Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba niekoniecznie styl jazdy.

Ja przejezdzam całe 100km wiecej. Coś jest chyba nie tak z Twoim sprzetem. A nie mozesz sprobowac jezdzic troszke mniej 0-1?

W koncu to nie 50tka i nie trzeba dawac gazu na full aby ruszyc :clapping:

W tym roku to już raczej nie przetestuję dalszego spalania. Ale w przyszłym sezonie muszę sprawdzić jakie będzie przy normalnej spokojnej jeździe

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

  • Klubowicze

Po zmianie z Kymco Xciting 500 na Hondę SW-T 400 cieszę się z trzech zmian:

1) Przejeżdżam spokojnie 340 km a nie max 200 km i tankowanie

2) spalanie na poziomie 4,2 litra w dwie osoby a nie 5,5

3) Nie dotyczy spalania ale napiszę - dwa cylindry :clapping: to jest największa zmiana.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy pomiar pokazał spalanie ok.4.4L/100, kolejny juz troche lepiej,a dokladnie 3.8L/100.Pomiar wykonany po przejechaniu ok.80% za miastem w okresie docierania.Przebieg wykonany przy stanie licznika 1450 km.Wartosci spalania osiagniete przy spokojnej eksploatacji tj.w zakresie obrotow silnika na poziomie 4-5.5tys/min.Dane dotycza marki Sym model Maxsym 400i.

Odnośnik do komentarza

Ja z tego co pamiętam to 4,5 l/100km w mieście. W dalszej trasie nigdy nie byłem, ale już się nie mogę doczekać aż to sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza

Mój poprzedni Maxi Yamaha Majesty 250 2002 r średnio 2.8-3 max 3.3 ( 2 osoby i trochę górek po drodze ) :ninja:

Dodaj kolego z literek, bo cos mało wiarygodny jestes.

Odnośnik do komentarza

Ej, kurde!!! Piszcie w postach jakiego modelu dotyczy spalanie.

Dzisiaj widać w opisie czym powozicie ale za miesiąc/rok to się zmieni i co wtedy? Nie wiadomo jakiego modelu dotyczą dane o spalaniu.

Moderator, nie śpij bo we flaszce wietrzeje ;)

Odnośnik do komentarza
jakiego modelu dotyczy spalanie.

Pozniej czlowiek czyta historyczne wpisy i nie wie o co chodzi, szczegolnie "zabawne" jest jak w opisie skutera jest "brak"...

Odnośnik do komentarza

Burgman An400 K4 2004 rok spalanie przed remontem 3,5-4,2

Po remoncie na dotarciu obroty max do 4 tys sporadycznie do 5 spalanie 3,1

Dane z tamtego sezonu 2012 r.

ten nie mierzony.

Odnośnik do komentarza

Ja tankuje na głównych nóżkach.

Spalanie jakie odnotowałem w Piaggio X9 500 Evolution- na razie waha się od 4,2 do 4,9 L/100km

Odnośnik do komentarza

U mnie podobnie-średnio 4,2 ,choć ostatnio w trasie przy średniej prędkości 90-100 zeszło do 3,7.Muszę przyznać ,że byłem zdziwiony ,ale i zadowolony.Tankowanie na centralnej.

Odnośnik do komentarza

Honda Integra, rczonik 2012, przejechane 7100 km.

Trasa, glownie 20 km w jedna strone i z powrotem, z czego 12 km trasy i 8 km miasto (3 km korkow) w kazda strone :clapping: czyli kochany Dublin :)

Spalanie 3,9 - 4.0 litra (Irlandia)

Maksymalne zanotowane spalanie - 4.5 litra (polska stacja) - minimalne 3.5 litra (na benzynie niemieckiej)

Odnośnik do komentarza

Suzuki Burgman AN400 K3 krotka trasa wychodzi 4,5L/100KM przy predkosciach 110-120km/h, mozna zejsc nizej ale po co? Kupilem dla frajdy a nie zeby sie skrobac ze spalaniem.

Odnośnik do komentarza

Ja już któryś raz z kolei mierzyłem spalanie głównie w mieście V w granicach do 90 i mój burek K3 średnio spala w okolicach ok. 3,7l/100km

Odnośnik do komentarza

YP400 średnio 3,8.

Tankuje na kołach. Po prostu nie chce mi sie zsiadac z motoru. Sciagam rekawice, odkluczam bak i luuuu az benzynk nie stanie w rurce wlewowej.

Odnośnik do komentarza

BMW C650GT - przy jeździe wokół komina 4,2 l/100. Ostatnio w trasie przekulałem się ponad 300 km i średnio komputer pokazał 4,6 (ale było zap****)

Odnośnik do komentarza

A placisz, czy odjezdzasz? :clapping:

Jak nie zapomne to zaplace :P

Żart...

Ale nawe kasku nie sciagam. Nawet jak musze przespacerowc sie do kasy :P A zaznacze ze mam integrala.

Odnośnik do komentarza

Panowie nie piszcie 15 km w tą i z powrotem i wynik,,taki albo inny a to dlatego że nasze zbiorniki paliwa i ich wskazówka która pokazuje ubytek nie pracują ,, liniowo "

tak to mi powiedział pewien elektronik a oznacza to to że nie są ,,równe" na górze i na dole ( mają różne kształty)do tego dochodzi jeszcze przewód odpowietrzający i różne wskazania na różnych stacjach gdzie tankujemy - nawet ta sama stacja ale inny dystrybutor bo jak chcieliśmy pod ten sam podjechać to się okazało że był zajęty i wybraliśmy następny wolny i wychodzi na to że wskazania się zmieniają!!!!!!!!! Wiem też że za chwilę gro użytkowników odpowie że bzdury piszę ale ale tak jest!!!

Doświadczyłem tego na własnym przykładzie FJS 600 2001r. pomykam nim od trzech lat. Wcześniej też HONDA NX 650 i to samo.

Ale wracając do tematu.

U mnie FJS 600 przy wolnej jeździe do 100km/h w miejskiej jeździe 6-7

Jak raz wariowałem po Łodzi przekroczyło 8,7 ale średni ponad 7,5

W trasie jak do 120km/h to 6,2 jak katowanie 130i dalej to ponad 7L.

Zmieniłem szybę na orginał HONDA Z TURYSTYCZNEJ GIVI WYSOKIEJ i szok!!!!!!!!!!!!!

W mieście spokojnie delikatnie- 5,2

W trasie ponad 120km/h i to ostro czasem dochodziło do maxa 6,3

Pomiar starałem się robić na tej samej stacji tankując shell, ale powiem że jak zatankowałem na innej stacji to niestety pomiary już wzrosły nieznacznie ale....

i to tyle co chciałem napisać o spalaniu naszych maszyn

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie wiemy ile dokładnie paliwa mamy jeszcze w baku.

Nigdy nie zatankujemy idealnie do tego samego poziomu.

Tylko i wyłącznie długookresowa statystyka (średnia z min. 10 tankowań) daje jakiś obraz średniego spalania.

Przykład w moich statystykach:

http://www.motostat....cle-stats/32928

Poszczególne tankowania dają wyniki od 3,7 do 4,1 l/100km. Dlatego nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie ile pali w trasie a ile w mieście.

Ale po kilkudziesięciu tankowaniach jestem pewny tego, jakie jest średnie zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...