Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Jedni się cieszą i pogratulować szczęśliwym posiadaczom!.... ja płaczę.

Helena dostał strzała w dupę, pani nie zauważyła przejścia dla pieszych i mnie stojącego.

Pomożecie namierzyć części w jakich cenach są ?

W poniedziałek będą oględziny.

ZENEK - gdzie kupowałeś części -poprzez jaką stronę? (możesz podesłać linki )

 

75e0f02f-f8a0-4a18-8261-016063410d95.jpg

3affb43e-4fb1-4d13-a45b-944b57e63a9d-1.jpg

bbe310db-d9af-42c4-97de-e49d59fa1fd0.jpg

25995dcb-34f4-4cb7-b617-f0e11a39adcb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Może komuś zalega, stan obojętny. Osłonę tłumika Helixa kupię, 

 

0F08B9A4-530F-4FE1-9E27-3CC98CD9B670.jpeg

Nieaktualne, poprzedni właściciel wygrzebał z czeluści osłonę i jeszcze jakieś fanty. Dziękuję Lucjan ?

Odnośnik do komentarza

ZYBEX jeśli będziesz chciał kupić używane części to zadzwoń do tego gościa --> Wojtek 694 144 886. Ma kilka Helixów, może coś znajdzie. Jest z moich okolic. Ewentualnie ten --> Grzegorz 502 080 397. Facet jest z Rzeszowa kiedyś sam kupowałem u niego części do Helixa. Miał kilka sztuk do demontażu.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Hej, przykra sprawa z Heleną. Ja kupowałem plastiki i lampy na japan.webike.net.

Ja kupowałem lakierowane na czarno te dolne plastiki . Spasowanie było prawie ok. Trzeba było tylko lekko dorzeźbić.

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kanapa wygląda fajnie. ?


A ja zamiast upiększać Helixa to go powoli „odbłyszczam” 
Dzisiaj przeszedł na piątkę badanie techniczne ?

 

649ACC5D-2653-404D-8F7B-65FF4C224106.jpeg

3438B334-ECDE-4D47-B9BA-711141F99B3A.jpeg

0D8083CB-5F2B-4638-BA28-5A26C18F8D8B.jpeg

1DD17976-CE73-4614-A4CA-3091580014C0.jpeg

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Worlan napisał:

Kanapa wygląda fajnie. ?


A ja zamiast upiększać Helixa to go powoli „odbłyszczam” 
Dzisiaj przeszedł na piątkę badanie techniczne ?

 

 

 

Hej!

Jeśli odbłyszczasz to ja bardzo chętnie kupię te chromowaną obudowę ? 

image.png.c7a91c779add6818835afba59f76e41e.png

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Worlan napisał:

(...)Dzisiaj przeszedł na piątkę badanie techniczne ?

Grzesiu, a był tam w końcu oryginalny wydech czy jednak był zmieniony razem z tą wcześniejszą osłoną? Bo kiedyś o tym rozmawialiśmy...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
6 godzin temu, dr.big napisał:

Grzesiu, a był tam w końcu oryginalny wydech czy jednak był zmieniony razem z tą wcześniejszą osłoną? Bo kiedyś o tym rozmawialiśmy...

Wydech wygląda na oryginalny, są na nim niewielkie odpryski czarnej farby i pod spodem wygląda na nierdzewkę, może ktoś go pomalował na czarno. Ale tak dogłębnie to go nie badałem i nie będę badał. Założyłem tylko oryginalną listwę na tłumik (podziękowania dla Lucka) i tak zostawiam.
 

 

7 godzin temu, madejURS napisał:

 

Hej!

Jeśli odbłyszczasz to ja bardzo chętnie kupię te chromowaną obudowę ? 

image.png.c7a91c779add6818835afba59f76e41e.png

Ta obudowa nie jest chromowana, ona jest tylko polerowana. Możesz tak zrobić ze swoją. Ja nie będę jej wymieniał na czarną, taka już zostanie, ewentualnie poddam ją małej modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Przyszedł czas na osłony przy przedniej piaście. Były „pięknie” pomalowane w kolorze „podobnym” do nadwozia i upiększone rzędem żółtych diod, które pamiętają czasy Honekera. Świeciły się razem z pozycyjnymi. 
 

 

 

54F94C02-9513-4780-BB73-BB60146B967F.jpeg

E3D63433-8215-417E-983B-ADDEA58AD784.jpeg

F1AFA670-B5B3-426C-9234-E349920A4B44.jpeg

B9D1774F-EA9C-4C6D-A95E-01A2E79F7FF0.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 5.05.2020 o 12:22, Hipolit napisał:

ZYBEX jeśli będziesz chciał kupić używane części to zadzwoń do tego gościa --> Wojtek 694 144 886. Ma kilka Helixów, może coś znajdzie. Jest z moich okolic. Ewentualnie ten --> Grzegorz 502 080 397. Facet jest z Rzeszowa kiedyś sam kupowałem u niego części do Helixa. Miał kilka sztuk do demontażu.

Dziękuje - paczka z elementami w drodze. Niemożliwe stało się możliwe. Bliżej niż dalej już chyba.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym się przywitać. Marcin z Terespola woj. lubelskie, nowy właściciel Helixa 1990r., w wolnej chwili wrzucę zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza

20200510_162205.jpg

20200510_162213.jpg

Podsumowanie po miesiącu użytkowania: 

- 2 opony do wymiany,

- tłumik ledwo zipie i ma przedmuch przy kolektorze, ktoś zakładał jakiś customowy wydech? nie wiem czy uda się go naprawić

- brak helmet holdera (już zamówiony), da się coś zrobić z wkładką żeby otwierać jednym kluczykiem?

- stopiona szybka w zegarach z napisem CN 250, już zamówiona pokrywa zegarów, jutro wymiana, mam nadzieję że to nie dużo roboty

- szybę wypolerowałem bo była matowa

- przedni grill jest połączony na wkręty jak widać na zdjęciu, nie wiem czy się tego czepiać czy tak zostawić?

Pytanie do Zenek, co wstawiałeś w boczne panele przednie, jakieś odblaski?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witaj w gronie helixomaniakow ;)
Ja zamawiałem całe dolne plastiki w kolorze i w zestawie były białe odblaski. Same odblaski widziałem że też się da zamówić na japan.webike.net.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sunday78 wydech da się dopasować od jakiejś nowszej skuterowej Hondy. W moim Helixie tak było. Tylko teraz nie pamiętam jaki to był model. Trzeba przerobić mocowanie i kolanka w rurze.

Do plastików można dopasować fajne lampki. Podjedź sobie do jakiegoś większego sklepu, gdzie mają części do przyczep. W moim Helixie miałem z przodu pomarańczowe, a z tyłu czerwone. Wtedy nie miałem pojęcia skąd poprzedni właściciel wytrzasnął takie lampki. Aż tu pewnego razu zobaczyłem identyczne właśnie kupując części do przyczepki. Przeżyłem szok, że wcześniej na to nie wpadłem 🤔

Odnośnik do komentarza

Dzięki Hipolit, dobry pomysł z tymi lampkami. Tłumik już naprawiony. Niestety tak tto jest kupować od pseudomotocyklisty, wszystko miało być cacy a okazało się, że zacisk przedniego hamulca do regeneracji, tarcza do wymiany. W gaźniku zrobiona jakaś rzeźba, uszkodzona membrana od zaworu air cut, nawet przepustnica dorabiana z jakieś blaszki 😱. Także zamiast oszczędzać mogłem dołożyć 1500 zł i kupić uczciwy egzemplarz bo i tak muszę tyle zainwestować.

Pokrywę zegarów wymieniłem na taką w znośnym stanie, opony wymienione, helmet holder jest tylko trzeba przerobić wkładkę. 

Później zastanowię się co zrobić z przednimi plastikami. Aha i testuję zakupy na platformie www.jauce.com (japońskie aukcje), wylicytowałem lewą owiewkę bumerang i komplet kluczy, niedługo dostawa, dam znać co i jak.

Gdyby ktoś miał uszkodzony lub zdekompletowany gaźnik to proszę o kontakt, potrzebuję przepustnicę gaźnika i membranę zaworu air cut.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Urlop z Helixem zacząłem z przytupem. Ponieważ dźwięk pracującego silnika można było porównać z wirującym wiaderkiem śrubek postanowiłem coś z tym zrobić.
Zaczynamy od góry, regulacja zaworów może pomoże. Nic z tego grzechot jest nadal. Wygląda na rozciągnięty łańcuszek rozrządu, bo przy wchodzeniu na obroty jakby było lepiej. 
No to do roboty, nowy łańcuszek DID 98 ogniw otwarty 😳 oj będzie się działo. Jak stary człek sobie poradzi ze spięciem i zakuciem takiego czegoś małego. Godzina późna popołudniowa, więc dzielę zakres prac na 2. Nic z tego, zostałem wchłonięty na maxa. Szczęśliwy, że udało mi się przeciągnąć (z pomocą mojej Halki) łańcuszek i prawidłowo go zakuć dostałem wiatr w żagle. Prę do przodu 😜. Słońce zachodzi, trzeba się śpieszyć, bo skuter stoi na trawie pod świerkiem. Szybko zerkam na koło magnesowe na którym powinien być zna GMP, słabo widzę ale jest, pokazał się prostokącik. Ustawiam wałek rozrządu, skręcam wszystko, a trochę tego jest i szybko kluczyk w stacyjkę, bo ciemno się zaczyna robić i ............. dupa. Silnik nie odpalił. Pot zalał mi czoło, bo wiem czym to się może skończyć. Zostawiam wszystko na następny dzień. Rano sprawdzam ustawienia. Na kole magnesowym są 3 znaki 😳, k...wa po co oni tak zrobili. Za pomocą „druta” ustawiam tłok w GMP jak to robiłem w MZ-tce 😉. Oczywiście koło magnesowe pokazuje inny znak 😢. Dla pro-formy ustawiłem jeszcze raz wałek rozrządu, kluczyk w stacyjkę i duuuupa. 
c.d.n 

Tylko wspomnę, że przed wymianą łańcuszka poddałem regeneracji zespół sprzęgła. Korektor momentu był dość mocno wychetany. Dzięki fachowej pomocy Orła doprowadziłem go do (mam nadzieję) do dobrego stanu. Przetoczyłem płaszczyzny koła pasowego, a wcześniej zrobiłem to samo z wariatorem, łącznie z wymianą rolek na Ori. 
No dobra na czym to skończyłem 🤔 ?

A duuuuupa ....  Rano ponownie wszystko rozbieram, No trochę więcej , bo ściągam głowicę. Bez zaskoczenia widzę wygięty zawór 😢. Na działce trochę trudno ze sprzętem, ale przy pomocy statywu do wiertarki celma udało się rozpiąć zawór. No to w internety i szukamy. Pierwszy serwis Hondy ...... nic z tego,  część już niedostępna 😟. Szukamy dalej. Sklep internetowy gmoto też nie ma w ofercie ale miła  pani podpowiada, żeby szukać w ich ofercie po wymiarach od innych sprzętów. Myślę sobie będzie słabo ale co mi pozostało. W między czasie wykonałem telefon do sąsiada, bo może w Łochowie jest jakiś spec i coś pomoże. Sąsiad dał namiar na sklep z chińskimi skuterami i zarazem serwis .... Pomyślałem sobie wecie co ?  🤐

Suwmiarka w rękę i szukam w gmoto ........ Jest, kurde jest ten sam wymiar 😁. Klikam kup, przelew, paczkomat w Łochowie, odbiór we środę i jestem szczęśliwy. Czekam .....

c.d.n.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Następny dzień, sobota jedziemy na targ po warzywa 😉. Po zakupach jadę do sklepu wskazanego przez sąsiada, pytam o zawór ssący w/g załączonego wzoru, Pan spojrzał na mnie z niedowierzaniem i poszedł na zaplecze ..........Wraca, ma podobny, bierzemy suwmiarkę pomiary i jest dokładnie to czego szukam 😁. Biorę w zadowoleniu. Pan pyta może jeszcze wydechowy, bo te zawory ktoś zamówił parę lat temu i leżą na półce. Nie, mówię , wydych się nie skrzywił 😁
Po godzinie wróciłem, bo jak już mam wszystko rozebrane to warto wymienić 2 😁.

Koszt ssącego i wydechowego to taki sam jak ssący w gmoto 😁

Powrót w szczęśliwości do domu i do roboty. Docieranie i takie tam .....

Ponowny montaż wszystkiego z wielką uwagą 😉. Kluczyk w stacyjkę, cyk i ......C.d.n.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...