Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Cuś pięknego. Może jak bym robił tyle km co ty to bym miał czas na prowadzenie statystyk.

No dobra nie ma co. Niech nasze pojazdy jeżdżą bezpiecznie, dowożąc nas w różne miejsca. A paliwo ? Tak czy inaczej trzeba będzie nalać do pełna.

Bogdan podczas odpowiedzi do emge wpisałeś swój post.

To na górze jest do emge

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

Zdun13m jeżeli 10 000 km w sezonie dla Ciebie jest mało to napisz ile Ty zrobiłeś w tym sezonie.

Wiem, wiem że do Emge. Chciałem Ci tylko pokazać jak różną mamy technikę jazdy i że komputerowi do końca nie ma co ufać :)

Edit: Teraz to już nie wiem o co chodzi, chyba o przebieg Emge.

Odnośnik do komentarza

Zdun13m ja nigdy nie mialem spalania powyzej 5l na motostacie spalania powyzej 5l bylo tylko podczas wizyt w serwisie (nie wiem co oni robia, ale po takiej wizycie mam zawsze spalanie powyzej 5l). Co do mojej jazdy to 100% miasto ale szybkie arterie bez wzniesien, waga kierowcy 75kg plus graty w bagazniku okolo 7kg, srednie predkosc na zegarach 100km/h

Pewnie masz ciezka reke a nie niefartowne maszyny. Jazda 0-1 robi swoje u mnie raczej jej nie ma.

Moje poprzednie sprzety mialy taki apetyt:

AN400 2005r - 3,95l/100km

YP250 2001r - 3,77l/100km

Odnośnik do komentarza

No tak zapomniałem przeprosić za moje niskie przebiegi :kicking:

Nie śmiał bym marnować Twojego drogocennego czasu na zapisywanie przebiegu na paragonie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zdun13m jeżeli 10 000 km w sezonie dla Ciebie jest mało to napisz ile Ty zrobiłeś w tym sezonie.

Wiem, wiem że do Emge. Chciałem Ci tylko pokazać jak różną mamy technikę jazdy i że komputerowi do końca nie ma co ufać :kicking:

Edit: Teraz to już nie wiem o co chodzi, chyba o przebieg Emge.

Pewnie w tej rozmowie każdy z nas ma dużo racji. Ja w tej chwili kręcę 12 tysiąc.I myślę że trzeci raz w tym sezonie wymienię olej poruszam się skutem wszędzie i za każdym razem jak tylko mogę. Dotyczy to również moich dojazdów do pracy oraz niedzielnych wycieczek. Jeżdżąc w mieście w różnych godzinach nie mogę sobie pozwolić aby stać grzecznie w koreczku i czekać na swoją kolej, nie mam na to czasu. A w trasie? Ostatnio jechałem w grupie, gdzie jeden z nas miał inną technikę jazdy tzn. nie chętnie przekraczał 4000 obr/min Większości grupy, raczej taki styl jazdy się nie podobał. I pewnie większość z nas lubi poczuć wiatr we włosach a nie smyranie w kłaczkach nosowych.

Może żeby wszyscy byli szczęśliwi to pod opisem swojego średniego spalania powinniśmy opisać swój styl jazdy ( niech będzie spalanie w naszych motorkach rzeczowe i przejżyste dla potomnych ) I tak np. na moim motorku udało mi się wypracować w oszczędnej jeżdzie 3,17, natomiast przy sprawnym poruszaniu się w mieście ten sam moterek palił mi 4.67.

Może być?

Emge nie unoś się, tak sobie luźno gadamy. Napewno nie chciałem żebyś to tak odebrał. Mam nadzieję że jak uda nam się zobaczyć to nie jedno piwko wypijemy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

u mnie miasto komputer 5,6l trasa 4,9 - jazda mieszana spokojna/gwałtowna

komputer zawyża tak mi wychodzi (ze 2 razy liczyłem) około 0,3l

samo misato jazda szybka 6L ( ale to mało kiedy bywa, gdyż całego baku nie da rady tak zjechać, zawsze gdzieś człowiek się zmęczy :angel: , a i !scooter szkoda)- komputer

trasa, jazda spokojna 80-110km/h ~4l - z paragonów :Jumpy:

an650 szyba turysyczna ;) bez plecaka, ale załadowany !piwko

Ja swoje spalanie mogę potwierdzić tak jak pisałem w 2010 r. Jedynie co zmienię to to, że po górach na autostradach (Austria powrót do PL) z szybą turystyczną i na nadbiegu (AN650) przy prędkościach powyżej 160 km/h spalał :kicking: +-7l ! W automacie czyli bez nadbiegu było sporo mniej, także potwierdza się to co się słyszy, że automat w AN650 jest optymalny.

Zdunie, ja się też z Tobą piwa napije... :batman:

Odnośnik do komentarza

Moja zacna silver wing pali średnio 5 litrów na trasie w mieście 5,5litra jeżdzę różnie jak potrzeba to i z Bogdanem polatamy pod 180 nie patrzę tak bardzo na spalanie przyjemność musi kosztować :kicking:

Odnośnik do komentarza

Mój SW przy jeździe w granicach 120-150km/h pali 6 litrów natomiast przy tych samych prędkościach ale z pasażerem pochłania aż +/- 6.5 litra, lecz jak jadę bardzo turystycznie z żoną, czyli 80 / 100 km/h to wtedy starczy mu 5 litrów. Głównie robię wypady poza miasto i przejeżdzam 200-400km

Odnośnik do komentarza

Emge nie unoś się, tak sobie luźno gadamy. Napewno nie chciałem żebyś to tak odebrał. Mam nadzieję że jak uda nam się zobaczyć to nie jedno piwko wypijemy. Pozdrawiam

!piwko

No i wydaje mi się, że właśnie styl jazdy mocno wpływa na różnice w poszczególnych modelach. Do tego Wasze 650-tki przy wysokich prędkościach stawiają niemałe opory więc im szybciej tym wir w baku nieporównywalnie większy.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam nie powiem ile pali moja Zacna !!! Bo widać w stopce. :laughing: Tłumaczenie, że ktoś nie ma czasu na wpisywanie statystyk to tak samo jak by mi napisał, że nie ma czasu opłacić rachunku za prąd.

A co do tego biednego Króla Bogdana201, no cóż potwierdzam, nie mogę inaczej powiedzieć, ale Król to tylko Król, (to nie Zacna) z każdym kilometrem nakręconym coraz dalej, jest w sumie coraz bliżej Mirka z Chajnówki :lol1:

Odnośnik do komentarza

Mój DT300 na mieście chce od 3,8 do nawet 4,1 na 100 km ale to wiadomo, zależy od stylu jazdy miedzy tankowaniami. Na trasie jest constans 3,2 / 100 km.

Odnośnik do komentarza

Tłumaczenie, że ktoś nie ma czasu na wpisywanie statystyk to tak samo jak by mi napisał, że nie ma czasu opłacić rachunku za prąd.

Trochę złe porównanie. Rachunki za prąd płacić trzeba, tak samo jak za paliwo :laughing:. W ogóle uważam, że te hiper dokładne i skrupulatnie prowadzone statystyki to taka trochę dziecinada - dzis spalił mi 3,6l a tydzień temu łyknął 3,45l, kurdę co może być nie tak ze wziął 0,15l więcej???! Powinny być jakieś wykresy jaka prędkość jazdy, jaka pogoda, ukształtowanie terenu, obciążenie, itp. Mnie jak ktoś pyta ile pali to mówię, że ile wleję do baku tyle wypije. Przechodząc do meritum - dlatego kupiłem Mastera 500, żeby mieć czym jechać i przy tym nie za dużo paliwka spalić. Jeszcze mało km nakręciłem aby się wypowiadać ale widzę, że mój Satelis zadowoli się ok. 4l/100km (trasy podmiejskie, solo ok. 90-120km/h, z pasażerem ok. 70-80km/h).

Odnośnik do komentarza

W ogóle uważam, że te hiper dokładne i skrupulatnie prowadzone statystyki to taka trochę dziecinada

Ale Wicher, ja to jestem taki dzieciak i najbardziej to lubię się bawić z dziewczynami w doktora :laughing:

A wracając do tematu, mój SW-T400 jak jeżdżę do 90 km/h to potrafi mi spalić 3,5 litra na 100 km, ale jak już pośmigam powyżej 120 km/h to i 4,9 komputer pokarze.

Coś musi napędzać te nasze rumaki, niestety.

Odnośnik do komentarza

Dr. Arkadiusz , ja dopiero zaczołem obserwowac spalanie ale zaskoczyłes mnie ze SW T moze zejsc do 3,6. Ja jak narazie litr wiecej

zdjcie22m.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A wracając do tematu, mój SW-T400 jak jeżdżę do 90 km/h to potrafi mi spalić 3,5 litra na 100 km,

Nie to żebym chciał podważać Twoje zdanie ale..."rajdy o kropelce" też potrafię robić :( i to nie w oparciu o wskazania komputerka licznikowego a o realne liczby. Faktyczne spalanie 400'tki (SW / SW-T) przy spokojnej jeździe: 4.2 litra. Mega hardcore, total PSJ economy (czyt. jazda na granicy absurdu): 4 litry :)

Kolejny skuter do obnażenia...

Kymco MyRoad 700i (model 2012):

Trasa/ prędkości ok 90- 120 km/h : 5.3- 5.4 l/ 100 km. Zejście poniżej 5 litrów jest nierealne.

Miasto (bez wygłupów): 5.6 l/ 100 km.

Miasto (bez specjalnego zwracania uwagi na ekonomie): cirka 6 l/ 100 km

Odnośnik do komentarza

Nie to żebym chciał podważać Twoje zdanie ale...

Ależ trzeba, gdyż babola odwaliłem pisząc 3,5, miało być 3,87, no dobra przyjmijmy 3,9 :)

Zresztą zapraszam do obejrzenia moich statystyk w motostat, no ja to taki aptekarz jestem.

Tam są wyliczenia faktyczne nie z komputerka, bo on troszku mnie oszukuje.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ależ trzeba, gdyż babola odwaliłem pisząc 3,5, miało być 3,87, no dobra przyjmijmy 3,9 :)

Oj Aruś... ty mój fantasto! :fish:

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja nigdy tak naprawdę nie sprawdzałem ile moje cacko pali.Raz jeden w zeszłym roku podczas powrotu z Chorwacji,zrobiłem 350 km na zbiorniku i jeszcze jechał.Podczas tankowania do zbiornika weszło 14.38 l.Ale wirzcie mi już nigdy tak nie będę jeżdził,nie po to kupiłem 650-tkę!

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

podczas powrotu z Chorwacji,zrobiłem 350 km na zbiorniku i jeszcze jechał.Podczas tankowania do zbiornika weszło 14.38 l.

To jest jak najbardziej realny i prawdziwy wynik.

Tak dla kontrastu podaj może jeszcze spalanie swojego Antka jak lecieliśmy (dobre określenie) do/z Marl :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ok.podczas lotu do Marl(manetka odkręcona na maxa)w dwie osoby,zaladowany na full,9.80 l /100 km.Po Warszawie jeszcze nigdy nie zszedłem poniżej 6 i/100 km

Odnośnik do komentarza

Całkiem nieźle w porównaniu do takich pojazdów jak Honda VTX lub Valkirie, bo one popijają po ok 8-10l/100km. Kolegi Hoss Boss też sobie nie żałuje i 15l/100km bez problemu w nim znika. Czyli wszystko się zgadza - skuter to pojazd ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...