Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Honda X-ADV 750 - wątek zbiorczy


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Piękny sprzęt. Budzi sympatię. Tylko jak ten łańcuch smarować co 500 km, jak to zabudowane w osłonie :blink:. Widać kawałeczek łańcucha przy centralce, ale za wygodnie do smarowania to nie jest?

Odnośnik do komentarza

A mi się nie podoba, dla mnie zbyt kanciata i te koła szprychowe do niej jakoś tak nie pasują jak by ktoś zapałki powtykał w ........ takie moje odczucie

i co ja na to poradzę , trudno

Odnośnik do komentarza

Krisso jest miejsce pod wachaczem bliżej silnika na smarowanko. Fajnie wygląda ale dalej mam wrażenie, że jest mała. Chociaż Bigu mały nie jest i jakiegoś dysonansu nie widać ;-). Zobaczymy w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza

Nie czułem dyskomfortu związanego z proporcjami ADV- człowiek :) ... Mi się naprawdę spodobał.

Kiedyś alternatywą dla Tmaxa była dla mnie Integra, a teraz będzie chyba X-ADV...

Odnośnik do komentarza

Wygląda ten sprzęt przepięknie...ale wiecie co jest dla mnie ważne...jakie są wrażenia z jazdy z pozycji pasażera?? Oby takie jak wyglad.

Odnośnik do komentarza

Sprzęt zapowiada się bardzo ciekawie - trochę mu się przyglądam i jest coraz bardziej interesujący. Już myślę jak się załapać na jazdę testową :).

dr.big 2 pytania:

1. Masz jakieś zdjęcie z "wyciągniętymi" nogami. Czy w ogóle jest tam taka opcja?

2. X-ADV ma boczne podnóżki w standardzie żeby siedzieć jak na moto czy nie? -  w internecie różne rzeczy piszą. Chodzi i o to Honda-X-ADV-2017-test-motormania-piotr-j

 

 

Odnośnik do komentarza

Ad 1. Nogi można trochę "rozprostować", ale nie wyprostować. Na zdjęciach widoczne są przednie podesty ustawione pod kątem.

Odnośnik do komentarza

Ja (185cm) na SW-T nóg też nie mogę wyprostować :), ale jest mi bardzo wygodnie. Podesty widziałem, zastanawiam się na ile można się na nich rozsiąść.

Jak będę miał okazję to muszę się samemu przymierzyć. Sytuacje bardzo poprawi pozycja typowo motocyklowa jak będzie dostępna :)

 

Że mnie mogę się doczekać na kwietniowe wydania prasy motocyklowej i poczytania o testach to jeszcze zapytam o kask pod kanapą. 

Ten który widać na zdjęciach to jakiś rozmiar XXS czy miejsca jak rozsądna ilość że kask L się powinien zmieścić?

 

Odnośnik do komentarza

Rowniez siedziałem, hmm. Chciałbym przód Integry (ochrona przed niepogodą przy codziennym używaniu oraz węższa kierownica na przeciskanie się w korkach), a środek i tył (zawieszenie, schowek na kask) z ADV ;)

Tak naprawdę trzeba się przejechać, wtedy coś więcej można powiedzieć.

PS:

podnóżków pozwalających na pozycję moto nie było w standardzie.

PPS:

na jednym z powyższych filmów: "pierwszych 5 biegów jest krótszych o 5% niż w Integrze, a zmiany są bardziej sportowe. Zmiany następują 500 rpm później niż w Integrze [...] podnozki offroad sa opcjonalne [...] zbiornik paliwa 13L"

(Integra ma bak 14.1 L)

Wheelbase: Integra 152.5 cm, ADV 159 cm (AN400 158.5 cm, SH300 144 cm)

Prześwit: Integra 13.5 cm, ADV 16.2 cm (AN400 12.5 cm, SH150 14.5 cm)

Odnośnik do komentarza

Zważ na to, że mamy teraz 4 tryby pracy skrzyni. Poza tym, nie wiem jak to było przed liftem, ale ja jeżdżąc w trybie s1 zauważyłem, że zmiany biegów następują przy różnych wartościach obrotów i jest to uzależnione od odkręcenia manetki, przy spokojnym biegi wskakują dosyć szybko przy odkręceniu na 3/4 lub mocniej biegi są wyraźnie przeciągane i są to różnice kilkusekundowe, a wszystko to w ramach jednego trybu s.

Odnośnik do komentarza

Nie dosyc ze mi sie podoba to jeszcze mnie stać...

i co z tego jak Honda jak zwykle ma to gdzieś...

kiedys chcialem kupic forza, pojechalem ponad 200 km do najblizszego salonu

(wszystkie lokalne zostaly zlikwidowane - polityka importera )

skutera nie ma, cena nie znana, moze bedzie moze nie...

kupilem yamahe w lokalnym salonie...

teraz to samo - pojechalem na Motor Show do Poznania - oczywiscie Honda znowu ma gleboko w d.... potencjalnego klienta...

Ide wydac pieniadze w BMW ! 

importerze Hondy , nie szanujesz klienta to klient nie bedzie szanował Was..

Odnośnik do komentarza

Honda na Motor Show Poznań 2017:

 

DSC_0777_500.jpg

DSC_0778_500.jpg

 

Honda pokazała właśnie tylko model ADV ...ale kolega chawison ma sporo racji.

Polski rynek jak już kilka razy wspominał Navigator (i też ma rację) jest... krótko mówiąc: BEZNADZIEJNY.

Wiem to po swoich doświadczeniach przy zakupie nowego maxi. Masz kasę w kieszeni, łazisz po salonach chcesz kupić i nie ma nawet co obejrzeć, pozostają tylko katalogi, mało tego: już w kwietniu mówią ci, że nie wiadomo czy jeszcze w tym, roku będzie dostawa...

 

Co do Hondy: wcale nie przypadła mi do gustu, jakaś taka dziwna i nie skuterowa.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panowie, ktoś już to pisał na forum. Polska to nie rynek dla kluczowych marek - w szczególności dla maxi. W pierwszej kolejności swoimi nowościami muszą zaspokoić rynki na których jest faktyczna sprzedaż. Włochy, Francja, Hiszpania itd. Sprawdźcie statystyki sprzedaży i porównajcie sami. Kilka sprzedanych w PL vs. poszczególne wymienione wcześniej kraje. C'est la Vie, niestety. My lubimy używki bo nas na nowe ... nie stać.


Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MISIEK napisał:

Co do Hondy: wcale nie przypadła mi do gustu, jakaś taka dziwna i nie skuterowa.

Dokładnie Misiek dzisiaj ją oglądałem w realu ni to pies ni wydra, i jakaś taka filigranowa, jak ja na niej usiadłem to śmiech na sali, dostosowana do gabarytów chińczyka 160cm. W kapeluszu hi hi:D

może ja jestem inny i mam inny pogląd na motocykle, lubię duże i wygodne, ale tak to już jest jedni wolą córkę inni teściową.

Odnośnik do komentarza

Prostuje swój błąd... na ekspozycje samochodów hondy nie poszedłem... :)

Honda ma zazwyczaj wymiary na wyrosnietego japonczyka czyli 160 cm, mialem nadzieje ze ta jest wieksza...

Z calym rynkiem maxi  sie nie zgodze , mieszkam w malym miescie 200 tys mieszkancow.

i co ... BMW, Yamaha,Suzuki,Kymco,Vespa ... prosze bardzo ! Wszystko jest....

Tylko Hondy brak - oczywiscie genialne silniki zaburtowe, swietne agregaty i niezle kosiarki mozna kupic bez problemu.

tandentych samochodow hondy sa w poblizu nawet dwa salony...

ale motocykli brak (a byly kiedys dwa...)

pozdrowienia

chawison

Odnośnik do komentarza
Dnia 24.3.2017 o 18:28, MariuszBurgi napisał:

(...)


bf50668f9873d51d869bf90b74b4cbd6.jpg
 

Mam 1,82 m wzrostu... Nie zauważyłem tego, żeby była robiona na 1,60 m,  ani pod malutkich Azjatów. Kolanami nie byłem w stanie dotknąć plastików pod kierownicą. Tak więc nie wiem co macie na myśli. Ktoś z was się do niej przymierzał?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, dr.big napisał:

Ktoś z was się do niej przymierzał?

Ja dzisiaj, i nic mnie w tym niby skuterze nie urzekło, może faktycznie ja nie lubię jazdy po szutrach i dlatego nie przypadło mi to moto do gustu, ale wiem jedno jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego, nie ma sprzętu uniwersalnego tak jak nie ma dobrych opon wielosezonowych.

Odnośnik do komentarza

Myślałem, że monitujemy wielkość X-ADV i robienie skuta pod "1,60m w kapeluszu"... A tu nagle taka zmiana tematu !V ...

PS. Ja rozumiem, że może się podobać lub nie, ale nie piszcie perdół typu: robiona na malutkiego Azjatę. Bo to nieprawda.

Bo ten "malutki Azjata" musiałby chyba mieć sandały na wysoookim koturnie i witki jak orangutan... Dla mnie jest wygodna ergonomia, Siedząc na moto pewnie opieram obie nogi na ziemi, bez akrobacji na jednej i przechylania moto przy postoju. Pełna kontrola, a nie chwiejne balansowanie jak dziecko na za dużym rowerku kupionym w komunię "na przyszłość" :lol: ...

Odnośnik do komentarza

A powiedz mi bigu przecież na niej wyglądasz jak na 50cm/3 duży postawny gość na filigranowym moto, a ja jak usiadłem to wyglądałem jak rozwoziciel pizzy hi hi z moim bojlerem z przodu.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

PL to kraj gdzie wszystko musi być >NAJ< a jak nie ma "lytra" to wstyd jak beret na tym jeździć bo nie ma szacunku!

Siedziałem na X-ADV, wzrost ~181 cm i absolutnie nie czułem jakiejś ciasnoty. W mojej ocenie przy moim wzroście jest to sprzęt uszyty na miarę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...