Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kymco Xciting


Artix

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby kolega po skręcaniu np. w lewo, przeł?cznik cofał "paluszkiem" celuj?c w "?rodek"? ja się przyznaję że przy Ypce jaki? czas też tak wył?czałem,dopuki się nie skapn?łem że wystarczy wdusić.... !ying

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Oj czepiacie sie go ze po 40 tys na 2 kolach trafil na wloski model gdzie trafienie w srodeczek jest trudne. To poprostu wina wlochow ze tak kiepsko zrobili wylacznik kierunkow, w japonskich skuterach jak widac bez tej wiedzy da sie nakrecic mase kilometrow i nie przeszkadza taka ulomnosc. !ying

Odnośnik do komentarza

pewnie że się da... :) i mi się tu nie nabijać proszę !ying . Przed Ypk? miałem jakie? 15 lat temu Simsona skutera i tam nic się nie wduszało więc sk?d miałem wiedzieć ??? whist:)whist

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja poprzednio na moto ?migałem 20 lat wstecz ale trening czyni mistrza i wystarczyło brykn?ć 20k km i już wiem o kierunkach wszystko !ying whistwhist

Odnośnik do komentarza

no jak miło, wła?ciciele X już niedługo na forum będ? gór? whist

moja sztuka wczoraj w nocy przyjechała do mnie na....palecie whist i została skręcona

dzisiaj brykn?łem na "taiwańskim" paliwie z 800 metrów i ......... zamarzłem

pragnę nadmienić że mam 39 stopni gor?czki ale pokusa była silniejsza :)

na razie nie wypowiadam się na temat spalania itp ale jak tylko nawinę więcej mil lub km to co? tam napiszę

z awarii to padnięty akumlator, który został wymieniony na nowy i takie małe zadrapanie na lusterku (widać go wyrażnie pod mikroskopem :) )

z przykrych rzeczy to opadnięta szczęka przy wycenie ubezpieczenia AC :)

grubo ponad 2 tys zł :)

ubezpieczać czy nie oto jest pytanie :)

pozdrawiam wszystkich

maciej

Odnośnik do komentarza

Jak to twoje pierwsze maxi ... lepiej ubezpiecz, czasem nieuwaga powoduje obcierki ... szkoda bo plastiki drogie ... a tak z ubezpieczeniem zawsze raĽniej, a ponad to jest to łakomy k?sek dla złodziei.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
grubo ponad 2 tys zł  whist 

ubezpieczać czy nie oto jest pytanie  :)

ubezpiecz!!

na pewno warto.ja robie tak:

AC wykupuje na 2 raty,opłacam jedn? tylko na sezon bo drug? czę?ć roku i tak sqtr bedzie stać w garażu(więc drugiej raty nie płace) whist .troche drożej wyjdzie bo pewnie ok 1100-1300zł ale chyba to jaka? alternatywa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
na pewno warto.ja robie tak:

AC wykupuje na 2 raty,opłacam jedn? tylko na sezon bo drug? czę?ć roku i tak sqtr bedzie stać w garażu(więc drugiej raty nie płace) whist .troche drożej wyjdzie bo pewnie ok 1100-1300zł ale chyba to jaka? alternatywa.

A to sie tak da?? whist:):)

Jakas nowosc dla mnie :):):)

Skoro bierzesz na raty to i zaplacić musisz dwie raty... jedyny wyj?tek to wtedy kiedy pojazd zbywasz przed upływem terminu pierwszej raty.

Jesli nie zaplacisz drugiej raty to w kolejnym roku zostaniesz obci?żony kosztami drugiej raty z poprzedniego roku+ pewnie odsetki...

To, że masz roczne ubezpieczenia rozłożone na raty nie oznacza, że możesz po pół roku wycofać się... rata i tak wisi :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hehe Mariusz i tu się mylisz...

Tak jak móisz jest w przypadku OBOWIˇZKOWEGO ubezpieczenia jakim jest OC...

Jednak z AC możesz zrobić tak jak pisze Michał...

Zreszt? znam WIELE osób, któe to praktykuje i jest to SUPER sprawa... Sam się nad tym kiedy? zastanawiałem...

I Robisz dokł?dnie tak jak zostało napisane...

Bierzesz sobie np. w Kwietniu ubezpieczenie AC na rok... płcisz pierwsza ratę i ubezp. obowi?zuje do paĽdziernika... w PaĽdzierniku zlewasz płacenie drugiej raty i wtedy automatycznie ubezpieczenie przestaje działać i się kończy...

A Ty zimujesz sprzęt i czekasz znów do kwietnia... whist

Pozdrówki...Kubełek whist

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jutro spytam się w ubezpieczalni... możliwe ze się mylę whist

Wydaje mi się, że je?li nawet możliwe jest co? takiego to w póĽniejszych latach zostanie jaki? negatywny ?lad w komputerze i np. nie będziemy mieli zniżki za ci?gło?ć ubezpieczenia.

Pozatym na 100% w razie np. kradzieży będziemy mieli potr?con? przy wypłacie drug? ratę za AC.

Ps. Osobi?cie nie zimuje praktycznie nigdy skutera więc mnie ta opcja nie dotyczy whist Pozatym z ubezpieczalniami nigdy nie kombinowałem i kombinować nie mam ochoty... może wła?nie dlatego mam od X- lat maksymalne możliwe zniżki :)

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
Jutro spytam się w ubezpieczalni... możliwe ze się mylę whist

Wydaje mi się, że je?li nawet możliwe jest co? takiego to w póĽniejszych latach zostanie jaki? negatywny ?lad w komputerze i np. nie będziemy mieli zniżki za ci?gło?ć ubezpieczenia.

Pozatym na 100% w razie np. kradzieży będziemy mieli potr?con? przy wypłacie drug? ratę za AC.

powiem że kobieta z PZU która mi ubezpieczała sqtra sama mi to doradziła bo wiedziała że trzymam sqter w garażu.jak sie nie ma garażu i zimuje "gdzie? tam" to warto.

Mariuszu jak Ci mog? potr?cić 2 rate jeżeli co? sie stało w trakcie pierwszej raty.?!

Nie słyszałem o czym? takim-mogłe? mieć szkode,naprawić i sprzedać.termin drugiej raty masz okre?lony i nie mog? ci wcze?niej potr?cić za to że co? sie stało

By spróbowali whist:)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Mariuszu jak Ci mog? potr?cić 2 rate jeżeli co? sie stało w trakcie pierwszej raty.?!

Nie słyszałem o czym? takim-mogłe? mieć szkode,naprawić i sprzedać.termin drugiej raty masz okre?lony i nie mog? ci wcze?niej potr?cić za to że co? sie stało

Chyba się nie zrozumieli?my Michale...

Chodziło mi o co? takiego>

Start AC miał miejsce powiedzmy 1 stycznia. Ubezpieczenie miałe? rozłożone na dwie raty. Ubezpieczenie kosztowalo 5000 PLN (po 2500 pln rata)

Powiedzmy w Maju skradziono ci pojazd o warto?ci 30000 PLN więc przy wypłacie dostaniesz (jak nie potr?c? udziału własnego whist ) 27500 PLN... czyli kwotę ubezpieczenia z potr?ceniem drugiej raty AC. Podobnie jest w razie wypadku i likwidacj? szkody "na wycenę"...

Tak było zawsze od kiedy pamiętam... nie wiem, może teraz się co? zmieniło...

Ale panowie... trochę robimy OT... Ten w?tek jest o Xcitingu a nie o ubezpieczeniach whist

Odnośnik do komentarza
Jutro spytam się w ubezpieczalni... możliwe ze się mylę ;)

Ja także potwierdzam, że się mylisz ... :D Ja robiłem tak samo i nie było z tym żadnych problemów, poza jednym: skradziono mi skuter w okresie gdy nie miałem opłaconego AC :D Miałem co prawda "więcej szczę?cia niż rozumu", bo skuti został znaleziony przez policję i wrócił do mnie. Kosztowało mnie to niestety wymianę stacyjki i lakierowanie poobdzieranych plastików ...

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
Ale panowie... trochę robimy OT... Ten w?tek jest o Xcitingu a nie o ubezpieczeniach ;)

no fakt :D

co do spalania 6l to chyba nie jest tak żle jak na 500cm

mój silver przy jeżdzie"pierwszy ze ?wiateł"pali 6,0-6,2l(bez oszczędzania w paliwie)jak spadnie do 5,5 to chyba dobry wynik

Przed silverem strasznie napaliłem sie na X pomarańczowego ale nie był dostępny w polsce(co za kraj)

Jak go zobaczyłem na targach :):D -zazdroszcze wła?cicielowi jak go wogóle sprzedadz? ;) Jest PIĘKNY!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
A przestań :) ... Ja wiem że o gustach się nie rozmawia ale taki oczojebny kolor by mnie denerwował. Poza tym wszyscy na ulicy by się patrzyli a ja nie lubię jak się na mnie gapi? :D:D

oczojebny ???? ;);) dobre :)

po prostu inny niż wszystkie

my?le że pare osób by sie skusiło na taki kolor a tak masz do wyboru czarny lub srebrny-troche ograniczony wybór nie??ale to oczywi?cie kwestia gustu...

A dalczego maj? sie nie gapić?maxi i tak jest charakterystyczny że i tak sie gapi? bez wzgledu na kolor

My?le że powodem jest mala jak na razie ilo?ć użytkowników...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Hehe Mariusz i tu się mylisz...

Tak jak móisz jest w przypadku OBOWIˇZKOWEGO ubezpieczenia jakim jest OC...

Jednak z AC możesz zrobić tak jak pisze Michał...

Sprawdziłem to i faktycznie jest tak jak pisał Michał Chemik... zwracam honor ;)

Jest też jednak tak jak pisałem czyli nie lęc? nam zniżki w kolejnych latach oraz w razie wypłaty z tytułu odszkodowania zostanie nam potr?cona II-ga rata AC.

W ?wietle prawa jest wszystko OK poza w/w minusami.

Przed silverem strasznie napaliłem sie na X pomarańczowego ale nie był dostępny w polsce(co za kraj)

Jak go zobaczyłem na targach   -zazdroszcze wła?cicielowi jak go wogóle sprzedadz?  Jest PIĘKNY!!!!!!!!

Faktycznie był taki kolor na targach i pewnie będzie wkrótce ten egzemplarz do sprzedaży. Kolor Orange perła jest w ofercie np. w Niemczech a nie wiedzieć czemu u nas go nie było. Teraz ma się to zmienić.

Pozatym cały czas nie pojawiły się jeszcze Xcitingi 2006 z nowymi lusterkami... ;)

Odnośnik do komentarza

A propos tego AC to po co kombinować i wykupować je na cały rok z rozłożeniem na dwie raty i nie płacić drugiej jak można oficjalnie wykupić na okres powiedzmy od kwietnia do paĽdziernika, czy jak tam kto jeĽdzi... Nie ma z tym żadnego problemu przynajmniej w PZU

Odnośnik do komentarza
Gość MICHAŁ CHEMIK
A propos tego AC to po co kombinować i wykupować je na cały rok z rozłożeniem na dwie raty i nie płacić drugiej jak można oficjalnie wykupić na okres powiedzmy od kwietnia do paĽdziernika, czy jak tam kto jeĽdzi... Nie ma z tym żadnego problemu przynajmniej w PZU

;););) a o tym nie wiedziałem ;)

jutro przeprowadze wywiad ?rodowiskowy ;)

w końcu trzeba być na topie

hehe ;)

Odnośnik do komentarza

Od?wieżę nieco w?tek usterek w xcitingu.

Do usterek, które wyst?piły u mnie w ostatnim okresie (uszkodzenie hamulca postojowego i oberwanej osłony tłumika) doszła nowa przypadło?ć.

Przy przebiegu 3000 km pojawił się wyciek oleju z okolic wariator- najprawdopodobniej padł uszczelniacz wału korbowego.Wyciek z każdym kilometrem jest coraz większy i na chwilę obecn? przy przebiegu 3100 poprostu olej się wylewa.

Jeszcze dzi? kymco odjeżdża do serwisu.

Dramat a Rynia tuż tuż ... przyjdzie jechać czym? zastępczym !OKK .

EDIT:20.10 - diagnoza postawiona uszczelka pod cylindrem ... wydmuchana.

Kolejny bubel KYMCO... zobaczymy jak się postara Motorland ... czy zdobędzie szybko czę?ci czyli kpl. wszystkich uszczelek bo trzeba cały silnik rozebrać :lol:.

Na razie latam Shrekowym - Burgolotem

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam i czytam i przymierzam sie do kupna, ale gdzie ten sprzęt można zobaczyć, usi??c na nim ? Może kto? posiada taka maszyn? w promieniu 100 km od Rzeszowa i zechciałby mi j? zaprezentować.Zdjęcia to co innego, nie oddaj? całej prawdy.Byłbym wdzięczny gdyby kto? zechciał się pochwalić tym skuterem.

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Opisywany Kymco Xciting 500 którego jestem trzecim wła?cicielem (następnym po Ciochinie), przekroczył w dniu dzisiejszym 12 000 km i w ?rodę rano trafi do Gadimexu na przegl?d i postaram się zdać jak najszybsz? i najobszerniejsz? relację. Moje pierwsze wrażenia zjazdy s? pozytywne, zrobiłem dopiero jakie? 800km. Wracaj?c z mazur odleciała w nieznane nieszczęsna osłona kolanka i mam nadzieję, że już więcej rzeczy samowolnie nie opu?ci pokładu bez mojej zgody!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...