Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda Helix ... SOFA DRIVERS CLUB POLAND


BRODATY MIKE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

🤣🤣🤣

Dawno nie miałem takiej frajdy  z czytania.

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy 

Ps

I nie mam na myśli problemów tylko sposób opisu 👍

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Skuter odpalił 😁. Jazda próbna 20 km i jest ok. Wyeliminowałem 60% brzękotu, pozostało 40 % na dalszą część urlopu 😁😁😁😁

Do następnego 😁

Ale czy urlop jest od grzebania w skuterze ? No nie, koniec z tym 😀. Czas na wypoczynek .... tylko kosiarka coś rzęzi 🤣.

 

 

29444685-C728-4E72-B407-896D2702E033.jpeg

56D10517-BB1F-499C-B74F-C66B63AF3CAD.jpeg

26076CB2-EA4D-4B2B-9051-7E6AA47EE9FE.jpeg
 

W A Ż N E

Zawory od Quad ATV 250 siedzą w głowicy jak ulał 😉.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przeczytałem z gęsią skórką . Emocje jak u Hitchcock'a Ten Helix nigdy nie miał tak dobrze jak u Ciebie

Odnośnik do komentarza

Faktycznie stopniowanie napięcia do granic możliwości , kilka drobnych porażek i w końcu szczęśliwe zakończenie 👍Ale żeby nie było tak dobrze to jak w zakończeniu rasowego horroru pewna doza niepewności z szansa na część II.🤣

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Problemów ciąg dalszy. Jest znacznie ciszej po wymianie łańcuszka rozrządu i zaworów. Ciągły hurgot ustąpił, ale pozostały stuki teraz lepiej słyszalne. Aż mi się nie chce myśleć o rozbieraniu silnika 🤔. Zastanawia mnie skąd ten stukot ? Po uruchomieniu słychać go wyraźnie na wolnych obrotach, przy wyższych jakby się wtapiał w pracę silnika. Podczas jazdy niknie przy obciążeniu i powraca po ujęciu gazu. Słychać go przy jeździe na równych obrotach. 
Powiedziałbym panewka, ale przy zwiększeniu obciążenia powinno walić jeszcze głośniej ... No i Helix ma wał podparty na łożyskach. Łożysko wału ? Chyba by nie stukało, raczej jednostajnie huczało. To może sworzeń tłoka ? No ale tu też stukot powinien być głośniejszy im bardziej obciążamy silnik. Chyba, że źle kombinuję. A kombinuję, bo nie pali mi się do wywalania silnika. Zastanawiam się jeszcze nad zrzuceniem głowicy i cylindra i sprawdzeniu sworznia i pierścieni. Ale czy to dobry kierunek ? Nie wiem ... No i jeszcze smarowanie, w Helixie nie ma czujnika ciśnienia oleju. Może ktoś ma pomysła w którym kierunku podążać ? 
...........
I już wszystko wiadomo, po zdjęciu cylindra okazało się, że powodem stukania jest łożysko korbowodu na wale. Gorzej być nie mogło 😢. Dla mnie sezon chyba się właśnie zakończył ☹️.

Silnik wyciągnięty. Chyba jestem za stary na takie gimnastyki 🥵.


 


 

EF158165-7747-4A17-948C-C54D30E4F4ED.jpeg
 

Pytanie do Helixiarzy - macie sprawdzonego sprzedawcę z częściami silnika na AliExpeess ? 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jest winowajca uszkodzonego łożyska korbowodu. Tulejka łącząca kanał olejowy wału z pokrywą silnika była w wale zablokowana, tak wyglądało jakby została wbita w wał. Stąd brak przepływu oleju, a jak wiadomo kto smaruje ten jedzie 😉. A powinna siłą sprężyny suwliwie przesuwać się w otworze wału i uszczelniać połączenie z pokrywą silnika. 
 


 

FE223836-9AD7-4395-A860-CDA2F7FBA350.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo dziwny przypadek. Zaryzykujesz tezę z czego to może wynikać? 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Dnia 25.08.2020 o 14:43, MariuszBurgi napisał:

Bardzo dziwny przypadek. Zaryzykujesz tezę z czego to może wynikać? 

Nie mam pojęcia. Jedyna siła jaka działa na tę tulejkę to ciśnienie oleju. Po wyciągnięciu jej z wału nie udało mi się ponownie jej zablokować w otworze wału. Może opiłki tego rozpadniętego łożyska korbowodu ? Nie wiem. 

Pojawiło się światełko w tunelu, trzymajcie kciuki żeby nie zgasło 😉
Hexagon przebieg 39kkm. 
 

FF939E3A-50A8-4F97-9C3A-419DCACCE043.jpeg

Odnośnik do komentarza

Mając w pamięci Twoje "czynności serwisowe" przy BMW C1, to jestem pewien, że i w tym przypadku operacja zakończy się pełnym sukcesem.

Ale kciuki trzymam, żeby już nie było żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Powiem, że stres nie opuszczał mnie dzisiaj od samego rana. Silnik włożony i odpalony. Było trochę pracy, kręgosłup rypie jak nie wiem co ale ........

Helix dostał drugie życie, silnik pracuje rewelacyjnie. Cyka jak szwajcarski zegarek. Chyba jeszcze ciszej jak Vespa 😁. Już zapomniałem, że tak może pracować singiel. Ale nie koniec problemów 😜. Nie jeździłem, bo leje ale po wprowadzeniu silnika na obroty pojawia się wibracja. Widzę, że tylna felga ma bicie albo coś jest krzywe. Może wałek (ośka) ? Ale to w sumie mały problem, zrobi się. Najważniejsze, że serducho zdrowe. 
Gęba mi się cieszy, piję zasłużonego browarka i uważam, że miałem super urlop 😜😜😜
 

Zapomniałem dodać, że wariator jest w super stanie (jak nowy), pasek Bando wymiar nówki, sprzęgło bez zarzutu. Radość wielka 😁
 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Grzesiu... Ty się nigdy nie poddajesz 😛 Brawo 👏

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Worlan napisał:

Helix dostał drugie życie, silnik pracuje rewelacyjnie. Cyka jak szwajcarski zegarek. Chyba jeszcze ciszej jak Vespa 😁. Już zapomniałem, że tak może pracować singiel.
 

Super wieści. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pierwsza jazda testowa bez niespodzianek. Nic nie wibruje, nic nie stuka tylko przyjemny pomruk z tłumika 😀. Dopiero teraz odczułem przyjemność jazdy Helixem o której tak wiele się mówi. Jest super, Helix zostaje u mnie na dłużej, a kto wie czy nie na zawsze 😉.
Dzięki wszystkim za dobre słowo i wsparcie 😊.  

Odnośnik do komentarza
Dnia 28.08.2020 o 13:43, Worlan napisał:

Pierwsza jazda testowa bez niespodzianek. Nic nie wibruje, nic nie stuka tylko przyjemny pomruk z tłumika 😀 (...)

Czegoś takiego się spodziewałem - po tych - przejściowych trudnościach.

Nie pierwszy to "ożywczy" skuter w Twoich rękach i mam nadzieję, że nie ostatni.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Grzesiu fakt jest taki że tu nie buło innej opcji niz ta powyższa.

POZDRAWIAM Z CAŁEGO SERCA

roni i ania

Odnośnik do komentarza
Dnia 15.08.2020 o 18:52, Worlan napisał:

Dla mnie sezon chyba się właśnie zakończył ☹️.

Gratuluję, że udało się ożywić Helę👍 no i oczywiście pozostało jeszcze trochę tego sezonu😄

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
W dniu 29.08.2020 o 22:32, krzysztof8800 napisał:

Gratuluję, że udało się ożywić Helę👍 no i oczywiście pozostało jeszcze trochę tego sezonu😄

Korzystamy jak tyko można 😀

 

A03F6A10-CB4D-44A1-BE52-B1A336C3F94E.jpeg

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich , jestem tu na forum nowy.

Poszukuję prawego kierunkowskazu do helixa, może ktoś zna jakiś sklep gdzie mogę go kupić, ja nie mogę znaleźć, wszędzie piszą brak na magazynie, będę wdzięczny za pomoc

 

Wątek przeniesiony do istniejącego o Honda Helix.

Administracja

Odnośnik do komentarza
  • Tytuł został zmieniony na Honda CN 250 - Helix

Co taka cisza Panowie? Ciepło już, dziś na wschodzie 14 stopni C. U mnie powoli przygotowania do wiosny, kółka pomalowane proszkowo na biało, zaraz zakładam, tłumik trzeba pospawać bo grzechocze coś w środku (a nowy strasznie drogi). Czy ktoś regenerował amortyzatory bo patrzę że tylne to chyba mam jeszcze oryginały 30 letnie i zastanawiam się nad wymianą lub regeneracją.

IMG_20210225_195030.gif

Odnośnik do komentarza

Panowie podpowiedzcie coś na temar regulacji gaźnika, założyłem oryginalny gaźnik (wcześniej był założony chiński z allegro). Jest prawie ok, ładnie odpala i pracuje dopóki działa ssanie, gdy ssanie się wyłączy to zaczyna chodzić nierówno i gaśnie. Natomiast gdy rozgrzeje się do pełnej temperatury pracy to też pracuje ładnie i równo. Gdzie szukać, czym kręcić? 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Tak sobie wspominam poprzedni rok i „walkę” z silnikiem Helixa 😀. Coś się działo, było zajęcie a teraz nuuuda. 
Tylko tankowania i jazda. Wspaniały jest ten brzydal 🤪

 

 

D4CF0DC9-9C6B-40F7-8904-F65B5FE8B71B.jpeg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
21 minut temu, cejot napisał:

Naprawdę śliczny - chętnie bym go na żywo oblukał :). Przyjeżdzasz może na czwartkowe spotkania?

Hmm, przebywam w większości poza Warszawą ☹️. Ale może w któryś czwartek się zbiorę i podjadę na spota, daleko nie mam jakieś 80 km

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Worlan napisał:

Hmm, przebywam w większości poza Warszawą ☹️. Ale może w któryś czwartek się zbiorę i podjadę na spota, daleko nie mam jakieś 80 km

To koniecznie daj wcześniej znać na forum, że będziesz. Chętnie przyjadę, by zobaczyć Twojego Helixa na własne oczy 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...