Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

No i właśnie w tym momencie warto wspomnieć o jednym pojeździe...

Honda Integra 700, jazda autostradą od stacji do stacji gdzie stale utrzymywana prędkość wynosiła 160- 170 km/h. Jazda z pasażerem... a spalanie mimo to nie przekroczyło 7 litrów !

Ten sam skuter jazda ekonomiczna w trasie: 3.5 l/ 100 km

Jazda w okolicach 120- 130 km/h: 3.7 l/100 km

Tyle tylko, że Integra przy 120 km/h kręci sie w przedziale 4 tyś obr/min a taki MyRoad 5.5- 6 tyś.obr/min... i efekt j/w.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

Aprilia Leonardo 150, jazda tylko po mieście, 4,5l/100km. Staram sie nie odkręcać więcej niż 1/2-3/4 i 80-90km/h licznikowe.

Nie ukrywam że spodziewałem się 0,5-1l/100 mniej :) Może jeszcze muszę się nauczyć... ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Zdun13m, moje spalanie jest rzeczywiste i nie zarzucaj mi czy komukolwiek, że zaniża statystyki, to że jeździsz po wsi Łódź to już Twój problem, światła, korki, itd. Ja zrobiłem w tym roku sporo kilosów i zrobiłem je po trasie, bo jak jadę z pracy do domu to nie muszę stać w korkach, więc jadę po trasie i proszę nie komentować mi tu, typu " jazda na kropelce". Chcesz to kup sobie 50" będziesz jeździł na kropelce. Temat jest "Zużycie paliwa przez skutery" a nie jakieś tam "moja uwaga sprowadziła temat do opisywania rzeczywistych przepałów" jesteś facet inteligentny (przynajmniej za takiego Cię uważam) i chyba wiesz co to jest przepał? Masz jakieś normy? Bo ja nie mam, ani minimalnej ani maksymalnej, więc nie mam przepału.

Albo piszemy w temacie ile komu pali skuter, albo ten temat nie ma sensu,

To tak samo jak byśmy pisali, co było pierwsze "jajko czy kura'?

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zdun13m, moje spalanie jest rzeczywiste i nie zarzucaj mi czy komukolwiek, że zaniża statystyki, to że jeździsz po wsi Łódź to już Twój problem, światła, korki, itd. Ja zrobiłem w tym roku sporo kilosów i zrobiłem je po trasie, bo jak jadę z pracy do domu to nie muszę stać w korkach, więc jadę po trasie i proszę nie komentować mi tu, typu " jazda na kropelce". Chcesz to kup sobie 50" będziesz jeździł na kropelce. Temat jest "Zużycie paliwa przez skutery" a nie jakieś tam "moja uwaga sprowadziła temat do opisywania rzeczywistych przepałów" jesteś facet inteligentny (przynajmniej za takiego Cię uważam) i chyba wiesz co to jest przepał? Masz jakieś normy? Bo ja nie mam, ani minimalnej ani maksymalnej, więc nie mam przepału.

Albo piszemy w temacie ile komu pali skuter, albo ten temat nie ma sensu,

To tak samo jak byśmy pisali, co było pierwsze "jajko czy kura'?

Arek sam na początku przedstawiłeś swoje spalanie wskazując na statystyki. Dopiero po kilku postach opisałeś w jaki sposób uzyskałeś taki wynik. Chcę tylko przekonać resztę osób która będzie wpisywała swoje spalania o opisywanie w jakich warunkach i okolicznościach dokonały takiego wyniku. Ale już wcześniej o tym pisałem. Wtedy właśnie osobnik który tu zajrzy, będzie miał rzetelne informacje.

P.S Pomijam twoje uszczypliwe teksty, ponieważ rozumiem że jakbyś nimi nie okrasił twojego posta to byłby on tak mały jak twoje spalanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

to ja was obu pogodzę, też jeżdzę po wsi zwanej Łódź i średnio Apka bierze 4,2 czasem zejdzie do 4,0 a czasem wycisnę 4,4. W trasie do prędkości 100 km/h spokojnie schodzę do 3,8. Faktem jest, że poruszam się raczej po mniej ruchliwych zakamarkach naszej wsi, ale to i tak jest kocioł Arku w porównaniu z twoją puszczą...;-)

Odnośnik do komentarza

Maciek, Ty nie musisz nas godzić, (kolego drogi) bo my się nie kłócimy, jest dyskusja, jest temat, Zdun13m ma rację, na początku, źle przedstawiłem swoje statystyki i wprowadziłem w błąd resztę użytkowników, do czego się przyznaję. Zdunio miałem rację, że jesteś facet inteligentny.

Maciekcrom, na Burgmani nikt się nie kłóci, są tylko różne opinie, ale to jest problemem każdego forum ale które forum jest tak oblegane jak Burgmania ? :)

Za OT przyjmuję 20 % z pokorą, ale za razem uprzedzam, w temacie pisanie nie na temat grozi 40 % ;) Kiślowaty i inni czuwają :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Ja powiem tak :absolutnie nie uskuteczniam jazdy o kropelce ale też nie pałuję za wszelka cenę.Średnia z wyjazdow na Czechy czy Słowację to ok. 4,2 ale przy prędkośći 90 na drogach bocznych i 120 na expresówkach(u nich mandaty bardzo bolą).Przy jeżdzie typowo rekreacyjnej np. od zamku do zamku po Jurze Krak-Częst. czy innych wycieczkach z prędkosciami 80-90 spalanie pokazuje 3,6 i niewiele to odbiega od rzeczywistego zużycia.Jak jadę autostradą 140-160 drastcznie wzrasta do 5,5- 6,3.

Generalnie nie jeżdzę na zasadzie 0-1 bo i tak jestem szybszy od większości 400,więć poco?

Odnośnik do komentarza

T-max rocznik 2001 ,średnia w stopce na chwilę obecną z 13 000 km - 5,11 l/100km

- jazda trasa 90-100 km/h spalanie 4,2 l/100km

- trasa 100-110 km/h spalanie 4,7-4,8 l/100km

- po mieście jazda dość dynamiczna 5,4-5,6 l/100km (nie stoję w korkach ;) )

Odnośnik do komentarza

Mój Xciting z 2007 na wtrysku :

najlepsze spalanie 4,44 litra

Najgorsze spalanie 5,79 litra

Średnia z całości 5,17 litra.

Miks miasta i wypraw.

I garść dodatkowych danych z liczydełka:

Czas badania od 04-09-2011 do 10-08-2012.

Badany dystans to 3747 przejechanych km.

Benzyna 1088 złotych.

Przejechany 1 kilometr to 0,29 groszy w benzynie.

Maksymalny dystans między tankowaniami to 234 kilometry.

Minimalny koszt paliwa w tym okresie 4,99 zł za litr.

Maksymalny koszt paliwa w tym okresie 5,92 zł za litr.

Średni koszt paliwa 5,643 zł za litr.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio wyszło 6,15 litra na przejechanie 196 km (ok.3,15/100). Co prawda większość to poza miastem,ale teren górzysty.Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Mi na tym samym odcinku ze Smarciem wyszło 3,14l/100km. Jechaliśmy razem to warunki praktycznie mieliśmy takie same a silnik mam 250ccm dla ścisłości. Średnie spalanie z przejechanych 14tyś od nowości wychodzi mi 3,98l/100km :P

Odnośnik do komentarza

A gdzie szukać rozwiązania jak mi teraz majesty 250 pali w mieście ponad 5,6 litra? Tyle przynajmniej wyszło na ostatnim tankowaniu (160km, 9.06litra 95-tki), aktualnie zapowiada się jeszcze gorzej... jakaś masakra normalnie. Co do stylu jazdy to raczej nie jest to "o kropelce" ale do 0-1 bardzo dużo brakuje. Termostat działa.

Odnośnik do komentarza

Wyliczyłem średnie spalanie swego skutera (250ccm) podczas Gymkhany i ćwiczeń do niej. Jest to nieco zaokrąglone, ale jakiś obraz powstaje. Czyli podsumowując:

średnie spalanie na mieście - 4l/100km

średnie spalanie w spokojnej trasie - 3,1l/100km

średnie spalanie podczas Gymkhany - 11l/100km

Jak to policzyłem? Zatankowałem przed Gymkhaną i po imprezie. Spaliłem 4,5l paliwa a przejechałem 80km w tym czasie. Na dojazdy do placu manewrowego pokonałem 60km i założyłem, że w tym czasie spalał 4l/100km. Na manewry zostało zatem 20km i jakieś 2,1l paliwa. A jeździłem powoli i dostojnie na co mam świadków i potwierdza to mój wynik w zawodach :).

Odnośnik do komentarza

Burgman 400 K7, oleju narazie nie bierze w ogóle, spalanie zależne od tego czy miasto czy trasa i jak chłodniej już jesienią to trochę wzrasta.

Trasa: spokojna jazda około 100km/h- 3,2 we dwie osoby.

Jak trochę szybsza prędkość tak około 120km/h to: 3,6 też dwie osoby.

Do pracy około 8km. w jedną strone to nie wiele i nie zdąży się nawet rozgrzać jak zimno to: 4,4 nawet,a jak ciepło to 3,9. Jak narazie z 400-setek najekonomiczniejszy, 250 moga być bardziej ekonomiczne jak np. Satelis 250 nawet poniżej 3l. znajomy razem z nami czasem jeździ, a i przyspieszenie ma dość dobre, ale w porównaniu z burkiem gorzej trzyma sie na drodze jak Tir przejeżdż lub wiaterek jest. :D

Odnośnik do komentarza

moja majesty 125 srednio w miescie okolo 3,1l/100. Natomiast przy ekonomicznej jezdzie ostatnio zeszla do 2,65l( jazda bardzo rozwazna..obserwowanie swiatel z daleka..itd..praktycznie nie uzywalem hamulca).Myslalem ze wynik bedzie troche lepszy zwlaszcza ze spalanie 3,1l osiaga jezdzac w systemie niemal zero jedynkowym

Odnośnik do komentarza

Moje średnie spalanie to ok. 4 l/100 - trasa czy miasto, wsio ryba, chyba że w trasie nie przekraczałem 80 km/h (np. po Austrii, ale to z bagażem i plecaczkiem) to schodziło do 3,6. Jeżdżę raczej dynamicznie, choć po mieście nie pałuję. A ostatniob postanowiłem jeździć delikatnie i (niemal) zgodnie z ograniczeniami - pomstują na mnie wszyscy a najbardziej white van drivers, ale jak test to test - po 200 km zaleję i ogłoszę wynik. Sam jestem ciekaw, czy to wiele zmieni :clapping:

Odnośnik do komentarza

Malaguti Madison 250 (2002r, silnik YP):

...przejeżdżam mniej więcej do rezerwy paliwa, dolewam przeważnie 8l, czasami mniej, czasami troszkę więcej, 200km na pewno przejadę,

średnie spalanie: 4l/100km (miasto-wieś :) )

minimalne: 3.6/100km - przy spokojnej jeździe do 5000obr

maksymalne: 4.5 l/100km - na max 7600obr na trasce (tutaj blokada przeszkadza i może zafałszować 'pomiary')

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Xmax 250 - miasto 3,9 -4,1 l/100 km. 2 tyg. temu 200 km trasy okolice Wa-w w 2 osoby. Nie przekraczałem 80-90km/h - bardzo spokojna rekreacyjna jazda. Po zatankowaniu wyszło mi 3,3 l/100km

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...