, że sportowe pojazdy nie maj? homologacji do jazdy po ulicach, ale pewnie się myliłem whist

pochwal się , nie daj się prosić B)

nie b?dĽ kolego zło?liwy

Odnośnik do komentarza

to niesłuszne pomówienie...

dlaczego uciekasz od odpowiedzi?

nie jestem zło?liwy tylko - dociekliwy.

ponawiam pro?bę o ustosunkowanie sie do powyższego.

jak na razie twoja reakcja każę mi my?leć, że to co piszesz to teksty w stylu -

- " jak każda pliszka swój ogonek chwale,

choć o innych pojęcia nie mam wcale "

Odnośnik do komentarza

I tu się z tob? RaQu zgodzę, bo nie ukrywajmy, że jest różnica między jeĽdzić a przejechać się. Zrobienie 20-tu kilometrów na jednym skuterze nie da nam tych samych odczuć co np. 200 ale to tylko moja opinia, aczkolwiek te 20 i tak da nam jaki? powód do wyrobienia swojej opinii na dany model.

Pozdrawiam BeoWe.

Odnośnik do komentarza
to niesłuszne pomówienie...

dlaczego uciekasz od odpowiedzi?

nie jestem zło?liwy tylko  - dociekliwy.

ponawiam pro?bę o ustosunkowanie sie do powyższego.

jak na razie twoja reakcja każę mi my?leć, że to co piszesz to teksty w stylu -

- " jak każda pliszka swój ogonek chwale,

choć o innych pojęcia nie mam wcale "

oczywi?cie, taki już jest człowiek, jak ta pliszka,

ale muszę Ci powiedzieć, że przeżywam pozytywnie każdy sprzęt, w każdym szukam pozytywów a negatywy zasłania mi przyjemno?ć z jazdy, wedle zasady:

miło?ć wszystko przykrywa :)

także skuter z Twojego zdjęcia wzbudził mój zachwyt podczas jazdy, szczególnie ten wy?wietlacz :o

ps.

nie odbierz tego Ľle, ale jak Ty w pieluchach w wózeczku posuwałe? to ja już na jawie 20 typ 50 sport posuwałem po ulicach :)

Odnośnik do komentarza

- super maszynka, w mie?cie przeciskam się spoko, na trasie stabilna

Gdybys poczytal caly temat o Xcitingu500 wiedzialbys, ze kilka osob opisywalo juz ten "sportowy" skuter jako "skuter chcacy bardziej jechac na wprost, niz skrecac"...

- zastanawiaj?ce jest użycie przez taiwan czę?ci produkcji europejskich, jak choćby żarówki philipsa i to produkowane w germanii ( chyba s? tańsze :) )

Jakie jeszcze czesci sa produkcji europejskiej, bo zarowki to oczywiscie b. wazna informacja...

- trochę twarde siedzenie, wysoko?ć duża, po małej przeróbce samego oparcia kierowcy zrobiło się bardzo dużo miejsca i w plecki nie uwiera

Opisywalo juz to kilku uzytkownikow...

- oparcie dla pasażera dostępne w givi za 270 zł, czekam idzie z włoch

Jeden telefon do GIVI...

- torba w przekrok dedykowana do tego modelu w givi 350 zł

Czy aby na pewno? Ta torba GIVIego "dedykowana" jest do wiekszosci maxiskuterow...

- nie ma żadnych zabezpieczeń, super chodzi alarm silicon moto za 350 zł

- spalanie mojego na dotarciu w mie?cie 5-6, na trasie 4-5

...

- lusterka na kierownicy widać wszystko

Obszerna informacja o nowych lusterkach do znalezienia (KLIK) w tescie nowego Xcitinga500 na stronie glowniej...

- ubezpieczenie w allienz 900 zł (OC i AC) z wył?czeniem klauzul głupawych

...

- ogólnie jestem zadowolony a miałem okazję jeĽdżić kilkoma sprzętami, pod warunkiem,że kto? chce mieć skuter sportowy a nie kanapowy :o

...

Ale ogolnie :)

Odnośnik do komentarza
miło?ć wszystko przykrywa :)

także skuter z Twojego zdjęcia wzbudził mój zachwyt podczas jazdy, szczególnie ten wy?wietlacz :)

ps.

nie odbierz tego Ľle, ale jak Ty w pieluchach w wózeczku posuwałe? to ja już na jawie 20 typ 50 sport posuwałem po ulicach :)

ja to rozumiem, ale nastawienie emocjonalne to jedno, a rzetelne wiadomo?ci to drugie.

je?li chodzi o Helenę, to s? plusy i minusy, jak w każdym pojeĽdzie.

A poruszanie kwestii wieku to jak sam wiesz tylko demagogia z twojej strony, nie argument i nie ma w tym nic do złego odbierania.

Lata życia niekoniecznie ?wiadcz? o latach nauki :o

Poza tym te 11-latek to nie tak dużo, zwłaszcza je?li postawimy swoje dokonania w porównywalnym wieku, a nie konkurs w stylu jeden ma 1miesi?c i "robi w pieluchy", a drugi to m?drala i w szkole wypracowania pisuje :)

proszę cię to poniżej twoich możliwo?ci.

Tak jak napisał gdzie? tam MB - szacunek do człowieka mam na podstawie tego co i jak sob? reprezentuje, a nie metryczki z data urodzenia.

pzdr

R

PS. a z tym posuwaniem na 50-ce w wieku max 11 lat to też tak

nie do końca legalnie chyba prawda? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...