Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

pali ile wleję - nie liczę bo to moje hobby ( drogie hobby) :D

dobrze że konia nie kupiłem... ten to stoi i żre

a burgman tylko jak się przemieszcza :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

NIesamowite, aż się muszę pochwalić:

Wyprałem filtr powietrza, nasmarowałem olejem i pojechałem z kolegami biegowcami na wycieczkę. Jako, że był tam i czoper prędkości nie były wielkie i oscylowały w granicach 100-110 km/h.

Piaggio spaliło... 3,4 l !

:)

Odnośnik do komentarza

XP500 4.8-5.2 przy "bardzo radosnej" jeździe !OKK

:) !OKK !OKK

Edit: 2010 09 27

W trasie, trzymając gaz w pozycji 1, na jednym baku (15l) przejedziemy 220km (spalanie 6.8/100).

Odnośnik do komentarza

Trasa 80-120 około 3.7l/100km

Trasa 120-140 około 4l/100km

Miasto 80-100 około 3.8l/100km

Komputer jeszcze nigdy nie pokazał 25km/L, przeważnie wacha się to w granicach 27km/L

To oczywiście wskazania komputera, ale mniej więcej zgadza się z realnym spalaniem.

Na baku robię 400km, na trasie.

Zresztą w stopce widać.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A mój sprzęcik w jeździe mieszanej ( trochę po Warszawie i trochę poza nią) spala 3,7-3,8 l/100km.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przelatany pierwszy bak paliwa "na trasie" na AN650Exe K7

Drogi "krajowe", troche dwupasmowki.

Przy 110-130 swieci sie na szafie 5.7 przy 150-160 6,6

Srednia z calego baku 5,8

A tak to w miescie pyrkanie na automacie 5,4 manual+power+palowanie 7,4

W porownaniu do 10-11 palowanego ZZR1400 w miescie to lata na wode !piwko

Odnośnik do komentarza

Przy uszkodzonym termostacie ( ubiegły rok, jesień ) to ponad 5litrów. Teraz gdy jest ciepło to trasa 4l a miasto 4,3l. Jest Pan zadowolony :D choć są tacy co przechwalają się :D wynikiem 3,8l. Dobrze im tak !placz1

Odnośnik do komentarza

U mnie AN400 K9 w trasie 4,1 a w mieście 4,7 i tu uwaga !!! - po założeniu tuningowego wydechu i wymontowaniu db-killera spalanie nie wzrosło a wręcz przeciwnie spadło. :D Co prawda o 0,2 ale to i tak zaskakujące, bo spodziewałem się wzrostu spalania. !OK

Odnośnik do komentarza

Kymco Agility City 125

miasto, czy trasa - spalanie podobne, czyli między 4, a 4.5l na 100km (i te 100km jest jednocześnie zasięgiem na baku coby jakaś rezerwa została)

prędkości - do 90km/h (max) i bez pasażera.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kymco Agility City 125

miasto, czy trasa - spalanie podobne, czyli między 4, a 4.5l na 100km (i te 100km jest jednocześnie zasięgiem na baku coby jakaś rezerwa została)

prędkości - do 90km/h (max) i bez pasażera.

Jak na 125'tkę to istny smok :)

W naszym teście Agility z, co prawda kierowcą ważącym "mało", spalała 3.2 litra. Różnica procentowa jest znacząca.

Odnośnik do komentarza

Kymco Agility City 125

miasto, czy trasa - spalanie podobne, czyli między 4, a 4.5l na 100km (i te 100km jest jednocześnie zasięgiem na baku coby jakaś rezerwa została)

prędkości - do 90km/h (max) i bez pasażera.

Z tego wyniku wygląda, że strasznie chleje to maleństwo !placz1 Chyba powinieneś zmienić sprzęt albo udać się do jakiegoś czarodzieja !czary

Odnośnik do komentarza

Z tym miastem to może trochę "pojechałem". Co to za miasto 50tyś. Tak więc tu raczej nie jestem pewien, korków raczej nie ma, nigdy w mieście jednym ciągiem nie przejechałem więcej niż 5km, reszta to okolice miasta. Ale ogólnie to na miejscu cały czas pokazuję spalanie 27km/L. Przypuszczam, że w jakimś zatłoczonym mieście to cudów nie ma i koło 4-4.5 by spalił.

Odnośnik do komentarza

Kymco Agility City 125

miasto, czy trasa - spalanie podobne, czyli między 4, a 4.5l na 100km (i te 100km jest jednocześnie zasięgiem na baku coby jakaś rezerwa została)

prędkości - do 90km/h (max) i bez pasażera.

Strasznie dużo. Poprzedni B&W z takim samym silnikiem w mieście palił mi 2,5 - 3.

Teraźniejszy Xciting (500, gaźnik) w mieście zadowala się 4,7 , a w trasie ok 4.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Piaggio Beverly 500

4 - 4,5 l/100 przy spokojnej jeździe (głównie miasto, solo)

5,5 - 6,5 l/100 przy ostrzejszym odkręcaniu gazu (j.w.).

Na dystansie ok. 2000 km nigdy nie udało mi się zejść poniżej 4 l/100

Początkowo myslałem, że to dużo a to chyba standard.

Odnośnik do komentarza

Piaggio Xevo 125

3,3 l/100 spokojna jazda troche po mieście troche po szosie

3,8 l/100 styl prawie że 0-1

na baku przejeżdżam 330 i jeszcze troche zostaje

Odnośnik do komentarza

Z tym miastem to może trochę "pojechałem". Co to za miasto 50tyś. Tak więc tu raczej nie jestem pewien, korków raczej nie ma, nigdy w mieście jednym ciągiem nie przejechałem więcej niż 5km, reszta to okolice miasta. Ale ogólnie to na miejscu cały czas pokazuję spalanie 27km/L. Przypuszczam, że w jakimś zatłoczonym mieście to cudów nie ma i koło 4-4.5 by spalił.

W moim parowcu whist kompik pokazuje w okolicach 23,3 do 23,9 i tak raczej trzyma się w tych okolicach. Ze śledzenia tankowanej benzyny to się potwierdza i wychodzi nawet 4l/100km nawet ze sporym obciążeniem. W poprzednim sezonie tankowałem tylko Pb98 ale w tym stosuję raczej naprzemienność z 95 ( ze względów finansowych ) ale tylko na stacjach BP. Jeśli śmigam do pracy to robię około 10 km/ dzień, trasy raczej powyżej 150 km. Spalanie jest dość przewidywalne, ubytków, różnic w mocy nie widzę. Jestem zadowolony :D Szkoda tylko, że nie ma w mojej okolicy komputera z odpowiednim interfejsem żeby można było całość przeanalizować.

P.S. gkrz jak Twój Olkusz to nie miasto to co ja mam powiedzieć? !w00t

Odnośnik do komentarza

Miasto 3,8l trasa 3,2l. Raczej delikatnie obchodze sie manetka. Najwieksze spalanie jakie zanotowalem to 4,2l

Fakt, musisz delikatnie obchodzić się z manetką. whist

Odnośnik do komentarza

LWfilip, trochę dużo ci pokazuję, chyba że dajesz mu popalić. Ja leje tylko 95, z pod świateł puszki zostają w tyle ale bez szaleństwa. Po okolicy to prędkości 80-110km/h.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...