Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

Po zrobieniu 200 km w trasie prędkością mniej więcej 100-110 km/h zajeżdżam na stacje i tam wielkie zdziwienie że do baku weszło tylko 7,7 litra, czyli daje to 3,85 l/100 km. To moje rekordowe minimalne spalanie. A z tego co czytałem w postach Majką 400 praktycznie nie udaje się zejść poniżej 4l/100 km

Odnośnik do komentarza

Witam,

posiadam Yamahę Majesty 250 2000 r. - przy spokojnej jeździe 80-90 km/h i umiarkowanym ruszaniu (bez szaleństw) doszedłem do 2,8 l. na 100 km. Domyślam się, że niektórzy mogą mieć wątpliwości, ale nie mydlę oczu. Sprawdzałem kilkukrotnie. Codziennie robię w obie strony około 60 km - Marki - Wilanów, częściowo omijając korki.

Jazda nieekonomiczna - 3,4 l/100, więcej mi nie spalił. Sam jestem zaskoczony, ponieważ wcześniej miałem skuter Kymco Super 9 50cm3 i palił mi 3,7 l/100 km.

Odnośnik do komentarza

Aprilia Atlantic2003r. 500- silnik piaggio 500 na wtrysku. Spalanie na trasie we dwie osoby - częściowo autostrady przy prędkościach 50-140 na dystansie 400km wyszło 4,6l/100km. Sam zazwyczaj jak jeżdzę -trochę miasto i okolice to wychodzi tak około 4,2 l. Przy bardzo ekonomicznej jeżdzie poza miastem ale też z minimalną domieszką dróg szutrowych ,udało mi się zejść samemu do około 3,6

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kilka dni temu na zlocie Burgmaniaków w Bieszczadach, moja YaMajka 400 pobiła (zmierzone na pokonanym dystansie 170km) swój życiowy rekord oszczędności spalania: 3,25L. Poprzedni, ubiegłoroczny był też z Bieszczad 3,75.

Co prawda prędkości rzadko przekraczały 80 więc i obroty były 3-5tys/min.

A wiadomo, że im niższe obroty to i spalanie mniejsze.

Niech ktoś teraz powie, że Majki nie mogą mało palić :)

Odnośnik do komentarza

Yamaha X-max 250i, choćbym nie wiem jak się starał (maks przyśpieszenia w mieście z pasażerem, trasa maks prędkość) nie przekroczę 4l/100km

Raz na trasie (jadąc 100-110km/h) na dystansie 250km wyszło 3,6l/100km.

Odnośnik do komentarza

Jakoś nie potrafię jechać Majką w trasie poniżej 90 km/h żeby jeszcze bardziej obniżyć spalanie. Jak w miarę równa droga to aż sama rwie do przodu :) Kiedyś jechałem w krótką trasę z motocyklem 125 cc, gdzie nie przekraczał 70, 80 km/h bo mu za bardzo wiało, to aż źle mi się jechało

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Honda Jazz 250:

miasto - 4,1 l/100km

trasa - 3,2 l/100km przy prędkościach do 110 km/h (oczywiście solo); 3,6 l/100km przy prędkościach do 120 km/h i 4,1 l/100km przy maksymalnej, licznikowej prędkości 130-135 km/h

Odnośnik do komentarza

Sym Gts 250 ( wersja na gaźniku) - Miasto 4.0, choćbym nie wiem jak jeździł zawsze tyle wychodzi. Trasa w 2 osoby i sporo bagażu przy prędkości około 100-110 km/h wyszło 4,2 litra.

Odnośnik do komentarza

Mi w burgmanie 400 k3 spalanie wychodzi 5.5 do 6.0L ale problem pewnie w tym ze manetka 0-1 i w trasie i w miescie

Jeździłem co prawda K5, ale nigdy nie przekroczyłem 4,6l, a nie jeżdzę statycznie.

Odnośnik do komentarza

To jest pytanie czy zagadka? Kup litrową colę, wypij i do pustej butelki nalej benzyny. Potem jeździj na rezerwie aż braknie to się przekonasz ile km zrobisz. Podpowiem jeszcze, żebyś tego swojego wyniku nie brał za pewnik bo przejechane kilometry zależą od wielu czynników, więc w przyszłości możesz mieć kuku i pchanie do najbliższej stacji paliw :chef::lol1:;)

Przyjemnej jazdy na kropelce.

Odnośnik do komentarza

Mi w burgmanie 400 k3 spalanie wychodzi 5.5 do 6.0L ale problem pewnie w tym ze manetka 0-1 i w trasie i w miescie

Coś chyba dużo... Mój Burek w mieście trochę ponad 4,00 l/100 km, ww trasie nieznacznie poniżej 4,00 l/100 km.

Odnośnik do komentarza

sam jestem ciekawy ile km zrobie moim UH200 na rezerwie :evil: przyznam ze ten pomysl z jazda do 0 i butelka w bagazniku juz mi przeszedl przez glowe ale jeszcze tego nie praktykowalem. Zawsze musi byc ten pierwszy raz :evil:

Odnośnik do komentarza

Coś chyba dużo... Mój Burek w mieście trochę ponad 4,00 l/100 km, ww trasie nieznacznie poniżej 4,00 l/100 km.

robie 200km i wchodzi mi przewaznie około 12 litrów. Może faktycznie jest coś nie tak ale bardziej obstawiam ze mój styl jazdy ma bardzo duzy wpływ na ten wynik :)

Odnośnik do komentarza

Chyba niekoniecznie styl jazdy.

Ja przejezdzam całe 100km wiecej. Coś jest chyba nie tak z Twoim sprzetem. A nie mozesz sprobowac jezdzic troszke mniej 0-1?

W koncu to nie 50tka i nie trzeba dawac gazu na full aby ruszyc :msn-wink:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...