Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych zaktualizowane ceny:

- łożyska sprzęgła to 60zł/szt. (zarówno kulkowe, jak igiełkowe),

- nakrętka na wałek sprzęgła - 7zł

te które podawałem już wcze?niej:

- pasek - 360zł

- filtr powietrza - 160zł

- rolki - 60zł

Odnośnik do komentarza

Filtr powietrza w Larssonie to koszt 75 zł , zamawiany przez współpracuj?cy warsztat.

Może , podałby kto? adresy sklepów z czę?ciami do helixów , oczywi?cie sprawdzone , bo chciałbym kupić i mieć już w zapasie pasek , rolki i inne duperele potrzebne przy ich wymianie .

Pozdrowienia dla Was i waszych Helek .

:DB) !OKK

Odnośnik do komentarza

Wiesz z tymi sklepami to w Polsce jest licho :D . Ja kupuje prawie wszystkie czę?ci w Hondzie Plaza... s? tańsi niż Boldor i mam zabawki za dwa dni. Pasek i rolki powinni mieć od ręki. Ceny jak napisał Geni i jak widzę od roku się nie zmieniaj?. I podobno wysyłaj? towar za pobraniem.

A i również w Larssonie nabywam niektóre rzeczy(linka prędko?ciomierza 23.10), tylko jak nie maj? czego? to się potwornie długo czeka !OKK ( około 2-3 tygodnie).

Inter Carsie klocki i szczęki, ale nie pamiętam po ile B) , i też były od ręki B) . To chyba wszystkie miejsca gdzie zaopatrywałem sie w czę?ci do Helenki :D

Odnośnik do komentarza

Sprawa dotyczy przydatnych - dla Nas sofiarzy linków.

Każdy co? tam ma, ale jak porozrzucamy to po postach bedzie trudniej znale?ć. Poza tym czasami korzysta się w róznych miejscach z kompa i nie mamy dostepu do zasobów domowych, a co? jest potrzebne "na szybko"

Choć zmian na forum mamy ostatnio sporo ,to raczej na oddzielny dział nie ma co liczyć (sam nie jestem do tego przekonany) i nie da się przykleić postu, ale żebybmy mieli wszystko w jednym miejscu wrzucam swoje linki do tego posta.

Po napisaniu otrzyma on numerację forumow? - dzieki tenu będzie łatwo go znale?ć.

Dodatkowo "ułatwiaczem" do znalezienia będzie napisane ł?cznie :

sofa drivers club pl

HONDA CN 250 Helix Fusion Spazio

ktore to słowa :lol: wpisane w wyszukiwarkę da od razu wynik ;)

Jesli będziecie mieli co? ponadto przysyłajcie mi na priv - będe uzupełniał.

Honda Helite

Galeria Japan Tuners

Skutery Hondy - dużo info

Japan - wszystko do Helix'a/Fusion'a

Info, galeria, sklep - niemiecka strona

Galeryjka m/i Helix

Autorska strona - czę?c manuala, przeróbki itp.

Bikebandit - mocrofishe, sklep, czę?ci

HElix - podstawone naprawy, galeria, linki, forum

Forum HELIX'a

Japan - naprawy z fotami, galerie ++

HELIX forum II

Amortyzatory m/i HELIX

Historia HELIX'a - Ameryka 1987 - 2004, zdjęcia zmian

TUNING ?

ogólnie - naprawy, regulacje

Skutery

Ciekawe 'myki' przy drobnych naprawach

Włoski sklep, niektóre numery czę?ci

Produkty HONDA - identyfikowanie modeli

Obicia kanap - ?wietnie lecz nie tanio, W-wa

Japan Scooter Gils Club - m/i HELixy galeria

JApan Fusion - linki i galerie

Kody kolorów, dostepne lakiery w serwisach

Podstawowe dane, microfishe,tabela wymian. regulacji

HELIX AUSTRIA

Przyjaciele Helix'a z Niemiec

HELIX - 85 000km :)

HELIX/FUSION mniam :)

METZELER - opony do Helix'a

Akira bike - baza HELIX/FUSION

JP - HELIX/FUSION for Men only ;)

HELIX Parts

Odnośnik do komentarza

Być może nie wszyscy wiedz?:

Obecnie można nabyć kopie Helix'a (Fusiona) jako CF250T Fashion. Jest to produkt chiński (produkcja bogajże od 2004r?). Sprzedawany m.in. przez CF Moto ( http://www.cfmoto.cn ).

Jest produkowana również wersja 150ccm.

Tutaj trochę zdjęć

http://www1.bikehk.com/photo/2004/p003008/...page=page03.asp

Odnośnik do komentarza

Oto główny przedstawiciel na Polske:

www.ATVSweden.pl

ul.Puszkina 80 92-516 ŁódĽ tel 042-677-04-40 fax 042-677-04-41

Niestety w tej chwili nie widze w ich ofercie CF250T, ale s? inne np. V3, lub V5 (bogajze z silnikiem jak w Helixie(?) - w kazdym razie ta sama pojemnosc 244ccm).

Podobna oferte ma czeski Yuki

Odnośnik do komentarza
Niestety w tej chwili nie widze w ich ofercie CF250T, a(bogajze z silnikiem jak w Helixie(?) - w kazdym razie ta sama pojemnosc 244ccm).

i pewnie nie zobaczysz/zobaczymy.

możliwy jest tylko import na własn? rękę, a tego modelu prawdopodobnie nigdzie w europie nie znajdziesz u oficjalnego importera.

a obudowa silnika rzeczywi?cie wygl?da podobnie jak w silniku z CN 250, ale to nie jest ten sam silnik. (różne moment/moc)

edit.

tez na pocz?tku napalali?my się na składnicę czę?ci - jednak jak do tej pory tylko Honda Plaza !w00t

Odnośnik do komentarza

Przygl?dam sie tej dyskusji i dochodzę do wniosku, że je?li kto? chce sobie kupić Helixa to niech sobie kupi HELIXA, 5, 10 czy 15 lat ale zawsze oryginał, a nie jakiego? "china-fusion". HELIX nawet stary ale oryginał. Zawsze mozna go podremontować dokupić "graty" i jeĽdzić oryginałem Helixem, a nie chińczykiem. Wiadomo - może ten fiusion ładniejszy i bardziej błyszcz?cy ale nic nie odda tej atmosfery jazdy prawdziwym Helixem. Ja jeĽdzę moim z 91 roku i jestem bardzo zadowolony. A ten podziw gapiów mmmmmmmmmmmmm sama rado?ć. Padło tu stwierdzenie, że trudno znaleĽć mało zajeżdzonego, to prawda ale pamiętajmy zawsze będzie to oryginał.

Pozdrowienia dla wielbicieli HELKI.

Odnośnik do komentarza

Kilka razy widzialem Helcie na gumach, ktore mialy bialy srodek ( patrzac na kolo z boku ) gdzie kupic takie kapciochy do Heli a moze to tylko nakldki??? !tut

Odnośnik do komentarza

Ratunku - potrzebuję termostat do Naszj Helki, może kto? pomoże?.

Można dostać tylko oryginał ale cena poraża. Może koledzy macie jaki? używany a sprawny? tak przypadkowo na zbyciu?.

Odnośnik do komentarza

To ja strzelam - dolałe? płynu??

B.T.W.

Na mobile.de pojawiła się Helena z przebiegiem 2000km - jeżeli stan jest rzeczywisty, to proponuję osobie posiadaj?cej odpowiednie zasoby finansowe:

http://mobile.de/SIDbWx.xWS7.KIyFFoKfOs9sw...11111258505067&

S? duże szanse, że jeszcze pojeĽdzi bezawaryjnie w odróżnieniu od "Króla skuterów".

Odnośnik do komentarza

Problem polagał na tym, że nie rosła temperatura przy normalnej jeĽdzie na wskaĽniku dochodziło max do drugiej kreski w porywach do trzeciej, ale przeważnie utrzymuje sie na pierwszej. Myslałem, że to termostat bo objawy były takie jakby termostat nie działał albo w ogóle go nie było, ale po wyjęciu okazało się, że termostat otwiera się przy dobrych temperaturach natomiast złe wskazania pokazywał czujnik temperatury. Wygl?da na to, że jest on od innego motocykla albo się zużył ale stawiam na to pierwsze. Cena czujnika w serwisie 213 zł!!!!!.

Postanowiłem więc wykonać go samemu znalazłem już odpowiedni termistor i pasuj?cy stary czujnik od jakiego? innego pojazdu. Trzeba to wszystko złożyć do kupy i bedzie działać. O wynikach powiadomię.

Pozdrawiam !scooter

Co do Tej "niemieckiej" Helki to chyba jakas specjalna wersja bo pisze, że ma kikstarter. :)

Odnośnik do komentarza

Bo pewnie trzeba jej z kopyta sprzedać, żeby chciała kręcić rozrusznikiem :P .

W każdym razie fajnie byłoby mieć Helę z przebiegiem 2000km !scooter .

A czujniczek - hmmm w?tpię, żeby Honda stosowała 10 000 rodzajów czujników - może jaki? szrocik, albo allegro??

Odnośnik do komentarza

Wolę zrobić go sam przynajmniej będę miał pewno?ć, że działa prawidłowo. Stary czujnik chyba od Opla mam za darmo, a termistorek to koszt około 1zł!!.

Odnośnik do komentarza

Kochani...

Jak do tej pory jest nas, ze tak to ujme garstka... :ph34r:

Co prawda to zawsze duzo wiecej niz NIC ale wiem, poprostu wiem, ze jest NAS HELIXIARZY wiecej!!! !YES

Chcialbym zebysmy ruszyli glowami i wydumali jakies sposoby na "lapanie nowych" do naszej sekty whist:lol:whist !tut

Jesli chodzi o mnie to wpadlem na ciekawy i odwazny pomysl...

Otoz chodzac po allegro, swistaku czy innych aukcjach widzac Helenke 4 sale natychmiast dzwonie do sprzedajacego, przedstawiam sie i prosze, zeby osobie ktorej sprzeda pojazd powiedzial o istnieniu NASZEGO KLUBU i NASZEJ SEKTY (lus sekcji, zeby sie nikt nie czepial whist )

Jesli dowiaduje sie ze Helcia ma nowego wlasciciela, to prosze o kontakt do niego i dzialam dalej ...

Ps. Mysle ze juz nie dlugo bedziemy mieli na forum kilku NOWYCH z mojej lapanki !OKK !tut !OKK !OK whist

Kochani, czekam na Wasze pomysly i propozycje...

... ŁˇCZMY SIĘ!!!

PROSBA DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH O POMOC W CALEJ AKCJI!!!

DZIEKI!

:)

Odnośnik do komentarza

|wietna inicjatywa na łapanie do "sekty Heleny" ale myslę, że jest nas niewielu. Jeżdzę do pracy trasa nr 77 i daję słowo, że jeszcze nie widziałem żadnego Helixa. S? przeróżne dwukołowe maszynki ale "naszego" jeszcze nie widziałem. S?dzę więc, że jest nas mało i łapanka może być trudna. Przynajmniej tu gdzie mieszkam.

Przy okazji pozdrowienia dla maxi maniaków poruszaj?cych się po 77 pomiędzy Szydłowcem, a Skarżyskiem. :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...