Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę nie łączyć z poprzednim postem :lol:

Potrzebuję siły dokręcania śrub do klucza dynamometrycznego.

Chodzi głównie o cylinder i głowicę w Heli.

Fenkju from the mountajn :)

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że pomogłem koledze, z postu wyżej.

Natomiast ja mam inne pytanie.

Czy orientuje się ktoś, czy króciec gaźnika Helixa i Hexagona 250GTX jest taki sam??

Osobiście podejrzewam, że tak, a kolega szukający mógłby kupić część Hondy:

a) o 50% taniej od części Piaggio,

!OKK na graty Hondy czeka się 3 dni, a nie 2 tygodnie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza

Witam, mam gdzieś w garażu lekko "sfatygowany" kruciec od helixa mogę w wolnej chwili podejść do garażu i zrobić pomiary jak potrzebujesz.

Cena nowego w Hondzie to ok. 50 zł i faktycznie dostawa w trzy dni robocze.

Odnośnik do komentarza

Jak byś mógł, to bardzo poproszę o wymiary.

Pomogłoby też jakieś foto tego elementu.

Kolega dziś podeśle mi na e-mail fotkę elementu zdemontowanego z Hexa.

Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza

No i wygląda na to, że intuicja mnie nie zawiodła.

Króciec Hexa jest taki sam, jak w Heli i moim Elite - ech te sprawdzone konstrukcje !sciana . Since 1984 - Elite, przez Helixa, Foresighta, Hexa, po wczesne X9 wszędzie siedzi ten sam silnik :D .

Lucjan73 dzięki wielkie, ale muszę rozwiać jeszcze jedną wątpliwość - na ostatnim zdjęciu podałeś wew. średnicę 3,04cm - wydaje mi się, że powinno być 34mm, czyli 3,4cm - czy możesz to zweryfikować??

Odnośnik do komentarza
b]Lucjan73[/b] dzięki wielkie, ale muszę rozwiać jeszcze jedną wątpliwość - na ostatnim zdjęciu podałeś wew. średnicę 3,04cm - wydaje mi się, że powinno być 34mm, czyli 3,4cm - czy możesz to zweryfikować??

Przepraszam, moja pomyłka, ma być 3,40 cm już poprawiłem !sciana

Odnośnik do komentarza

Silnik GTX 250 to dokładnie to samo co silnik Helixa. Wszystkie części, które do tej pory potrzebowałem zamawiałam w Hondzie. Co prawda panowie patrzyli na mnie trochę dziwnie i zabezpieczali się, że nie biorą odpowiedzialności za sprowadzone części, ale wszystko zawsze pasowało.

Zamawiajcie w Hondzie, bo szybciej i taniej !w00t Zaznaczam, że numeru VIN hondowskiego Piaggio nie ma, dlatego należy zamawiać na podstawie rysunków i numerów cześci.

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie zamierzamy zrobić, ale kolega się trochę boi, chociaż ja mu mówię - idź na całość !w00t . Przynajmniej na rysunkach część wygląda identycznie. To króciec numer katalogowy 16210KM1000 zastąpiony następnie przez część o numerze 16210KM1010.

Tak przy okazji oglądania katalogów części zobaczyłem, że Foresight ma jednak inny napęd, z poziomym cylindrem. A myślałem, że jest bezpośrednim krewnym Heli. To jednak nie pierwszy tego typu silnik. Ciekawe, czy nie pochodzi z przejściowego krótko produkowanego modelu Freeway, produkowanego równolegle z Fusion na rynek japoński od 1989 roku. Hmmm muszę przeprowadzić "śledztwo" w tej sprawie. :angry:

Odnośnik do komentarza

Witajcie Helixowcy mam do sprzedania nowe ubranie

kurtka + spodnie PROBIKER SUMMER rozmiar XL,

kolor czarny kurtka i spodnie, kupiłem dla siebie ale nie dokładnie przymierzyłem i jest trochę zaciasne na mnie jak usiąde,

komplet całkiem nowy dałem 120EUR odsprzedam za 350zł

dla zainteresowanych kontakt dariusz_szewczulak@interia.pl , gg11537741 , tel 501 969696

!w00t

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że pomogłem koledze, z postu wyżej.

Natomiast ja mam inne pytanie.

Czy orientuje się ktoś, czy króciec gaźnika Helixa i Hexagona 250GTX jest taki sam??

Osobiście podejrzewam, że tak, a kolega szukający mógłby kupić część Hondy:

a) o 50% taniej od części Piaggio,

whist na graty Hondy czeka się 3 dni, a nie 2 tygodnie.

Pozdr

Geni wielkie dzięki za pomoc!

Skuterek śmiga teraz aż miło.

Z cylinderkiem 300ccm i nowymi oponkami :blink:

Gdybyś potrzebował to mam namiar na hexagona GTX250 sprzedawanego na części.

Dokładnie ten sam silnik co w hondzie Helix.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam, czy ktoś z Kolegów nie posiada na zbyciu tłoczków hamulcowych z uszczelniaczami w dobrym stanie do HELCI?.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Odświeżę delikatnie temat...

Ciekawe co na to Zybex vel mr. LED <_<

Odnośnik do komentarza

Helenka wygląda jak jeden wielki BumBox a zwróciliście uwage na przednią oponke ? Normalnie jakiś slick - to chyba Helix prosto z toru wyścigowego <_<

Odnośnik do komentarza
Gość Puchacz_87

Witam serdecznie kolegów na forum.

Wkońcu doczekałem sie na pełną aktywacje konta.

Jestem nowym forumowiczem z krakowa.

Ostatnio zostałem szczęśliwym nabywą Hondzi Helix.

Z tego co mi sie wydaje to wcześniejszym właścicelem był forumowicz Pan o bartosz108 z warszawy.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Myślę że mogł bym dołączyć do:

SOFA DRIVERS CLUB POLAND, czyli HONDA HELIX FAN CLUB POLSKA

Pozdrawiam wszystkich Kanapomaniaków.

Do zobaczenia na krakowskich drogach

<_<

Odnośnik do komentarza

Bardzo miło było przejrzeć wspominki o królowej skuterów, której nie dręczyła nigdy przewlekła niemoc przekładni :notworthy:.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciepło wspominam Helcie . Pomimo jej niechęci do kolein naprzykład .Potrafiła się odwdzięczyć bezawaryjną eksplatacją za minimum uwagi poświęcone na serwis .Naprawde kochane Moto

Odnośnik do komentarza

Czołem

Ja mam już trzecią Helkę :clapping:

Fenomenalna maszyna !!!

Przy okazji. Gdzie kupię króciec ??? Oprócz ASO oczywiście. A może ktoś ma na zbyciu ???

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Chodliwy towar jeśli chodzi o CN 250. Kupowanie używki, która ma kilkanaście lat ma słaby sens.. bo pewnie zaraz i ta się posypie.

Sugerowałbym jednak nową część z ASO.

Odnośnik do komentarza

Tak często pękają . Ja kupując helixa dostałem kruciec oraz kilka innych drobiazgów gratis .Choć nie było aż takiej potrzeby wymieniłem na nowy bo poprostu był . Stary powinien byc gdzieś w garażu .Razem z oponą przednią zimową i kilkoma innymi drobiazgami jak znajde dam znać .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...