Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

Moje kitajskie koromysło pomiedzy 2,4 - 3,1 l/100km. Testówki to, ........wystarczy przeczytać, nie kłamię.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

  • Klubowicze

Skoro temat od?wieżony, to przegl?dn?łem wykazane zużycia paliwa w te?cie na wskazanej stronie i dziwi mnie trochę podawane dla Piaggio X9 180 Amalfi na poziomie 4l :D. Obserwuj?c złużycie w mojej X9 stwierdzić muszę, że raczej nie przekracza 3l. Mojej jazdy też nie zaliczam do oszczędnych: szybkie starty, prędko?ć w duższych przelotach 100-120 (licznikowe od którego trzeba odj?ć 6km/h - zmierzone).

Ciekawe ile wyjdzie spalanie gdy powstrzymam się i nie będę tak krecił praw? manetk? (na maxa)???????? !tut !tut

Odnośnik do komentarza
Gość Dominik

Moja YP400 pali przeciętnie 4,7l przy ostrej jeĽdzie (syndrom wiecznie spóĽnionego) - czę?ciowo po trasie(wisłostrada bywa bez korków) i mie?cie (szybkie ruszanie za ?wiateł). A mój poprzedni Kymco S9 palił praktycznie tyle samo a był 50ccm :P

Odnośnik do komentarza
Moja YP400 pali przeciętnie 4,7l przy ostrej jeĽdzie (syndrom wiecznie spóĽnionego) - czę?ciowo po trasie(wisłostrada bywa bez korków) i mie?cie (szybkie ruszanie za ?wiateł). A mój poprzedni Kymco S9 palił praktycznie tyle samo a był 50ccm !OK

4,7l/100 Kymco S9? Chyba przesadziłe?. Mój palił max ok 3,5 l i to wcale nie przy niedzielnej przejażdżce !scooter

Natomiast Burgi 400 K2 w tej chwili pali ok 4,4 - 4,6 l/100 km. :P

Odnośnik do komentarza
No 4,5 litra palił na pewno i mniej nie chciał. Nie dodałem może, że ze zmienionym tłumikiem i vario !scooter  A przed tuningiem tak z 3,8l.

W pełni się z Tob? zgodze. Miałem kiedy? S9 i 4,5l to była norma (fakt że nie jestem drobnej postury) :P Obecnie Xciting pali mi w mie?cie około 6l/100, w trasie wczoraj zszedłem do 4,5l ale to tylko dzieki Dragonowi (strasznie się oci?gał) !OK !tut

Odnośnik do komentarza

Mój SW spala ?rednio 5,5 l.

Przy delikatnej jeĽdzie można zej?ć poniżej 5l , ale obci?żony SW ( 2 osoby, namiot itp. ) przy 140 km/h potrafi łykn?ć ok. 7 l whist

Mało to nie jest, ale jazda na SW rekompensuje to spalanie ;)

Odnośnik do komentarza

Mój daelim s2 250 z większ? szyb? puig pali 3,7-3,8 l, to jazda mieszana w większo?ci korki, ale jak sprawdziłem emiprycznie na szosie jest mniej 3, 5-3,6 l.

Kiedys jednak odkręciłem manetkę na maksa "przez cały zbiornik" i dociagn?łem do 4 l, ale wyniku nie udało się powtórzyć, pewnie miałem wtedy gówniane paliwo.

Odnośnik do komentarza
SW600 na autostradach przy przelotowej 120-130 pali 6L.

Podejrzewam że w mie?cie przy troszeczkę ostrzejszym ?miganiu oraz szybkim ruszaniu z pod ?wiateł to nawet 7-8 litrów połknie. SW600 lubi wypić. :)

Odnośnik do komentarza
Mój Xciting 500 - gaĽnik pali 5 l w cyklu mieszanym 50% trasa 80 - 120 km/h i 50% miasto głównie w korkach

a mój:

Jazda miejska w korkach (krótki dystans ma też swój wpływ -zawsze pozwalam się nagrzać silnikowi przed jazd?): ok. 7 l/100km

Trasa: przy prędko?ci ok. 100 -110 (licznikowe) ok. 4 l (rekord miałem 3,95 l/100km)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kiedys liczylem ile pali skuter, teraz wiem ze pali tyle ile musi. Generalnie jesli w SW zaczyna migac ostatnia kreska na 100 % masz paliwa na 50 km, generalnie mozna probowac przejechac i 100 km czasem mi sie udaje a czasem nie, ale juz sie przyzwyczailem ze koniec paliwa to nic strasznego :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

to.....

Kiedys liczylem ile pali skuter, teraz wiem ze pali tyle ile musi. Generalnie jesli w SW zaczyna migac ostatnia kreska na 100 % masz paliwa na 50 km, generalnie mozna probowac przejechac i 100 km czasem mi sie udaje a czasem nie, ale juz sie przyzwyczailem ze koniec paliwa to nic strasznego :)

i to.....

Mój SW spala ?rednio 5,5 l.

Przy delikatnej jeĽdzie można zej?ć poniżej 5l , ale obci?żony SW ( 2 osoby, namiot itp. ) przy 140 km/h potrafi łykn?ć ok. 7 l  !zorro

Mało to nie jest, ale jazda na SW rekompensuje to spalanie :D

to sa ?więte słowa , a i 650 ma się bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza

Wracajac z Burgmanii 2008 do Wawy (3 skutery z rowna predkoscia) wyszlo mniej wiecej tak:

1. Silverwing -> najbardziej paliwozerny, po prostu wir w zbiorniku :)

2. Tmax gaznikowy -> ujdzie w tloku, ale wiecej od Smarta CDI :D

3. AN 650 -> oszczedny do bolu, az szkoda otwierac klapke wlewu paliwa :)

O ile zuzycie ksztaltowalo sie w takiej kolejnosci, o tyle komentarze sa bardzo stronnicze !zorro .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Wracaj?c z Burgmani2008 wiozłem Matadora+pełn? maxiee52,lecieli?my z Łodzi do Częstochowy 160 km/h i silver wypił 6,2/100km.

Dla mnie jest !zorro

pawel883

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...