Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

To w kategorii ciekawostka poza skuterowa wyst?pie ja !zorro

K1200GT: pełny bagaż +małzonka w Bieszczady na dystansie 1500km ?rednie zużycie 4,8l/100. Tempo turystyczne 80-120kmh

Miasto + dojazdówki - choćbym nie wiem co robił zawsze staje na 5,6l/100 i to mimo, że nie mam lekkiej ręki

Przelot Autobahna do Szwajcarii tempo 140-250km/h - ?rednia z dystansu 134km/h, zużycie 6,4l/100

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

witam a jak sprawdzic ile pali nie mam pojęcia powiem jak się dowiem ile mój pali :(

Możesz podpytać się dzieci* !OKK

*jeśli nie masz własnych, to sąsiadów też powinny wiedzieć :(

tip: możesz użyć elementarnego działania w stosunku do tego co wlałeś właśnie do baku, a tym co wyświetla Ci przebieg od ostatniego tankowania.

Pozdrawiam i powodzenia! :(

Odnośnik do komentarza

Mój AN 400 K2:

Najmniejsze jakie uzyskałem: 3.38l / 97,8 km (zatankowałem pod korek i wyzerowałem ) :( Spokojna trasa, ok. 90 -100 km/h + 3 wyprzedzania Tirów + :( mój błąd (zachciało mi się handbara prawego poprawiać na ekspresówce lewą ręką i wyłączyłem zapłon :( zanim połapałem się o co chodzi to przekręciłem z kilkadziesiąt razy manetkę do końca i wydech strzelał jak oszalały !OKK

Największe jakie uzyskałem: ok. 6l/100 km :( Na rozpoczęciu sezonu w Trzebiatowie, jazda z motocyklistami, 130 km/h na autostradzie, poza nią ok. 120 km/h, ciągnął jak oszalały. Ostatni raz z nimi jechałem ;)

Średnio w trasie ok. 4 litrów. Po mieście, zależy od mojego humoru, raz jestem najszybszy z pod świateł, raz udaję miszcza eco-drivingu ;)

Średnia 4,5 l :(

Odnośnik do komentarza
witam a jak sprawdzic ile pali nie mam pojęcia powiem jak się dowiem ile mój pali :)

Możesz podpytać się dzieci* :)

*jeśli nie masz własnych, to sąsiadów też powinny wiedzieć :D

tip: możesz użyć elementarnego działania w stosunku do tego co wlałeś właśnie do baku, a tym co wyświetla Ci przebieg od ostatniego tankowania.

Pozdrawiam i powodzenia! !guns

dzieki sprawdzałem poczucie chumoru !OK

Odnośnik do komentarza

Po przejechaniu ponad 3000 km mogę stwierdzić rzecz nastepującą:

Piaggio mp3 o pojemności 400 spala (pojazd ma pzebieg 20.000 km)

- trasa z prędkościami 100-120 km/h to 4 - 4,2 l/100 km

-miasto/miasto- krótkie trasy to 4,4 - 4,7 l/100 km.

Ważę 100 kg i mój styl jazdy jest przeważnie zerojedynkowy.

Jak na skuter o wadze 250 kg i mocy 34 km to chyba nieźle (rzecz względna oczywiście, bo moje duże auto kombi klasy średniej z 2 litrowym silnikiem diesla pali mi niewiele więcej) :)

Poza tym spalanie ma dla mnie znaczenie statystyczne. Gdyby było większe o litr też bym jeździł na skuterze !OK

______________________

Obliczanie spalania - krótka instrukcja

1. Wlewasz do baku przykładowo 10,67 litra

2. Patrzysz na licznik przebiegu dziennego, na którym widnieją 252 kilometry

3. Likwidujesz przecinek pomiędzy 10,67 (tak, tak, wychodzi Ci 1067)

4. Liczbę 1067 dzielisz przez liczbę przejechanych kilometrów: 1067/252

5. Rezultat: 4,23 - brawo, uzyskujesz wynik spalania na 100 kilometrów

To tak, jakby ktoś pytał

!guns

Odnośnik do komentarza

Mój AN 650 po mieście pali 5 przy normalnej jeździe, 6 jak się wściekam :( na trasie przejeżdżam 150 mil na 10 litrach - czyli jakieś 4,1666666 na 100km :P)

A majesty 250 3,5 litra po mieście ( ale cieszę się że zamieniłem ) :(

Moja żona na Hondzie Pantheon 150 na 3 litrach przejeżdża ponad 100km :blink:

Odnośnik do komentarza

u mnie miasto komputer 5,6l trasa 4,9 - jazda mieszana spokojna/gwałtowna

komputer zawyża tak mi wychodzi (ze 2 razy liczyłem) około 0,3l

samo misato jazda szybka 6L ( ale to mało kiedy bywa, gdyż całego baku nie da rady tak zjechać, zawsze gdzieś człowiek się zmęczy !OKK , a i :blink: szkoda)- komputer

trasa, jazda spokojna 80-110km/h ~4l - z paragonów :(

an650 szyba turysyczna :P bez plecaka, ale załadowany :(

Odnośnik do komentarza
Gość yoshi82

VW Lupo 3L 1,2TDi

2,8l/100km - trasa V~100-110km/h

3,7l/100km - miasto -> gaz, hamulec, gaz, hamulec, itd.

a moja Aprilia jak poniżej <_< Vmax ok 120km/h, ale nie przekraczam 100km/h

Odnośnik do komentarza
Po przejechaniu ponad 3000 km mogę stwierdzić rzecz nastepującą:

Piaggio mp3 o pojemności 400 spala (pojazd ma pzebieg 20.000 km)

- trasa z prędkościami 100-120 km/h to 4 - 4,2 l/100 km

-miasto/miasto- krótkie trasy to 4,4 - 4,7 l/100 km.

Ważę 100 kg i mój styl jazdy jest przeważnie zerojedynkowy.

Jak na skuter o wadze 250 kg i mocy 34 km to chyba nieźle (rzecz względna oczywiście, bo moje duże auto kombi klasy średniej z 2 litrowym silnikiem diesla pali mi niewiele więcej) !OKK

Poza tym spalanie ma dla mnie znaczenie statystyczne. Gdyby było większe o litr też bym jeździł na skuterze !OKK

______________________

Obliczanie spalania - krótka instrukcja

1. Wlewasz do baku przykładowo 10,67 litra

2. Patrzysz na licznik przebiegu dziennego, na którym widnieją 252 kilometry

3. Likwidujesz przecinek pomiędzy 10,67 (tak, tak, wychodzi Ci 1067)

4. Liczbę 1067 dzielisz przez liczbę przejechanych kilometrów: 1067/252

5. Rezultat: 4,23 - brawo, uzyskujesz wynik spalania na 100 kilometrów

To tak, jakby ktoś pytał

!OKK

Dziękuje za przelicznik spalania przyda mi się w obliczeniu pozdrawiam :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Moj Suzuki Burgman UH 125 K7 to pierwszy pojazd ktory potrafi spalic mniej niz 3 L benzyny na 100 km co wprawilo mnie poprostu w szok poniewaz nie spodziewalem sie az takiego wyniku!

Niezaleznie od stylu jazdy ten maly wariat spala 3 L a Ci co mnie znaja wiedza ze mam ,,ciezka,,reke :)

Nigdy bym nie pomyslal ze kiedys sie zdecyduje na tak mala pojemnosc w Maxi ale teraz nie zaluje ani zlotowki wydanej na niego.

Odnośnik do komentarza

mój piaggiolot Xevo 400 w trasie spalił średnio 3,78 l, a rollgas rzadko był odkręcany minimalnie.

W mieście na razie nie liczyłem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mój SW pali min. 6 litrów i do tego jestem przyzwyczajony tak ma być, lecz jak jadę bardzo turystycznie (z żoną) czyli 80 / 100 km/h to nawet z chodzi poniżej 5 litrów. W tym roku w karkonoszach nawet około 4,5 l.

Odnośnik do komentarza
Moj Suzuki Burgman UH 125 K7 to pierwszy pojazd ktory potrafi spalic mniej niz 3 L benzyny na 100 km co wprawilo mnie poprostu w szok poniewaz nie spodziewalem sie az takiego wyniku!

Niezaleznie od stylu jazdy ten maly wariat spala 3 L a Ci co mnie znaja wiedza ze mam ,,ciezka,,reke ;)

Nigdy bym nie pomyslal ze kiedys sie zdecyduje na tak mala pojemnosc w Maxi ale teraz nie zaluje ani zlotowki wydanej na niego.

Moja Honda Pantheon 125 (na wtrysku) też tyle paliła. One poprostu tak mają. Japońce się nieźle postarali i dzięki im za to !!!!

A ja do tego mam 90 kg żywej.....

Teraz SUZA AN400 chyba coś ponad 4L, ale jeszcze nie sprawdziłem dokładnie.

PZDR

Odnośnik do komentarza

Właśnie przekroczyłem pierwszy tysiąc km moją czarną strzałą.

Spalanie mam od 4,78 do 4,99 l/100km.

Jazda wyłącznie po Warszawie w godzinach szczytu, jeszcze nie miałem okazji wybrać się gdzieś dalej....

Pozdrawiam

Prof2k

Odnośnik do komentarza

A bo ja wiem? szybko na pewno nie !holiday ale też nie za wolno(tak twierdzą inni).generalnie nie katuje silnika a elastyczność pozwala ja jazde zbliżoną do automatu-szybkie zmiany biegów i praktycznie zaraz 6 bieg.potem praktycznie w trasie redukcja nie jest potrzebna(tak jak na skuterze !wchair ),w miescie troszke trudniej bo 3 to zbyt szybko jak na przepisy ruchu drogowego a na 2 biegu kreci sie kolo 4tys/obr min .Mozna oczywiscie poszaleć ale napisze tak:spróbowalem "ile idzie" i to mi wystarczy-250km/h zobaczylem :( ,jazda ma byc i jest dla mnie przyjemnością a nie leżeniem na baku :lol:

Porownujac do GSF do maxi moge napisac:

na +duzo lepiej sie prowadzi biegowiec,dosiad ze zbiornikiem miedzy kolanami to duzo wieksze czucie moto w winklach

na - ilość schowków ale z tym sobie radzę mając kpl kufrów i torbe na bak.

Po zrobieniu w tym sezonie 3500km nie planuje zmian i powrotu do maxi :(

Odnośnik do komentarza

Ja cale zycie jezdzilem motocyklami ale jak 10 lat temu w Chorwacji przejechalem sie skuterem po wyspie to powiedzialem ze musze to miec:)

Tak sie stalo, nabylem Bali 50 a pozniej juz Burga 400 K1 i na 5 lat zrezygnowalem z motocykli,zycie jednak jeszcze raz mnie skusilo na moto i kupilem Honde PC 800 (genialna) jednak po 3 latach sprzedalem a stalem sie wlascicielem Burga 125 i juz tak zostanie bo ja nie zamierzam wsiadac na motocykl poniewaz w tym kraju juz nie da sie pojezdzic jak przed laty wiec stracilo to dla mnie sens.

Po tylu latach doswiadczen wiem ze Maxi jest tym czego mi potrzeba bo mimo ze PC 800 byla odlotowa to biegi juz nie dla mnie i bez zalu sprzedalem na konto relaxu jaki zapewnia skuter.

Odnośnik do komentarza

Witam. W tym akurat sezonie ujeźdzam Honda VFR 800 V-Tec. I tak spalanie w jeździe 60% trasa generalnie do 130 to pali mi 5,5. Ale praktycznie jeźdzę na 8 zaworach (jak ktoś się orientuje). Miałem kupić Maxi lecz moi "doradcy" odmawiali mi, no i teraz żałuję i sprzedaję po 2 miesiącach Hondę i w końcu przesiadam się na automata z "dużą" kanapą i ciszą za sterami.

Odnośnik do komentarza

To oszczędna ta Hondka niesamowicie i ty tego VTECa sprzedajesz? Nic lepszego nie kupisz. Cisza za sterami to pojęcie związane tylko i wyłącznie z brakiem przemieszczania się :ph34r: .

Ja mam mały update - moje rekordy w oszczędzaniu:

CH250 - 3,2l/100km

MTS1000DS - 6,15l/100km.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...