Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy króciec w ASO kosztuje 110 zł netto. Termin dostawy na 6-8 czerwiec.

Pewnie zamówię nowy ale jak ktoś ma coś jeszcze nadającego się do użytku to chętnie przygarnę :clapping:

Odnośnik do komentarza

Popatrz na ebay, swego czasu widziałem wzmocnienia poprawiające mocowanie króćca.

Do tego sprzętu pasują również króćce od chińskiej kopii zwanej CF Moto, w tym CF Moto V3 i V5 o ile dobrze pamiętam.

Kopie napędu Helki były też wykorzystywane w małych chińskich quadach itp.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cytat przeniesiony z innego wątku...

Ale chyba nie Helixy Helixy, tylko ich chińskie podróby, czy tam "na licencji"? A jeśli się mylę to poproszę o namiary :mad2:

Repliki Helixa robi chińska fabryka CF Moto o nazwie Fashion.

83right.jpg

Hondy Helix były jeszcze kilka lat temu do kupienia jedynie w Japonii i USA. Cytat z naszej strony głównej z 2006 roku:

"Rzadko zdarza się aby jakikolwiek jednoślad był produkowany przez 20 lat bez praktycznie żadnych zmian konstrukcyjnych. Jednym z takich pojazdów jest Honda Helix, która w Japonii sprzedawana jest pod nazwą Fusion. Właśnie w tym roku Helixowi stuknęło 20 lat od momentu rozpoczęcia produkcji, więc producent zdecydował się na wypuszczenie limitowanej edycji swojego kultowego pojazdu określanego przez użytkowników zza oceanu mianem "low and long". Limitowana seria 20-th Anniversary dostępna jest w trzech opcjach kolorystycznych: złotej, czarnej i białej. Wszystkie wersje posiadają beżowe elementy wykończenia, skórzaną kanapę dopasowaną kolorystycznie oraz felgi lakierowane w kolorze złotym. Mamy też zmienioną kierownicę, dodatkowe światło stop, krótszą szybę oraz lusterka od modelu FJS 600 mocowane do kierownicy. Helix/Fusion 250 w wersji na dwudziestolecie istnienia kosztuje w kraju kwitnącej wiśni 588.000 jenów. Niestety dostępność w Polsce pozostaje tylko w sferach marzeń."

Do 2007 roku były jeszcze do kupienia w USA Helix/ Fusion... jednak były to modele 2006.

Tak wyglądał ostatni wypust MY 2006 dostępny w wersji US

2006-Honda-CN250-Red-6331-2.jpg

2006-Honda-CN250-Red-6331-0.jpg

A tak MY 2006 w wersji anniversary JP, które były do nabycia w Japonii do 2009 roku

news_hondacn25020th.jpg

8201044B3013112400100.jpg

Odnośnik do komentarza

I zdarzają się jeszcze na ebay i aukcjach ubezpieczeniowych, ale są to sprzęty wyłącznie dla pasjonatów, gdyż cena, którą należałoby zapłacić za maszynę, transport itp. byłaby absolutnie nie do odzyskania w naszym kraju przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A jeździł ktoś tą podróbką z chin? Jak ma to się do oryginału.

Jak klapki Kubota do Crocs'ów ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Taka sytuacja, oczywiście z Helixem w tle ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Loooong & low Helix :)

xscooter_34.jpg.pagespeed.ic.0KKGsZqD34.jpg

Odnośnik do komentarza

witam

chciałem się ze wszystkimi przywitać jestem świeżym posiadaczem Helci ::))

mam pytanie czy wiecie do kogo mógłbym się zwrócić we Wrocławiu jeżeli chodzi o serwis Helci ??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Artykuł o klasyku Helixie... Ciekawie napisany przez kogoś "w temacie" > Kosmiczny Tapczan

Niestety, o Helixach z koszem ani słowa... :confused:

:msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Niestety, o Helixach z koszem ani słowa... :confused:

:msn-wink:

Zapytaj tu http://sidecars.pl/oferta/ może dorobią kosz do Heli albo tu http://www.mmt.com.pl/st/uslugi_wozek-boczny-produkcja01.php w tej firmie potrafią dorobić kosz chyba do wszystkich rodzajów pojazdów. Może Twój skuter będzie pierwszy !

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

:helpsmilie: Dziś, zupełnie niechcący natknąłem się na "coś" takiego... OMG_Sign_Smiley.gif

c8b8220f9e19879a.jpg

Jak można tak zbeszcześcić klasyka ?!? pleasesmiley.gif

ccfd899a4d492d21.jpg

Takie coś powinno być karalne :mad2:

3768edf6d7baa0f9gen.jpg

Brak słów... yikes.gif

Odnośnik do komentarza

Swoje pytanie kieruję do byłych już właścicieli Helixów. Dlaczego sprzedaliście? Ot zwykła ciekawość. :blush:

Hipolit połączyłem Twoje zapytanie z istniejącym już wątkiem na temat Helixów. Łatwiej będzie znaleźć interesujące wpisy w jednym wątku. Lucjan

Odnośnik do komentarza

Okazał się nie moim typem, dlatego sprzedałem jego i Morphousa. Nie kupię już wogóle takiego typu skutera- to typowy, leżący kanapowiec :) .

No dobra, może za 10 lat ;) ...

Tu w dniu zakupu, w trakcie transportu do domu, fota z Bad Oyenhausen...

oyen2.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja tam po latach żałuje że sprzedałem. Kupiłem Silvera i miałem dwa sprzęty. Sprzedałem go za śmieszne pieniądze a cały miałem w oryginale naprawdę w dobrym stanie. Jeździło mi się nim powiedzmy średnio wygodnie, hamulce były słabe ale to legenda. Widać z wiekiem człowiek już nie goni za mocą i prędkością....

DSC03520.jpg

Odnośnik do komentarza

Lucjan dzięki za połączenie tematów. Tak chyba rzwczywiście będzie lepiej. :)

Ja się tylko zastanawiam, czy wszystkie części na wymianę będą dostępne za np. kilka lat - np. licznik, plastiki?

Odnośnik do komentarza

W tej chwili w Japoni chyba jest jeszcze produkowany Helix tylko pod nazwą Fuzzion a w Chinach robią jakieś podróbki także części raczej nie zabrakinie. U nas w ciągu trzech dni roboczych wszystko dostaniesz w ASO Honda - niestety ceny są kosmiczne. Wiem też że ktoś sprowadzał części z USA (tłumik) i wyszedł z przesyłką sporo taniej jak w ASO.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...