Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Helixiarzy.

Mam 3 sprawy:

Po pierwsze:

PojeĽdziłem ostatnio trochę w nocy i skłoniło mnie to do my?lenia o jakim? mocniejszym ?wiatełku z przodu. Poza Hel? najczę?ciej jeżdżę firmow? ciężarówk? z halogenami na dachu i przy tym ?wietle można w nocy liczyć li?cie na drzewach 100m z przodu więc może po prostu mi tego brakuje. Więc mam pytanie: czy kto? co? takiego już kombinował? czy trzeba jakie? dodatkowe lampy? Czy inna żarówka w normalnej lampie pomoże? I co na to układ ładowania. Z jednej strony chciałoby się więcej widzieć ale z drugiej wiadomo, że każda dodatkowa żarówka ci?gnie dodatkowy pr?d więc może nie warto wymy?lać i się dostosować

Po drugie:

Mam zamiar za jaki? czas wybrać się na dłuuuuuuuuższ? wycieczkę. W zwi?zku z tym będę wdzięczny :lol: za wszlke rady: co wymienić przed, co sprawdzić, jakie czę?ci i narzędzia zabrać ze sob? itp. żeby nie stan?ć gdzie? daleko od domu i :blink:

Po trzecie:

Jak dłuższy czas jadę powyżej 90 - 100km/h to jak się potem zatrzymam to czuję sw?d co? jakby przypalonej gumy. (ciężko opisać i do czego? to porównać) Może nie powinienem tak szybko jeĽdzić :lol: Może to jest normalne, a może nie, st?d moje pytanie : czy też tak macie i co to znaczy?

Pozdrawiam

Brodacz

Odnośnik do komentarza

Ad1.

zapas mocy pewien jest - w końcu montowano na tym układzie dodatkowe radio i to w wersjach z "zapalonymi" na stałe kierunkowskazami.

jednak żeby okre?lić to dokładniej trzeba by zrobić bilans.

Ad2.

elektryczny klucz do kół (12V) plus pasek - wcze?niej oczywi?cie należy zamontować np. w kufrze gniazdo 12V, zestawik naprawczy do opon, WD-40 lub co? w podobie(elektryka).

Ad3.

palisz gumę Helena? no ładne kwiatki :blink:

a je?li rzeczywi?cie Ci to przeszkadza - umyj silnik, zmień uszczelki(głowica, zawory), zrób wiekszy chlapacz przed tylnym kołem etc. - powinno pomóc :lol:

pamiętaj tylko, że ta Twoja 16-latka to już nie taka małolatka :lol:

Odnośnik do komentarza

Hej koledzy Helixem zkreceni dzisiaj juz definitywnie sie przekonalem ze Honda Helix daje najwieksza frajde z jazdy na MAXI ale o co chodzi juz pisze.

A wiec jak nie wszyscy wiedza nie dojechalem moja ,,krywa ,,Helka,, na SRM bo sie rozkraczyla i dojechalem na impreze B650 i to byl dramat bo dupsko bolalo i ogolnie ciezki nie przydatny w miescie.

Dzisiaj odebralem Helixa z naprawy i okazalo sie ze lozysko poszlo w napedzie,walek i uszczelniacz.

Przy tej okazji wymienilem pasek i rolki a calosc kosztowala 850 zl z czego 200 to robocizna (za te pieniadze nie kupilem nigdy porzadnego lancucha do moto).

Teraz meritum sprawy - powrot do domu to byl balsam dla moich 4 liter poprostu relax przez duze R (Sofa gora).

Robix.

Odnośnik do komentarza

Dięki Raq.

ad1) Jak zrobię bilans to może wiesz ile można z układu "wycisn?ć"?

ad3) mi to nie przeszkadza, tylko my?lałem że co? jest nie tak, pasek się kończy albo co?

A tak poza tym to może komu? co? padło w najmniej oczekiwanym momencie? Co można sprawdzić jeszcze przed wyjazdem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witam Szanownych Helixiarzy.

Mam 3 sprawy:

Po pierwsze:

PojeĽdziłem ostatnio trochę w nocy i skłoniło mnie to do my?lenia o jakim? mocniejszym ?wiatełku z przodu. Poza Hel? najczę?ciej jeżdżę firmow? ciężarówk? z halogenami na dachu i przy tym ?wietle można w nocy liczyć li?cie na drzewach 100m z przodu więc może po prostu mi tego brakuje. Więc mam pytanie: czy kto? co? takiego już kombinował? czy trzeba jakie? dodatkowe lampy? Czy inna żarówka w normalnej lampie pomoże? I co na to układ ładowania. Z jednej strony chciałoby się więcej widzieć ale z drugiej wiadomo, że każda dodatkowa żarówka ci?gnie dodatkowy pr?d więc może nie warto wymy?lać i się dostosować

Po drugie:

Mam zamiar za jaki? czas wybrać się na dłuuuuuuuuższ? wycieczkę. W zwi?zku z tym będę wdzięczny !scooter za wszlke rady: co wymienić przed, co sprawdzić, jakie czę?ci i narzędzia zabrać ze sob? itp. żeby nie stan?ć gdzie? daleko od domu i !scooter

Po trzecie:

Jak dłuższy czas jadę powyżej 90 - 100km/h to jak się potem zatrzymam to czuję sw?d co? jakby przypalonej gumy. (ciężko opisać i do czego? to porównać) Może nie powinienem tak szybko jeĽdzić :rolleyes: Może to jest normalne, a może nie, st?d moje pytanie : czy też tak macie i co to znaczy?

Pozdrawiam

Brodacz

Cze wam. Bywlem ostatnio na urlopie. Pojechalem moj? hond? z Bydgoszczy nad morze, do Sarbinowa. Zabrałem moj? kobietę i bagaże. Dojechali?my w 4 godzinki. Motor był na max dociażony i bez problemu. Jechalismy tak od 90- 100 km/h. Zuzycie paliwa wyszlo na 100 3,8l. Helena milo sie prowadzi jak jest dociażona nic nie trzęsie, porostu płynie. Jestem Zadowolony. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

G E N I co sie stalo??? :blink:

Czemu sprzedajesz swoja Helenke???

No i jak chcesz zalatac ogeomna dziure jaka powstanie w skutek jej braku????

Ze niby Piagio, Gilera???.... Co daleyyyy??

Cyt. pewnej piosenki ( obywatel GC jak mnie pamiec nie myli... "zastanow sie co robisz..." B)

3maj sie daj znac cio i jak, pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza

Różne my?li mi chodz? po głowie, ale kryteria wyboru mam następuj?ce:

1) - ma to być maxiskuter - czyli 125ccm i w górę,

2) - nic powyżej 250ccm, no chyba, że SH300,

3) - Honda

A czy to będzie SH, Hela prosto z Niemiec, Foresight, czy Forza to zobaczymy.

Miałem jeszcze pomysł pt. Vespa PX, ale zasadniczo jest z nim ciężko, a modele nowsze Vespy jako? mnie nie kręc? i od nich wolę dowoln? Hondę.

Odnośnik do komentarza

Witajcie :) dawno nic nie pisałem...

Ale mam nadzieje, że mi wybaczycie :rolleyes: . Z informacji ciekawych w poniedziałek jestem umówiony w Hondzie na wykonanie zaległej akcji serwisowej.

Nazywa się do?ć tajemniczo,326-REAR RIM BROKEN, i nikt nie wiedział, o co chodzi, teraz wiem juz, że wymieniaj? tyln? felgę na now?, bo pono? były jakie? przypadki pękania "łopatek". Fajne jest to, że cał? operacje płaci Honda, a ja przecież jestem, entym wła?cicielem skuterka. Jak będzie po wszystkim to napisze, co i jak .

P.S.

Nie wiem czy we wszystkich Helixach występuje taka akcja podałem swój VIN w trakcie zakupów w Hondzie i wyskoczyło, że nie była u mnie wykonana. Spróbujcie ze swoimi może też dostaniecie nówkę sztukę fele za darmochę, koszt nowej to nadal 1200 złociszy.

Odnośnik do komentarza

2 Helixy na sprzedaz, gdyby kogos zainteresowaly, wiadomosc na priv. Moze bedzie jeszcze aktualne.

Ceny: zloty (1994r, 45000 km, nowe amorki Wilbersa, Leovinci): 2500 euro, niebieski (1992r, 26000 Mil): 1400 euro

gold1wa0.th.jpg

gold2jf4.th.jpg

gold3qx9.th.jpg

blau1ws1.th.jpg

blau2yi9.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Cholerka, jak dla mnie sa orgazmowe!!!

Gdybym tylko wiedzial o takiej zaje..... okazji w zeszla sobote ( mialem przez przypadek kupca na gieldzie na slozewcu na swoja Helcie... !vampire )

Ten zloty to poprostu moje marzenie i dazenia, a cena niebieskiego po malej negocjacji jest w pelni zadowalajaca!

Odnośnik do komentarza

Jest mi ( nam ) niezmiernie milo powitac nowa osobe w naszej sekcie! !piwko !piwko !scooter !piwko !piwko

Pisz smialo, pytaj o co chcesz chetnie skorzystamy z Twojego doswiadczenia a i podpowiemy cos czasem jak bedziesz tylko chcial!

Poniewaz Sofa Drivers Club Pl nie jest jak zapewne zauwazyles samodzielnym klubem tylko SEKCJA zapraszam Cie do dzialu SERDECZNOSCI zebys mogl oficjalnie sie przywitac z reszta ( wiekszozcia ) naszego klubu.

EDIT: Kazde relingi do kazdego rodzaju moto ( a zwlaszcza do Heli ) mozesz zamowic u mnie!!!!

Goraco pozdrawiam BRODATY MIKE !happybth

Odnośnik do komentarza

Jaki? czas temu zakupiłem skuter. Był niestety w "rozsypce" do?ć długi czas. Dzisiejszego popołudnia postanowili?my, że doprowadzimy go do porz?dku. I dzięki pomocy mojej córki, mogę się w końcu pochwalić :)

Jeste?my wła?cicielami Hondy Helix !piwko :)

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza

Gratulacje, troche mnie nabrales!!!

A juz mialem nadzieje, ze nas znowu przybylo...

b.t.w rowniez jestem posiadaczem takiej sztuki, tyle ze ja polakierowalem!

Odnośnik do komentarza

Dzieki ABACH . Te miniaturki sa odjazdowe. zamowilam 3 szt. Cruisier,scigacz i Helix

takie moto mamy w domu. Ciekawe czy hurtownia je wysle prywatnemu odbiorcy -

pozdro kategeorg :)

Odnośnik do komentarza

Brodaty.. Bawooo moj nr tel:znasz to jest tel: tylko taki narazie jak wiesz i masz mego maila jak cos, oczywiscie Helenka to Piekna panienka wiec,pisze sie !OKK Pozdrawiam Wszytskich Smigajacych na wersalkach..

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Potrzebuje informacji co do przedniej opony w Helixie - jaki rozmiar macie zalozony?

Ten co podaje instrukcja 110/100-12 czy moze cos innego da sie wlozyc ? (110/100-12 ciezko znalezc w ofercie)

Odnośnik do komentarza

DUNLOP K488 Front 110/100-12 67J F TL dostępna TUTAJ

METZELER ME 7 Teen Front/Rear 110/100-12 67L TL

dostępna TUTAJ

PIRELLI SL 26 Front/Rear 110/100-12 67J TL

TUTAJ

Ewentualnie - choć raczej szersza opona to gorsza poręczno?ć -

MITAS S09 Front/Rear 130/80-12 60M TL

TUTAJ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...