Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem z Wrocławia i zgłaszam się ponieważ od maja br. mam na stanie Hondę Helix jako drugie moto w garażu.

Moje dane:

Jacek Filipiak , adres e-mail: majsterjeck @tlen.pl, tel.:606961036

Odnośnik do komentarza

Ok Lucjan

Witam raz jeszcze i mam pytanko : czy ma ktoś do oddania za rozsądne pieniądze klosz tylnego lewego kierunkowskazu oraz obie przednie owiewki (osłony nóg ) z przezroczystego (przyciemnianego) plastiku do hondy helix ?

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam Helkę 1990 r.   mój fon 608 538 877 adres marek64kk@interia,pl

A to ciekawe tylu ma Helixy  a tylko" Pako OKR " był na swojej Helce na Burgmani 2017.

Odnośnik do komentarza

witam  . jestem posiadaczem , hondy Helix  , rocznik 1997.  jako moje drugie zamilowanie do tego skutera. postaram sie teras zjawic na 14 zlocie wlasnie Helcia.

Odnośnik do komentarza

Hello! To się kłaniam nisko w w SDCP !V

Michał, email: cairo@cairo.com.pl, tel. 601 279 389, Helix rok prod 1991 (z tego co pamiętam) 

Pochwalę się że mam chyba najładniejsza Honde Helix w Clubie. (jak ktoś ma ładniejsza, z chęcią oglądne). Helix ma 13000km przebiegu i prawie pewny jestem jego autentyczności ponieważ wygląda jakby był bez przebiegu. Po ściągnięciu kanapy pojawia się silnik, który wygląda jakby go nikt nigdy nie odpalal. 

Posiadam ja od 2lat, ale zrobiłem na niej może że 100km bo żal mi jeździć. Zamówiłem teraz nowe opony, bo na starych jedna z pierwszych wycieczek źle by się skończyła, złapał mnie deszcz, pojawiło czerwone światło i w sytuacji gdy na nowych oponach w Forzie 300 poprostu się bez problemu zatrzymywałem, Helixem wpadłem z 80km/h na 5sekunkowym czerwonym na skrzyżowanie z wcisnietym klaksonem i zawałem serca. 

Ogólnie sprzęt uważam że ciężki na codzień do miasta, bardzo kiepskie prowadzenie że względu na rozłożenie masy, gwałtowne i szybkie manewry nie wskazane, za to na spokojna wycieczkę po pięknych krajobrazach za miastem wręcz stworzona, super komfort, wystarczające osiągi, bardzo dobra ochrona przed wiatrem i niesamowity wygląd, przyciągający spojrzenia zazdrosnikow :P

WP_20160314_15_47_32_Pro.jpg

WP_20160314_15_47_39_Pro.jpg

Postaram się zrobić w tygodniu lepsze foty bo te są na szybko zaraz po zakupie. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Cześć,

Orientujecie się czy można gdzieś dostać stelaż pod topcase do Helixa podobny lub taki sam jak montowany był w późniejszej replice CFMOTO Fashion?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W PL mała szansa. Spróbuj skrobnąć do nich (w sporej części bazują właśnie na replice CF Moto) -> KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Dnia 4.08.2018 o 11:07, MariuszBurgi napisał:

W PL mała szansa. Spróbuj skrobnąć do nich (w sporej części bazują właśnie na replice CF Moto) -> KLIK

Dzięki Mariusz, bardzo ciekawa stronka.

Pozostaje teraz zrobić listę zakupów i ogarnąć kogoś znajomego w USA co by paczkę wysłał :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Spróbuj się z nimi skontaktować. Znajomy kiedyś u nich kupował i ogarnęli wysyłkę do PL. Czy tak jest dziś nie wiem, dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Dnia 2.07.2018 o 21:33, Cairo napisał:

Hello! To się kłaniam nisko w w SDCP !V

Michał, email: cairo@cairo.com.pl, tel. 601 279 389, Helix rok prod 1991 (z tego co pamiętam) 

Pochwalę się że mam chyba najładniejsza Honde Helix w Clubie. (jak ktoś ma ładniejsza, z chęcią oglądne). 

... mój ładniejszy !V

20160507_171901.thumb.jpg.b16483f0ce29f9e38ebfdba9acf2ed46.jpg20160507_171424.thumb.jpg.8ee404fb8d0fbd84396ef81f0686dcef.jpg20180830_133349.thumb.jpg.363aec8d743ce9e96c6549869be4f899.jpg

20180830_133416.thumb.jpg.895eb3ab2e08522a3ded543bbb625195.jpg

 

Niebawem wrzucę więcej fotek.

Generalnie rocznik 1993, po kompleksowym remoncie, chociaż wiele mu jeszcze brakuje. Mam go od ~ 5 lat i ciągle dłubie.

Paweł | madejurs@gmail.com

 

Tuż po zakupie:

2013-10-08 17.51.58.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam Helixomaniaków  ciekawy jestem ilu was przyjedzie pokazać swoje cacka na Burgmanii.

 

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych i Najlepszego w Nowym Roku.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dwa słowa aby mnie przekonać do tego brzydactwa i przez to ze jest tak brzydkie to mi się podoba!

Czego można się spodziewać po 31 latach w tym sprzęcie? Na co należy zwrócić głównie uwagę stojąc przed zakupem? Jest coś co dyskwalifikuje ? 

 

Odnośnik do komentarza

Zybex to jest klasyk,  pierwszy maxiskiuter. Ponad czasowy design. Futurystyczny licznik (jak na owe czasy). Nisko, miękko i wygodnie. Niestety osiągi jak na dzisiejsze czasy marne, hamulce również takie sobie, za to spalanie przyzwoite. Małe koła lubią równe drogi.  Na pewno jednostka napędowa jest z tych długowiecznych. Prosta konstrukcja, sam sobie to możesz serwować. Dostęp do części i akcesoriów bardzo dobry. Jak chcesz kupić to zapraszam może się dogadamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o ceny: W Polsce skuter niedoceniany, a Niemczech już kilka lat temu osiągnął status "kultu" i minimum cenowe, które teraz już powoli rosną (a na pewno nie maleją). Mam na myśli oczywiście tylko zadbane egzemplarze, a nie te kursujące jako "dawca części" lub jakiś inny "pokleceniec".

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
18 godzin temu, ZYBEX napisał:

Na co należy zwrócić głównie uwagę stojąc przed zakupem? Jest coś co dyskwalifikuje ? 

 

Kruciec, rdzewiejące/ wypalone tłumiki, elementy guma/metal (upływ lat). Poza tym tematy, które wynikają z wieku skutera. To już poważny i zasłużony youngtimer. 

Co go dyskwalifikuje? Przeróbki i druciarstwo poprzedników. Jeśli baza jest w oryginale to brać i się cieszyć. Oczywiście mając na względzie, że to konstrukcja już wiekowa (hamulce i prowadzenie adekwatne do 1985 roku).

Odnośnik do komentarza

Zybex,  gratulacje.  Mam nadzieję że uda Ci się doprowadzić projekt "Helix" w/g własnego pomysłu do szczęśliwego końca. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No no... widzę jakaś Helka leci na Wlkp ? ?:scooter:? Nareszcie porządny sprzęt będzie w profilu ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...